KODU TESTIN JA ARVUSTAN

puhastusvahendid allergikutele

18. oktoober 2017

Mul on siiralt kahju, et mu manikaalne koristuspisik kadus minust koos sünnitusega. Kahjuks koristama peab sellegipoolest, aga no ei tee ma seda enam nii tihedalt ja hüsteeriliselt. Küll aga on mul mingi probleem – ma olen puhastusvahendite hoarder. Reaalselt on mul köögis ja vannitoas üks kapp puupüsti täis ainult erinevaid puhastusvahendeid. Ja kui ma poes näen mõnda uut vahendit, siis kohemaid ostan. Ma langen tihti ka reklaami ohvriks. Teate ju küll seda reklaami, kus üks mees tantsides terve vetsu pühtaks küürib vanishiga? Ma ka ostsin selle, aga noh, ütleme nii, et mul see nii libedalt ei läinud.

Ma olen enne maininud ka, et ma vanasti kasutasin mega palju kloori. No armastasin lihtsalt kloori lõhna. Isegi põrandaid pesin klooriga, kui ma rase olin. Terve maja haises pidevalt nagu bassein. Nüüd aga käputab Lende ringi ja no ma ei saa ju klooriga enam pläkerdada, kui tema oma käekestega põrandal on ja siis endale asju suhu paneb. Seega, kui mulle ehituspoes jäi silma 100% lõhna- ja värvainevaba puhastusvahend, siis ostsin selle pikemalt mõtlemata ära. Tegemist on Kiilto firmaga, mille nime olin ma ennegi kuulnud. Kui ma mööda ei pane, siis oli mul kunagi selle firma mingisugune dušikabiinipuhastusvahend (ja võib-olla on ta siiani kuskil kapisügavuses :D).

Ega ma ausalt öeldes ei pese üldse põrandaid spets vahendiga, enamasti lihtsalt pühin ja panen roboti tööle. Aga praegu jookseb porine Lotte toa vahet ja siis tuleb ikka pesta ka, seega kulub marjaks ära. Sobivat kõikidele põrandatele ka, aga see mind ausalt ei huvita, sest ma olen see vend, kes isegi pesu värvidena ei eralda, seega ma ei hakkaks iial otsima spets “oma põranda” puhastusvahendit. Sellega õnneks vist ei pea ka. Ma eeldan, et mul on parkett, jah? Ok.

Samas sarjas oli ka WC puhastus sprei, mis jällegi on leebem nendest domestostest ja muust mürgist, mida ma enne kasutasin.  Pudelil on kirjas, et see on uriinilõhna eemaldav ja jumal teab, et seda oli vaja, sest meil üks vend ei ole veel kõige osavam ise WC’d kasutaja, niiet pidevalt tuleb tema järele koristada. See konkreetne puhastusvahend lõhnab natsa nagu äädikas või midagi säärast. Teeb oma tööd kenasti ja lisaks ei pea ma muretsema, et Lende vetsu liipab, potti näpib ja siis niimoodi endale mürki suhu kühveldab.

Lisaks juhiks ma tähelepanu kolme erinevat sorti WC paberile, mis meil on. Saksapreilid valmis, eksole 😀 Üks on tavaline paber, siis teine on Zewa niisked salfakad suurtele inimestele ja siis Marile ka oma niisked salfakad. Need mõlemad maksid sama palju ja ma tahtsin lihtsalt katsetada, kummad on paremad. Pean tunnistama, et Zewa omad on paremad, aga Hippi omadel on parem kinnitus. Soovitan kõikidele, kellel on kodus mudilane, kelle tualetikasutamine on poolenesti veel sinu teha (“emmmeee…pühiiiii….”).

Viimaseks aknapuhastusvahend. Mu lootus oli, et kui mul see juba kodus on, siis ma päriselt ka pesen aknad ära. Kahjuks on tulemus selline, et ma pesin ÜHE akna ära ja siis lootsin, et teised puhastuvad maagiliselt ise. Siiani pole seda juhtunud. Aga vahend ise lõhnab ka nagu äädikas. Ma ausalt tahaks seda tubli vahendit veel tööle panna, aga no ma ei viiiitsi aknaid pesta. Ehk polegi tarvis, kevadel vaatan jälle 😀

Millised teie pere lemmikud puhastusvahendid on? Soovitatavalt sellised, mis lapsi ära ei tapa, kui nad pudeli kätte saama juhtuvad. 

Loe ka neid postitusi!

13 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Laura 21. oktoober 2017 at 19:12

  Kas see aknasprey sobib ka peeglitele? Siis ei pea kevadeni ootama, et uuesti katsetada saaks ?
  Aga mulle endale meeldib Mayeri ja Frosh lõhna, – ja värvainevabad puhastusvahendid (üld,-ja klaasi).
  Samuti on mul juba neli aastat (enne esimese lapse sündi) sama nõudlus pesugeeliga (Neutral, Mayer, jne) , ma ei kannata enam kui mu värske pesu lõhnab mingisuguse lillebuketi järgi. Olin hiljuti reklaamiohver ning ostsin uue Surf colour pesugeeli ja no igakord ma ägisen selle “long lasting fragnance” peale (mis tõesti õnnetuseks ka kaua püsib) …….

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. oktoober 2017 at 00:09

   jaa, peegliga sai ka hakkama 🙂

 • Avatar
  Vasta Maria 20. oktoober 2017 at 15:46

  Mulle meeldib Mayeri üldpuhastusvahend. Mida iganes maha läheb (nt koer või kass oksendab) siis korjad jama kokku ja lased vahendit peale.

 • Avatar
  Vasta Kertu 19. oktoober 2017 at 13:23

  Mul on kodus kõik puhastusvhendid (kaasa arvatud pesupulber) tellitud amwayst. 100% looduslik kraam, ei ole vänget kemikaali haisu ning teevad oma töö väga hästi ära. Asja teeb mugavaks veel see, et saan kõik vahendid ühest kohast tellida, mitte ei pea mööda poode ükshaaval neid taga ajama. Ma puhtusefriigina ei kujutaks enam elu ilma nendeta ettegi 😀

 • Avatar
  Vasta Marju-shmarju 19. oktoober 2017 at 11:41

  Meil peres allergikuid pole, aga jõudumööda (ehk ausalt öeldes viitsimistmööda) olen ikka püüdnud Bioneerist jm internetist loetud nippe kasutada ja suuremat keemiat vältida. Poes uudistan erinevaid pudeleid ja purke ikka huviga. Endalgi on tekkinud hulk ei-tea-mis-meeltesegaduses hangitud tooteid – nt üldpuhastusvahend, mille ostsin suure rõõmuga, et noh, kohe saab teistest puhastusvahenditest siis loobuda, aga miskil põhjusel on too üld…jne just kapis kõige tagumises reas kõige kauem vastu pidanud…

 • Avatar
  Vasta Kristhel 18. oktoober 2017 at 20:44

  Mul on kodus kasutuses ainult vesi koos lapiga! Iga kell võin pinnad üle tõmmata ilma et mingi keemiline lõhn kuskil oleks. Kuna meil sooja vett hetkel ei ole, siis talvel kasutan nõude pesuks ühte ökopoe toodet (sobib ka veganitele, pm olematu lõhnaga) Peseb ka rasvased pannid jaheda veega puhtaks. Ja arvestades kui väherasvaseid asju me sööme, siis kulub üks klassikaline pudel pm kolveerand aasta peale ära. Kõik 😀 Elu on lihtsam, odavam ja puhtam!

 • Avatar
  Vasta Yutulind 18. oktoober 2017 at 19:51

  Mina tõmban vetsupotil vahel žiletiga katlakivi lahti ja siis alles valan pH0,2 happega üle. Žilett siis žiletiterana mitte Gilette. Sest hape söövitab mul enne keraamika pinna matiks kui lubjatriibust jagu saab, mis loputuskastist immitsevat nire märgib. Kraabin kivi nagu hambaarst, kindad käes. See Kiilto küll kusehaisu eemaldab, aga see tekib kiiresti uuesti, mul ka selline nõme ifö pott, kus loputusvesi ei jõua poti etteotsa, just sinna, kuhu kusen… Vahel tõmban desinfitseerivate või beebisalfakatega prilllaua üle. Selleks sobib ka köögipaber ja mingi pumbaga käte desinfektsioonivahend.

 • Avatar
  Vasta Ista 18. oktoober 2017 at 14:32

  Mul on kodus pea kümme aastat olnud järgmised puhastusvahendid: männiseep, äädikas, söögisooda.
  Nõudepesuvahend on Finish geel all in one ja käsipesuks nõudele Frosch.
  Pesu pesen ka Frosch geelidega.
  Männiseebiga olen vāga rahul. Meil on õlitatud laudpõrandad seda saab vahel vahatatud ka. Käputajaid on kolm peres, keegi meist pole allergik aga valik siiski selline.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. oktoober 2017 at 14:34

   misasi on männiseep?

   • Avatar
    Vasta Ista 18. oktoober 2017 at 15:17

    Männiseep on loodussõbralik puhastusvahend. Näeb välja nagu vedelseep 2 l pudel maksab alla 4 euri.Ph on 9,7 Männirasvhape 18%, naatriumhüdroksiid 5%
    Ma ostan seda poest, Soome toodang Prismas müüakse.

    • Avatar
     Vasta Maria 18. oktoober 2017 at 17:49

     A mida sa selle männiseebiga reaalselt puhastad?
     Mul sapiseep ja äädikas suureks sõbraks, äkki saaks juurde midagi head.

 • Avatar
  Vasta Jane 18. oktoober 2017 at 13:41

  Kiilto on jh väga hea ning kvaliteetne!
  Ausalt. Mina ei kasuta lisavahendeid. Ainult puhas vesi ja lapp. WC-s ainukesena läheb käiku mõni kangem vahend. Muidu minu kodu lemmik on see Neutral sari ja kohalikust ökopoest ostan nõudepesuvahendit liitriga. Igasuguse poekraami juures häirib mind see meeletu lõhnadelaviin. Pesuvahendid samamoodi. Mina armastan seda puhta pesu (loe õues kuivatatud pesu) lõhna. Super! Igasugune keemia ajab iiveldama.

  • Avatar
   Vasta Yutulind 18. oktoober 2017 at 19:53

   Ma samuti ei saa aru lõhnades elamisest. Mul nina kukuks peast.