Oi jeerum, jeerum, küll see aeg läheb kiiresti. Lausa nii kiiresti, et täna otsustasin ma ainuisikuliselt seda, et võiks olla see maagiline päev, mil Lende inimeste sööki maitsta saab. Olgu armas taevaisa tänatud, et mul, selle lapse lihase emana see võimalus on pealt näha, kuidas minu ihuvili, kes enne vaid minu piimast toitunud on, astub oma esimese sammu iseseisvumise ja “suureks” saamise poole. Jumal ikka on armuline.

Nagu ma mainisin, olin ma poest paar püreekest ostnud. Küll aga selgus, et kuigi ma poes hoidsin kõrvitsapüreed küll käes, olin ma selle miskil põhjusel tagasi pannud ja võtnud kaasa ainult kaks segupüreed. Seega tuligi mõte, et teen need paar ampsu püreed ise valmis. Bataati oli mul varnast võtta, aga eriti lambist meenus mulle ühe blogija kiidulaul Philips Avent masinale, mis beebile toitu aurutab ja püreestab.

avent-steamer-blender

Muidugi ei arva ma, et ilma selleta hakkama ei saa, aga ma tegelikult lugesin, et püreed ei maksa sügavkülmas jääkuubikurestis hoida, sest püreed tuleb külmutada kaanega asjas ja mul kaanega jääkarpi ei ole. Selle pärast tunduski see masin hea, et teen kenasti ainult kaks ampsu süüa 15 mintsaga ja ei peagi midagi külmutama. Värske kraam on ju alati parem.

Säherdune masin maksab üldiselt uuena 130€, aga mulle üks tore lugeja pakkus enda oma kasutatuna müüa. Kuna sellel oli kuskil mingi mõra (mida ma ei märganudki kuskil), siis müüs neiu selle mulle ainult 25€ eest, mis on juba väga hea hind! Sain masina lausa poole tunniga kätte ja püreetegu võis alata. Panin masinasse neli-viis kuubikut bataati, valasin masinasse vett, ootasin 15 min, keerasin selle asja teistpidi, püreestasin ära ja oligi valmis kausitäis bataadipüreed. Takkajärgi meenus, et rinnapiima soovitatakse ju sisse panna, aga ma selle unustasin ära.

DSC_0400

Sipstist ostetud nõud said nüüd sisse ristitud ja nõnda jahutasingi ma elevil olles oma püree maha, panin Lende Nomi söögitooli, andsin Kardole kaamera ja nõnda saigi Lende oma esimesed ampsud. Teist korda…

Nagu näha, siis tegi küll natukene naljakat nägu, aga samas sõi teine nii hea isuga, et kui me enam ei filminud, siis tegi muudkui suud lahti ja naeris laginal, et tavai-tavai, andke veel! Midagi ta suust välja ei ajanud, kogu läga lapsel suutsin mina talle peale pläkerdada. Eks homme teen talle jälle bataati, panen lausa piimagi sisse. Aga see masin on tõesti väga mugav asi. 130€ maksta on muidugi palju, aga kui õnnestub ka kellegi käest osta, siis soovitan.

DSC_0403

Ma arvan, et kui mõnda aega bataati proovitud on, siis teen porgandipüreed ja siis kõrvitsa ja siis lillkapsast ja siis võib vast juba segude poole vaadata?

Õudne, kui kiiresti nad kasvavad!

Jaga: