Koostöös Pepekala poega mustamäel, hakkab iga jumala neljapäev ilmuma siin üks vahva kalaneljapäeva retsept! Ja mille muuga saakski seda koostööd alustada, kui mitte klassikalise kalasupiga, mis maitseb nii hea, et iga kalasõber võtab paar portsu lisaks. Või teeb nagu mina – maailma suurima potitäie, et seda ka järgmine päev rahumeeli sisse kühveldada.

Midagi uut ma teile muidugi õpetada ei saa, sest kalasuppi teha on nii lihtne, et mul on tunne, et ka Mari võiks sellega hakkama saada. Küll aga kavatsen ma teile lihtsalt näidata, mismoodi valmis minul suussulav, rikkalik kalasupike. Minu meelest on suppide võlu see, et sa võid sinna panna põhimõtteliselt ükskõik mida ja minu majas on supitegemise päev ühtlasi ka külmiku tühjenduse päev.

DSC_6748

Pildil supikogud ja pakipuljong

Kuigi mul olid kõik puljongi tegemiseks vajaminevad asjad olemas, valasin esimesena potti Food Studio kalapuljongi. Lihtsalt selle pärast, et ta oli juba pikka aega mu külmikus kügelenud ja võiks ju teist siis ära kasutada. Sinna peale panin umbes 4x sama palju vett, ning viskasin sinna sisse likku forelli supikogu, siis mingi valge kala supikogu, lisaks veel kahe forelli jäänused, mis ma kunagi ahjukala tehes olin sügavkülma visanud selleks päevaks, mil ma suppi keetma hakkan. Seega ujus mu puljongileemes ei rohkem ega vähem, kui viis kala pead. Mitte just kuigi vegan värk, aga mekki andsid nad hästi!

DSC_6750

Pildil puljongivalmistamine täies hoos

Veel suskasin potti kaks sibulat (kooritud ja pooleks lõigatud), soola, piprateri, loorberit ja lasin sellel kupatusel umbes kaks tundi podiseda. Vahepeal maitsesin ja kuna leidsin, et kogu see kraam oli natukene mage, lisasin suraka Rimist ostetud vähipuljongipastat. Potti rändasid ka porru ülemised rohelised lehed ja kaks küüslauguküünt.

Kahe tunni möödudes valasin ma endale puljongi välja ja lisasin selgesse puljongisse kartulid, porgandid, porru ja pastinaaki. Kui need olid 20 minutit puljongis keenud, lisasin ka tükeldatud forelli ning koha. Kuna mul vedeles sügavkülmas üks kilone kott külmutatud mereande, siis puistasin ka neid heldelt oma supi sisse. Kõige lõpus lisasin paki toorjuustu.

DSC_6751

Pildil tükeldatud kohafilee

Mõne aja pärast oli supp valmis. No ja vähe see ei olnud kõige parem kalasupp universumis! Et seda veel paremaks teha, lisasin kaussi natukene tilli ja kaunistasin supikese lusikatäie värske kalamarjaga. Oh sa püha pele, kui hea! Soe supp ja siis suus katki prõksatavad marjakesed. Nonii, ma hakkan nüüd hommikusöögiks suppi sööma!

DSC_6755

Mis kalarooga ma järgmine neljapäev teha võiksin? Ise mõtlesin kalakotlettidele, aga ehk on teil mingi väga hea idee või retsept, mis alati hästi välja kukub. Või vastupidi – olete mingit retsepti kuulnud, aga katsetanud veel ei ole? Olen üks suur kõrv! Pepekalas on igasuguseid kalu ja meremutukaid, seega valik on üüratu. Sealt on võimalik isegi haid ja mõõkkala saada!

Ps! Sõbranna käis muga kalapoes kaasas ja ostsis endale külmsuitsuforelli. Ütles, et parimat pole ta kuskilt saanud, nii et tuus värk!

Jaga: