LAPSE ÜLES KASVATAMINE LAPSED LENDE SÖÖK

Lende esimesed ampsud

13. märts 2017

Oi jeerum, jeerum, küll see aeg läheb kiiresti. Lausa nii kiiresti, et täna otsustasin ma ainuisikuliselt seda, et võiks olla see maagiline päev, mil Lende inimeste sööki maitsta saab. Olgu armas taevaisa tänatud, et mul, selle lapse lihase emana see võimalus on pealt näha, kuidas minu ihuvili, kes enne vaid minu piimast toitunud on, astub oma esimese sammu iseseisvumise ja “suureks” saamise poole. Jumal ikka on armuline.

Nagu ma mainisin, olin ma poest paar püreekest ostnud. Küll aga selgus, et kuigi ma poes hoidsin kõrvitsapüreed küll käes, olin ma selle miskil põhjusel tagasi pannud ja võtnud kaasa ainult kaks segupüreed. Seega tuligi mõte, et teen need paar ampsu püreed ise valmis. Bataati oli mul varnast võtta, aga eriti lambist meenus mulle ühe blogija kiidulaul Philips Avent masinale, mis beebile toitu aurutab ja püreestab.

avent-steamer-blender

Muidugi ei arva ma, et ilma selleta hakkama ei saa, aga ma tegelikult lugesin, et püreed ei maksa sügavkülmas jääkuubikurestis hoida, sest püreed tuleb külmutada kaanega asjas ja mul kaanega jääkarpi ei ole. Selle pärast tunduski see masin hea, et teen kenasti ainult kaks ampsu süüa 15 mintsaga ja ei peagi midagi külmutama. Värske kraam on ju alati parem.

Säherdune masin maksab üldiselt uuena 130€, aga mulle üks tore lugeja pakkus enda oma kasutatuna müüa. Kuna sellel oli kuskil mingi mõra (mida ma ei märganudki kuskil), siis müüs neiu selle mulle ainult 25€ eest, mis on juba väga hea hind! Sain masina lausa poole tunniga kätte ja püreetegu võis alata. Panin masinasse neli-viis kuubikut bataati, valasin masinasse vett, ootasin 15 min, keerasin selle asja teistpidi, püreestasin ära ja oligi valmis kausitäis bataadipüreed. Takkajärgi meenus, et rinnapiima soovitatakse ju sisse panna, aga ma selle unustasin ära.

DSC_0400

Sipstist ostetud nõud said nüüd sisse ristitud ja nõnda jahutasingi ma elevil olles oma püree maha, panin Lende Nomi söögitooli, andsin Kardole kaamera ja nõnda saigi Lende oma esimesed ampsud. Teist korda…

Nagu näha, siis tegi küll natukene naljakat nägu, aga samas sõi teine nii hea isuga, et kui me enam ei filminud, siis tegi muudkui suud lahti ja naeris laginal, et tavai-tavai, andke veel! Midagi ta suust välja ei ajanud, kogu läga lapsel suutsin mina talle peale pläkerdada. Eks homme teen talle jälle bataati, panen lausa piimagi sisse. Aga see masin on tõesti väga mugav asi. 130€ maksta on muidugi palju, aga kui õnnestub ka kellegi käest osta, siis soovitan.

DSC_0403

Ma arvan, et kui mõnda aega bataati proovitud on, siis teen porgandipüreed ja siis kõrvitsa ja siis lillkapsast ja siis võib vast juba segude poole vaadata?

Õudne, kui kiiresti nad kasvavad!

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

15 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Eveli T 15. märts 2017 at 17:53

  Tundub nii hea aparaat

 • Reply mai 14. märts 2017 at 13:53

  Nii mõnus on see beebi toitmine – see, kuidas beebi haarab pehmest lusikast ja see paindub ja suu mäkerdub ära ja siis ema pühib lusikaäärega puhtaks…
  Kõrvalepõige – päris huvitav lehekülg sul siin reklaamina – see kolmaslaps.ee
  Kas sa pead sel teemal ka postituse kirjutama? Huvitav, kuidas su lugejad suhtuvad kolmanda lapse toetuse suurenemisse ja kas planeerivad siis lapsi juurde?

 • Reply emme 14. märts 2017 at 12:00

  Ma loodan et sa ise ikka ei söö sedasi pikali lamades?? Väga vale asend tal, ikka istudes tuleb toita. Kui ta ise ei istu, siis tuleb teda enda vastas toetada.

  • Reply Mallukas 14. märts 2017 at 16:56

   muidugi söön pikali ja istudes ja igat moodi :D

  • Reply H 15. märts 2017 at 19:43

   Panna last istuma vägisi on ikka väga julm. Rinda võid ka anda ju pikali olles. Püree on ka samas vedel ;)
   Ja Mallukas, soovitan sul kartuli ja porgandiga oodata. Panevad julmalt kõhu kinni.:) just meil oli selline jama ja poleks arvanudki, et nad kõhu kinni panevad.

 • Reply Salme-Marta 14. märts 2017 at 09:46

  Ehh, mul põlnd selliseid imetabaseid masinaid ega kedagi. Keetsin potitäie juurikaid(vahelduva vahekorraga kartul-porgand-lillkapsas-kaalikas) pehmeks, hakkliha või mõni muu hästi läbi hautatud liha(mõnikord hoopis kala) käis sinna otsa, tavalise saumiksriga peeneks ja olemas! See mudru sai pandud merevaigu-või pudingutopsidesse ja sügavkülma. Nelja päeva pärast akkas uus keet. Nagu näha, jäid nad ellu. Võid sai vist vähe ulka pandud, sest üsna peened ja õhukesed näävad präägu välja.
  Aga jah, uvitav on vaadelda, kudas präägusel ajal noored emad kõiksuguste imemasinate ja tarvikutega toimetavad. Põnevpõnev. : )

 • Reply Pille 14. märts 2017 at 01:04

  Oh see tahke toiduga alustamine on lahe. Meil ka alles täitsa algusjärgus see asi ja kui esimestel päevadel sain päris kõveraid grimasse, siis nüüd oleks hoopis üht pisikest hullusärgikest vaja, et lapse tuuleveskite vahelt mõni amps suhu ka jõuaks. Nii õhinasse läheb kohe kui kauss tuttava oranži plögaga silmapiirile ilmub :D
  Ja see on väga lahe, et sa Lende esimesed ampsud nö taaslavastasid, et ise ka ikka asjast osa saada! :D

  • Reply Mallukas 14. märts 2017 at 01:10

   No mis mul, vaesel hingel, üle jäi :D

 • Reply Sandra Loo 13. märts 2017 at 23:59

  Miks nad niinaljakat nägu teevad kui püreed anda :D :D

  • Reply Mallukas 14. märts 2017 at 00:45

   Skeptilised vb :D

 • Reply J 13. märts 2017 at 21:21

  Miks ei tohi sügavkülma jääkuubikurestis püreed hoida? ? Mul on juba valmis tehtud ja ootavad õiget päeva aga nüüd lugesin seda. . Okou ?

  • Reply Mallukas 13. märts 2017 at 22:41

   ma ka ei tea, aga oli nagu meeles, et peab kaetud nõus olema.

  • Reply Triin 13. märts 2017 at 22:54

   Ma panin jääkuubikuvormile toidukile peale ;)

  • Reply H 13. märts 2017 at 23:39

   Mina külmutasin kuubikuvormis püreed ära. Kui olid külmunud, siis võtsin jääkuubikuvormist välja ja panin toidu hoiustamiseks mõeldud minigrip kilekotti ning sügavkülma tagasi. Nii on need õhu eest suletud ja säilitavad oma toiteväärtuse.

 • Reply Ma 13. märts 2017 at 21:14

  Kas keegi tahab mulle ka selle aparaadi müüa? :)