LAPSED

haiged lapsed

13. juuli 2017

Just kurtsin siin, et kõik on kogu aeg haiged. Nüüd jälle Mari. Aga tema haigus on selline, et õhtul tekib kõrge palavik, laps on loid ja lödi, hommikuks tuuseldab ringi nagu vana mees ja haigusest ei ole jälgegi. Mina ei saa aru, mis imelik “õhtuhaigus” see on, aga kui ma praegu vaatan, kuidas Mari siin ringi siiberdab ja tahab, et ma teda meigiks (khm) ja seletab, et tahaks minna “Lottemaaale” ja “pudimaale” (vudila) ja “sulla-sulla”, siis ma küll ei ütleks, et see haige laps on.

Lasteaeda Kardo teda hommikul ei viinud, sest tema sõnul oli laps veel hommikul soe. Ma ei tea, kui jääkülma last ta sooviks hommikuti voodist leida, aga ühesõnaga Mari jäi koitsa. Minule ei tundu Mari aga üldse haige ja mul on päris kahju, et vaene laps muudkui tahab minna kuskile, aga kuidas sa lähed,  kui isa ei luba uksest väljagi minna, sest “SA OLED HAIGE JA PEAD RAHULIKULT LAMAMA!”. Olgem ausad, ta enivei ei lama kuskil rahulikult.

Võib-olla on lihtsalt Kardo parem lapsevanem, sest tema väidab, et kui on palavik ikka olnud, siis on laps haige ja jutu lõpp. Ma veel mõtlesin, et viin ta siis vähemalt kuskile mängima, aga Kardo ütles, et sellisel juhul olen ma üks nendest troppidest, kes oma haiget last teisi nakatama veab.

ISEGI kui ta ei tundu haige. Kui ma paremini ei teaks, siis ma arvaks, et ta valetab haigust 😀

Ah, eks Kardol ole vist õigus ka, aga mulle ei meeldi, kui ma pean alla vanduma ja tunnistama, et Kardol õigus on. Ma just panin sellekohase pildi ka eile Instasse 😀

Ega see vanemdamine kerge pole… ok, tegelikult vist on ka. Ma nüüd viin väikse vääniku magama ja proovin Mariga sellist mängu mängida, et joonistan talle paberile näo ja siis meigime seda. Kui ta sellega nõus ei ole, siis peab Kardo enda targutava molu meile ohverdama 😀 See meikimisvärk on üldse naljakas, sest ma tõesti ju ei ole mingi hull meigiguru, et nüüd pidevalt mukiks ennast, aga Marile on viimasel ajal hakanud TÄIEGA meeldima see värk.

Loe ka neid postitusi!

34 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Rita 24. juuli 2017 at 08:36

  Ma olen ka kodune ema, kelle laps on ainult ühe suvekuu kodune ja ülejäänud aja käib suva graafikuga hoius. Sest, et mu laps on mega-mega sotsiaalne ja aktiivne ja tal hakkab kodus igav. Me teeme koos igasuguseid asju ka, aga olgem ausad – mul tuleb ka süüa teha, koristada, beebiga tegeleda, koristada ja aias ühtteist teha. Laps aga tahab kogu aeg kuskile minna ja tegutseda. Talle meeldib hoius, alati läheb nerulsui ja õhtul keelitan teda just hoiuga magama: kui sa tubli laps oled ja ilusti kohe tuttu jääd, siis saad homme lasteaeda sõpradega mängima. Elu ei ole ainult must ja valge.

 • Avatar
  Vasta Maris 14. juuli 2017 at 17:01

  Täitsa uskumatu ja kurb on lugeda kuidas inimesed tulevad halvasti varjatud sarkasmiga teistele vihjeid tegema kuidas elama peaks. Kui mina oleks kodune lapsevanem, laseks ma ikka lapsel lasteaias ka käia. Küll mitte nn “täiskohaga” nagu töötavate vanemate lapsed tihti käima peavad, kuid terve aja ma tal kodus ka olla ei laseks just seetõttu, et lasteaias on ka lõbus ja iga lapsevanem vajab päevi, kus ei pea kellelegi pidevalt tegevusi välja mõtlema. Kui koos olles lapsega tegeletakse, ei jää ta mitte millestki ilma kui vahel lasteaia mängimas käib. Ja no pealegi, kui sügisel on Tenerifele minek, siis on Mari nagunii aiast eemal oma perega reisil. Goosh kustkohast tekib vajadus muudkui surkida teiste elus.

 • Avatar
  Vasta Mumm 13. juuli 2017 at 22:11

  Minul näiteks tuli välja et igaõhtused palavikud ning peavalu jne oli allergist tingitud põskkoopa põletik..

 • Avatar
  Vasta Mariann 13. juuli 2017 at 15:46

  Ei jõua ära imestada neid kommentaare, et miks viid lapse suvel lasteaeda kui mõlemad vanemad kodused. Mida peaks laps tegema 3 kuud kodus kui ta saaks käia mõned tunnid lasteaias ja mängida teiste lastega. Ka lapsel hakkab kodus igav, teiste lastega ikka toredam. ?

  • Avatar
   Vasta Marge 13. juuli 2017 at 16:43

   Lapsel ei hakka kodus igav, kui temaga tegeletakse!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 17:01

    Absoluutselt, aga kui palju sa viitsid temaga hommikust õhtuni tegeleda? Päriselt :D? Mina külll ei viitsi KOGU AEG midagi välja mõelda. Reaalselt nagu, ütleme, et laps ärkab mingi… kell 10. Teeme süüa, vaatame vb mingit raamatut, joonistame, mängime midagi toas. Siis mingi hetk on toast kopp ees, ei oska midagi enam välja mõelda, siis lähme õue või kuskile mängutuppa vms. Tagasitulles on vaja jälle süüa teha ja siis JÄLLE midagi välja mõelda ja muudkui aina leiuta, kolmene ei ole ju väga pika tähelepanuga. Lasteaias on vähemalt kogu aeg teisi lapsi ka, kellega mängida ja tegeleda.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 13. juuli 2017 at 14:15

  Meil on poiss nüüd pikemat aega terve olnud- olen ise kodune ema(väiksem sai täna 10-kuuseks) , kuid juba sotsialiseerumise põhimõttel viiksin lapse lasteaeda, ka suvel. See suvi käis poiss juuni alguses ca 2 nädalat, siis jäi koduseks(juuli alguses oli mandliopp). 17 läheb lasteaed puhkusele ning avatakse alles pooles augustis- siis läheb lasteaeda tagasi. Kahjuks või õnneks pole mul kodus ca 20 last, kellega koos mängida ja järjekordseid huvitavaid asju leiutada, seega on see ju megasuur pluss, kui lasteaias suheldud saab 🙂

 • Avatar
  Vasta Karen 13. juuli 2017 at 13:47

  Suvel lasteaias? Koduste vanemate laps?
  Ma ei arvanud, et sellist asja üldse olemaski on. Vaatan kõrvalt, kuidas mu vend ja vennanaine naba ära nikastavad, et puhkusepäevi planeerida nii, et laps saaks suvel vaba olla…..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 13:49

   No kellel pole võimalik olla kodus kogu aja, see nikastabki oma “naba ära” et planeerida. Meie oleme kogu aeg kodus, seega võib laps suva ajal olla kas kodus või lasteaias. Easy! See asi ka, et vaata, mina ei ole su vend või vennanaine, meie pere pole nagu tema pere, äkki suudad leppida sellega, et kõik inimesed elavad ikka nii, kuidas neile sobib ja neile vaja? 🙂

   • Avatar
    Vasta Karen 13. juuli 2017 at 14:02

    Ikka suudan leppida 🙂 Lihtsalt suvi siiski selline aeg, et mõnusam koos olla ja toimetada, isegi kui väljas sajab. Et nagu suvel puhkamist/tegutsemist ei saa võrrelda puhkusega novembris. Aga absoluutselt – iga pere omamoodi. Ma lihtsalt imestasin ja imestan jätkuvalt… Easy!

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 16:07

     Ma seletan siis uuesti – kuna meie oleme nagunii KOGU AEG kodus, siis meil pole vahet ka selles, millal laps lasteaias on. Seevastu täiskohaga töötav inimene saab ütleme 2-3 nädalat suvel puhkust ja peab kõik oma tegevused lapsega sinna pakkima. Saad aru erinevusest :D?

     Me oleme sellel suvel igal pool ringi rännanud (ja Mari pole siis obv lasteaias olnud, vaid meiega :D).

   • Avatar
    Vasta L. 13. juuli 2017 at 14:10

    Vot selle asjaga on kurb lugu see, et mõni üksikema ei saa tööle minna, kuna ei leidu lasteaiakohti just sellepärast, et kodused emad võtavad lasteaiakoha ära ja siis viivad lapse oma suva järgi lasteaeda paaril päeval nädalas.

    • Avatar
     Vasta Karen 13. juuli 2017 at 14:17

     Nii Rootsis kui Soomes võib laps lasteaias käia vaid teatud tunnid nädalas mängimas, kui üks vanemaist kodune.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 14:19

     Otsigu paremini siis, ammu teada tõde, et lasteaiakohti on küll ja veel!

     • Avatar
      Carry 13. juuli 2017 at 16:03

      Issand jumal küll..nende november ongi suvi ja puhkus Tenerifel. Küll mõnel on ikka probleemid…suvel laps lasteaias…ou mai gaaad!!!

 • Avatar
  Vasta Asd 13. juuli 2017 at 13:23

  Praegu ongi lasteaedades ühepäevased palavikud, imestasime siin isegi kui laps ärkas ja palavik oli 38.
  Aga tegwlikukt tahtsin küsida, et miks te, kulla, lapsevanemad veate oma lapsi SUVEL ladteaeda? Kui tõesti pole kuhugi jätta, saan aru. Aga kui mõlemad vanemad kodus on, siis miks? Millal need lapsed veel puhkavad, kui mitte suvel ja lasteaia aastatel, koolis enam ju ei saa.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 13:32

   miks koolis ei saa? kes keelab 😀

  • Avatar
   Vasta Carry 13. juuli 2017 at 16:09

   Nagu Mari muidu käiks lasteaias 24/7 😀 kui kodus suvel igav, siis lasteaias saab vahelduseks teiste lastega ka vahest mängida..
   Antud juhul ei pea ju paika, et vanemad on aasta läbi hõivatud ja suvel veel pealekauba..et siis laps sitsib terve elu lasteaias. Mul on küll jäänud mulje, et Mari saab palju tihedamini suvalistel aegadel aasta jooksul kodus chillida, mitte ainult suvel.

   • Avatar
    Vasta Kuki 13. juuli 2017 at 16:47

    Las käib jah lasteaias,seal tegeletakse temaga ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 16:59

     Jah, laps peab ju vaheldust saama pidevalt keldris ketis olemisele!

   • Avatar
    Vasta Asd 13. juuli 2017 at 17:24

    Ei mõelnud ainult Mari, temal muidugi chill elu ägedate vanematega, käib spa’ds jne. Oligi rohkem mõeldud üldiselt, et suvel paljud lapsevanemad toovad lapsed nagu jalust ära 😀 vanemad vist arvavad, et lapsel lasteaias ainult trall ja lillepidu? Ei ole ju, hommikul vara ärkamine, kindlad reeglid, teistega arvestamine, rutiin, lärm. Olge mõistlikud, ise tahate ju ka aeg-ajalt puhata 😀

  • Avatar
   Vasta Carry 13. juuli 2017 at 16:11

   P.S Miks koolis ei saa? Koolilapsed puhkavad peaaegu 3 kuud jutti suvel.. samuti on neil koolivaheajad ka teistel aastaaegadel, kujutad ette)).

 • Avatar
  Vasta Katss 13. juuli 2017 at 12:31

  Osta Marile selline meikimisnukk. Minu tütrel oli kunagi selline ..eee..büsti moodi nukk 😀 kus olidki õlad ja pikkade juustega pea. Sai teda meikida ja igasuguseid soenguid pähe teha)).

 • Avatar
  Vasta maka 13. juuli 2017 at 12:12

  Puuki pole Maril olnud? Sellised suvised palavikud (eriti kui muud pole) viivad mõtted sellele…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 12:39

   Ei ole näinud küll, et oleks

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 13. juuli 2017 at 11:29

  Osta talle see nuku näokujuke mida meikida saab, siis ei pea Kardo oma vaest nägu koguaeg ohverdama 😀 Ja ma usun, et tal oleks päris fun sellega 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 11:41

   Pidin hoopis oma molu ohverdama 😀

 • Avatar
  Vasta Mimmu 13. juuli 2017 at 11:22

  Äkki peaksid perearsti juures käima ja rääkima, et Marit aeg-ajalt sellised ühe õhtused palavikud kimbutavad…vb on mingisugune väike põletik kuskil, mis vahetevahel palavikuga välja lööb?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 11:37

   Meil on juba arstile aeg pandud 🙂

 • Avatar
  Vasta Kats 13. juuli 2017 at 11:10

  Kui lapsel on eelmine õhtu palavik ja halb olla ei tuleks ma selle pealegi et teda hommikul lasteaeda vedada.

  • Avatar
   Vasta Kats 13. juuli 2017 at 11:10

   Isegi siis kui hommikul TUNDUB ok.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 11:37

   väga tore ju, Kardo ka ei tule ja kuna tema meil selle lasteaiandusega tegeleb (viib ja toob) siis niii ongi nagu tema tahab.

  • Avatar
   Vasta Mirjam 13. juuli 2017 at 12:06

   Kui lapsel on eelneval õhtul palavik olnud ja hommikul katsudes on okei, siis on vale kohe arvata, et laps terve on, sest palavik tõuseb tavaliselt alles peale lõunat/õhtuks. Mina ei kohe kindlasti ei viiks last järgmisel päeval lasteaeda ega kuskile mängutuppa. Ja heausklikult eeldan seda ka teistelt, et mängutubades käivad ikka ainult terved lapsed…

  • Avatar
   Vasta E 16. juuli 2017 at 14:03

   Ma ei ela Eestis, aga siin vähemalt peab laps olema 24h palavikuvaba enne, kui uuesti lasteaeda tohib minna. Sama ka oksendamise/kõhulahtisuse korral. Eestis pole nii?
   Muidugi keegi ju kodus kontrollimas ei käi, olen kindel, et nii mõnedki emad valetavad, et lapsel polnud rohkem palavikku.