0
KURB ON OLLA

ainult mina olen seda katsunud!

3. oktoober 2017

Inimesed on ikka nii räiged bakterifoobid, et õudne hakkab. St, ma ei tea tegelikult isiklikult ühtegi säärast, aga ju siis neid peab ikka olema, kui neile on suunatud see paganama croissanti reklaam, kus mingi nagla näoga poiss korvpalluritele uhkustab, et tsekkige mind, mul on üks saianirakas, mida ainult MINA olen puudutanud!

Selliste inimeste pärast vist müüaksegi üksikult pakitud puuvilju ka, et siis loob sulle illusiooni, et see on puutumata ja puhas. Kuigi tegelikult on keegi selle ilmselgelt ka sinna pakkinud. Mis vahet seal on, kes su puuvilja enne puudutas? Mis vahet seal oleks, kui keegi su saiakontsule enne pihta läinud oleks?

Jeesus, kogu maailm on saksapreilisid täis.

Või siis olen mina lihtsalt üks bakterimeres hulpiv … kaasbakter. Ma mäletan oma hämmingut, kui ma paar aastat tagasi sain teada, et inimesed actually PESEVAD oma meigipintsleid. Ok,ma tegelikult arvan, et mul too aeg vb üks-kaks neid oli ja kindlasti olid nad mul olnud vähemalt paar aastat. Kõigi nende aastate jooksul ei tundunud ma kordagi vajadust oma pintsleid pesta ja ühtlasi ei mädanenud mu nägu ka suurte bakteriarmeede tõttu maha. Samas ega ma kasutasin ka neid pintsleid vaid puudri ja lauvärvi jaoks, seega ma ei tea. Jumekas vist jätaks paari aastaga pintsli korralikult kleepuma ja siis isegi mina taipaks seda pesta, aga siis oli jumala suva.

Ja veel see tibide kiljumine, kuidas mõned huulepalsamid on niii-iii ebasanitaarsed, sest sinna tuleb näpp sisse panna. Nii ju ei saa! Bakterid lähevad sisse! Iu!

Mul on vaid üks küsimus – mis kuradi sitas ja kolibakterites sa enne huulepalsami pealekandmist muidu solberdad? Äkki jätad selle osa enne meikimist ära, on ka süda rahul ja ei pea mingit bakterite ristisõda pidama.

Ühesõnaga ma hakkan kettima, kui ma veel seda ülbe naeratusega kutti croissanti mugimas näen ja uhkust tundmas fakti üle, et tal on freaking puutumata sai, jeerum küll.

Loe ka neid postitusi!

92 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Getter 5. oktoober 2017 at 11:33

  Meie peres vahetatakse padjapüüre iga paari päeva tagant, sest see on näonahale hea. Iga kord, kui õuest tuleme, peseme käsi. Kord nädalas desinfitseerin ukselingid. Samas kodu on mõnusalt segamini, sõbrantsile pakun juua samast pudelist, kust ise joon ja hamba all ei karju croissant, mis eraldi pakendamata. Olen siis saksapreili. Aga rõõmuga olen- see on nii ilus sõna, et kohe krõmpsub hamba all, kui seda öelda. Padjapüüritrikki lugesin netist ja soovitan eelkõige teismelistele, kellel näonahaga probleeme. Kätepesu on küll nii elementaarne, et täitsa imestama paneb, kui keegi meile külla tuleb ja pesemata kätega koogitüki kallale tahab minna. Oi, mina kupatan kohe sõbralikult käsi pesema! Kuigi liigne hügieen on kurjast, tuleks meeles pidada, et paljud vastikud tõved levivad just pesematuse tõttu ja pahatihti on nii, et ei saa seda tõbe sealt kreemipotsikust esimesel 5646 korral, aga 5647 korral on nina kärnas. Ma kasutan ikka spaatlit. Kuidagi äkalt tundub sõrmega kreemitopsis urgitseda päevast päeva ja siis seda bakterite ja kreemi segu näkku määrida. Olen saksapreili!

 • Avatar
  Vasta Rita 5. oktoober 2017 at 09:30

  Aa ja ma ei saa aru, mis “järgmise põlvkonna saiakese” juttu nad ajavad, see tuli Eestisse mingi 15 aastat tagasi ? Siis oli seal vähemalt mõnusalt täidist, nüüd pm ainult sai ongi.

 • Avatar
  Vasta Rita 5. oktoober 2017 at 09:27

  Inimese kehas on pea 100 triljonit bakterit. Meil on baktereid rohkem kui omaenda keharakke. Ehk siis me oleme pm üks suur hunnik baktereid. Bakterid ei ole pahad, nende osakaal peab lihtsalt tasakaalus olema, seda saab õige toitumisega. Igasugune kokkupuude erinevate bakteritega teeb meid tugevaks ja kui ongi mõni “paha” bakter, siis satub ta “heade” bakterite toidulauale.

  Igasugused küüneseened, nakkused, vähkkasvajad kolivad sisse kui kehas on soodne keskkond – nõrk immuunsus, vale toitumine. Kui keha on aluseline ja seedimine korras, ei tule neid haigusi. Meie maailmas on seda nii raske teha kui kvaliteetne ja puhas toit on mega kallis ja iga nurga peal naeratavad vastu nisu- ja suhkrutooted, kasutatakse igapäevaselt mikroahju ja arstid kirjutavad kergekäeliselt välja antibiotse.

  Sorri, et liiga pikk ja masendav heietus ?

 • Avatar
  Vasta Odile 4. oktoober 2017 at 19:21

  Mina keeldun nt söögiriistu kellegagi jagamast, sest ei taha enam ränka kõhuviirust saada. Ühest korrast piisas.

  Mis meigipintslitesse puutub, siis väike analoogia – riideid pesed? Aga voodipesu? Puutuvad ihuga kokku ja määrduvad. Meigipintslitega on sama lugu.

  Muide, mina, vana bakterifoob, viskan ripsmetuši ka iga kord minema, kui olen silmapõletikku põdenud. Need paar korda, mis seda elus on ette tulnud. Ja vahetan sel ajal ka nt padjapüüre iga päev, et vältida uuesti nakatumist. Ema, kellel just oli sellega probleem, et “ei tea, miks mul see silmapõletik ühest silmast teise kolib”, oli väga üllatunud, et nii lihtne on uuesti nakatuda.

  • Avatar
   Vasta Kats 4. oktoober 2017 at 20:21

   Kõhuviirus, silmapõletik, iga päev vahetad padjapüüri.. sp, et sa elad “vati sees”, lase paar bakterit ikka ligi ka, ?

   • Avatar
    Vasta Odile 5. oktoober 2017 at 19:53

    Tänan iroonia eest. Olen ligi 40. Selle ajaga jõuab paar korda kõike põdeda, või arvasid, et kirjeldan käesolevat nädalat?
    Padjapüüride vahetuse lauset loe veel kord. Mõttega.

 • Avatar
  Vasta J 4. oktoober 2017 at 12:10

  Nägin ükskord poes kuidas üks vanem mees pani lõikesaia (need mida lahtiselt müüakse) kõigepealt poekorvi ja seejärel kassalindile ilma kotita. Selle nägemine tekitas küll külmavärinaid 😀

  • Avatar
   Vasta Pille 7. oktoober 2017 at 19:14

   vanasti saia ainult lahtiselt saigi. kõik jäid ellu 🙂

 • Avatar
  Vasta kommentaar 4. oktoober 2017 at 10:05

  Olen istunud titega nädlaa tilguti all haiglas kui ta sai rotaviiruse. see on mustusega leviv haigus. peale seda pesen käsi ja kõiki puuvilju ALATI. laps on avalikus basseinis saanud mingi seennakkuse. jälle kelleltki leviv haigus. üldse jälestan basseinie nüüd.
  kui nädal aega merimetsa nakkushaiglas passida, siis tuleb see kõige pesemise soov üsna kiiresti.
  kõhutõved ja rõvedad nahatõved levivad inimeselt inimesele. veab kui seda kogemust pole.

 • Avatar
  Vasta Gauchy 4. oktoober 2017 at 00:00

  Meenub kord kui lapsega Tatari tn. kohvikus saiakest valisime. Laps osutas näpuga ühe saiakese peale ja ütles, et tahan seda.. a ei.. ikka seda teist. Kassas müüja ütles, et peame ära ostma ka selle esimese saiakese kuna lapse sõrm olevat saiakesele pihta läinud.. 🙂

 • Avatar
  Vasta V.A 3. oktoober 2017 at 21:50

  Omades koduloomi ei saa öelda, et olen bakterifoob, kuid koju tulles ja wc’s käies pesen ikka alati käsi. Kord sain sellise viirushaiguse avalikust kohast, et te ei taha ette kujutada ka..ilmselt sügasin silma pesemata kätega või midagi, et nüüd ikkagi avalikus ruumis olen palju ettevaatlikum. Paraku jah tänapäeval on rahvastikutihedus linnades piisavalt suur, et kui miski levib, ongi jama lahti. Kas olete tähele pannud, kuidas töökollektiivides näiteks inimesed kõik järjepanu haigeks jäävad ja samasuguste sümptomitega? Praegusel ajal näiteks valus kurk ja palavik, väsimus jne..ma varem ka olin sageli üks nendest, kes jälle jäi viirusesse, kui puhang tuli…nüüd käsi sagedamini ja aeg-ajalt puutepindu desinfitseerides enam mitte. Et jah, eks ole vaks vahet, et kas solberdad maal lapsega koos mudas ja sööd oma aia õunu pesemata või siis suures lennujaamas sööd friikaid näppudega, mis on puudutanud sama kohta, mida 5 erineva viiruse kandjat. Et jah – tavabakterid ok, haigusetekitajad not!

 • Avatar
  Vasta meow 3. oktoober 2017 at 20:13

  No olgu see saianärakas kuitahes puutumata, aga sellist säilitusainekamakat ei valiks never üle värske saia ju. Neil on lihtsalt vaja oma kauasäilivust kuidagi õigustada, sp ajavad seda puhta saia mula. Ma ei salli selle reklaami muusikat ka, ööh!

 • Avatar
  Vasta Krissu 3. oktoober 2017 at 18:21

  Olgu ma saan aru, et meigipintsleid vaja pesta ( nu mõned pesevad) aga miks toonitatakse , et pintsel on vegan? Kas veganid muidu limpsivad neid ja siis vastava märkega võib?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 18:22

   paljud veganid lihtsalt ei kasuta loomseid tooteid. see, et inimesed tahavad vegan-saapaid, siis see ei tähenda, et nad tahaksid saapaid süüa, vaid tahavad, et saabaste tegemisel ei oleks kasutatud loomseid produkte.

  • Avatar
   Vasta RRR 5. oktoober 2017 at 11:37

   Jummel, nii lolli kommentaari pole ammu kuulnud. 😀

 • Avatar
  Vasta L 3. oktoober 2017 at 16:53

  Ma nägin kingapoes töötades, kuidas üks naisterahvas kingi proovides pani oma jalale kilekoti ümber. Why not, eksole.
  Aga tegelt meigipintsleid puhastan ka ise vahepeal. Mõtle ise mis bakterid seal vohavad, ja no haisema hakkabka lõpuks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 17:31

   ma nüüd ka puhastan mõnikord, sest noh, jumekas.. 😀

  • Avatar
   Vasta M 4. oktoober 2017 at 06:30

   Teise inimese jalaseent nüüd küll ei taha, eksole. 😀

 • Avatar
  Vasta Kerli 3. oktoober 2017 at 16:07

  Mõtlesin ka siis viia ennast kurssi, kes see kurikuulus staarblogija Mallukas on. Alustasin algusest, et saada tervikpilt ette: arhiiv – oktoober 2005. Päris naljakas on 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 17:32

   hahaha, noh, ma olin siis 15, on ainus vabandus, mis mul on 😀

  • Avatar
   Vasta murulane 3. oktoober 2017 at 20:55

   No selle Kerli vihje peale viskasin ka minu pilgu sinna algusesse! Ühtevalu sattus ette lauseid : “Siis…” Üsna parasiitsõna tekstis. Heh,meenus kooli kirjanditund: ärge jumala pärast targutage igas lauses sõnaga “siis”…

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 20:57

    Minu meelest oli mu parasiitsõnadeks pigem roppused, mitte “siis” 😀 Aga no, what ever, annad ehk andeks, et ma 12 aastat tagasi sääraseid vigu tegin 😀

 • Avatar
  Vasta murulane 3. oktoober 2017 at 15:57

  Tore muig oli,kui Juku-Kalle Raid Venemaal tuvidele pandud saianiraka pihku võttis,sellest ampsas ja tagasi pani…Hea sai on, ütles ise.

 • Avatar
  Vasta M 3. oktoober 2017 at 15:08

  naljakas on see et eestis on ju ökoteema väga popp ,eriti noorte emade seas ,aga samas las mugivad pesemata nigeeria pirne otse poest ! Bakterid on tõesti vajalikud ,aga see keemia õunakoorte peal juba mitte nii vajalik eks 🙂 vb on see minu tulev näide minu eelarvamus aga mulle tundub et mida lohakam on inimene (pidevalt segamini kodu nt jne ) seda vähem hygieenile mõeldakse . See et inimene peale wc käsi peseb on pigem hygieeni küsimus kui bakterite teema ma usun.

 • Avatar
  Vasta Tr 3. oktoober 2017 at 14:09

  Meigipintselid ei pesta mitte bakterite pärast vaid erinevad värvid jms kogunevad sinna ja muudavad peale kantavat tooni. Meigikreemi pintslit ja põsepuna/puudri oma pesen kord nädalas. Mitte bakterite vaid selle pärast, et nad oleks kohevad ja mugav kasutada.

  Baktereid ei karda, olen isegi otse poest kotti pandud puuvilju söönud ilma pesemata…elus veel!

  • Avatar
   Vasta M 4. oktoober 2017 at 06:34

   Pestakse ikka bakterite pärast. Mõnel inimesel on tundlik nahk ja näiteks bakteriaalne akne – siis aina levitab seda endale näkku, kui pesemata pintslit koguaeg kasutab. Rääkimata silmapõletikest, nahaärritusest jne, mis võivad mustade pintslitega tekkida.

 • Avatar
  Vasta lilllll 3. oktoober 2017 at 13:50

  Meditsiinitudengi ja haiglatöötajana olen sunnitud oma hügieeniharjumusi parandama patsientide hüvanguks 😀 Ehk siis, desinfitseerin ja pesen käsi tööl olles ikka mitmeid kordi päevas. Samas, hobustega tegelen igapäevaselt, tallis olles juhtub tihti, et söön õuna otse hobuse seljas ilma käsi pesemata vms. Samale teemale pani mind mõtlema lasteloomaaias nähtud juhtum, kus ema ei lubanud oma kolmeaastasel kitsekesele pai teha, kuna bakteritsiidsed salvrätikud jäid maha. Mõtle, kui kurb! Loodan, et bakterihirmus suurem osa emasid nii hulluks ei lähe 🙁

 • Avatar
  Vasta Jane 3. oktoober 2017 at 13:27

  Esiteks on ikka vaks vahet, kas sa sööd oma aia saadusi pesemata või poe omi. Samuti on käte pesemine elementaarne ja lastel olgu ikka oma nõud söömise/joomise jaoks.
  Vanasti ja vanasti. Ma muidugi ei tea, kui vanad siinsed kommenteerijad on, aga olgem ausad. Vanasti ei olnud ka selliseid haigusi ja bakterite levikut nagu praegu. Inimesed ei reisinud nii palju. Enamus asju kasvatati ise. Kaasaarvatud liha jms. Neid näiteid võikski loetlema jääda. Mis vahe on vana aja ja tänapäeva vahel.
  Ma ise ja samuti mu pere peseb alati käed puhtaks, kui koju jõuame. Kodustena ma sellel niiväga silma peal ei hoia. Siin on omad bakterid.

  • Avatar
   Vasta Muumi 3. oktoober 2017 at 20:45

   oot sa võtad restorani lapsele oma nõud kaasa?

  • Avatar
   Vasta Keits 4. oktoober 2017 at 07:34

   Mis teema selle lastel omade nõudega on? …võib oma lapselt mingi koleda haiguse saada?

 • Avatar
  Vasta Liina 3. oktoober 2017 at 13:19

  Ma vahetan hetkeks kanalit, kui see reklaam tuleb. ? Pointless minujaoks ja see saiake ei ole ka teab mis hea, kuivavõitu kärakas! ?

 • Avatar
  Vasta Kel 3. oktoober 2017 at 13:00

  Sellest saiareklaamist küll aru ei saa, kuigi meigipintsleid puhastan küll hoolega. Näonahk, eriti silmaümbrus, on see, millega ma väga riskida ei tahaks. Lisaks kõige põhilisem põhjus on see, et meik jääb palju parem, kui kasutad puhtaid pintsleid. Eriti kui kasutad erinevaid lauvärve. Väga ei taha võtta matti lauvärvi pinstliga, millega sa eelmine kord sädelevat lauvärvi kasutasid. Või kui oled kasutanud tumedat lauvärvi ning järgmine kord tahad midagi heledamat kasutada.

  • Avatar
   Vasta RRR 5. oktoober 2017 at 11:39

   Siis tuleb osta piisavalt pintsleid. Mul on nt 4 erinevat silmameigipintslit ja neist täitsa piisab. Pesen kord 3 kuu jooksul neid.

 • Avatar
  Vasta Kat 3. oktoober 2017 at 12:48

  Noh, oleneb, kas sa mõtled sellele või mitte. Vahest poes näed küll kohutavas seisus bomže korvidega ja siis mõtled, et tea mitu miljon bakterit võib poekorvi sanga peal olla või ükskord läksin poodi tomateid ostma ja seal parasjagu üks väga räpase välimusega kodutu valis samuti tomateid, oma 20 tükki katsus vist läbi, ei ole saksapreili ise, aga toopäev jätsin küll tomatid ostmata. Õnneks mõtlen sellistele asjadele ainult siis kui need väga kontrastselt silma alla satuvad, enamasti ei satu 😀

 • Avatar
  Vasta Astrid 3. oktoober 2017 at 12:22

  Minuarust need saiad, mis värskena lettidel palju paremad kui need, mis võibolla aastaaega nendes pakikestes säilivad ?

 • Avatar
  Vasta M. 3. oktoober 2017 at 12:14

  Ma ilmselt ka üks bakterifoob siis. Ostan ikka poest lahtiseid saiakesi küll, aga puuviljad jms pesen ALATI enne söömist ära. Samuti väljast koju tulles esimese asjana pesen käed ning loomulikult pärast wc-s käiku. Ausalt pameb imestama, kui vähesed inimesed avalikes wc-des käsi pesevad. Minu jaoks on rõve mitte pesta käsi, eriti kui olen veel käinud kuskil kaubanduskeskuse wc-s, mis on palju räpasem kui kodu oma.
  Kahjuks on mu ämm ka selline, kellel pole kombeks käsi pesta ja siis tahab tulla paarikuust beebit sülle võtma. No ei taha ikka anda küll, kui oma mustad käed talle pihku topib ja siis beebi oma käed pärast endale suhu paneb :/ Mõne jaoks olen imelik, aga minu jaoks on imelik mitte käsi pesta!

  • Avatar
   Vasta Vaike 3. oktoober 2017 at 13:11

   Ma pesen ka käsi, aga seejuures ka tean, et vetsus käimisest väga palju “hullem” on ukselink, mida ma pärast kätepesu näpin. Ja ma ei hakka sellepärast tõesti salvrätikut kasutama nagu just lennujaama üht naist tegemas nägin.
   Inimene koosneb ise 99% bakteritest ja kui me elaks bakterivabas keskkonnas, paneks kiirelt saba.

  • Avatar
   Vasta ahaa! 3. oktoober 2017 at 15:00

   Nõus, et avalikus wc-s pestakse väga vähe käsi! See iseenesest paneb mõistma, miks inimesed paljastesse saiakestesse mõningase umbusuga suhtuvad.

   mõtle, see pikaküüneline igapäevane beib, kes avalikus pellaris (ja miks koduski peaks teisiti olema!) oma teravate konksudega püüdlikult paberit hoides tagumenti puhtaks kraabib, kombib 10 minutit hiljem suure mõnuga nendesamade pesemata küünistega erinevaid saiakesi, et nende krõbedusastet kindlaks teha. Surudes korralikud šhitatriibud sellesse samasse croissanti, mida sa nagu muuseas hiljem kohvi kõrvale kaasa haarad. Palju õnne ..ja rohkem kodus küpsetamist 😀

   • Avatar
    Vasta Krissu 3. oktoober 2017 at 18:24

    juudas, kus teil on aega wc passida mis teised teevad . Ma loll käin seal vaid asjal.

    • Avatar
     Vasta Vaike 3. oktoober 2017 at 18:42

     Seejuures, elad sama tagumikuga edasi, eks! Kuidas sa suudad! Nii rõve 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 3. oktoober 2017 at 18:45

    Mul on ka pikad küüned, aga küünealused pole tagumikku pühkides veel sitaseks läinud. Mismoodi sa pühid, et selline mõte üldse tuleb?

