Mari ajal ma ei teadnud, et selline asi nagu sünnitusplaan üldse olemaski on. Keegi ei pakkunud mulle mõtet seda koostada ka, seega sinnapaika see jäigi. Nüüd aga mõtlesin suurest igavusest selle valmis teha. Kuigi vanajumal pidada naerma, kui pööbel plaane teeb, siis mida on veel ühel voodirežiimil oleval rasedikul teha?

 

SÜNNITUSPLAAN

KESKKOND:

 1. Soovin, et sünnituse ajal on tuba hämar.
 2. Soovin, et palati põrandas oleks auk, kuhu ma saaks kerra heita ja rahus üksi ära surra, juhuks kui liiga valus hakkab.
 3. Andke kaussi, panen ketti.

SÜNNITUS:

 1. Enne protseduuri tegemist soovin, et küsitaks minu või kui mina ei ole võimeline/ei taha vastata, siis Kardo arvamust. Kui Kardo arvamus on tobe, siis tehke, mida paremaks peate.
 2. Soovin võimalikult vähe meditsiinilisi protseduure.
 3. Kui keegi viitsib, siis võiks mulle pakkuda erinevad poose sünnitamiseks, mul endal raudselt ei tule meelde.
 4. Ei soovi lootevete avamist.
 5. Ei soovi sünnituse ajal lahklihalõiget, juhuks kui ma juba röögin, et lõigeke ta ometi välja. Siis võite teha. Aga kui ma niisama rahulikult vedelen, siis palun mitte seda ootamatult teha.
 6. Kui vähegi võimalik, siis eelistaks, et inimesed mind presside ajal kinni ei hoiaks. Tundub imelik palve, aga eelmine kord seda mingil põhjusel tehti. Väga ebamugav oli.

SÜNNITUSJÄRGNE PERIOOD:

 1. Soovin, et nabanöör lõpetab enne klambri panemist ning läbilõikamist pulseerimise.
 2. Soovin, et nabanööri lõikaks läbi Kardoffel, kui ta veel ära minestanud pole.
 3. Soovin, et laps pandaks peale sündi kohe minu kõhule ning tal lastakse seal olla rahulikult ning ka esimest korda rinda imeda.
 4. Ei soovi saada emaka kokku tõmbamist kiirendavat süsti.
 5. K-vitamiini süsti tegemise või mittetegemise otsustame peale sündi. Ei luba kohest vaktsineerimist.
 6. Enne iga meditsiinilist toimingut lapse või minuga soovin, et saadaks minu või Kardo luba ning öeldaks, mida ja milleks tehakse (see käib nii K-vitamiini süsti, vereanalüüsi, vaktsineerimise jmt kohta).
 7. Platsenta väljutamiseks ei luba vajutada kõhule ega asetada kõhule külmakotti. Olge inimesed!
 8. Soovin, et lapsele pannakse selga minu poolt kaasa toodud riided. Tahaks ju beebit esimese asjana ilusates riietes näha, ma ei julge neid raudselt pärast ise kohe vahetada ka, seega olge nii helded ja tehke mulle see teene.
 9. Kui on pakkuda, soovin peretuba koos WC ja dušširuumiga. Kui pole, lepin sellega, mis on.

JUHUL KUI VAJAN KEISRILÕIGET

 1. Kui, mul on vaja kiiret keisrilõikust, soovin, et Kardo võimalusel koguaeg operatsiooni juures viibiks.
 2. Kui ma peaksin vajama üldnarkoosi, soovin, et laps antakse pärast sündimist kohe Kardoffeli kätte. Kuigi ma ei tea, kuhu mujale teda ikka anda oleks, aga noh, vähemalt on see nüüd välja öeldud.

Kas teil oli sünnitusplaan? Kui paika see lõpuks pidas?

Jaga: