Mul on siiralt kahju, et mu manikaalne koristuspisik kadus minust koos sünnitusega. Kahjuks koristama peab sellegipoolest, aga no ei tee ma seda enam nii tihedalt ja hüsteeriliselt. Küll aga on mul mingi probleem – ma olen puhastusvahendite hoarder. Reaalselt on mul köögis ja vannitoas üks kapp puupüsti täis ainult erinevaid puhastusvahendeid. Ja kui ma poes näen mõnda uut vahendit, siis kohemaid ostan. Ma langen tihti ka reklaami ohvriks. Teate ju küll seda reklaami, kus üks mees tantsides terve vetsu pühtaks küürib vanishiga? Ma ka ostsin selle, aga noh, ütleme nii, et mul see nii libedalt ei läinud.

Ma olen enne maininud ka, et ma vanasti kasutasin mega palju kloori. No armastasin lihtsalt kloori lõhna. Isegi põrandaid pesin klooriga, kui ma rase olin. Terve maja haises pidevalt nagu bassein. Nüüd aga käputab Lende ringi ja no ma ei saa ju klooriga enam pläkerdada, kui tema oma käekestega põrandal on ja siis endale asju suhu paneb. Seega, kui mulle ehituspoes jäi silma 100% lõhna- ja värvainevaba puhastusvahend, siis ostsin selle pikemalt mõtlemata ära. Tegemist on Kiilto firmaga, mille nime olin ma ennegi kuulnud. Kui ma mööda ei pane, siis oli mul kunagi selle firma mingisugune dušikabiinipuhastusvahend (ja võib-olla on ta siiani kuskil kapisügavuses :D).

Ega ma ausalt öeldes ei pese üldse põrandaid spets vahendiga, enamasti lihtsalt pühin ja panen roboti tööle. Aga praegu jookseb porine Lotte toa vahet ja siis tuleb ikka pesta ka, seega kulub marjaks ära. Sobivat kõikidele põrandatele ka, aga see mind ausalt ei huvita, sest ma olen see vend, kes isegi pesu värvidena ei eralda, seega ma ei hakkaks iial otsima spets “oma põranda” puhastusvahendit. Sellega õnneks vist ei pea ka. Ma eeldan, et mul on parkett, jah? Ok.

Samas sarjas oli ka WC puhastus sprei, mis jällegi on leebem nendest domestostest ja muust mürgist, mida ma enne kasutasin.  Pudelil on kirjas, et see on uriinilõhna eemaldav ja jumal teab, et seda oli vaja, sest meil üks vend ei ole veel kõige osavam ise WC’d kasutaja, niiet pidevalt tuleb tema järele koristada. See konkreetne puhastusvahend lõhnab natsa nagu äädikas või midagi säärast. Teeb oma tööd kenasti ja lisaks ei pea ma muretsema, et Lende vetsu liipab, potti näpib ja siis niimoodi endale mürki suhu kühveldab.

Lisaks juhiks ma tähelepanu kolme erinevat sorti WC paberile, mis meil on. Saksapreilid valmis, eksole :D Üks on tavaline paber, siis teine on Zewa niisked salfakad suurtele inimestele ja siis Marile ka oma niisked salfakad. Need mõlemad maksid sama palju ja ma tahtsin lihtsalt katsetada, kummad on paremad. Pean tunnistama, et Zewa omad on paremad, aga Hippi omadel on parem kinnitus. Soovitan kõikidele, kellel on kodus mudilane, kelle tualetikasutamine on poolenesti veel sinu teha (“emmmeee…pühiiiii….”).

Viimaseks aknapuhastusvahend. Mu lootus oli, et kui mul see juba kodus on, siis ma päriselt ka pesen aknad ära. Kahjuks on tulemus selline, et ma pesin ÜHE akna ära ja siis lootsin, et teised puhastuvad maagiliselt ise. Siiani pole seda juhtunud. Aga vahend ise lõhnab ka nagu äädikas. Ma ausalt tahaks seda tubli vahendit veel tööle panna, aga no ma ei viiiitsi aknaid pesta. Ehk polegi tarvis, kevadel vaatan jälle :D

Millised teie pere lemmikud puhastusvahendid on? Soovitatavalt sellised, mis lapsi ära ei tapa, kui nad pudeli kätte saama juhtuvad. 

Jaga: