Kui ma kunagi veel emaga kodus elasin, siis ma jõin kogu aeg teed. Hmm.. tegelikult kui ma meenutama hakkan, siis hiljem jõin ka teed, aga mingi aeg asendus tee kohviga. Aeg-ajalt joon ikka teed, aga need teed, mis ma vanasti jõin, need ajavad praegu suht öökima. Teate ju küll, need “muffinimaitselised” Liptoni teed. Uuuh…Rõve.

Rasedana hakkasin ma apteegist ostetud teesid jooma. Teate küll, need tavalised piparmündi ja muude taimedega teed. Sellised hakkasid nagu vaikselt rohkem meeldima. Aga nagu ma alles hiljaaegu ütlesin, siis selle ajaga, mil meil see kohvimasin olnud on, on tee tahaplaanile jäänud. Seda selle ajani, kui mind kutsus külla Kaubamajas asuv “Sense of tea and coffee” pood, haris mind teede asjus ja saatis mind veel suure kingikotiga, mis puupüsti erinevaid teesid täis, koju saatis. Pean neid tänama, sest vana tee joomise komme on hakanud tagasi hiilima ja kindlasti arvan ma, et teed juua on siiski kasulikum kui kohvi.

Minu kõige lemmikumad teed on taimeteed ja rohelised teed. Küll aga ei teadnud ma enne seda, et ma olen rohelist teed alati valesti teinud. Ehk siis vesi keema, puru sõela, vesi peale ja siis ootasin, kuni natsa jahtub ja jõin. Tihti läks tee mõruks, mille peale mina arvasin, et olen selle lihtsalt liiga kange teinud. Tegelikult selgus nüüd, et rohelise tee koostises olevad taimed on nii õrnad, et keev vesi “kõrvetab” nad vaesekesed ära, mille tulemuseks on kibe või mõru tee. Tegelikult tuleb rohelist teed teha 70 kraadise veega. Mitte, et ma nüüd seda temperatuuri mõõtma hakanud oleksin, aga lisan lihtsalt keevale veele natsa külma ja tõesti on tee tunduvalt maitsvam.

Roheline tee ei vaja muuseas ka nii palju tõmbamisaega kui teised teesordid. Ka liiga pikk tõmbamisaeg muudab rohelise tee kibedaks. Samuti vähenevad pika tõmbamisaja jooksul kõik tee maitsed, seega rohelise teega on vähem rohkem!

Minu lemmikutesks osutus klassikaline jasmiinitee, mis lõhnab niiiiiii magusalt ja Oolong Milky tee. Nagu müüja kirjeldas, on see kuidas piimja mekiga ja noh, on jah kuidagi sametine mekk teel juures. Väga mõnusa maitsega ja hea niisama juua, rüüpeks coca-cola asemel võib ju ikka juua. Muuseas, see on neil üks popimaid teesid poes.

Kardole anti kaasa see energia tee, mis pidi mõjuma samamoodi nagu kohvi. See on tee, mida näiteks lastele anda ei soovitata ja veel ei loeti sõnad peale, et enne magama minekut seda juua ei tohiks. Täitsa ausalt olen ma seda kaks korda joonud ja kuigi maitseb nagu hea tee, siis mina ise ei märganud mingit erilist energiapuhangut. Samas ei tähelda ma seda ka kohvi juues, nii et ma ei pane pahaks.

Kõik teed on hästi värsked, aromaatsed ja need ei ole nn massikaup. Ehk siis nad ei osta kilode viisi teesid kuskile lattu seisma, vaid tellivadki natukese kaupa, et kliendid saaksid võimalikult värsket kraami. Seda on tõesti näha, sest teed lõhnavad juba kaugele ja on ilusasti värvilised ja kirevad.

Kui sa seda teed vaatad, siis see Liptoni kott enam eriline “tee” ei tundu, onju :D

Kardo väitis mulle, et suvi on kohe käes ja suvel ei joo ju keegi teed, aga minu meelest on mingi teema, et soojades maadeski juuakse kogu aeg teed, nii et minu jaoks ei ole tee küll ainult talvejook. Suvel meeldib mulle ise jääteed teha. Suure kannuga teen mõnda mõnnat teed, suhkur+jää sisse ja valan morsikannu, siis on hea terve päeva seda vaikselt juua.

Kui tervet kannu mõtet teha pole, siis on hea kasutada sellist väikest sõela, mis sobib igale tassile ja saad endale kerge vaevaga tee valmis teha. Mu lahedad kuldsed tassid on Rakvere kaltsukast pärit ja Kardo just täna naeris, et ma olen nagu mingi türklane, kes kogu aeg oma kuldsest tassist teed kulistab :D Mis teha, nii uhke on. Ma just kutsusin endale Kerli ka külla koogi ja teega teepidu pidama, polegi kunagi ühtegi korraldanud, on vist tagumine aeg üks korralik degusteerimine kõikide nende teedega ära teha. Hetkel ütlen, et minu lemmik on see milky tee ja üks avokaadotükkidega tee. Mmmm! Peakski kannu tulele panema…

Muuseas tahavad nad teile ka kingituse teha! Mine hakka nende Facebooki sõbraks (SIIN) kirjuta kommentaariks oma ema nimi ja loosi läheb kaks kinkekorvi, mida emadepäeval hea emmele kinkida. Seega saame rõõmsaks teha lausa kaks ema! Juba pühapäeval kuulutangi võitjad välja!

Kas keegi on veel suuremat sorti teefänn, või olete ikka pigem kohviinimesed? 

Jaga: