LAPSED Lasteasjad Lende Mari

lastega reisiks on vajaaaaa…..?

9. mai 2017

Ma olen suht 99% kindel, et me lähme ikka Korfule. Tundub, et enamik lugejaid olid ka selle poolt ja no mis mul üle jääb, kui teid usaldada. Nagu öeldud, ma ju kibelen juba minema ka! Aga sellisel juhul on meil reisini KOLM NÄDALAT! Mis siis veel puudu on?

Laste dokumendid – hellasin täna sinna ametnikule ja uurisin, kas taotlused on vastu võetud. Võeti ja öeldi, et alates tänasest läheb maksimaalselt 30 päeva. Samas ta arvas, et saab ikka rutem, seega loodame siis selle peale. Ma väga ei põe, sest kui ala 5 päeva enne reisi neid pole, siis taotlen lihtsalt kiirpassid ja olemas. Enda passid peaksime ka Kartsiga üles otsima. Viimati nägin ma oma passi kingasahtlis, aga see oli mitu kuud tagasi…

Kergkäru – nagu rääkisin, Bee5 on tellitud ja loodetavasti jõuab viperusteta meieni.

Reisikindlustus – Ilma kindlustuseta ei maksaks kuskile minna. Ütlen mina, kes ma praegugi siin tervisekindlustuseta istun. Lastele peaks tellima need Euroopa ravikindlustuse kaardid ka ära (kuigi ma ei tea miks neid vaja on?). Ma isegi ei mäleta, kus ma enne kindlustused teinud olen, aga kindlustusest.ee lehel saab oma reisi ja reisijate andmed kirja panna ja siis nad saadavad sulle ise kõikide kindlustusfirmade pakkumised, et sa saaksid parima valiku teha. Nädalane kindlustus viiele väga kallis vast ei ole. Mul on kindlasti vaja ka pagasikindlustust, sest ma tahan ju läpaka ja kaamera kaasa võtta. Samas kui ma neid käsipagasis hoian, siis vist pole vahet, ei saagi ära kaduda. Ah, ma ei tea, täidan seal selle blanketi ära ja vaatan, mis nad pakuvad.

Lastele õiged riided – Lentsule trikood on, Maril on mingid harilikud, ilma selle uhke UFP (võimisiganes) kaitseta. Suvalised printsessipiltidega triksid on tal. Ma ei tea, kas see on must have talle nüüd mingi uhkem ka osta? Lisaks on vaja lastele päiksekaitsemütse. Lentsule kindlasti nööridega, Marile meeldib kenasti kaabusid kanda, seega temaga on ok. Kui keegi on Lentsu suurusele kuskil sellist mütsi näinud, siis andke teada, ma vist ei oska googleldada. (Poole posti kirjutamise pealt leidsin juba ise mingi koha nimega Reisipisik, seal on lastele kõõõike! Mütse ka! Ma ise mõtlesin sellist kalamehekat (nagu see) aga osad on sellised tagant pikemad. Kas need on siis paremad?)

Päiksekaitsekreemid – Ma juba siis, kui märkasin Linea MammaBaby Instas, et neil on uued päiksekaitsekreemid. SPF50 peaks lastele ju täitsa ok olema? Seal on komplektidena ka need müügil, aga ma ei suuda otsustada, kas mul on vaja aftersun’i, kui mul on ülihea aloe geel olemas? Samas kui ma endale spf 50 peale määrin, siis ma ei võta grammigi päikest külge 😀 Esimese maailma mured.

Marile kohver – Kuna Mari võib ka käsipagasi kaasa võtta, siis oleks talle ka kohvrit vaja. Nagunii Tenerifel kulub ka marjaks ära. Jäin praegu vaatama, et kas mõttekas oleks võtta selline väike, mida ta ise järgi lohistada saab, või mingi selline uhke elukas, mille selga ta ise istuda saab? Ma ei saa sellel punasel aru, et kust see lohistamise nöör on? Pingviin on nunnu ja mesimumm ka. Aga kui ma Mari maitse järgi lähtuks, siis tuleb vist pingviini rada minna.  Soovitused teretulnud.

Käepaelad – Neid jälle aint Marile, sest Lents ei oska ära joosta ja Riki vist ka seda plaani ei pea. Paar tükki tellin, kui ära ei kulu (või ära ei kaota), siis saab Tenerifele ka kaasa võtta.

Minikraam – Mul mingeid testereid ja asju majapidamises on, aga peaks Minikosmeetika.ee lehelt mingi tellimuse tegema, et mitte siit shampoone ja asju kaasa tassida, või siis sealt ostma ja siia tagasi tassida. Lastele on mul Dr. Bronnersi väiksed minipudelid olemas, aga mul vaja ju palsameid ja asju.

Apteegikraam – Kindlasti on seal võimalik arstiabi saada, aga ma igaks juhuks võtan ise kaasa mingid valuvaigistid, plaastrid, nohurohu, palavikusiirupi… Veel midagi?

Tahtsin küsida, et kui palju ma peaks võtma kaasa ala püreesid ja mähkmeid Korfule? Keskus on kaugel, aga kas siis hotellis müüakse neid? Mis veel… aaa, kas keegi on lennukis beebiga sellist asja proovinud? Meil on neli tundi see lend, äkki oleks Lentsul seal mugavam? Või on see hoopis pisikestele mõeldud? Lents ju hiiglane.

Veel peaks mõtlema Marile lennukisse põnevat tegevust. Arvatavasti anname talle lihtsalt tab’i kätte 😀 Kõige lihtsam versioon. Ja kui me juba nutikatest asjadest räägime, siis kas keegi teab, et kuidas ma seal kohapeal enda telefonis netti kasutada saan? Seal pidi päris nadi wifi olema ja mind teades, tahan ma ju ikkagi saadaval olla maailmale. Kas ma pean selle jaoks Teliasse vms minema?

Nii palju küsimusi, nii vähe vastuseid. Ma pole ju enne lastega reisinud, rääkimata KAHEST lapsest. Ise oleks suva nn pea ees vette hüpata ja lasta asjal minna ja jooksvalt asju uurida ja osta jne, lastega tahaks nagu rohkem ette planeerida.

Loe ka neid postitusi!

95 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kerli 21. mai 2017 at 20:47

  Parim nõuanne mis ma saanud olen seoses lastega reisimine on see, et istuge Kardoga peaaegu erinevatesse lennuki otstesse. Jaa tundub hirmutav! Aga samas, laste jaoks on huvitav, esiteks laps saab olla üksi ühe vanemaga ja saada täit tähelepanu ja teiseks, kui läheb jonniks ja jamaks siis on lapsel nii põnev ja tore saada vaheldust, et minna siis näiteks issi juurde. Eks see ühe lapsega on veel eriti ideaalne, siis üks vanem puhkab tunnikese ja siis teine, et kordamööda. Aga ma arvan kahe lapsega on sellel asjal ka ikka palju plusse! Kui olete seal mitmekesi koos siis käite 4h jooksul kõik üksteisele pinda 🙂

 • Avatar
  Vasta Kare 12. mai 2017 at 12:58

  Trunki kohvril kaasas nöör sinna ette, väga mugav kasutada:) head rattad, ei kuku pikali.

  Minipudelid ehk lennujaamast mõtekam osta, seal kõike varjante olemas.

  Neti pakkumine, mis tuleb telefonile ( peab SMS saatma) on suht soodne.

 • Avatar
  Vasta Internet 11. mai 2017 at 11:46

  Interneti kohta võin soovitada ka sellist varianti, et osta kohalik kaart mingisuguse internetimahuga, saab navigeerida ja vajadusel internetis olla. Väga mugav minu meelest 🙂

  Muidugi ega ma Kreeka kohta kindlalt ei tea, aga oletaks, et ka seal selline variant toimib.

 • Avatar
  Vasta LJ 11. mai 2017 at 09:08

  Kas sul krediitkaarti pole, millel juba reisikindlustus sees? 😛

 • Avatar
  Vasta Annika Kaljula 10. mai 2017 at 23:44

  Just ka esimene lennureis 1 ja 3 aastasega selja taga. Ostsime 3sele ka käsipagasi kohvri, aga tegelikult poleks seda absull vaja olnud. Reaalsus on see, et ise ta seda nagunii ei vea või kui isegi tahab vedada, siis lennujaamas on nii palju sagimist, et tal pole seda mugav vedada. Nii et minu arust lihtsam kui lapsel seda kohvrit pole 🙂

 • Avatar
  Vasta Marta 10. mai 2017 at 20:36

  Nii äge, teil saab kindlasti supper puhkus olema!
  Meie reisime perega päris palju, neiu on praegu 2,5 aastane, enamus reise on muidugi Eestisse olnud, aga oleme ka Tenerifel käinud ja Rhodosel ja mega vahva on olnud.
  Kinldasti varuda vanemale lapsele mänge ja multikaid siis tahvlisse, et tal oleks miskit teha lennukis 🙂 Ja soovitan lennukisse pulgakommi kaasa osta… sest kui lapsel kõrvad lukku lähevad siis seda lutsutades saab ilusti korda, seda soovitas mulle lennukipersonal eelmisel korral.

  Kohvrite koha pealt, meile kingiti see Trunki kohver… pole siiamaale kasutust leidnud kahjuks, alguses tundus äge… laps vedas seda kodus mööda elamist ringi. Aga reisimiseks on kuidagi ebapraktiline tundunud, pigem olen lapsele pannud tema seljakoti selga ja see mahub lennukis ilusasti istme alla et juurdepääs sellele koguaeg olemas (meil on suppernunnu Skip Hop-i seljakott).

  Veel meenus üks asi, siis kui Rhodosel käisime siis ostsime väikese täispuhutava basseini… supper hea idee oli sest laps oli siis 6 kuune… saime ilusti basseini ääres ja mere ääres olles sinna natuke vett sisse panna ja pisikesel oli väga palju tegevust 🙂 Ja kuna meil korteris ei olnud vanni siis sai seal sees last vannitada ka 😀

  Mina olen alati kaasa võtnud paratsetamooli, kraadiklaasi ja sudocremi lapsele 🙂
  ja siis lennukisse igasugu snäkke järamiseks 🙂

  Loodan et teil tuleb tore reis 🙂

 • Avatar
  Vasta G 10. mai 2017 at 19:02

  Meil siuke tore sõber : http://jet-kids.com/bedbox.html

 • Avatar
  Vasta Liinu 10. mai 2017 at 17:01

  Siin on värskelt kirjutatud lapsega reisimise abc-st
  Kirjas on erinevad soovitused ning muud nipid&trikid 🙂

  https://www.facebook.com/emalaps/posts/235741393574142

 • Avatar
  Vasta Sandra 10. mai 2017 at 16:15

  Väike tähelepanek SPF ei takiste päevitumist 🙂 olgu või SPF50, SPF kaitseb nahka ohtliku kiirguse eest 🙂 päevitud ikka 🙂

 • Avatar
  Vasta Merka 10. mai 2017 at 15:48

  Käisin kahe kuuse lapsega reisil ning ainus asi, mille võiks välja tuua on see, et riideid läks päris palju. Ma võtsin omad mähkmed siit kaasa, kuigi seda ei pea tegema ja arst soovitas lastele probiootikumid kaasa võtta. Nii igaks juhuks, kui kõhuga peaks probleeme olema.

  • Avatar
   Vasta Helen 16. mai 2017 at 20:18

   Kas tohib küsida kus käisite? Nimelt mul seisab bali reis kahe kuusega ees. Kas võtsite vankri või kergkäru kaasa? Kui kergkäru, siis millise? (Ostan spetsiaalselt reisi jaoks, aga alla 6 kuustele valik üsna kitsas).
   Kui pikk lend oli, ja kas beebi süles terve aeg? (Meil 12h lend).

 • Avatar
  Vasta KriibuKraabu 10. mai 2017 at 15:24

  Ma kommenteerin täitsa kontekstiväliselt praegu üht asja. Ja sa ei peaks seda mu kommentaari üldse avaldama.
  Kasutad viimasel ajal palju sõna “ala”. Mis paganama alast sa muudkui räägid? A´la on kirjapildis. Kõnekeeles samuti ei öelda mitte ala, öeldakse ikka a la.
  Ega´s ma paha pärast. Lihtsalt riivab silma koledal kombel.
  Muus osas – lase edasi! Nii muhe on lugeda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 16:34

   Ma olen seda tegelt kogu aeg kasutanud (u nagu “tegelt” pole ka sõna ju :D). Aga eks ma edaspidi proovin mitte su silma riivata!

   • Avatar
    Vasta KriibuKraabu 10. mai 2017 at 20:34

    Äh, “tegelt” on hoopis teine asi, see on eestikeelne mugandus eestikeelsest sõnast.
    “Ala” läheb sinna alla, mida Perekoolist vahel lugeda saab (jah, ma loen seal). Noh, osad kirjuavad “circa” asemel “tsilka” või “sirka”…
    Tegelt 😀 ka – ma sind “sirkadega” ühte potti ei suru, lihtsalt assotsieerub praegu kuidagi.

 • Avatar
  Vasta Kata 10. mai 2017 at 15:11

  Korfu on hea valik ja soovitan soojalt ka päevareisi Albaaniasse. Peale Albaania trippi olin õnnelik et olen sündinud EU-sse :). Paadiga sõidab seda vahemaad ainult vist ca. 1h, kuid siis on vajalik ka pass. Poed Korful on üpris heavalikuga, oleneb muidugi poest, kuid enamast on seal olemas esmavajalik, ja ei midagi üleliigset. Kui midagi igatsema hakkad, siis kindlasti võta Eestist kaasa, on kehv asju taga ajada võõral maal. Suured poed on ainult suurema keskuse juures, muidu poed on üpris väiksed seal, hinnad võrreldavad meie omadega, võib-olla isegi natukene rohkem. Mina külastasin Korfut eelmine aasta juulis ja oli vast seal palav, 40 kraadi julgelt, päike lagi pähe ja õhku seal väga palju just ei ole, kuna enamasti on mägine maa. Soovitaks omaltpoolt kaasa võtta ka ujumissussid, kuna Korful on keerulisem leida randa mis oleks hea ja pehme liivaga ja ka natukene sularaha, mõned poed ja putkad on kehtestanud min. summad, millest alates saab maksta kaardiga, ehk siis jäätiseraha sulas kaasa :).Seal on ka hea bussiliiklus,et külastada Korfu pealinna. Suveniiride osas on Korfu pealinnas mõistlik kõik asjad ära osta, suurem valik ja head hinnad.

  Päikest Teile reisule 🙂 !

 • Avatar
  Vasta Marge 10. mai 2017 at 14:55

  Olen hetkel oma 2-aastasega Türgis, seega tundsin soovi kaasa rääkida. Kaalusime erinevaid kohvrilahendusi, aga ostsime lõpuks kõige tavalisema käsipagasi suuruses kohvri, mille värvi ta sai ise valida ja sinna meelepärased (hiljem eemaldatavad) kleepsud ka peale. Põhjus selles, et nii palju, kui ta reaalselt viitsib üldse ise tassida kohvrit, jaksab ta seda tavasuuruses ka tassida, aga lõpuks tassid seda ikka sina või mees – olgu see lepatriinu või elevant. Ja kuna arvatavasti kasvab laps varsti välja mõnest tegelasest (nt minni või elsa ja anna ?), siis ei tundunud mõistlik iseendale tulevikuks sellist kotti osta.
  Selle reisihälli kohta uuri esmalt lennufirmast – meie lennukites, kus viibinud olen, on see neil endal olemas olnud.
  Meie ei võtnud kergkäru ka kaasa, sest hotellist sai seda täiesti tasuta laenutada.
  Mina olen selle 50se kreemiga ka parajalt pruuniks saanud ise.
  Lennukis, et kõrvad liigselt lukku ei läheks, närisime lapsega kummikarusid 🙂

  PS. Küünekäärid kaasa – ma ei tea, kas asi on kliimas, aga metsikult kasvanud on lapse küüned selle nädalaga 😀 Enne kodust lahkumist lõikasin ära, et siis naastes lõikan uuesti.. ei jõua ülehomset ära oodata. Ja kui võiks arvata, et siit saab osta, siis ei ole mina leidnud ei normaalseid küünekääre lapsele ega viili endale 🙂
  Mis ma veel ise maha unustasin ja tohutult igatsema hakkasin oli patsikumm ?
  Ja kui muidu on pigem puhtusthoidev laps mul, siis umbes kolm komplekti riideid läheb päevas – süüdistame liigset jäätisesöömaaega. ?
  Kõik tabid ja läpakad jms jätsime koju – kõik on siiani veel elus ja keegi pole koju hakanud jalutama suurest (tehnika)igatsusest!

 • Avatar
  Vasta Sille 10. mai 2017 at 14:41

  Ifist saad hea hinnaga pakkumise ja pagasi jaoks 🙂 meil olnud 18 e umbes inimene. Ja kiire ja hea teenindus kui midagi on 🙂 telias wifiga paar euri päev ja saad suht palju kasutada telianetti. Ma olen näinud kuidas lapsed istuvad kohvritel ja tundub suht hea variant 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 10. mai 2017 at 14:09

  Omast kogemusest ütlen, et lapsele ei tasuks võtta kohvrit. Pigem siis juba väike seljakott.
  Ma oma 3,5aastasele ostsin ka reisiks väikese Muumitrolli kohvri ja Singapuris aeti meid mööda lennujaama taga, sest olime selle kohvri niimoodi ära kaotanud, et ei pannud ise tähelegi 🙂
  Ilmselt lasi laps sellest sangast mingil hetkel lahti ja me olime kohvritega ametis.

 • Avatar
  Vasta Tiina 10. mai 2017 at 14:07

  Reisikindlustus tee kohe ära. Kohe! Meil lapsi pole, mehega kahekesi plaanisime reisile minna ja 20 päeva enne reisi sai mees kauni kipsist saapa jalga. Kindlustuse plaanisin just sama päev osta, aga sellel võtab ju 3 päeva aega, et kehtima hakata (just tervise osa). Reis lükkus kuu aega edasi, sest lennata oli riskantne ja karkudega rannas ka suht halb käia. Rahaliselt saime ikka korralikult üle, selle taha eest oleks juba teise reisi lisaks saanud.

 • Avatar
  Vasta Kertu 10. mai 2017 at 12:38

  Läpakat ja kaamerat ei soovitata äraantavasse pagasisse panna. Esiteks nad loobivad asju liiga räigelt, isegi kui sul hard case kohver on, siis põrutada saavad asjad ikka. Teiseks – vargused. Jah, sellest ei räägita palju kuid seda siiski juhtub.
  Kolmandaks – pagas võib lihtsalt rändama minna, siis saad reisil see nädal+ ilma arvuti ja kaamerata olla.

  • Avatar
   Vasta Kertu 10. mai 2017 at 12:41

   Child trafficking on kõva teema, ehk parem oleks kui laps ära kaob.
   Inimestel võetakse lapsed silme alt ära, ehk see käepael suurt ei aita kui teie pere mõnele petisele silma hakkab.

   Kohver tundub parim mesilasega kuna käepide tundub lapsele parem hoida.

   • Avatar
    Vasta Kertu 10. mai 2017 at 12:48

    Ei kao*
    Tenerifel sama. Lapsel peab VÄGA silma peal hoidma.
    Seal nalja pärast pole koolodel/lasteaedadel kõrged traataiad (okastraadiga) ümber.

  • Avatar
   Vasta Kertu 10. mai 2017 at 12:46

   https://www.fly-tot.com
   Ma muretseks selle hoopiski. Saad lapse endale jalge vahele magama panna või midagi muud seal orgunnida sellega.

   (Jagasin endale sari-kommenteerija tiitli. Ma rohkem ei sega, ausõna :D)

 • Avatar
  Vasta Marekas 10. mai 2017 at 12:09

  Ma võtan sõna ainult kohvri teemal 🙂 Mina seda punast pealeistutavat kohvrit ei soovita. Jah, lennujaamas siledal põrandal on ok järele vedada. Ebatasasemal pinnal on suhteliselt ebastabiilne ning rohkem külili kui ratastel. Ikka mesilane või pingviin. (Pingviinil muidugi hullult palav hakkab 😉 )

 • Avatar
  Vasta Laura 10. mai 2017 at 11:57

  Kui teha eraldi tervisekindlustus siis ju pole seda euroopa ravikindlustuuskaarti vaja? Topelt ju pole vaja teha?

  • Avatar
   Vasta susantsik 10. mai 2017 at 12:47

   Reisikindlustus ja EU ravikinlustuskaart on täiesti erinevad asjad. Reisikindlustus katab ravikulud, aga saadab sind häda korral üldjärjekorda oma aega ootama. Ravikindlustuskaart tagab vajadusel viivitamatu arstabi, aga suur osa kulutustest tuleb ise tasuda.
   Olen istunud nii mõnelgi reisil haiglas, kindlustusega ja ilma, ning soovitan kohe kindlasti mõlemad ära teha.

   • Avatar
    Vasta F 10. mai 2017 at 13:18

    Täpselt! Ikka mõlemat vaja.

    • Avatar
     Vasta Laura 10. mai 2017 at 13:46

     Ikka ei saa aru. Mis mõttes “saadab sind häda korral üldjärjekorda aega ootama”? Olen ka reisinud palju ja kunagi pole mõelnud, et peaks lisaks reisikindlustusele tegema ka ravikindlustuskaardi ja häda korral on ravi saanud ka kohe. Kui selle kaardiga tuleb suur osa kulutustest ise tasuda, siis mis selle point üldse on?

 • Avatar
  Vasta Liis 10. mai 2017 at 11:42

  Käsipagasiga peab arvestama, et vedelikke ühes kohvris tohib oll 10 x 100 ml ja seda 1 L gripkotis. Huiatakse isegi siis kui gripkott on suurem kui 1L. Sinna alla lähevad kõik kreemid, veepudelid, kõrrejoogid jm. Üleliigsed asjad visatakse minema, kui pole võimalik ümber paigutada. Kohver peab olema vastavalt lennufirmas nõutud mõõtmetele ja kaalule, üldjuhul kontrollitakse kaalu ja seda kui kohver liiga punnis on, seal sahtlit imiteerivas asjas, kas mahub sisse vōi mitte. 😀 Kui ei mahu maksad raha ja pannakse ära antavasse. Hea on pisike kalamehe kaal kaasa võtta, saab kontrollida seda ja asju jagada kohvrite vahel.

  Soovitan ka apteegist või Tigerist osta need mini reisikomplektid, siis saad ise enda lemmikuid asju topsidesse ja pudelitesse valada.

  Lõppkokkuvõttes oleks mõistlik kamba peale üks suur äraantav pagas ka võtta, siis saab kõik suured pudelid, kreemid, beebitoidud jm sinna panna muretsemata, et kontrollis need välja praagitakse.

  Kindlasti tuleb teha tervisekindlustus ja pagasikindlustus. Ja pagasikindlustusega tuleb arvestada, et kui miskit juhtub, siis nt IF maksab ainult 50% kindlustussummast, ehk et pagasikindlustus peaks olema maksimaalselt suur, et tagasisaada nt terve arvuti vôi telefoni summa. See on kirbukirjas lepingus ja me enne telefonivargust Roomas ei teadnud seda 😀
  Keegi siin juba mainis, et need Euroopa kindlustuskaardid ja dokumendid peavad koguaeg rahakotiga vm kaasas olema, muidu pole neist tolku, kui sul kohe ette näidata pole.

  Lennukis peab arvestama, et seal üldjuhul netti pole, ja et lastele videosid näidata peaksid need juba alla tõmmatud olema. Et youtobe’i najalt lennukis ei kasuta :D. Peate terve posu uusi mänge jm alla tõmbama, et põnevust jätkuks.

  Interneti asja saad uurida hotelli kodukalt, kas neil seal tasuta või tasuline wifi. Mõnes peab 24h kaupa ostma ja üsna kalli hinnaga. Et tasub enda mobiilisidefirmast euroopanett tellida selleks ajaks jah.

  Kuna te lähete basseinidesse hullama, siis lastele võiksite mingid kummist elukad kaasa võtta, mille otsas ronida saab ja Lents hulpida. 😀 Endalgi hea bassus hulpida kui ilgelt kuum on.

  • Avatar
   Vasta G. 10. mai 2017 at 12:07

   See 10 x 100 ml jutt pole päris õige. Tähendab jah, vedelikud võivad olla kuni 100 ml pakendis ja peavad kokku ära mahtuma 1 liitrisse kotti aga väiksemaid testreid jm asju mahub sinna terve posu. Ja nii on lubatud.

  • Avatar
   Vasta B. 10. mai 2017 at 12:28

   Lastega reisides on need vedelike nõuded veidike leebemad, sest meil oli terve nädala jagu beebipüreesid käsipagasis kaasas ja ei olnud isegi eraldi läbipaistvas kotis, vaid vedelesid kohvris laiali.

   Tallinna lennujaama infos on öeldud niimoodi:
   Imikuga reisides tohib lennuki salongi kaasa võtta beebile reisi ajaks vajaliku toidu. Toit võib olla ka suuremas kui 100-milliliitrises anumas, nagu veega termos, piima või piimapulbriga lutipudel vms. Imikutoidu puhul ei ole ka nõutav anuma pakkimine läbipaistvasse plastkotti. Käsipagasis tohib kaasa võtta ka tahket beebitoitu, näiteks püreed. Samas tuleks arvestada võimalusega, et turvakontrollis anum avatakse ja sellest võetakse proov.

   No mul oligi vajalik kogus, ehk nädala jagu. Sõitsime vahemaandumistega, kokku oli 4 sõitu ja kuskil probleemi ei olnud, v.a Londonis, kus tehti beebitoitudele hull kontroll ja mitte koguse osas, vaid sisalduse osas. Samuti võeti kergkäru eraldi kontrolli ja kõhukott ka :D, et lootus, et saad kõhukotiga sealt väravatest läbi, oli lootusetu :D. Ja no kui reisid lastega, siis saad ju iga lapse ja enda kohta võtta neid vedelikke. Et meil oligi pere peale 4 läbipaistavt kotti igasugu totsikutega :D.

   Aga kui on nagunii äraantav pagas, siis muidugi paneksin osa asju sinna.

   Ämmal seevastu võeti küll need totsikud ära, mis olid suuremad kui 100 ml.

 • Avatar
  Vasta F 10. mai 2017 at 10:38

  Kui võtad oma venna kaasa, peab olema notariaalne vanemate nõusolek, sest üle piiri ei tohi viia lapsi, kes pole enda omad.
  Sama kehtib ka siis, kui vanemad pole sama nimega, peab olema teise vanema nõusolek, kui just mõlemad vanemad koos reisil ei ole.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 10:58

   notariaalne? klassiekskursioonidel küll kellelgi selliseid asju kaasas pole 😀

   • Avatar
    Vasta Keegi 10. mai 2017 at 11:16

    Peab jah, mu tütar mitu korda teistega reisinud, küll Austrias ja Taanis, Lätis isegi küsiti volikirja, piisab lihtkirjalikust.

   • Avatar
    Vasta RS 10. mai 2017 at 12:04

    Bulgarias nõuti lennujaamas notariaalset, sest laps pole minu perekonna nimega…samas Itaalias sai käsikirjaga hakkama. Kindlasti võta mingisugune volikiri kaasa! Korful eriti reegelid ja asju pole, seal võib vabalt olla, et keegi ei küsi ega huvitu aga parem karta kui kahetseda.

   • Avatar
    Vasta F 10. mai 2017 at 12:40

    Klassiekskursioonil on kindlasti vanemate nõusolek, aga seal ilmselt mingi grupile mõeldud formular.

   • Avatar
    Vasta Ragne 10. mai 2017 at 13:51

    meie plaanime ka reisile minna ja väikse venna kaasa võtta,tõesti peab olema notari juures tehtud volitus olema,see maksab ca 15€ ja seda saab teha igas notaribüroos 😉 .

 • Avatar
  Vasta Carry 10. mai 2017 at 10:13

  Meil oli Rhodose reisil hotell 4* ja wifi oli TASULINE. Ja kuradi kallis ka. Pidi ostma koguaeg väikse talongi millel oli parool. Paar korda ostsime ka, aga pärast kui väga tarvis oli, käisime suvalistes kohvikutes, kus tasuta sai.
  Muide Eestis pidid ju kõik paketid minema üle süsteemile, kus vahet pole kus EU riigis viibid, kõik teenused sama hinnaga vms. Aga seda siis kuskil suve keskpaigast vist.

  • Avatar
   Vasta Marili 10. mai 2017 at 13:16

   Tele2’s esimesest juunist 🙂

 • Avatar
  Vasta B. 10. mai 2017 at 09:52

  Me käisime kahe lapsega, (8 kuune ja teine 2,5a) Tenerifel ja n.ö omal käel, siis kõige suuremaks abivahendiks oli kergkäru. No sinna sai nii palju asju külge poogitud :D. Ja no kuna käisime Ryanairiga, siis oli nii hea, et saime käruga lennuki ukseni ja pärast siis saime ka lennuki ukse juurest selle tagasi. Et võid ka uurida, kas te saate niimoodi.
  Kindlasti võta kaasa hunnik niiskeid salvakaid (k.a desinfitseerivaid). Ilma nendete ei kujutaks elu ettegi.
  Meil olid vaid käsipagasid aga beebipüreesid oli meil päris palju kaasas. Eestis ei tehtud sellest numbrit aga Londonis oli täiskontroll (teil ilmselt vahemaandumisi pole, siis ei peaks probleemi tekkima), pidime lennukist lausa maha jääma, ütlesin küll, et palun visake need siis minema aga ei, ikka kontrolliti.
  Lennukisse võtsime 2,5 a kaasa need n.ö veepliiatsiga värviraamatud (https://lelunurk.ee/veepliiatsiga-joonistamine/507-veepliiatsiga-varviraamat-safari.html) , ei mäkerdanud ennast ega teisi ära, jube hea leiutis ikka :). Ja no muidugi oli tahvel ka kaasas ning pusled.
  SPF päikesekaitsekreemil vaata, et kindlasti oleks ka UVA kaitse olemas, sest SPF näitab vaid UVB kaitset. Paljud ostavad ka need n.ö ujumiskostüümid, mis on SPF kaitsega. Lastele soovitaks laia äärega mütsid kaasa võtta ja ega endalgi poleks paha kübar pähe panna, ei lähe peast päris lolliks selle päikesega :D.
  Mul oli eraldi väike spordikott n.ö esmavajalike asjadega, et oleks lennukis kohe hea võtta. Selle koti võisin panna eesistuva tooli alla, et sain iga kell asjad sealt kätte.
  Meil oli Gold kaardiga reisikindlustus olemas, aga printisime selle kinnituse igaks juhuks välja, sest oleme palju reisinud ja kui kindlustuslehtesid pole, siis mõnes kohas vaat, et abi ei saagi.
  Ja võta igaks juhuks kaasa esmaabikott vajalike rohtudega, kuigi väidetavalt maksab kindlustus kinni ka välismaal ostetud rohud. Mina võtsin kaasa plaastrid, paracetamoli, smecta pulbri kotikesed, päikesekaitsekreemi, zyrtec tilgad. Ilmselt oli miskit veel aga hetkel ei tule meelde.
  Aa ja lennukis on hästi oluline, et lastele oleks palju snäkke ja osadele lastele on lennuki õhkutõusmisel ja maandumisel vaja n.t kõrrejooki, et kõrvad lukku ei läheks :). Pisem sai tissi (selleks on maru hea, kui on mingi õhuke sall kaasas, et saad lapsele ja endale peale tõmmata, et uudishimulikud silmad vahtima ei jääks, samuti on see hea lapsele peale panna, kui magama jääb, sest lennuki konditsioneerid võivad peale puhuda ja võib päris jahe hakata). Minul on lennukis näiteks kogu aeg külm :).
  Beebimonitor või tel äpp on ka päris kasulik, kui peaksid soovima lapsed magamise ajaks tuppa jätta, nt kui tuba on esimesel korrus ja bassein on kohe selle juures :).
  Vist sai kõik :).

 • Avatar
  Vasta Kerli 10. mai 2017 at 09:42

  Me oleme oma 2-aastasega kaks korda Türgis käinud ja läheme järgmine nädal jälle. Meil on alati kõik kaasas olnud: mähkmed, söök jms, sest ma ei ole tahtnud kohapeal oma pead sellega vaevata, kust neid asju saab ja milline valik on. Söögi probleemi muidugi enam ei ole, aga ikka võtab kaasa tuube jms.
  Kindlustust soovin uurida hoopis panga kaudu. Meil tehtud abikaasa kaardiga aastaks tervele perele ja kui aasta jooksul rohkem reise plaanis on see igati mõistlik.
  Ravimitele lisaks soovitan mina samuti inhalaatori kaasa võtta, sest nohu võib seal kergesti tulla ja inhalaator hea abimees.

 • Avatar
  Vasta Kaire 10. mai 2017 at 09:41

  Euroopa ravikindlustus , dokumendi kehtivus . Hea tuju !
  https://littlebutcute.wordpress.com/2017/05/10/nammnamm/

 • Avatar
  Vasta K 10. mai 2017 at 09:37

  kui sa endale palka ei maksa, siis kuidas ettevõttest raha välja võtad?

  • Avatar
   Vasta Tulusäri 10. mai 2017 at 11:22

   Ta saab ju mustalt , sularaha pildistamise eest, no oütab lihtsalt:) Ei tahaks Sinu raamatupidaja olla, Maksu-ja Tolliamet kikitaks kohe kõrvu:D Hoiaks heaga madalat profiili, muidu varsti kuskil esikaanel, maksupettuste eest:D

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 12:14

    Mul pole vaja hoida ei madalat, ega kõrget profiili, sest ma ei tee midagi ebaseaduslikku ega midagi valesti 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 12:13

   Miks ma pean ettevõttest raha välja võtma üldse? Asjad, mida saan firma arvega osta, need ostan ja söögid-riided (mis ei lähe firma alla) tulevad Kardo rahast. Teretulemast mu rahakotti 😀

   • Avatar
    Vasta s 10. mai 2017 at 12:42

    No nagu ikka – kommenteerivad need, kes oma elus ettevõtlusega seotud pole olnud. Kõige mõistlikum viis firma tulu kasutamiseks on investeerida see firma arengusse. Mõttetuid rahahorde pole vaja ettevõttest välja võtta, lihtsalt et oleks palk makstud. Ükski seadus ei käsi inimesel endale palka maksta. Kui isapalgast piisab pere vältimatute kulutuste jaoks, siis milles probleem?!
    Ja ärge muretsege – maksuametil on tööd küllaga nendegagi, kes endale palka maksavad.

    • Avatar
     Vasta K 10. mai 2017 at 12:52

     Mina ei ole kordagi väitnud, et peab endale palka maksma, küsisin vaid ühe huvipakkuva küsimuse, aga ega sellele nii avalikult detailset vastust anda saagi.

     Olen ise raamatupidaja ja tundub kahtlane veidi, et saab endale osta koju igasugust tavaari (tean, et saad palju tasuta kuid siiski), aga endale palka ei maksa. Olles kokku puutunud nii paljude erinevate ettevõtete raamatupidamisega, tean, et paljud ettevõtjad ajavad segamini firma ja isikliku raha.

     • Mallukas
      Mallukas 10. mai 2017 at 12:58

      Ma ju vastasin su küsimusele, kui detailset vastust sa saada tahad? Mul on ka firma rahata piisavalt raha, et nn ära elada, Kardo saab ju isapalka enda tavalise palga ulatuses ja tõepoolest ma ei osta peaaegu üldse midagi koju endale, enamik asju saangi tasuta 😀

     • Avatar
      Helen 10. mai 2017 at 13:43

      Miks see üldse sinu p..rset torgib aru ma ei saa?
      Väga tore, oled raamatupidaja, siis aja oma asja edasi

     • Avatar
      K 10. mai 2017 at 14:25

      Hmmm.. milleks kohe kõrri karata?! Ma ei küsinud üldse kuidas Mallukas oma isikliku või pere rahaga majandab vaid kuidas ettevõttest raha kätte saab, kui endale palka ei maksa..

      Täiesti piisav vastus, et pole selleks vajadustki ega tee midagi ebaseaduslikku. Ta oleks võinud ka vastata selle, et maksab dividende vms 😀

      Ei saa aru miks alati eeldatakse kõige halvemat..

   • Avatar
    Vasta K 11. mai 2017 at 07:38

    Dividendid?

    • Avatar
     Vasta K 12. mai 2017 at 10:35

     Kas sa ei tea mis on dividendid?

     Mallukal on osaühing, osaühingust saab omanik väljamaksta kasumist dividende. Fyi dividendidel on väiksem maksukulu kui palga väljamaksetel.

     Ja veel lisaks sellistele kõrri kargajatele informatsiooniks, et ettevõttega seotud aruandlus on avalik informatsioon, kättesaadav äriregistrist kõigile. Seega ei ole minu esialgne küsimus mitte kuidagi kellegi eraelus surkimine. Küsisin otse siit, sest nii väga see nüüd huvi ei paku, et googeldama hakkama peaks 😀

 • Avatar
  Vasta oo 10. mai 2017 at 09:36

  jama on see, et teil pole ju autojuhilube kummalgi, passite terve aeg hotelli juures nägemata Korfut

  • Avatar
   Vasta s 10. mai 2017 at 12:39

   jah, see on tõeline traagika. süda kohe valutab, kuidas vaene inimene nüüd üldse puhata ei saa, eks?

   • Avatar
    Vasta Laura 10. mai 2017 at 16:36

    Minu arust on see kahe väikese lapsega igati mõistlik otsus. Ma vihkan neid hulle, kes on kaasa roninud puhkustele ja siis hakkab üks õudne ringi aeleminine pihta mööda ilma. Ei ole vaja. Puhkus on puhkamiseks.

 • Avatar
  Vasta Lonni 10. mai 2017 at 09:35

  Vbla keegi on juba kirjutanud, ma ei viitsi üle lugeda, aga läpakat ja kaamerat äraanatavasse pagasisse ei tohigi anda. Kui nendega seal midagi juhtub, ei saa sa hüvitist.

  • Avatar
   Vasta Carry 10. mai 2017 at 10:23

   Ja suur tõenäosus on, et juhtubki. Meil on olnud kõikide reiside ajal katkiseid asju. Tugev kohver ja alati mässin nö õrnemad asjad riietesse, paberisse või mullikilesse. Ikka olid katki. Nt juuksesirgendaja Eestist minnes oli pooleks, Kreekast tulles oli oliivõli metallist purk lömmis, ilusatest savikaussidest rääkimata..need olid paksu mullikile ja riiete vahel..ikka katki. Taist tulles olid pooled magnetid puruks ja üks kreemipurk ka, mis määris osa riideid ära. Seega jah..ei soovita läpakat ja selliseid asju pagasisse ära anda.

   • Avatar
    Vasta Alissa 10. mai 2017 at 13:40

    Meil see-eest pole kunagi midagi katki läinud – kõik klaaspudelid ja kõikvõimalikud suveniirid terved. Ja mul kusjuures pehme kohver. Ja sellel ka kõik rattad alles. Ma vist olen hea pakkija 😀

   • Avatar
    Vasta Alissa 10. mai 2017 at 13:41

    …aga kõik tehnikavidinad hoian muidugi carry-on’is :))

 • Avatar
  Vasta Riin 10. mai 2017 at 09:34

  Lisa kindlasti apteegivarustusse medikamendid kõhuhädade tarbeks (secta, söetabeltid vms).

 • Avatar
  Vasta Berit 10. mai 2017 at 09:21

  Võta mu nimekirjad ette (aind, et koguseid vähenda, meil kolme nädala asjad) 😉
  https://lifeatlucky13.wordpress.com/category/reisimine/
  Mähkmeid paki kohvrisse lahtiselt kaasa, siis aega kohapeal otsida, püreesid võtaks ka (me nt alguses leidsime aind mingeid magusaid küpsisepüreesid, mida pigem ei annaks) ja ole valmis, et palavaga tahab Lende rohkem rinda.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 10. mai 2017 at 09:21

  Hmm, tervisekindlustus peaks ju olema kuni laps 3a saab? V räägid sa millestki muust kui haigekassast ?

  • Avatar
   Vasta Mari 10. mai 2017 at 09:41

   Ma olen aru saanud, et ametlikult on lastega kodus Kardo, seega see lapsevanema tervisekindlustus peaks hetkel talle kehtima.

  • Avatar
   Vasta Carry 10. mai 2017 at 10:56

   Kui mees on lapsehoolduspuhkusel ja naine ei tööta, siis ei ole tal ka ravikindlustust..vahet pole kui vana laps on. Vanasti sai jah nii..kuni 3 a lapse saamiseni..enam mitte.

 • Avatar
  Vasta Vaike 10. mai 2017 at 09:15

  Euroopa ravikindlustuskaart https://www.haigekassa.ee/et/kontaktpunkt/euroopa-ravikindlustuskaart
  Siin kirjas, mida annab. 🙂

 • Avatar
  Vasta Michelle Marie Kuiva 10. mai 2017 at 09:10

  Dokumendid peavad kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi algust, soovitan selle üle kontrollida

  • Avatar
   Vasta Carry 10. mai 2017 at 10:58

   Olenevalt sihtkohast. Reisides Kreekasse ei pea. Peaasi, et reisi lõpuni oleks kehtivad.

 • Avatar
  Vasta * 10. mai 2017 at 08:54

  Lapsele võta kaasa inhalaator! Konditsioneer võib oma töö teha ja siis on inhalaator heaks abimeheks.

 • Avatar
  Vasta siirviir 10. mai 2017 at 08:47

  hm-s nägin ka neid paelaga mütse , millel need ääred ka , et päike silma ei paistaks

 • Avatar
  Vasta Kaisa 10. mai 2017 at 08:21

  Meil on Korful alati igas hotellid wifi olemas olnud ja toimib igati 🙂

 • Avatar
  Vasta E. 10. mai 2017 at 08:13

  See reisipisiku beebialus on väga väike. Kardan, et võib teie Lentsule väikseks jääda. Meie ostsime sellise kohvri nagu JetKids. Saab lennukis ümber “ehitada” voodiks. http://jet-kids.com

  Sinna mahub sisse asju, madrats on kohe kaasas ja Mari saab sellega lennujaamas sõita 🙂 Väga soovitan seda! Meie oleme rahul.

  • Avatar
   Vasta Alissa 10. mai 2017 at 13:43

   Ma olen ka seda piielnud… reaalselt kui suur laps seda veel kasutada saaks?

 • Avatar
  Vasta Kats 10. mai 2017 at 08:03

  Väga huvitav postitus, jään teiste vastuseid huviga kuulama. Endal 1,5n pärast Korfule minek koos 10-kuusega

  • Avatar
   Vasta L 10. mai 2017 at 13:51

   Appi, aga kuhu sa need 10 kuuske veel ära mahutad? :/

   • Avatar
    Vasta Sille 10. mai 2017 at 14:36

    10 kuuse lapsega mõeldud ilmselt??

 • Avatar
  Vasta Anni 10. mai 2017 at 07:54

  Soovitan ka bredenkidsi mütse!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 08:01

   oh, meil on tegelt Bredenkids’i mütse küll, aga vot suvekaid ei taibanudki sealt vaadata 🙂

 • Avatar
  Vasta Elin 10. mai 2017 at 07:51

  Passid saad kätte suure tõenäosusega juba kas sel või järgmisel nädalal. Nad teevad seda üldiselt paari päevaga, niisama hirmutavad oma kuni 30 päevaga.
  Enda dokumentidel soovitan kehtivusajad üle vaadata – kui koguaeg ei kasuta, võib päris suure üllatusena tulla, et ups, kehtib vaid mai lõpuni. Samas saab Korfule ka ID-kaardiga.
  Tagant pikad kalamehekaabud on titale väga kasulikud, kuna lõunamaa päike kipub kaela ära kõrvetama. See pikk osa kaitseb selle eest.
  Lastele 50 SPF on täitsa hea kaitse sellises sihtkohas (eeldusel, et ikka normaalne suvi lõpuks igale poole jõuab, mis siiani tohutult viibib kõikjal..), endale soovitan teha süsteemi mitmest kreemist – nägu, dekoltee ja pigmendilaikude kohad 50-ga, mujale kannatab 30 panna. Ma jalgadele tavaliselt kasutan isegi 20, sest sinna ei taha niigi midagi peale hakata.
  Kohvri puhul vaata suurust, et käsipagasi mõõtu ja kaalu oleks – saab edaspidi ka kasutada.
  Tigeris jms poodides on müügil reisipudelite set-e, kuhu igasugu palsameid ja manti panna kaasavõtmiseks. Kas teil siis selle all included paketiga ärasaadetavat kohvrit pole – sinna saaks ju suured pudelid ka sisse panna.
  Püreed on vedelikud – neid väga palju kaasa võtta ei lasta käsipagasis.
  See lamamistool – Lende on ju juba suur laps! 😀 ma ei usu küll, et sa jaksad teda seal hoida. Pealegi on suurem osa paketireise imekitsaste lennukitega, kuhu sul ei mahugi see värk panna.
  Interneti jaoks saadab tavaliselt teenusepakkuja sulle riiki sisenemisel SMS koos juhisega, kuidas tellida mingi rändluspakett. Need ei ole väga kallid ja on palju mõistlikumad, kui need by default rändluse kasutamised. Üldiselt wifit Lõuna-Euroopas ei jagata jah sellist, nagu me harjunud oleme, aga see 3G/4G variant töötab hästi. Juuni keskpaigast kaovad rändlustasud üldse ära, aga sellest pole sulle praegu kasu.
  Lisaks soovitan lastele (või noh, Marile) osta ujumissussid, need näevad naljakad välja, aga on väga kasulikud, kuna sealkandis on palju igasugu millimallikad ja merisiile, kes talla alla päris suurt valu teevad, kui peale astuda. Korraks ikka laps tahab merelainetesse ka 🙂
  Lennukis on jah lapsele (lastele) ilmselt tab kõige parem variant. Üks aeg elus, kus ei tohiks keegi selle kahjulikkuse kallal vinguda.. neli tundi väiksel viguril paigal püsida on ikka paras piin.

 • Avatar
  Vasta Laura 10. mai 2017 at 07:42

  Kui sul endal tervisekindlustust pole Eestis, kas siis saab üldse reisiks selle teha välismaale?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 08:03

   Ikka

 • Avatar
  Vasta Kätlin 10. mai 2017 at 07:28

  Punane lepatriinu kohver on hea. Kunagi vedasin ka last sellega mööda lennujaama, megamugav. Laps väsib ära ja istub peal. Nöör tuleb eest sellel. 🙂

 • Avatar
  Vasta Sillu 10. mai 2017 at 07:27

  Mina soovitaks seda punast Trunki kohvrit, sisse mahub palju kraami, Maril ka hea ja lahe seal kohvri peal istuda aga muidugi peate kindlasti arvestama, et Mari siis kindlasti tahab, et keegi teda koguaeg sellega ringi sõidutaks 😀
  See rihm millega seda kohvrit saab edasi tõmmata, see käib sinna ette ülesse nende mustade kõrvakeste(?) vahele konksu külge.

  Seoses oma netiga, soovitan ka uurida võimalust, et ehk saab sealt kohapealt odavalt mingi sim’i osta ainult koos netiga, mida siis seal kasutada saab. Ise olen varem välismaal kasutanud sellist võimalust. Viimati sai vist Egiptuses ostetud, mingi 10 eurot maksis ja 3GB netti vms. Ja siis vaatasin kuidas kõik hotelli lobbys üritasid selle olematu WIFIga ühendust saada, ise samalajal sain ülikiiret mobiilset netti kasutada 😀

 • Avatar
  Vasta Käta 10. mai 2017 at 07:19

  Tervisekindlustuse kaart annab lastele öiguse tasura öigusabile vmi vähemalt Eesti hüvitab.
  Soovitan Lentsule pudelit/körrega topsi, et kuumuse käes saan ta juua.

  Aga ilmselt on seal pöhiasjad olemas.
  Kohvriks vötaks pingviini(nunnu) ja samas Mari saaks tunda end suure inimesena.

 • Avatar
  Vasta K2 10. mai 2017 at 07:18

  Ma pole üldse kindel, kas ma võin oma jutu eest pea pakule panna, aga olen kuulnud, et need Euroopa ravikindlustuskaardid (see tasuta värk) ja muidu ka kindlustust kinnitavad paberid pead endal põhimõtteliselt paelaga kaelas hoidma.
  Olen kahel korral kuulnnud, et kui midagi peaks juhtuma (mida siiski ei juhtu eks!), siis ilma füüsilise dokumendi ettenäitamiseta laiutatakse sulle kohalikus haiglas käsi.. olgugi, et sul on paberimajandus reaalsuses korras..

  Kui oman väärat infot, siis võib mind julgelt parandada, saan ise ka targemaks. 😀

  Mõnusat reisi teile! 🙂

  • Avatar
   Vasta Alissa 10. mai 2017 at 14:02

   Täpselt nii ongi. Sellepärast peakski ka siin digiajastul ikkagi kõik dokumendid ja kinnitused välja prinditud olema ja kõikvõimalikud dokumendid igal ajal enda ligi hoidma füüsiliselt. 🙂

 • Avatar
  Vasta Jaanika 10. mai 2017 at 07:13

  Bredenkidsil ju ka suur hulk suvetooteid, seal erinevad paeltega suvemütsid (pole küll UPF kaitsega), aga kui nt valge võtta, siis see ju peegeldab ka ja ei kuumene peakene üle.
  Me ostsime lapsele ka ujumispapud, et kui rannas liiv on liiga kuum või rand liiga kivine, siis saab kõndida ja samas basseini ääres ei kuku libedal plaadil.
  Mähkmeid pigem võtaks siit kaasa, seal võivad mingid imelikud pampersid olla, pärast kohvris hea vaba ruum suveniiride jms nodi jaoks olemas.

 • Avatar
  Vasta Marili 10. mai 2017 at 07:06

  Internetiühenduse tagamiseks mine kindlasti Teliasse või uuri iseteenindusest. Neil peaks olema sellised Euroopa paketid, millega Kreekas internetti norm hinnaga kasutada saab. Kui niisama oma Eesti paketiga lähed, maksad ligi 60€/GB….
  Btw ülihea postitus, ma ise ka Kreekasse, Rhodosele 2 nädala pärast. Pole ka enne käind sealkandis ja on palju sarnaseid küsimusi 😀

  • Avatar
   Vasta Greete 10. mai 2017 at 07:30

   Rhodos on väga mõnus, kui võimalik, siis soovitan kindlasti auto või rolleri rentida 🙂 Kuhu kanti täpsemalt lähed seal?

   • Avatar
    Vasta Laura 10. mai 2017 at 07:41

    Korfu pole ju Rhodos…

   • Avatar
    Vasta annika 10. mai 2017 at 09:47

    Kle, neil pole ju juhilubasid kummagil, kuidas nad rendivad? Rolleri saaks ehk, siis panevad lapsed pakikale või?

    Tervisekindlustust pole? Jeerum, kuidas Sa julged nii elada:D Mul oma OÜ ja maksan sellepärast enda pealt sots maksu ca paarsada kuus, et haigekassa kehtiks. Tava reisikindlustus sel juhul hästi kõrge, kui Eesti oma puudub…

   • Avatar
    Vasta Marili 10. mai 2017 at 13:39

    Kui küsimus oli mulle, siis Falirakisse 🙂

 • Avatar
  Vasta Merr 10. mai 2017 at 06:53

  Ma võtaks selle punase kohvri. Selle kandevõime kuni 50 kg, kui laps väsib, võib sinna kohvri peale istuda ja saab teda sellega koos edasi tõmmata. Seal netilehel ka tootevideo olemas.
  Ravimeid olen ikka ise paraja portsu kaasa võtnud, sest siis ei lähe neid ju vaja?!
  Püreesid võtsin ikkagi kaasa, et lapsel oleks harjumuspärane toit ja ei peaks mingite ootamatute kõhuhädadega maadlema. Ise kasutan ainult Põnni püreesid ja neid ka tuubis päris suur valik, seega pole vaja rasket klaasi tassida.

 • Avatar
  Vasta G. 10. mai 2017 at 00:59

  See pingviinikohver on kolmest kõige raskem – 2 kg ja selles mõttes kehva. Võtaksin pigem mesimummu, neist kõige kergem (1,4 kg) ehk hea järgivedamiseks ja võimaldab vajadusel rohkem asju kaasa võtta, kaalult just, pluss pole liiga titekas ka.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2017 at 01:13

   Vot, mida ma küll teieta teeks, ma poleks selle kaalu värgi peale ise mõelnudki 😀