Püha jeesus, mis ilmas me elame. Paar päeva tagasi kargas mulle facebookis ette lugu, kuidas üks vana onu võttis pangaautomaadist raha välja ja mingid naglad võtsid talt lihtsalt raha ära. Postitus oli ise selline:

Eile, 29.08 kella 14:50 ajal varastati Keila Peetri Pizza Swedbanga automaadi juurest pensionärist mehelt sularaha 885 eur. Vanuri juurde tulid 3 noormeest vanuses 14-17. Pikemat kasvu noormees lõi vanuril rahakoti käest. Purunenud rahakotist pudenesid kupüürid maha ning sama noormees korjas maast raha. Teised 2 noormeest seisid kõrval. Ligines 2 neiut, kes nägid toimuvat ja ütlesid vanurile, et tunnevad noormehi. Noormehed põgenesid pargi poole neidude lähenedes. Vanur oli šokis ja ei jõudnud küsida neiude ega noormeeste nimesid. Politseisse on avaldus tehtud.

See on ikka tõesti ebanormaalne ikka, mis nee noored kutid endale ette kujutavad? Millised mehed ja isad sellistest nahhaalidest saavad? Ühesõnaga ei andnud mul süda rahu ja talitasin nagu mingi igavlev aknal istuv vanaproua: helistasin postituse lõppu lisatud numbrile, et küsida, kas ma saaks kuidagi abiks olla. Noh, ala nende nolkide leidmisel või midagi. Vanahärra Aleksandri tütar rääkis mulle, et isikud on tuvastatud, aga kuna tegemist on suuremate kaakidega, siis on nad raha ammu ära kulutanud ja tagasi ei ole sealt lootust midagi saada. Aleksandri tütar rääkis ka seda, et isa oli raha kaua aega kogunud ja võttis välja suurema summa raha, et aidata oma lastelastele lõpuks oma kodu soetada (tütar on tal nelja lapse ema). Seepärast vanahärral too hetk suurem summa käes oligi ja seda passisid pealt vastikud kaagid, kes vanaisa käest rahakoti maha lõid ja raha varastasid. Õnneks mitte kõike, aga no umbes pool ikka!

Mis te arvate, kas me kambapeale aitaks vanaisal raha tagasi koguda? Temal läheks selleks mitu-mitu aastat ja üksinda kogumiseks on see temale ikka väga suur summa. Koos saaksime talle selle summa kindlasti kokku, eks? Ma palusin ta tütrel mulle ühe pildi ka isast saata, et teile ei jääks päris mulje, et tegu nagu täitsa võhivõõraga, kelle nägugi ei tea.

Kui ma selle pildi sain, siis ma hakkasin ausalt naerma, sest minu papa oli ka selline, et kui temast pilti tehti, siis enamasti oli ta nii tõsise näoga. Muidugi arvestades, et mis Aleksandril just juhtus, siis ega ta vast nagunii väga õnnelik ei ole ka hetkel, vaid pigem kurb, et nõnna läks.

Kes tahab koos minuga Aleksandrit aidata, siis saab seda teha siia kontole:

EE752200001106998442

Aleksander Kask
Mõelge, kui keegi teie vanaemale või vanaisale niimoodi teeks, see oleks ju hirmus ja sellisel juhul oleks hea teada, et hoiame kokku ja aitame, onju! Iga euroke on suureks abiks!

Jaga: