KURB ON OLLA

kes see varastab vanaisalt?!

1. september 2017

Püha jeesus, mis ilmas me elame. Paar päeva tagasi kargas mulle facebookis ette lugu, kuidas üks vana onu võttis pangaautomaadist raha välja ja mingid naglad võtsid talt lihtsalt raha ära. Postitus oli ise selline:

Eile, 29.08 kella 14:50 ajal varastati Keila Peetri Pizza Swedbanga automaadi juurest pensionärist mehelt sularaha 885 eur. Vanuri juurde tulid 3 noormeest vanuses 14-17. Pikemat kasvu noormees lõi vanuril rahakoti käest. Purunenud rahakotist pudenesid kupüürid maha ning sama noormees korjas maast raha. Teised 2 noormeest seisid kõrval. Ligines 2 neiut, kes nägid toimuvat ja ütlesid vanurile, et tunnevad noormehi. Noormehed põgenesid pargi poole neidude lähenedes. Vanur oli šokis ja ei jõudnud küsida neiude ega noormeeste nimesid. Politseisse on avaldus tehtud.

See on ikka tõesti ebanormaalne ikka, mis nee noored kutid endale ette kujutavad? Millised mehed ja isad sellistest nahhaalidest saavad? Ühesõnaga ei andnud mul süda rahu ja talitasin nagu mingi igavlev aknal istuv vanaproua: helistasin postituse lõppu lisatud numbrile, et küsida, kas ma saaks kuidagi abiks olla. Noh, ala nende nolkide leidmisel või midagi. Vanahärra Aleksandri tütar rääkis mulle, et isikud on tuvastatud, aga kuna tegemist on suuremate kaakidega, siis on nad raha ammu ära kulutanud ja tagasi ei ole sealt lootust midagi saada. Aleksandri tütar rääkis ka seda, et isa oli raha kaua aega kogunud ja võttis välja suurema summa raha, et aidata oma lastelastele lõpuks oma kodu soetada (tütar on tal nelja lapse ema). Seepärast vanahärral too hetk suurem summa käes oligi ja seda passisid pealt vastikud kaagid, kes vanaisa käest rahakoti maha lõid ja raha varastasid. Õnneks mitte kõike, aga no umbes pool ikka!

Mis te arvate, kas me kambapeale aitaks vanaisal raha tagasi koguda? Temal läheks selleks mitu-mitu aastat ja üksinda kogumiseks on see temale ikka väga suur summa. Koos saaksime talle selle summa kindlasti kokku, eks? Ma palusin ta tütrel mulle ühe pildi ka isast saata, et teile ei jääks päris mulje, et tegu nagu täitsa võhivõõraga, kelle nägugi ei tea.

Kui ma selle pildi sain, siis ma hakkasin ausalt naerma, sest minu papa oli ka selline, et kui temast pilti tehti, siis enamasti oli ta nii tõsise näoga. Muidugi arvestades, et mis Aleksandril just juhtus, siis ega ta vast nagunii väga õnnelik ei ole ka hetkel, vaid pigem kurb, et nõnna läks.

Kes tahab koos minuga Aleksandrit aidata, siis saab seda teha siia kontole:

EE752200001106998442

Aleksander Kask
Mõelge, kui keegi teie vanaemale või vanaisale niimoodi teeks, see oleks ju hirmus ja sellisel juhul oleks hea teada, et hoiame kokku ja aitame, onju! Iga euroke on suureks abiks!

Loe ka neid postitusi!

75 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta ka ema 5. september 2017 at 17:35

  Kui kodus selline tatt oleks, saaks igatahes KARISTADA, taskuraha NULL seniks kuni see raha koos, riided las toob ise kirikust ja süüa vaestemajast.

  Aga plikad ka ikka imelikud, kohe oleks pidanud politseisse helistama, oleks saanud raha tagasi.

  • Avatar
   Vasta Ve 8. september 2017 at 12:03

   Kui saab karistada, siis ju ei õpi ja teeb teine kord jälle. Ikka rääkimine aitab. Laps peab mõistma, mis on õige ja mis vale.
   Kodu peab last toetama. Sinu näitel läheks ta ilmselt uuesti varastama, kui kodunt süüagi ei saa (ekstreemne näide).
   Esmase viha järel peaks proovima rahuneda ja mõelda loogiliselt, miks nii läks, kuidas seda edaspidi vältida ja mis lapsele parim oleks. Kodu tugi on A ja O.

 • Avatar
  Vasta Marian 5. september 2017 at 08:07

  Oeh, meil naaberlinnas Sauel liikus ka sarnane hälvikute kamp ringi. Varastasid kõike, mis kätte sattus, sh vankreid ja lõhkusid neid. Märatsesid ikka korralikult, kus aga said.
  Kui sulle ikka on lusikaga antud ja kulbiga tagasi võetud, siis ei saa ka sealt midagi head oodata. Taandareng on ka areng….
  Minu panus ka teele pandud!

 • Avatar
  Vasta Annamai 3. september 2017 at 10:56

  Nii jube, tore, et viitsisid orgunnida ja oma poolt panin raha teele

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. september 2017 at 11:30

   Aga mida siin niiväga orgunnida oli, postituse kirjutamine võttis 5 min ja rohkem ei olnudki vaja teha 😀

 • Avatar
  Vasta Ren 2. september 2017 at 21:27

  Kummaline, et midagi teha ei saa…
  vanemad ju vastutavad oma alaealiste laste tegude eest!
  Ma eeldan küll, et vanemad peaksid selle varguse kinni plekkima + trahv varguse eest.

  • Avatar
   Vasta Triinu 4. september 2017 at 16:47

   Tead… tegelikult see päris aus ei ole, et vanemad peavad kõvasti karistatud saama ja nende pihta võib kiva loopida. Mul on kodus pubekas, ausõna olen ma teda kasvatanud reeglite ja kohustustega aga pubeka ajukeemia liigub mingi eluperiood nii paigast ära, et see tundub lausa müstika. Kui nad veel sel halba seltskonda satuvad ja tunnevad end sinna kuuluvat, siis on asi puhta pahasti. Lapsevanem võib üle oma varju hüpata, nutta, paluda, looda ja oodata aga kasu ei miskit. Ärge olge vanemate vastu nii karmid, kõik asjad ei allu meie enda tahtele! Kõnealused poisid muidugi on tropikari kes karistamatult liiguvad mööda tänavaid, räuskavad, lagastavad ja ülbitsevad, nemad peab kindlasti saama korraliku karistuse ÜKT näol.

 • Avatar
  Vasta Jaana 2. september 2017 at 14:08

  Kõik saab kodust alguse, häbi nii vanematele kui ka nendele räpastele ja sõna otseses mõttes rõvedatele kaakidele. Minu abi on ka teele pandud.

  • Avatar
   Vasta Angelika 7. september 2017 at 23:00

   Kallis Jaana.. elu on paljugi nãidanud, et ALATI ei loe, mis sul seal kodus toimub. Paljudel puhkudel on kodus kõik okei ja vanemad on oma lapsi kasvatanud normaalseteks inimesteks. Loeb just SEE, millisesse kampa see laps satub.
   Sama teema on sellega, et nt. laps on kaabakas ning suitsetab ja joob – vanemas aga kodus puha karsklased.

 • Avatar
  Vasta Katrin 2. september 2017 at 13:19

  Lihtsalt kohutav ! Vanainimest röövida ??? Inimene on oma pensionist kõrvale pannud et toetada ja siis mingid nolgid tulevad röövima !!!??? Panus teele pandud.

 • Avatar
  Vasta Triin 2. september 2017 at 12:20

  Minul on teine pank ja jõuab alles esmaspäeval kohale.

 • Avatar
  Vasta Mer 2. september 2017 at 11:38

  Mitu korda selle postituse pealkirja lugenud, aga alles nüüd panin kokku, et see ongi täpselt sama juhtum, mis minu kodulinnas hiljuti aset leidis. Tegu on mingite totaalsete kaakidega, nende terrori ohvreid on veelgi, aga antud juhtum ületab igasuguse moraali.. kuidas saab nii?! Nii kurb, et otseselt miskit kohe nendega teha ei saa, sest noh.. alakad ja asitõendid ja protsessid ja misiganes. Olen kuulnud, et ema peaaegu õigustab oma poja tegusid .. no mida pekki lihtsalt!? Külajutt või mitte, aga mis tõesti peab kodus toimuma, et üks inimene suudaks taolisi tegusid korda saata?
  Igal juhul eakad mehed on miski pärast mulle väga hingelähedane teema, võib-olla samuti vanaisa tõttu, et what if kui keegi minu papale oleks niimodi teinud..
  Läks ka minu toetussumma teele.

