Uncategorized

miks sa hambaarsti kardad?

15. juuli 2016

Ma vist peaksin minema selle küsimusega kuskile psühholoogi juurde, sest ma ei suuda endale selgeks teha, mis põhjusel ma hambaarsti kardan? Miks? Mitte kunagi ei ole ükski hambaarst mulle mäletamist mööda haiget teinud, mitte midagi halba pole minuga arsti juhtunud ka. Ma tean, et ühel tuttaval tüdrukul läks hambaarsti juures kogemata mingit hapet (?) näkku. Kui tema kardaks, ma saaks aru. Aga ta ka ei karda vist, sest tänu sellele apsule saab ta sealt kliinikust minu mäletamist mööda elu aeg tasuta hambaravi. Mis nii viga hapet näkku saada?

Ühesõnaga, mul on reaalselt olnud vaid enam-vähem head kogemused. Just nendega, kelle juures pikemalt käinud olen. Kunagi käisin emaga sama hambaarsti juures, kelle nime ma enam ei mäleta, aga ta õde kutsus mind alati jänkukeseks. Tegelt oli ta venelane ja ütles alati aksendiga: “zaiiitšik, nju mjs sa kjardad?” ja patsutas mind põsele. Ja no Gailist ma ei hakka rääkimagi, sest tänu temale ei pea ma enam mööda ilma ringi tsillima viltuste esihammastega, vaid võin julgelt naeratada. Kes uuemad lugejad on, siis SIIT leiate pikema postituse, aga olge hoiatatud, et see sisaldab rõvedaid pilte viilitud hammastega. Ja teate, isegi SEE viilimine ja jauramine, mis esihammastega mitmeid kordi ja tunde lamamist võttis, ei olnud valus. Kordagi.

MIDA MA SIIS OMETI KARDAN?! MIKS? Mu ainuke loogiline seletus on, et mingi hambaarst on mulle kunagi midagi nii rämedat teinud, et mu aju on selle blokeerinud ja järele on jäänud vaid alateadlik hirm. See on päriselt võimalik! Ma nägin kunagi ID kanali pealt, et üks naine pelgas oma ema naabrit. Terve elu oli peljanud, aga põhjust nagu polnud, sest see onu oli igati tore ja sõbralik vanamees. Kui siis peale sõbraliku onu surma leiti ta keldrist kastide seest videosid, kuidas ta lapsi vägistas, kaasaarvatud siis seda sama naist, kellel üldse mingit mälestust sellest oma sõnul ei olnud, ainult mingi vastik ebameeldivus vanamehe suhtes. Seega pöidlad pihus, et mina mingit hambaarstilt reipi saanud ei ole kauges minevikus, see imeks suht täiega.

Igatahes juhtus nii, et täna kell 10 silmi lahti tehes meenus mulle, et oh shit, mul on ju kell 11 hambaarst. Ega siis enam pikka pidu polnud. Mis soeng? Mis meik? MIS RIIDED?! Onesie selga, takso tellitud, hambad pestud, Marile banaan sisse pressitud, ämm kutsutud ja minek.

13695230_10154342780409911_798042248_n-4939285

Glamuuritar hambaarsti juurde minemas

Ma käisin Gaili juures viimati mingi… eelmisel aastal. Oktoobris äkki? Septembris? Kurat, ma ei mäleta. Ma tean, et kui ma sinna üle saja aasta läksin, siis ma olin igatahes rase ja ta alustas mul juureravi. Ütles, et ma raudpolt pooleli ei jätaks, vaid ikka tagasi tuleks. Armas on see Gailike, teab juba, et mind tuleb ikka meelitada ja ähvardada sinna hambaarstitoolile. Ma päriselt plaanisingi tagasi minna, aga järgmine aeg oli täpselt nii pandud, et see oli mul peale ämmaka aega ja kuna see ämmaka aeg oli see, kus mulle öeldi, et jeeaaaa, sa pole most def enam rase, siis ma ei tahtnud hambaarstile ka minna, kellele ma juba eelmine kord hõiganud olin, et ma rase olen. Ja nõnda ei läinud ma tagasi eee… 10 kuud!

Ja nagu naksti olin ma kohal, ainult kümme kuud hiljem, aga no parem kui mitte midagi. Juureravi on mul ikka poolik ja paar augukest olevat kah, lisaks siis mingist plommist välja kukkunud kild, mida ta täna parandama hakkas.

“Ma ei tahaaaaaaaaaaaaa,” inisesin ma enne süsti.

Süstid on rõvedad, aga ilma süstita ei lase ma ennast isegi mitte selle peegliga suust vaadata, nii et tuli ära kannatada. Naljakas on see, et jah, rõve on see süst küll, aga ega ta oluliselt valusam pole, kui paljud asjad siin elus. Ainuke rõve asi on see, et see mõru rohi natsa suhu ja kurku voolab, aga noh, jällegi on see väike ebamugavus eks.

Gaili rääkis, et teeb mulle adrenaliinita süsti, see olla rasedatele parem, aga peaks olema siis nõrgema toimega vms. Ma ei tea, etteruttavalt ütlen, et ma käisin arstil kell 11 ja mul läheb alles praegu lõplikult see tuimestuse tunne üle. Kell on pool viis…Seega ma ei saaks kurta, et süst mõjunud poleks. Küll aga sain ma toolis kaevelda, et nüüd ma ikka kardan, sest see on ju NÕRGEM süst ja raudselt on mul valus.

Ei olnud. Mitte kordagi.

Hambaarst ei kasutanud ka puuri, vaid hoopis oma hambapuurimislaserit, mis oli nii naljakas tunne. Selles suhtes, et kui muidu hambaarsti juures on rõve see kontideni pinisev PPZZZZZZZZ, mis puurist tuleb, siis laseriga ei puuduta ta reaalselt su hammast üldse ja puuripinina asemel tuleb sealt mingi “toktoktoktok” 😀

Ühesõnaga, mingi pool tundi hiljem oligi kõik. Hammas sai valmis. Ei olnud valus ega miskit, ainult poolel näol oli insulditunne, sest mu vasak pool näost oli tuim nagu mu kunagise crushi süda minu tunnete suhtes 😀 Täitsa null. Muidugi tahtsin ma Gailiga kohe siis selfit ka teha, kasutades ära juhust, et ma täna ERAKORDSELT rõve olin.

jejej-8642339

Aga noh, ega kõik selfid siin ilmas nüüd nii kaunis ka olla ei saa ja õnneks hambaarst ise ei näinud välja, nagu ta oleks öö läbi joomas käinud. Ma ausalt ei käinud.

Muuseas, Gaili rääkis mulle, et kui ma tema juures esimest korda käisin, või no siis kui ta mulle esihambad tegi ja ma peale seda blogisin temast, et siis ta sai täiega palju tööd ja see oli üli lahe, sest ta oli just Inglismaalt Eestisse kolinud ja patsiente eriti ei olnud ja ta kahtles täiega, et kas see oli õige valik tulla ja siis nagu naksti pani ta mingile suvale tondile esihambad, kes iga kord hambaarsti toolis värises ja halises “ma ei tahaaa” ja peale seda hakkas patsiente robinal tulema. Loodetavasti siis normaalsemaid ja mitte nii hädaldavaid, kui mina.

Aga mul on täiega hea meel. Sest Gaili on parim hambaarst maailmas. Vähemalt haiget ta ei tee ja seletab kenasti ära, mida ta parasjagu teeb ja kui sa ei taha puuri pininat, siis teeb laseriga ja üldse ei solvu, kui sa teda 10 kuud üle lased.

Minul on alati hambaarsti juurde minnes paaniline hirm, et mulle vaadatakse suhu ja öeldakse, et kle suht rämekas, ma küll ei taha su rämedaid hambaid puudutada, sest SIIN küll enam midagi teha pole. Täna ka natsa kartsin, et ta nii ütleb, aga noh, väiksed võidud elus ja nii läks, et ta ikkagi ei öelnud. Küsis ainult, et kas ma kavatsen veel tagasi ka tulla, või peab ta mulle jälle FBis pinda käima nagu psühhopaat, et Mariann, palun tule hambaarsti juurde!

Ühesõnaga, pikk jutt pikaks jutuks, ma tulin tegelikult ainult seda ütlema, et kui keegi otsib Tallinnas hambaarsti ja ei ole veel leidnud SEDA ÕIGET, siis võite minu õiget kasutamas käia. Kui juba minusugune hambaarstipelgur teda soovitab, siis ta peab päris hea olema eks.

Aga kartma jään ma teda elulõpuni, nagu öeldud, teadmata põhjustel 😀

Millal te viimati hambaarsti juures käisite? 

Loe ka neid postitusi!

39 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Brit 21. juuli 2016 at 09:56

  Ma naudin hambaarsti juures käimist. Alles mõni aasta tagasi sain teada, et hambaarsti juures on võimalik tuimestust küsida ja ma
  kohe saamas 30. Mul pole kordagi puuritud tuimestusega. Kui ma nüüd mõni aasta tagasi käisin tarkusehammast välja tõmbamas,
  siis tehti ka tuimestus ja see oli nii ebameeldiv tunne. Minu meelest puurimine on sama ebameeldiv kui tuimestus ise 😀 Seega ei
  näe mõtet milleks end topelt piinata. Aga üldjoontes on mõnna hambaarsti juures käia 😀

 • Avatar
  Vasta meow 16. juuli 2016 at 19:53

  Mina ka ei karda. Hirm tekitatakse üldjuhul
  lapsepõlves, kui enne hambaarstiõe minekut ema või
  isa ütleb, et “ära karda, pole hullu midagi”. Aga laps
  hakkab mõtlema, et seal peab ju midagi jubedat
  olema, kui öeldakse ära karda. Miks nii õeldakse?
  Tänapäeval tehnika nii kõva, et karta pole tõesti enam
  midagi 🙂

 • Avatar
  Vasta Birgit 16. juuli 2016 at 16:08

  Mina kusagil sügaval sisimas kardan ka
  väiksest saadik hambaarsti. Kunagi oli meil
  väga suure rauasisaldusega vesi maal ja nii
  läksid mul noored hambad kiiresti ja väga
  katki. Ma ei käinud veel kooliski kui emaga
  hambaarsti juurde siis läksin. Hoidsin suud
  alguses kramplikult kinni ja arst ütles selle
  peale kurjalt: “kui sa kohe suud lahti ei tee
  mädanevad su hambad ära”. Nüüd rohkem kui
  10a hiljem lähen endiselt hambaarstile kerge
  värinaga sees.

 • Avatar
  Vasta Kris 16. juuli 2016 at 14:34

  Ma olen ka väiksest saadik kartnud neid hambaarste.
  Aga samas mu esimene hambaarst oli mingi
  nõukaaegne lihunik ka, kellel väga mingeid moodsaid
  masinaid polnud ja tavaline lahendus auguga oli
  hammas välja tõmmata. Ma nutsin paaniliselt juba
  hambaarsti ukse taga enne sisenemist. Siis aga õnneks
  vahetasin hambaarsti ja tema oli tõesti hea, nägi et ma
  toolis värisen ja lohutas, et tegelikult pole midagi hullu
  ja kõik on möödas enne kui arugi saan. Igakord seletas
  enne oma toiminguid, mida täpselt tegema hakkab ja
  kuidas teeb, olgugi et ma poolest jutust aru ei saanud
  oli see siiski lohutav. Ja nüüd ma küll kardan neid, aga
  suudan oma värinad endale hoida ja pea püsti tooli
  istuda.
  Ahjaa, kunagi oli kanal 2 see foobiasaade ka, seal oli
  ühel naisel nii suur hambaarsti hirm, et kui tal hammas
  valutas, siis pani ta sellele akuhapet peale, et
  hambaarsti vältida.. Saab ennast lohutada, et
  vähemalt nii hulluks pole endal asi kunagi läinud. 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerli 15. juuli 2016 at 23:32

  Kas ma olen siis natu imelik, et ma hambaarste ei
  karda? 😀 Käin hetkel Kaarlis arsti juures ja julgen
  kindlalt soovitada, sest seal üli toredad arstid 🙂
  Alguses mõtled küll, et ei tea, mis nad täna teevad, aga
  nii kui nii teevad tuimestuse ja siis pole ju midagi
  tunda 😀

 • Avatar
  Vasta mai 15. juuli 2016 at 22:04

  Ma käin viimasel ajal pidevalt hambaarsti juures, aastas mingi 4 korda vähemalt – augukesed,
  tarkusehambad, juureravi, hambakivi, enne seda breketid. Olen aru saanud, et hammaste seisukord on
  oluline. Muidugi on valus ja vastik (tõelistele massohistidele soovitan ultrahelipuhastust ilma
  tuimestuseta!), aga ma tean, et kui ma täna hammaste eest ei hoolitse, siis homme maksan 10x rohkem
  proteeside vms eest. Ok, maksan kunagi niikuinii, aga siis lükkub see proteesimajandus nats edasi.

 • Avatar
  Vasta A. 15. juuli 2016 at 21:08

  Ma ka ei tea, miks ma kardan. Või ok,
  nüüd juba tean ka. Aga lapsena polnud
  mul mingit põhjust hambaarsti karta.
  Vist oli asi selles, et kogu palati
  aparatuur oli hirrrrmus, hambaarsti
  palati lõhn võttid jalad nõrgaks ja
  helid olid jubedad. Ja kuidas siis
  üks arst võttis oma hiiglasliku
  süstla (90ndate alguses olid süstlad
  veel hiiglaslikud) ja ütles, et
  sellele lapsele ei saa suhugi
  vaadata, teeme talle süsti ära….
  Johhhaidii. Ma lasin sealt varvast
  ega mäleta, mis edasi sai. Niipalju
  mäletan, et lasin läbi üüratuma
  stressamise enne täisealiseks saamist
  kuskil oma hambad ikka korda teha.
  Muidugi tuimestusega ja muidugi ei
  olnud valus.
  Aga nüüd, saate aru, tänapäeval…
  juhtusin erakorraliselt mingi esimese
  võimaliku variandi juurde, kes mind
  vastu võtma oli (hädaolukord oli,
  elavasse jrk polnud aega minna) ja
  sain hirrrrmsaima kogemuse osaliseks.
  Kõigepealt sain sõimata, et tahan
  tuimestust, kuigi ise toidan rinnaga
  last. Tegid ikka sutsu ära. See
  tumesti halvas mu näo, aga ei
  tuimestanud hammast; mis tähendab ,et
  KURADI valus oli, pisarad jooksid ja
  tõmbelsin nii, et arsti abiline pidi
  pead kinni hoidma. Vangutasid
  üksteise võidu pead, et kuidas saab
  üks sünnitanud naine nii paaniliselt
  hambaarsti peljata, mul ei tohiks ju
  enam valus olla, kuidas mul küll
  varem on saadud hambaid ravida jms.
  Kui need põrgupiinad läbi said,
  hakkas ta mind moosima omale
  kliendiks. Pühkisin oma laialinutetud
  “veekindlat” ripsmetušši maha ja
  ütlesin neile kõik, mida arvasin,
  kaasa arvatud selle, et ma võin iga
  päev lapse sünnitada, aga SINNA ma
  enam oma jalga ei tõsta. Tõsiselt.
  Sünnitusvalu oli köömes selle kõrval
  :/ Pole midagi õudsemat mu jaoks kui
  hamba puurimise valu ja üldse
  igasugune valu, mis hammastega
  seotud. Isegi kõrvavalu on vist
  hirrrmsam kui sünnitus 😀 Minu
  arvates…

 • Avatar
  Vasta Sirle 15. juuli 2016 at 20:59

  käisin just mõned nädalad tagasi kontrollis täpsustan 29.juuni

 • Avatar
  Vasta Helen 15. juuli 2016 at 20:34

  Käisin viimati eelmine aasta, üritan ikka korra aastas
  külastada hambaarsti.
  Olen 27 ja mul pole kunagi ühtegi hambaauku olnud ?
  ainult breketeid olen pidanud kandma ?

 • Avatar
  Vasta Katz 15. juuli 2016 at 19:26

  Mina käisin eile. Ja pmst samamoodi nagu sina. Tegin
  kell 1000 silmad lahti ja mõtlesin, oi fakk, hambaarst
  kell 1100. Lühkad jalga, takso tellitud ja ruttu iDenti
  samuti Gaili juurde. Käisin ta juures esimest korda,
  sinu soovitusel! Raviplaan peaaegu paigas. Tuleb päris
  mitu korda veel käia ja mõned augud parandada,
  millest mul polnud aimugi. Lisaks pean nüüd palju
  mõtte- ja uurimustööd tegema. Kas parandada mõned
  augud ja panna breketid või lasen samuti kroonid
  panna. Järgmine aeg septembri alguses. Mõni päev
  tuleb hirm sisse, kui mõtlen sellele, siis aga kaob jälle
  ära. Eks näeb mis saab. Rahakotist on ka natuke kahju
  🙁

 • Avatar
  Vasta M-L 15. juuli 2016 at 18:35

  Kui ma olin kuskil 14-15, läksin oma valutava hambaga
  nö. “emosse.” Hambaravi firma oli sama, kus ma ikka
  käisin, aga arst kelle juurde mind saadeti, ei olnud minu
  enda arst. Kui ma toolil lamasin ja suu lahti tegin,
  hakkasin rämedat mõnitust saama, nii, et ma pisarsilmil
  seal tollal tema juures pidin istuma.
  Arst küsis, et ma olen nii noor ja kuidas mul nii käest ära
  hambad on, et kas mul häbi ei ole? Ja isssaand kui
  kollased veel mu hambad on, lausa nii hull, et arsti
  arvates oleks võinud ema mulle selle eest kerepeale
  anda. Lisaks saatis ta mind ära küll parandatud
  hambaga, aga manitses, et mu hammaste parandus
  läheb maksma üle 5000kr (mis siis, et mu oli hambaravi
  tasuta.) Võite ette kujutada, kui hea tundega ma sealt
  ära läksin, teades, et ma “üldse ei hoolitse ega pese enda
  hambaid” ja nüüd on nad kollased ja lootusetult katki ja
  ravi eest tuleb veel nüüd maksma ka hakata. Reaalsuses
  ei ole mu hambad nüüd midagi NII kollased, nagu arst
  väitis ja see ei ole sellest, et ma ei peseks, lihtsalt selline
  ongi minu hammaste toon.

  Peale seda kartsin ma igakord uuesti hambaarstile
  minna ja kõike seda uuesti kuulda.
  Nüüd leidsin omale imehea hambaarsti, kes kõik mu
  hambad korda tegi ja tuli välja, et asi polnud tegelikult
  üldse hull, nagu ma koguaeg arvanud olin 🙂

 • Avatar
  Vasta A4 15. juuli 2016 at 18:24

  Mina kàisin viimati rasedana see on siis 2013
  lõpp. Kardan meeeeleeetult hambaarsti. Mekl
  siin mingi hambaarst oli rets kui ma vàike olin
  (ta töötab siiamaani :O) ja pm ilma
  tuimestuseta RAGISTAS mul yhe hamba valja.
  See oli niiii valus ja ma olin nii noor ja ma ei
  unusta seda valu kunagi ja seda raginat :/
  Aga mõlema raseduse ajal (esimese raseduse
  ajal kàisin 2010 lõpp) olen kartnud aga olen
  làinud ja tehtud on ainult hambakivi eemaldust.
  Yhtegi auku pole onneks olnud siiamaani. Arst
  on tore ja vaikne. Nyyd võtan hoogu et peaks
  uuesti minema aga kaalun mingisse
  suuremasse linna minemist aga kardan et siis
  arst kukub pikali et meie omad on sitta tööd
  teinud. Ja kardan et mu kaks plommi kakutakse
  ka valja ja see valus :/

 • Avatar
  Vasta K 15. juuli 2016 at 17:49

  Mina kardan ka täiega hambaarste ? 2a tagasi
  sattusin ikka julma “sadisti” tooli. Lasin ühe hamba
  juureravi ära teha ning siis hakkasin uut otsima.

  Nüüd leidsin omale super arsti, kes mulle haiget ei tee
  ?

  Vot selline jonnipunn ma olen 30 aastane

 • Avatar
  Vasta Rrr 15. juuli 2016 at 17:03

  Gaili on minu hambaarst ka, kiidan
  samuti 🙂 Tema juurde lähed, siis on
  tunne nagu oma sõbrantsile läheks
  külla 😀

 • Avatar
  Vasta Greete 15. juuli 2016 at 17:00

  Ise olen 16 ja sain ka hiljuti kroonid, miskit
  hullu polnudki. Siiski kartsin ka mina varem
  kohutavalt hambaarste, peale seda, kui umbes
  6-aastase plikatirtsina otsustas minu
  hambaarst mulle keelde puurida, kus on nüüd
  terveks eluks sellest ka jäljed. Nüüd pean aga
  tänu breketitele iga kuu oma ortodonti
  külastama ja hirm hakkab vaikselt kaduma. 🙂

 • Avatar
  Vasta G 15. juuli 2016 at 16:52

  Ma olen kena kaks aastat hambaarsti üle lasnud 😀 Kogemata. Aga plaanin kohe uue aja panna, kui mu id-kaart toimima hakkab ja
  arvuti enam vastu ei jama (ma ei taha helistada, mulle meeldib muud moodi asju ajada 😀 ). Ja ma ka ei karda ei arsti ega valu, sest
  arst on mul imetore, aga ma kardan just seda, et minuga hakatakse kurjustama, et kus sa kurat oled olnud ja miks hammaste eest
  korralikult ei hoolitse jne. Jep, ma pole mingi suuhügieeni etalon, aga ma siiski annan endast parima ja olgu õnnelik, et üldse end
  kohale vean. Eks näis, kas ta miskit ütleb ka, kui ma kaks ja pool aastat kästust hiljem kohale ronin 😀

 • Avatar
  Vasta hirm. 15. juuli 2016 at 16:35

  Sama siin. Kardan teadmata põhjus(d)el hambaarsti
  meeletult. Ja kohe nii meeletult, et olin nõus
  teismelise eas pigem surema kui sinna minema ( okei,
  ma ei teadnud tglt, et asi eluohtlik mulle oli). Aga jh
  hakkas teine siis valutama ja valutas päevi juba, samal
  ajal ema nuias, lähme näitame vähemalt. Mina raiusin
  vastu ei. Üks öö tagusin isegi pead vastu seina, kuna
  ma olin kuulnud, et kahte valu pole võimalik korraga
  tunda 😀 lootsin siis, et pea hakkab valutama ja
  hammas annab järgi. Aga oh ei, see valu läks
  hullemaks. Hommikul kui ärkasin oli terve parem
  näopool paistes. Siis ema hakkas juba sundima mind,
  et talle aitab lähme ja vsjoo. Mina raiusin ikka, et mine
  ise mina kll ei tule sinna tapamajja. Ema nägi kui
  meeletutes kogustes ma valuvaigisteid sisse sõin ja
  kuidas ma lausa piinlesin, siis hakkas plaani pidama
  kuidas saada mind hambaarsti juurde nii, et ma ise ei
  saaks aru, et sinna lähme. Kutsus mind siis poodi kaasa
  (hambaarst asus poe kõrval). Poes olles ütles, et tal
  vaja mu vennale hambaarstile aeg panna. Ma ise olin
  ilmselt nii kapsas valust juba, et ei pannud 1+1 kokku
  😀 ja läksingi kaasa kui siis mu seljatagant üks kinni
  löödi ja mu ema oli nagu jumal risti löödud sinna
  ukseette ütles, et nüüd sa ei pääse. Lähed ja kõik. Kuna
  ma emaga kakelda ei tahtnud istusin maha ja hakkasin
  hüsteeriliselt nutma. 16aastane aga nutsin nagu
  4aastane 😀 arst võttis siis mind vastu, läksin pikali
  sinna toolile, pisarad jooksid mööda nägu alla nagu
  kraanist. Ja nii kui ta oma kandiku koos
  “tööriistadega” mu rindkere kohale sõidutas hakkas
  nagu kiriku katkine kellakoor tööle. Ma värisesid nii
  hullult, et need nö “tööriistad” kõlisesid ja hüppasid
  seal peal, arstil ei jäänud muud üle kui tõsta asjad enda
  kõrval olevale lauale 😀 . Aga mis tuli siis lõpuks välja
  oli see, et mul oli mädanev närvipõletik, mis oli nii
  kaugele läinud, et seda mädaniku oli niipalju, et see oli
  hamba pooleks surunud juba ja veremürgitus oli pmst
  ukse taga juba. Suutsin käija lõpuni ära sain hamba
  korda ja lubasin endale, et enam asja kunagi nii
  kaugele ei lase. Ja ütleme nii, et praeguseks oleks ma
  võinud 3aastat tagasi hambaarstile juba minna aga tee
  või tina, hirm on nii suur tagasi tulnud, et ei suuda
  minna. Loll ma tean aga see hirm on lihtsalt meeletu 🙁

 • Avatar
  Vasta E 15. juuli 2016 at 16:30

  Kas see hambaarst kes jänkukeseks kutsus oli
  Tartus? Viktoria Seen teeb samamoodi ja nii
  armas on ☺

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 17:32

   Ei, Tallinnas ikka.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 15. juuli 2016 at 16:25

  Mina kardan ikka rämedalt hambaarsti 😀 Võtsin julguse kokku,ning venna soovitusel külastasin täna
  samuti Gailit 😉 Ta on lihtsalt super arst (Y) Vesistasin ja värisesin hirmust seal toolis,kuigi mul ei olnud
  üldse valus. Kindasti käin ainult Tema juures edasi 😉 Ps nägin ka sind reipalt välja astumas 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 17:32

   No vot! 😀

 • Avatar
  Vasta D 15. juuli 2016 at 16:25

  Mina olen see inimene, kes läheb alati rõõmsalt arsti
  juurde..mulle meeldib hambaarsti juures käia, kahjuks
  rahalistelt põhjustel jätsin pooleli..
  Käisin samas majas, aga teise arsti juures..siis mu arst
  läks sealt ära, läksin samuti kaasa..
  Raviplaanid tehtud, ravi sain pea 600-800 eur
  vahel..ikka veel oleks vaja ja väga palju!!
  Hambaravi on kallis..mul väga nõrgad hambad, pesen
  mitu korda päevas, enne 19 eluaastat lasin kõik korda
  teha..ikka hambad haiged..
  Järgmisel aastal saan 30 , kurb et nii kallis kõik on..
  Ma pole iial ühegi pildi peal naeratanud, samas pole
  mu hambad kõige hullemas seisus!!
  Kurvaks teeb see, et katkised hambad ja põletikud
  teevad organismile jama.. Probleeme on palju, aga
  need ongi ületamiseks!!

  Kui ma lõpetasin 9. klassi , sai mu ema proteesid..
  Kardan, et lähen sama teed tulevikus, kui tuhandeid
  taskust võtta pole!!
  Hambaravi saavad lubada vaid rikkad, mina olen
  vaene hambaraviks..meie pere on kolmeliikmeline,
  meil on soe ja armastav isiklik kodu, soe söök laual ,
  riided seljas.. Aga vot see hambaravi hüvitis on
  mõnitamine, ning sellele arvamusele ma jään.. On
  inimesi, kes tervise tõttu vajavad suuremat
  hambaravi, aga see ei huvita kedagi..peaasi, et
  pensionärid, rasedad ja alla 1.a laste emad saavad
  odavamalt 🙂 !!

  • Avatar
   Vasta A4 15. juuli 2016 at 18:19

   Minu arust pole selles midagi halba et alla 1
   aastaste emad saavad odavamalt. Raseduse
   ajal ju làhevad paljudel hambad katkisemaks ja
   mis vaja see vaja. Sama ka rasedate kohta ja
   see “odavus” on nagunii aind aastas korra ja
   vàike summa niiet pole yldse millest rààkida 🙂

 • Avatar
  Vasta Momo 15. juuli 2016 at 16:25

  Käisin viimati hambaarstil eelmise aasta mais, Aga siis oli vaid kontroll, sest arst ei tahtnud mul midagi remontima hakata, kuna
  olin 7.kuud rase ja mina ilma tuimestuseta nõus pole hambaid lappima. Igatahes ei tahtnud ta tuimestust teha ja soovitas pärast
  lapse sündi hambaarsti uuesti külastada. Mul oli vast 10 hambaauku hammaste vahel… ja need on siiani parandamata, sest ma ei
  suuda leida selleks raha. Ilmselt on neid juurdegi tulnud. Õnneks valu ei ole aga südametunnistuse piinad on kohutavad, et ma ei
  ole siiani oma hambaid ära parandanud ise olen noor ja ilus naine enda arvates, aga suus on teistele nähtamatu surnuaed… häbi
  häbi häbbbbbiii…

 • Avatar
  Vasta Käty K. 15. juuli 2016 at 16:15

  Veebruaris käisin tasuta hambakontrollis Tartu
  Citydental kliinikus, ülikooli4; aga ravile jõudsin
  aprillis – kuna olin võtnud selleks ajaks julguse kokku,
  et kardan ka hambaarste…. väga hubane miljöö ja väga
  sõbralik personal… raaedatele oli soodustus kaa äkki
  oli -15% või -20%… tuimestust ma ei lasknud üldse
  teha (3 täidist ehk plommi pandi = 1 keskmine ja 2
  väikest).. ja hambaarst ja tema abiline pidevalt küsisid,
  et ega mul valus ei ole jne., muretsesid mu pärast
  hullult… aga lõpuks jäin hambaarsti tooli suu lahti
  magama, ärkasin selle peale ülesse, kui arstitool
  hakkas veidi üles poole liikuma ja seljatugi kaa… see
  puurimine ei olnudki nii valus, ainult see ei meeldinud
  mulle mis kuivatas suud-tahtsin vett saada juua, huuli
  niisutada või keel vahepeal tahtis sinna
  “tolmuimejasse” kinni jääda…

  • Avatar
   Vasta Käty K. 15. juuli 2016 at 16:16

   Rasedatele*

 • Avatar
  Vasta S 15. juuli 2016 at 16:00

  Tänu su blogile ma võtsin ennast kokku ja lasin oma 4
  viltust esihammast ka korda teha…vno kroonid panna.
  Ja samas kohas! 😀 aga Gaili juurde ei saanud, sest mul
  oli vaja nüüd kohe!! Kannatamatu nagu ma olen.
  Kus Gaili praegu töötab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 16:13

   iDentis 🙂

 • Avatar
  Vasta k 15. juuli 2016 at 15:55

  Mina kardan julmalt puurimist. Lasen
  samamoodi süsti teha. Uksetaga värisen
  hullult.

 • Avatar
  Vasta R 15. juuli 2016 at 15:53

  Hahha, ma tean täpppselt mida sa tunned! 😀 mul on
  terve elu sama hirm olnud, kuigi mul on minu arvates ka
  maaailma parim hambaarst, kes kunagi haiget ei tee.
  Olen käinud tema juures juba 10 aastast ja mul suva, et
  Tartus elan, aga sõidan ikka Võrru tema juurde, sest
  lihtsalt ei julge kellegi teise juurde minna siin. Ja kust
  see hirm tulnud on, ei tea ka täpselt, sest mul on
  minimaalselt auke olnud, alati hambad korras. Juusiis ka
  lapsepõlvest mingi halb allasurutud mälestus, kui meil
  veel mingi eriti tont hambaarst oli.

 • Avatar
  Vasta Kuks 15. juuli 2016 at 15:50

  Kle Mariann jää täiega blogimise juurde ja tee nats
  vähem laive ? su blogipostitustes on alati täiega hea
  sõnastus ja huumor jne jne. Laivides tundud sa igavam
  ? Sul pole nagu kohati midagi öelda ja räägid tühjast
  tähjast..aga vot kirjapildis pole kunagi tunnet,et igav
  vms ?

  Ps! Ma kardan ka meeeletult hambaarste.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 15:52

   Nagu klassikud ütlevad – why not both? 😀

 • Avatar
  Vasta Maarja 15. juuli 2016 at 15:49

  Oeh..ma lasin ka kuskil üle aasta tagasi hambaarsti aja
  üle.. ja noh.. siiamaani kogun julgust et tagasi minna 😀
  Mul ei ole hambarsti suhtes hirmu, aga see lihtsalt ei
  ole meeldiv koht ja tõesti ei kutsu tagasi 😀 Ma juba
  pikemat aega plaanin oma augud kordanlasta trha..aga
  olen ka mingitel põhjustel edasi lükanud..aga noo
  varsti on mul kõht nii suur, et on veel ebamugavam
  seal toolis istuda 😀 et siis selle jutu peale peab vist
  kokku võtma ja hambaarsti juurde minema.. ehk võib-
  olla tõesti sinu arsti juurde, kui ta sellised põgenejad
  iuesti ilusti vastu võtab 😀 😀 loodame, et sa lihtsalt
  erand pole tänu sellele, et kliente sebisid talle 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 15:52

   Ei usu jah, et teistega räme douche on ja läbi sõimab, et kus sa värdjas nii kaua ennast peitsid :DD

 • Avatar
  Vasta Sandra 15. juuli 2016 at 15:46

  Mallu,mis juhtus??Alati nii ilus ja särav ja
  täna siis selline…ja see kostüüm.Mitte minu
  tassike teed.?Aga hambaarstil käisin viimati
  eelmine aasta jaanuaris.Enne seda käisin 8a
  tagasi,aga kui hambast raseduse ajal pool
  tükki ära tuli,siis pidin juureravile minema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 15:48

   Bad face day, õhtuks teen ennast korda, praegu ei viitsi. Ei saa siin inimesi ära ka harjutada oma pideva iluga, vaheldust on ellu vaja!!!

 • Avatar
  Vasta nt 15. juuli 2016 at 15:42

  Kuule, sinu /blog leht ei tööta enam
  🙁 Vanasti nägi sealt kõiki postitusi
  normaalselt aga nüüd pole enam ühtegi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. juuli 2016 at 15:47

   vaata pealehelt siis! mul praegu natsa katki jah – ma nimelt sain aru, et inimesed EI saa aru, et pealehel on ka postitused kronoloogilises järjekorras, liiguvad vasemalt alla-üles-alla, nagu uss. Ühesõnaga ostsin ma uue kujunduse, aga seda ise peale panna ei osanud ja tegin vana kujunduse ka katki. Minu IT vend on praegu puhkamas, aga uuel nädalal paneb uue peale ja siis on kõik korras ja rahu maal. Uus pole nii keeruline ka 😀

   • Avatar
    Vasta nt 15. juuli 2016 at 16:39

    Oh, jumal tänatud, et sa ise
    lõhkusid. Ma juba mõtlesin oma targa
    aruga, et olen sind kuskil
    kommentaarides solvanud ja nüüd
    blokkisid mu IP ära ja sellepärast ei
    näe enam sisu normaalselt 😀