  • Avatar
   Vasta J 3. oktoober 2017 at 15:47

   +1

  • Avatar
   Vasta Biku 3. oktoober 2017 at 19:37

   Minu jaoks on ka muidugi elementaarne pesta käed ära alati peale vetsu ja kodus alati KOHE peale koju tulekut väljast, muidu tundub nagu mingi räme kiht on kätel peal ja ma teen sellega kõik enda kodus asjad kokku 😀 Ok see selleks. Noh elementaarne hügieen. Kuid ma imestan praegu seda naiste vahelist vaenu mis puudutab just nimelt avalikke vetsusid. Tõepoolest ei kujuta ette mida mõned naised võivad seal vetsus arvata kellegist teisest naisest. Siin keegi juba kritiseerib, et kuidas keegi oma pikkade kulliküüntega sita saab küüne alla ja siis läheb seda levitama mööda maailma ja saiakeste sisse. No tule taevas appi, kui tal need küüned on siis ju ta nendega ikka on õppinud olema ja perset pühkima nii, et ta neid sitaseks ei tee:D Mul endal on ka olnud pikad geelküüned ja ei mäleta et oleks olnud sellega mingit probleemi vetsus ja üldse kusagil mujal ka. Muidugi üks pärl mis mulle vist eluks ajaks meelde jääb kusagilt foorumist või kommentaariumist, isegi ei mäleta kust, aga igatahes üks naine kritiseeris mingit teist naist kuidas see oli ikka nii üles löödud ja mukitud tibin, aga näed läks vetsu ja lasi sellise puraka maha ja kõht oli lausa lahti. Kuidas see hoolitsetud tibi julgeb üldse vetsu minna puristama eks :O tule taevas appi. Peale seda tekkis küll tunne, et issand ei julge vetsu enam üldse midagi tegema minna sest mõned teised naised arvavad, et soolikad puuduvad ja ilusal naisel ei saa kõht lahti olla 😀

 • Avatar
  Vasta Liisi 3. oktoober 2017 at 11:59

  Pole veel sita surma surnud ja kui suren, ju siis polnud õige sitt :D. See bakterite maania ärritab mindki.
  Mäletan aega, kus reklaamiti Safeguard seepi, mis tapab kõik bakterid su käel. Tapab ju ka head bakterid.
  Las see laps lutsib seda harja vart ja hammustab otse peenrast võetud porgandit jnel. Õpeta lapsi käsi pesema linnast tulles, enne sööki jne- ja ei ole viga. Ja kui korra aastas on pasataud- so what. Hoides last bakteritest eemal ta immuunsüsteem nõrgeneb ja tõenäosus igasugust saraasat külge korjata on kordades suurem.
  Tean ka peret, kus lapsed ühest tassist ei joo, limpsi ei jaga- appi kaaries. Get a life.

  • Avatar
   Vasta Piia 3. oktoober 2017 at 12:16

   Olen samal arvamusel?huvidav kuidas meie kasvasime?kindlasti mitte kõige steriilsemas keskonnas?ja näete me elame!?

  • Avatar
   Vasta Helina 4. oktoober 2017 at 01:09

   Word. Mul aitas Safeguard nt kõrvaaukude tegemisel põletikku eemal hoida ja nüüd on justkui tabu, et Safeguard tapab absoluutselt kõik bakterid..

   Minu arust, kui lapsele õpetada just neid elementaarseid asju, mida sa ütlesid, siis ongi kõik korras. Palju hullem kõike keelata ja kõike ülimustaks pidada, siis laps õpib ka paljusid asju kartma ja pelgama, et see ja see ei sobi. Kasvab pirtsakam laps, kel kõiksugused imehaigused küljes, sest tal ei lubatud bakterirohkeid pindu katsuda ja temas on juba hirm, mis neid haiguseid ligi tõmbab.

 • Avatar
  Vasta Kätt 3. oktoober 2017 at 11:25

  Pean tunnistama. Olles olnud toidutoodete esitleja, jätavad inimesed enda käitumisega päris rõveda mulje. Esitlenud olen shokolaade ja muid toite, mida ei saa pakendiga koos pakkuda. Ja küll siis inimesed käivad oma puhtamate ja oma (väga) mustade kätega näppimas neid. “Oih, mulle ikka see tükk ei kõlba” paneb tagasi ja nii veel 5 korda, enne kui leiab enda “väljavalitu”. Mõni rohkem mõistusega esitleja viskab koheselt ka näpitud tükid minema, aga on paljusi, kes seda jällegi ei tee. Või siis olukord, haige inimene tuleb juurde: “Mida te pakute? KÖHH-KÖHH” ja läkastab kogu enda haiguse toodete peale. Ja kui laud ikka täis lahtiseid ampse, siis sellises mahus ei tohi ka tooteid minema visata. Ja selline töökogemus on põhjus, miks ma eelistan kinniseid tooteid, olgugi, et siis ei saa ka garanteerida, et keegi laos pakkimise juures samamoodi läkastamas pole käinud või lindilt maha kukkunud toodet tagasi lindile ei pane. 🙂 Eks ta pisut kurb on, et täiskasvanu arvab, et talle tihti viisakusreeglid (köhides paneme käsi suu ette) ei laiene, aga kui laps kõrval köhib, siis ollakse küll kiired korrale kutsuma :/ 🙂 Aga õnneks elame vabal maal ja meil õigus keelduda pakutavast või ise otsustada, kuidas mida sööme/joome ^_^

 • Avatar
  Vasta M 3. oktoober 2017 at 11:23

  Ei saa ka aru sellest pirtsutamisest 😀 Ise ma baktereid ei karda ja minu lapsed saavad ka mängida nii kodus sopalombis, kui ka maal lehmalaudas ja pigem ma olen uhke, et meie linnalastel see vōimalus on. Usun, et see teeb nende immuunsüsteemi vaid tugevamaks!
  Eriti pani muigama postitus, mida hiljaaegu lugema sattusin, kus üks ema kurtis, et sai lasteaiast tagasi porise lapse, no see ajas naerma küll, et mida see laps siis üldse teha tohib? Kas see ema jalutab ka tänaval oma last ketiotsas?
  Anyway, maailm koosnebki bakteritest ja mitte kōik pole halvad! 🙂

 • Avatar
  Vasta KM 3. oktoober 2017 at 11:15

  Äkki see õpetlik katse aitab paremini mõista, miks võiks käsi pesta

  http://www.iflscience.com/chemistry/this-teachers-neat-but-extremely-gross-experiment-for-her-students-has-gone-viral/

 • Avatar
  Vasta Kris 3. oktoober 2017 at 10:56

  Meigipintsleid pesen ma küll! Samamoodi, ei osta ma neid saiakesi mis leti peal lahtiselt seisavad.. väga rõve mõelda kuidas igaüks hingab neile peale, valib, näpib jne. Aga kui on mingi klaasseina taga või asja all, siis ikka ostan.

  Saiakesi ja puuvilju ei saa võrrelda! Puuvilja ma pesen puhtaks, koorin ära. Saiakest ju mitte!

  Inimesed on ikka räpakollid küll kohati.. seda on paha öelda, aga on. Olen ripsmetehnik ja seega näen inimeste ripsmeid iga päev! Nii paljudel on ripsmete vahel tolmu, kuivanud rähma ja muid jäänuseid täis. Toonitan iga kord, et ripsmeid PEAB pesema – kahjuks tullakse ikka samasugustena tagasi..

  • Avatar
   Vasta Triin 3. oktoober 2017 at 13:00

   Mul olid 1.5 aastat ripsmepikendused ja loobusin neist, kuna rähm ja muu jama lihtsalt ei tulnud küljest. Pestes tulid koos pikendustega või siis jäid enda ripsme ja pikenduse vahelisele alale. Olen puhtusefriik ja see pikenduste teema oli ikka väga ebahügieeniline. Ei ole alati inimese enda süü, et tal ripsmed mustad.

  • Avatar
   Vasta Kati 3. oktoober 2017 at 13:15

   Kuidas ripsmeid pestakse?

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 17:35

    mul tekkis sama küss :D:D

    • Avatar
     Vasta C 3. oktoober 2017 at 18:21

     Ripsmete pesemiseks müüakse spetsiaalset puhastusvahendit.

     • Mallukas
      Mallukas 3. oktoober 2017 at 18:21

      ma kahtlen, et ma elus seda tegema hakkaks 😀

 • Avatar
  Vasta M 3. oktoober 2017 at 10:55

  Mul on ainult käte pesemise kiiks juures. Isegi kodus istudes pean vahepeal neid pesema. Samas mahakukkunud asju pistan suhu küll ja mingeid baktereid reaalselt ei karda. Isegi kui mu 2 kuuse lapse lutt toas põrandale kukub, siis pesema ma ei jookse, vaid rändab lapsele suhu tagasi 😀 Tean steriilses keskkonnas kasvanud last ja no nii nõrguke ja pidevalt haige.

 • Avatar
  Vasta M 3. oktoober 2017 at 10:52

  Mind jälle hämmastab see, et keegi on häiritud kellegi teise bakterikartusest.

  Kas ei tundu nagu Perekooli tasemel probleemipüstitus? On ka asi, mille üle erutuda 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 12:12

   Ma ei ole teistest häiritud, ma olen sellest krdi reklaamist häiritud 😀

 • Avatar
  Vasta Lil' 3. oktoober 2017 at 10:32

  Mu 9-kuusele nii meeldib see reklaam, iga kord on klemm tonni peal, kui seda näeb. Vaevalt muidugi sellepärast, mis see kutt seal plämiseb, aga miski teda väga kipub seal kütkestama…

  Aga jah, ma ka seda usku, et üle pingutama nagu ei peaks selle bakteri teemaga. Pealegi kõik bakterid polegi pahad…

  • Avatar
   Vasta Lily 3. oktoober 2017 at 14:15

   “klemm tonni peal”? mingi uuema aja släng või misasja?

 • Avatar
  Vasta H 3. oktoober 2017 at 10:27

  Ma olen ka bakterifoobik. Väga röve kui inimesed ei pese käsi peale vetsus käimis vöi peale seda kui väljast tuppa tulevad. Puuviljad tuleb ka ikka enne ära pesta.

  • Avatar
   Vasta L. 3. oktoober 2017 at 11:46

   Need asjad on ju suht nagu… elementaarsed 😀 poe puuviljad tuleb anyway ära pesta, enda õue omasid vähemalt mina enamjaolt ei viitsi.

 • Avatar
  Vasta Ave 3. oktoober 2017 at 10:26

  Need, kes aru ei saa, palun minge avalikku vetsu ja jälgige paljud inimesed pesevad oma käsi pärast vetsus käimist. Nüüd teades, millega nende käed koos on, kujutage ette, kuidas nad nüüd lähevad ja katsuvad lahtisi saiakesi/puuvilju vms, et leida see sobiv- kas te nüüd olete nõus seda saiakest sööma?
  Samal põhjusel tuleb kõiki puu-ja juurvilju pesta (kaasaarvatud mandariinid, arbuusid jms ehk koorega viljad)- sina katsud neid *** koori ja siis sööd selle kõik ju sisse. Just pesemata käte ja puuviljade jms pärast levivadki kõhuviirused- mandariinihooajal noroviirus on parim näide 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 10:30

   Ma mitte ainult ei ole nõus, vaid SÖÖNGI. 27 aastat olen söönud ja mitte kordagi pole sellest saanud viirust või haigust 😀

   • Avatar
    Vasta T. 3. oktoober 2017 at 12:13

    Sa oled ju päris tihti kõhuviirustes olnud. Ma ei mõtle, et iga kuu või nädal 😀 aga no minul pole seda isegi korra aastas, aga Sul ja lastel mitu korda aastas ikka olnud.
    Võimalik, et inimene ei kärvagi ära sellest, et puuvilju ei pese, aga nagu rõve ei ole, kui mingi mees on just peldikus oma noksi katsunud pissil käies ja siis tuleb näpib ja valib puuvilju ning siis sa võtad ja sööd tema puudutatud puuvilja, mida pole ära pesnud. See teadmine on juba lihtsalt rõve. Mis sest et sa seda “kuselärakat” seal õuna peal ei näe. See, kui me mingeid asju ei näe, ei tee neid olematuks 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 12:38

     Päris tihti? Ma suudan kaks korda meenutada kahe aasta jooksul 😀

     • Avatar
      M 3. oktoober 2017 at 12:52

      Ma usun et puuvilju mallukas ikka peseb ,juba selle keemia (mida pritsitakse et puuvili ilus säiliks) on vaja ära pesta,vajterid on kökimöki selle kõrval.

     • Avatar
      Krissu 3. oktoober 2017 at 18:27

      Need kaks korda olid kindlasti sellest, et said pestud asju 😀 Kuulge, ärge minge hulluks, ma sain alles sel suvel sõimata kui lapselapsele oma aiast punaseid sõstraid PESEMATA andsin. Ma pole küll uurinud aga äkki see naabritibu emme lebab siiani minestunult oma aias. Sest ära tegele oma alpsega vaid luura ikka mis teised oma aias teevad.

  • Avatar
   Vasta Triinu 3. oktoober 2017 at 11:03

   No sama siin – ma sööngi. Ja siiamaani elus. Olen seda meelt, et organismil ongi vaja erinevate bakteritega kokku puutuda. Ainult nii areneb tugev immuunsüsteem. Ammu on spetsialistid selgeks teinud, et mitmete hädade põhjuseks on liigne steriilsus. Laste immunsüsteem ei saa normaalselt areneda kuna vanemad üritavad ka iga lapikese maad, mille peal nende tibununnu astub, ära steriliseerida.
   Mina söön rahumeeli turult ostetud viinamarju otse kilekotist, aias võtan puu alt mahakukkunud õuna ja pistan nahka jne.
   Mitte mingit viirust ega haigust ei ole sellest kunagi saanud. Pigem olen just keskmisest tervem inimene, viiruste hooajal pääsen enamasti küllaltki kergelt. Immuunsüsteem on tugev 🙂

   • Avatar
    Vasta Helina 4. oktoober 2017 at 01:13

    Tekkis selline mõte su kommentaari peale, et sisuliselt täielik steriilsus kaob siis, kui laps emaühast välja tuleb, seega mis mõte on üldse neil ülisteriilsetel kartlikel lapsi sünnitada, kui nad ei suuda kunagi oma lapsele ideaalkeskkonda pakkuda?

  • Avatar
   Vasta Anu 3. oktoober 2017 at 12:15

   Lahtiste saiakeste võtmiseks on ju tangid, mitte et ma käsi ei peseks, aga elusees ei tuleks selle peale, et läheks ja näperdaks erinevaid saiakesi kuni sobiva leian ? ja kui tange pole siis kasutan kilekotti.

  • Avatar
   Vasta kaisa 3. oktoober 2017 at 15:42

   kusjuures avalikus wc-s käte pesemisest ei ole mitte mingit kasu, kui inimene pärast pestud käega ukse lahti teeb. seal välisukse lingi küljes on just kõige rohkem rõvedusi, sest seda ju katsuvad ka need, kes käsi ei pese. seega ma teen alati avalikus wc-s ukse lahti nii, et ma ei puutu linki käega 😀

 • Avatar
  Vasta Mina ise 3. oktoober 2017 at 10:13

  Aga selliseid inimesi on, nagu ikka – maailm on kirju :). Võin tuua kasvõi oma 8 aastase tütre näiteks. Laps, kes peseb koguaeg käsi, sest bakterid ju. K.a. kui kodus terve päeva olnud ja sööma tuleb. Poest tulles vahvlijäätist süüa ei saa, kui pole paber ümber vahvli, sest palja käega tema vahvlit ei puutu. Erand siis kui kodust külmikust jäätis võtta ja kindlast enne käed pestud. Kodus maha kukkunud (kasvõi sekundiks) õuna, küpsist jne ei söö, juhul kui pole üle pestud (küpsise puhul keeruline). Keegi tema saiakesest näiteks ampsu võtta ei tohi, peab murdma (isegi ema). Aga neid näiteid oleks veel..läheb romaaniks :). Ilmselt kasvõi jäätise puhul mõistlik aga tegelikkuses kohati päris raske. Meil niisked lapid puhastamiseks must have käekotis.

 • Avatar
  Vasta Ei ytle nime 3. oktoober 2017 at 10:09

  Tean ühte 38a mees kes on hull bakterite järgi….Ta on nii hull et kui poodi läheb on kinnas käes et kui vaja maksta on siis ei puutu ta oma käega raha .Ja mis veel kui vetsu läheb siis paberit paneb nii palju prilllauale et vaata et umbe ei lähe.Talle ei meeldi suvel kui paljas jalg on kinga vms. sees.Sokk peab ka jalas olema.Et kuidas lähed muidu musta jalga voodisse .Log.et pesen ennem puhtaks ju. Aga ta nii hull et ei saa sellest aru.Ja tahtis mulle ka neid asju peale suruda mis mina ütlesin otse et mine per……e.Ja kui mõtlen oma lapsepõlve peale siis peaksin jubs ammu bakteide kätte surnud olema..No mida me kõik ära ei teinud.Närisime korda mööda nätsu.viimane oli kehv olla …maitsed polnud enam.Kolasime sõna otseses mõttes prügimäel.ja mis veidigi süüa kõlbas (meie arust) see ka kõhtu läks. Isegi kõht ei läinud lahti.ja kas olen surnud ei nagu.

  • Avatar
   Vasta Dooh 3. oktoober 2017 at 10:52

   Lolliks jäid küll vist 😛

   • Avatar
    Vasta Lily 3. oktoober 2017 at 14:11

    😀 sorri, aga tõesti

 • Avatar
  Vasta vanamutt 3. oktoober 2017 at 09:59

  Äh, see bränd on leidnud lihtsalt oma niši. Asja, millega ta teistest eristub. Seepärast seda rõhutavadki. Muud pole välja tuua.

 • Avatar
  Vasta JL 3. oktoober 2017 at 09:57

  Mina olen ka selline, kellele ei meeldi kui keegi mulle kooki tõstab ja oma näpuga seda lükkab. Veel vähem tahan ma et keegi mu toitu näpiks. Seda lihtsalt kuna ühistransport on nii räpane ja jälgides inimesi, siis paljud ei pese koju jõudes käsi. Paljud ei pese isegi peale vetsus käimist käsi. Nii paljud haigused levivad sellisel viisil.
  Olles ise puutunud kokku tõsise nakkusega, lihtsalt kuna katsusin poes mingit asja ja pärast tõmbasin üle näo, no thank you.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 10:06

   mis nakkuse sa niimoodi poest said :O?

   • Avatar
    Vasta JL 3. oktoober 2017 at 16:28

    Inpetiigo. See oli päris jube, arst oli ka nõutu. Ütleski et võisin selle kuskilt poest saada, ala et keegi on mingit ukselinki, ostukäru või mõnda puuvilja katsunud ja mina katsusin siis peale teda. Mille kandsin siis omale näole kuhugi.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 17:32

     mis haigus see selline on?

  • Avatar
   Vasta Eva 3. oktoober 2017 at 10:13

   Lihtsalt uudishimust-mismoodi sa neid inimesi jälgid ja väidad,et nad koju jõudes ka käsi ei pese? Hiilid neile koju järele või ….miks sa üldse võõraid inimesi jälgid?

   • Avatar
    Vasta JL 3. oktoober 2017 at 16:02

    Ega ei jälgi, aga hakkab silma. Külas on näha seda, kui inimene astub uksest sisse ja kohe sööma, või siis töö juures näeb ka kuidas hoobilt sööma hakatakse kui on lõunapaus.
    Kunagi ei tea mis toimunud on, seega mina eelistan ise oma toitu tösta.

  • Avatar
   Vasta K. 3. oktoober 2017 at 10:21

   ja see kook pandi kokku sinu arvates kuidas?

   • Avatar
    Vasta JL 3. oktoober 2017 at 16:08

    Oleneb ikka koogist ka. Saab teha nii et ei katsu, kuid üldjuhul siiski küpsetatakse kooke. Teada olevalt tapab kuumus baktereid. Lisaks minu ema seletas alati, et käed tuleb enne söögitegemist ära pesta.
    Ja jutt oli, et ma ei taha et keegi oma näpuga tõstab. Kujuta ette: on sünnipäev, jagatakse kooki ja jagaja lükkab kōik tükid näpuga tordilabidalt taldrikule, vahepeal lakub näpu puhtaks ka. No on ikka rõve küll kui ta selle näpuga sinu tükini jõuab.

    • Avatar
     Vasta Tuuli 5. oktoober 2017 at 00:20

     Siis sööks kah nagu keelega üle tõmmatud kooki. :S

 • Avatar
  Vasta Kätlin 3. oktoober 2017 at 09:52

  Ma olen täiesti nõus sinuga. Ma olin täielikkus hämmingus, kui nägin kord toidupoes, kuidas ema pärast maksmist võttis välja des.vahendi, et puhastada oma umbes kolme aastase lapse käsi, sest ta puutus poes erinevaid asju. Ta viib need erinevad pakendid ju ilmselgelt koju ka, seal käib laps kummikinnastega äkki? 😀

  • Avatar
   Vasta Diana 3. oktoober 2017 at 10:31

   Vaata asja teisest küljest, äkki topib koduteel laps oma käed suhu? Väike vahepealne puhastuslaks ei tee ju paha.

   • Avatar
    Vasta Kairixxx 3. oktoober 2017 at 11:53

    Mina kasutan ka endal ja lastel des.vahendit kui poest tulles autosse lähen. Laps katsub poes ostukäru, kus vb enne istus haige laps, kipub ka käsi suhu panema (kolmene). Praegu ju super-viiruste aeg, kas ma olen sellepärast kuidagi veidrik, kui ma tahan, et mu pere terve oleks? Koju jõudes peseme samuti kõik käsi. Kodus enne sööki ei pese, sest oma kodu pisikutega oleme ju kõik harjunud 🙂 Peale vetsus käimist peseme samuti kõik käsi. Kuidagi elementaarne minumeelest.

    • Avatar
     Vasta Biku 3. oktoober 2017 at 20:00

     Minu arvates poe bakterid nüüd küll mingid nii head bakterid pole millega justkui peaks inimene harjuma. Bakteritel ja bakteritel on ikka vahe ju. Mingi omast aiast õun võtta ja süüa ja no poriloigus mängida ei anna küll võrrelda poes olnud bakteritega ja sellistes avalikes kohtades. Seal käib ikka palju inimesi ja igasuguseid pisikuid võib küll saada kui vähemalt käsi ei pese ära ja veel topib selle käe suhu vms. No ikka ei suudaks selle käega süüa mitte midagi kui puudutab toitu.

 • Avatar
  Vasta Tiina 3. oktoober 2017 at 09:49

  Appiii kuidagigi ma vihkan seda reklaami ???

  • Avatar
   Vasta Tiina 3. oktoober 2017 at 09:50

   Kuidas *