 • Avatar
  Vasta L 2. september 2017 at 10:46

  Pisar, vanainimestele ei tohi liiga teha, minu panus teel

 • Avatar
  Vasta Kastist väljas 2. september 2017 at 09:23

  Kui palju sa siis ise vahelt saad ? “easy money peaks ütlema”

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. september 2017 at 09:33

   Kellelt ma mida vahelt peaks saama? Kurb, et mõndade jaoks ei saa midagi olla kellegi heaks, vaid peab olema mingi vaheltkasuga.

   • Avatar
    Vasta Kristiina 2. september 2017 at 10:36

    Jaaa Mallukas saab pool summast endale????
    Valus pole loll olla?

   • Avatar
    Vasta Anette 2. september 2017 at 10:40

    To “kastist väljas”
    Kui alla antud inimese ENDA konto number siis mida peaks siis vahelt saama? Eks näljane mõtleb ikka leivast. Idioot!
    Jõudu ja jaksu Mallukas ??

    • Avatar
     Vasta Kastist väljas 2. september 2017 at 22:27

     Kle “loll” kui raske on raha välja võtta või siis ülekanne teha, sul üldse aju pole w ?

     • Avatar
      PiretV 3. september 2017 at 22:43

      Eks see Mallu on üks pätt ja kaabakas.. Ma arvan, et äkki võibolla tema ise orgunnis need kaagid sinna mässama?! Ja siis mõtles veel sellise kavaluse ka välja, et oh, blogi kaudu saab ju ka veits 😀
      Kade meel veidi?

      Häshtääg paranoia to the max.

     • Mallukas
      Mallukas 4. september 2017 at 07:01

      miks sa mind reetsid nüüd??

 • Avatar
  Vasta Maris 2. september 2017 at 07:52

  Aitasin piskuga. Loodan siiski, et need pätid kätte saadakse ja karistatakse. Noh ja kui meie karistussüsteem järjekordselt vaid näpuviibutuseks osutub, siis küll karma need kaagid kord kätte saab.

 • Avatar
  Vasta Merilin 2. september 2017 at 07:22

  Mariann, kiitussõnad! Loodan, et kõigi meie väikese panusega saame Aleksandrile siiski vaatamata läbikogetule naeratuse näole tuua.

 • Avatar
  Vasta E. 2. september 2017 at 06:59

  Kontol oli alla 1€, aga aitasin ka nii palju kui sain hetkel 😀 Pilt võttis kohe pisara silma, sest meenus oma vanaisa.

 • Avatar
  Vasta Triinu 1. september 2017 at 22:38

  Panin ka väikese abi teele.

  Seda pilti vaadates on nii kurb, vana inimene aga peab mingite kaakidega jändama. Mitu aastat kogud heas usus raha ja siis mingid kasvatamatud kaagid võtavad raha ära. Kaikaga vastu kukalt paras anda!

 • Avatar
  Vasta hm 1. september 2017 at 21:57

  Mallukas, su üleskutse on väga armas aga ma mõtlen, et äkki tuleks hoopis üks sihtotstarbeline kogumine teha, et härra nende pättide vanemad kohtusse kaevata saaks? Isegi kui sellistelt röövitud raha enam kätte ei saa, siis üks näidispoomine kuluks ikka väga ära ja ehk mõni taoliste tulevaste retside vanem hakkab mõtlema ja vähemalt üritab oma võsukesest inimest kasvatada, kui tekib oht, et tema enda vara kallale minnakse? Kui sa selle perega suhtled, äkki pakud neile variandi välja? Eestlasele on kohus küll suur ja hirmus asi ja enamus ei taha ega julge seda teed ette võtta, kuid tegelikult tuleks mõnikord siiski selg sirgu lüüa ja enda eest seista. Kasvõi sellepärast, et täna oli ohver hr. Aleksander, ülehomme võib aga kellegi tädi Maie või onu Aadu kannataja olla ja lõputult raha tagasi koguda ju ei jõua. Kuidagi peab taoliste pättide tegevusele piiri panema.

 • Avatar
  Vasta Ä 1. september 2017 at 21:37

  Jube maailm!
  Väike abi teele pandud!
  Tundub, et siin mõned teavad täpselt kes tegelased selle loo taga on!
  Ehk teate tegelaste täpset vanust ja kasvõi eesnimede esimesi tähti?
  Mul väike kahtlus oma lapse uue sõbra kohta, aga võibolla asjata..

 • Avatar
  Vasta S. 1. september 2017 at 21:32

  Minu väike panus ka antud.
  Minul laps rääkis, et neil skatepargis olid ühed suured poisid ükspäev ühte lapsevankrit lõhkunud ja lammutanud. Vankri olid jäärmejaamast toonud, sinna viiakse meil asju taaskasutamiseks, kellel vaja. Need peaks siis kunagi kellegile isaks hakkama?

 • Avatar
  Vasta Joel 1. september 2017 at 21:24

  Härrale jõudu, jaksu ja tervist.
  Aitasin ka omaltpoolt. 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisi 1. september 2017 at 20:28

  Selliseid nahhaale tuleks korralikult õpetada, vanematelt tuleks raha tagasi kasseerida. Väike abi teele pandud, loodame et saame vajaliku summa kokku.

 • Avatar
  Vasta Krissu 1. september 2017 at 19:47

  Panin ka väikse panuse teele. Mingi aeg võiks teada anda mis summa vanahärra kokku sai. Siis on teada kas aidata veel.

 • Avatar
  Vasta Sakukas 1. september 2017 at 19:45

  Väga alatu tegu nolkidest. Aleksandrist kahju. Hetkel rahadega kitsas aga kui raharongid jõuavad nii 8ndal siis aitan kindlasti kui aktsioon veel jõus.

 • Avatar
  Vasta Eve 1. september 2017 at 19:14

  Väga tubli algatus. Aitasin ka.

 • Avatar
  Vasta Keilakas 1. september 2017 at 18:22

  Kui need on samad tüübid, keda kahtlustan, siis on nende puhul tegu täiesti jultunud isikutega, kes kahjuks on alaealised ja suurt midagi teha ei saa. Vanemaid kas ei huvita või ei tule nad lihtsalt enam toime oma poja ohjamisega. On meiegi puhul hetkel käsil menetlus nende vastu varalise kahju tekitamise eest ja tean, et me pole siinkandis ainsad.

 • Avatar
  Vasta Liia 1. september 2017 at 17:55

  Ülekanne tehtud!?Loodame,et koos saame vaesekese elu kergendada!

 • Avatar
  Vasta A-M 1. september 2017 at 17:33

  Aitasin ka!

 • Avatar
  Vasta K. 1. september 2017 at 17:32

  Päris kurb, kui kellegi ema-isa on kulutanud oma elust nii palju aastaid, raha, aega, vaeva jne, et kasvatada üles üks inimlaps ja saavad vastu sellise tõpra, kes juba noores eas on võtnud eesmärgiks põhjustada süüdimatult kaasinimestele nii palju valu ja kurja. Ja alati pole sugugi tegu koduses kasvatuses (kuna seda pere isiklikult ei tea, siis ei saa mingit hinnangut anda). Mõjutavad halvad sõbrad, mõjutavad meelemürgid ja inimese enda kaasasündinud soodumused. Mõnikord kannatab sellise nooruki pere sama palju kui võõrad ohvrid, sest nemad peavad iga päev sellise inimesega koos elama.
  Igatahes loodan, et meie kõigi ühine panus korvab selle summa, millest vanahärra ilma jäi 🙁

  • Avatar
   Vasta hm 1. september 2017 at 21:52

   Vaevalt selliste vanemad erilist aega ja vaeva kulutanud on, pigem on “kõhutibul” ise kasvada lastud ja mingil hetkel suureks üllatuseks avastatud, et kui sa oma väikesel tatil kaagina käituda lubad ja talle vajadusel õigel ajal nahapeale ei anna, saab temast ka suurena pätt. Minu utoopiline unistus on, et igasugused vanemahüvitised jms seotakse lapse panusega tulevikus, ehk et kui retsi üles kasvatad, kes ühiskonnale koormaks on, maksad kõik lasterahad intressiga tagasi, et veidigi oma põhjustatud kahju hüvitada.

   • Avatar
    Vasta Kadri 2. september 2017 at 12:26

    See, et vanemad kõiges süüdi, on ikka liiga must-valge nägemus. Tänapäeval on väliseid mõjutajaid tohutult palju ning samuti määrab väga palju iseloom. Ühe tuttava puhul näen ise, kui erinevad võivad olla ühe pere lapsed, keda kasvatatud ja armastatud ühtmoodi. Üks on nn kaak ja teine paipoiss. Minul pigem kahju sellest, et nn raskete laste vanematele tuge või abi ei pakuta; juba lasteaias hakatakse lapsi sildistama ning marakrattidest tahetakse lahti saada –
    ja seda halvemini laps käituma hakkab. Professionaalset abi peaks pakkuma, eriti kui lapsevanem ise ei oska/ei tihka seda teha. Parastada on muidugi lihtne. Oeh, pikk jutt sai, küllap seepärast, et mõnigi kommentaar tabas närvi…

    • Avatar
     Vasta Loa 2. september 2017 at 20:55

     Õige jutt…

 • Avatar
  Vasta KK 1. september 2017 at 17:27

  Panin ka toetuse teele.
  Kui võimalik, siis hoia meid kursis ka kuidas läks!
  Sa oled ikka super inimene, Mariann, et selliseid algatusi teed!

 • Avatar
  Vasta B 1. september 2017 at 17:12

  Toetatud 🙂

 • Avatar
  Vasta minaaa 1. september 2017 at 16:36

  Leidub ikka värdjaid. Taoks mättasse sellised nolgid, ausõna noh.
  Avalikustada võiks nimed ka.

 • Avatar
  Vasta Anni 1. september 2017 at 16:13

  Ebanormaalses maailmas elame ikka.. vanemate tegemata töö.. Panus antud ja soovin kõike kõige paremat vanahärrale 🙂

 • Avatar
  Vasta Kroops 1. september 2017 at 15:56

  Väike viiekas teele pandud, pole küll palju, aga abiks seegi.
  Ja aitäh sulle, Mallukas, kes sa ikka ja jälle meie südametunnistusele koputad! Just väikestest asjadest sünnibki tihti suur rõõm.

 • Avatar
  Vasta Krista 1. september 2017 at 15:51

  Toetatud. Oma vanaisa nimekaim veel ka. Ei kujuta ette, et oma vanaisaga oleks nii tehtud. Täielik sigadus noorte poolt. Kõik saab korda. Tubli algatus Mallukas?

 • Avatar
  Vasta Karma 1. september 2017 at 15:02

  Mitte nüüd barbaarseks minna, kuid ehk on ka mingit infot nende kaakide kohta?
  Ootan anonüümset infot nende kohta E-mailile.

 • Avatar
  Vasta K. 1. september 2017 at 15:00

  Selliste kaakide pärast käin ise iga kuu automaadist vanavanemate pensionit välja võtmas, nõrgad vanakesed on kerge saak 🙁 loodan, et kogutud saab kõik mis kadus ja rohkemgi veel… lisasin natuke ka omalt poolt

 • Avatar
  Vasta Ty 1. september 2017 at 14:55

  Panus teele pandud! Tubli algatus!

 • Avatar
  Vasta Merili 1. september 2017 at 14:40

  Minul kohe nüüd süda kripeldab. Tahtsin vanahärrat toetada ja teatsin et mul midagi arvel on. Läksin siis vaatama ja mingi imelik bronn oli maha läinud ja raha ei olnudki nii palju kui lootsin. Kuna kuulutuse all on et iga euro on ka abiks siis saatsin kõik mis mul oli, polnud küll palju vaid 1,30 aga loodan et seegi ehk natuke abiks 🙁 kahju et rohkem aidata ei saa. Vanahärrale aga igati tervist ja suur kummardus, et nii vanas eas ja pensionist soovib veel lapsi ja lapselapsi aidata.

 • Avatar
  Vasta riin 1. september 2017 at 14:32

  Appi appi…
  Ma ei saa see kuu toetada kahjuks (omal läheb see kuu tuugaks)
  Aga järgmine kuu hoian meeles ja aitan 🙂 (isegi, kui siis enam vaja pole)

 • Avatar
  Vasta Arti Roosenberg 1. september 2017 at 14:25

  Mina aitan raha tagasi koguda omapoolse panusega. Loodan, et inimeste abiga suudame sulle su raha tagasi koguda ja hoiame pöialt, et pätid saaks karistada ning nad ka raha tagastaks. Soovin, et kui juhtum lahendatud, saaksid sa (inimeste abiga) vähemalt 2x rohkem raha tagasi, kui varastati!

 • Avatar
  Vasta K 1. september 2017 at 14:15

  Kuulõpp, aga kolm euri panin teele 🙂 loodan, et saab raha kiiresti kokku ja lapsele teeb ülekande, et sellist asja enam ei juhtuks!
  Ja pätid – karma teid võtku!!!

 • Avatar
  Vasta Helari 1. september 2017 at 14:04

  Toetus teele pandud. Eks karma teeb tulevikus oma töö 🙂

 • Avatar
  Vasta Helen 1. september 2017 at 13:27

  Väike toetus teele pandud. Jõudu jaksu vanaisale.Loodan, et karma leiab need 3 pätti ?

 • Avatar
  Vasta Tarvo Lunts 1. september 2017 at 13:23

  Oleks tahtnud ise nende tüdrukute asemel seal olla!

  Toetasin ka :)!

 • Avatar
  Vasta Tuuli 1. september 2017 at 13:10

  Aga politsei? Ja automaadi küljes on ju turvakaamera. Kas politsei ei saa panna nolke raha tagasi maksma? Äpud on või?

  • Avatar
   Vasta kaisa 1. september 2017 at 13:25

   kirjas on ju, et poisid kätte saadud, aga ilmselt neil ei ole seda raha lihtsalt kuskilt võtta, et tagasi anda. mida see politsei sellisel juhul ikka teha saab.

   • Avatar
    Vasta M. 1. september 2017 at 15:00

    Kui poisid on alaealised siis võiks vanemaid ette võtta 😉 mis aga ei tähenda, et head inimesed aidata ei võiks 🙂

 • Avatar
  Vasta eero 1. september 2017 at 13:01

  Toetatud

 • Avatar
  Vasta Marika 1. september 2017 at 12:58

  Elan kaasa, et vanapapi saaks ikka abi, et omakorda aidata lapsi 🙂 Mallukas, sa oled lihtsalt suurepärane 🙂 Anna ka lõpuks teada, kui palju papile annetati ja kui kiirelt 🙂

 • Avatar
  Vasta Piret 1. september 2017 at 12:51

  kindlasti aitan ka omalt poolt!! Ei kujuta ette mis inimesed nii teevad..eks karma saab nad k2tte, selle eest ei pääse vast keegi ju 😀

 • Avatar
  Vasta R 1. september 2017 at 12:51

  Vaene mees…kogud raha, et enda lähedasi aidata ja siis tulevad mingid jorsid ja teevad Su lihtsalt puupaljaks. Pildi pealt vaatab vastu nii õnnetu papi, et lausa pisar tuleb silma.

  Aitan kindlasti!

 • Avatar
  Vasta T 1. september 2017 at 12:35

  Samuti väike panus antud.
  Karma on aeglane, aga õiglane…

 • Avatar
  Vasta Ailen 1. september 2017 at 12:31

  Aidatud!

 • Avatar
  Vasta SS 1. september 2017 at 12:28

  Kindlasti hoia kursis, kuidas härral läheb, kas saadi raha kokku! 🙂

 • Avatar
  Vasta SS 1. september 2017 at 12:26

  Vanemad loodetavasti vajuvad häbist maa alla, mõistusevastane kust sellised kuradi nahhaalid tulevad??!! Aga küll karma teeb oma töö. Nagu öeldakse – vanajumal talitab aegalselt, aga õiglaselt. Aitasin ka.

 • Avatar
  Vasta Mari 1. september 2017 at 12:24

  Väga inetu lugu.. varastada vanainimestelt.. 🙁 Mul pole isegi sõnu.. Abistasin ka natuke

 • Avatar
  Vasta Kristiina 1. september 2017 at 12:22

  Kohutav, lausa nutt tuleb peale .. panin ka väikese rahakese teele! Jaksu härrale!

 • Avatar
  Vasta Eva 1. september 2017 at 12:21

  Väga kurb, omalt poolt ka väike panus antud! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kelli 1. september 2017 at 12:09

  Toetan!
  Meenub postitus mallukas.com/2017/03/04/martsikuu-lastekarp-ja-teeme-head/ Toetasin neid ka, huvitav kuidas neil läheb 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. september 2017 at 12:13

   Neid ju näitas telekas, kui Roald tegi jätkusaate. Nad said korteri üürida, loomad kõik endale jätta ja neil läheb hästi 🙂

   • Avatar
    Vasta Kelli 1. september 2017 at 12:16

    See on see, kui telekat ei ole 🙂

 • Avatar
  Vasta G. 1. september 2017 at 11:44

  Väikse summakesega toetatud 🙂

 • Avatar
  Vasta birgit 1. september 2017 at 11:42

  Seina äärde ja maha lasta ausalt 🙁 Keretäis peksa anda sellisetele

 • Avatar
  Vasta K.D 1. september 2017 at 11:25

  Appi… mis maailmas me elame… Need “nolgid” vajaksid küll füüsilist noomitust 🙁
  Igaljuhul aitan!