KODU KURB ON OLLA

head ja halba

22. jaanuar 2018

Halva külje pealt suutsin ma pesta suure laari pesu koos Mari printsessikleidiga. Ehk siis kõik meie asjad näevad välja, nagu me oleks strippari vastu ennast hõõrumas käinud. Muidugi ma ei tea isegi, miks mul on arvamus, et stripparid glitteriga kaetud on, aga selline mulje on nagu jäänud.

Hea külje pealt olen ma vähemalt suure tempoga pesu pesnud ja on lootust, et kunagi saab see õudne laar otsa ka. Mis siis, kui vahepeal tuleb sädelevana ringi käia.

Jälle halva juurde tagasi minnes, ja see on VÄGA halb, mu elektritekk suri ära!!!! Sõnadest on siinkohal vähe, sest seda õudu ja ahastust ei ole võimalik sõnadesse panna. Rohkem ütleb see gif:

Või see:

seth-rogan-no-6403813

Ma vist ruunasin oma vaese tekiniraka nii ära, aga kui ma arvutis istun, siis on mul oma lohk diivanil, kus ma oma teki all kügelen ja ju siis ma andsin talle nii palju säru, et ta lihtsalt suri… Ma lubasin endale, et ma enam see nädal raha ei kuluta mõttetu kraami peale, aga noh, elus püsimine on vist suht mõttekas, seega tuleb uus tekk osta. Vaatan, et kui täna tellida, võib isegi neljapäevaks kätte saada, aga ma olen nii palju sitta kuulnud selle 1a.ee kohta ja ma ei julge sealt tellida. Kuigi sealt saaks full-on vanamuti kiti osta, elektritekk ja siis see värk, kuhu jalad sisse saab sooja panna 😀

See naine ei oska vist kaminasse tuld teha ja eelistab jalad elektrisussi visata, abiks ikka!

Heast küljest… Või noh, huvitavast küljest, meenus mulle just ennist üleni kananahaga kaetud olles fakt, et kui ma väike olin, siis minu meelest kananahk oli nii ilus, et ma soovisin, et inimestel oleks kogu aeg kananahk peal. Ma ei tea miks, aga ma leidsin ka, et inimnägu oleks ilusam ilma ninata 😀 Vähemalt see on veel peas, aga lapsepõlvesoovide kohaselt olen ma tund aega kananahas olnud ja see ei paista muutumismärke näitavat.

Uuuh, mul on niiiiiin külm, jeesusneitsiemamaria!

Muuseas, mul vahepeal on nii, et lambist hakkab ERITI külm. Ma ise arvan, et mingi kummitus käib kallistamas (sest siis pidi külm olema :D), aga keegi kummitus kallistab mind juba nii pikalt, et ma reaalselt kaalun enda põlema panemist, et sooja saada. Muidu praegu istun siin, oma elektriteki laiba all, nagu need, kes ei ole suutnud veel kaotusega leppida ja on eitusfaasis. Kuna ta enam sooja ei anna, siis on laiba peale pandud veel tavaline tekk.

Oh jumal, külmasurma mina suren.

Bad: I managed to include Mari’s princess dress in a huge load of laundry, so now everything looks like we have been rubbing against a stripper. Of course, I don’t even know why I have the idea, that strippers are covered in glitter, but that’s the impression I have gotten.
Good: I have done so many loads of laundry, that there is hope that this huge pile will at some point be done. Even if we sometimes have to walk around all glittered up.
Bad: and this is EXTREMELY bad, my electric blanket died. Words cannot express the angst and agony.
I think I worked my poor blanket too hard, because whenever I use my computer I lay around in my little dip in my sofa and I guess I used it so much that it just died…. I promised myself, that I wouldn’t spend any more money on meaningless stuff this week, but hey, staying alive is quite meaningful, so I guess I need to buy a new blanket. I checked it out and if I order it today, it could be here by Thursday, but I have heard so much shit about 1a.ee and I am scared to put in an order with them. Although I could get a full-on old lady set with the electrical blanket and the thingy, where you can stick your feet in to warm them up.
Good: well, interesting at least, when I was completely covered in goosebumps, I remember that when I was little I thought goosebumps were so gorgeous and I wished everyone could always have them. I don’t know why but I also thought that the human face would look prettier without a nose 😀  At least I still have my nose, but as I wished as a child, I have now spent an hour covered in goosebumps and it’s not showing an signs of changing.
brrrr… I am soooooooo cold, sweetmotherofgod!
By the way, sometimes I get SUPER cold all of a sudden. I think it’s because I am getting hugged by a ghost (because that’s supposed to feel cold) but some ghost has been hugging me for so long that I am seriously considering setting myself on fire for at least some heat. Right now I am still lying underneath the corpse of my blanket, like people who cannot deal with their loss and are in the denial phase.
Dear god, I will freeze to death!

Loe ka neid postitusi!

60 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Liisi 25. jaanuar 2018 at 07:58

  Nujah, kohe hakkab Sul parem, sest mina ntx öôöse kella kahest nutan koos majaga, millel tuisuga lumi katusevahel sulab ja II korrusel igas toas kuskilt tilgub palkide vahelt alla. Palvetan, et on olemas karma, sest müüdi 9 aastat tagasi maja, kus notar küsis müüjalt, kas on midagi kida ostja peaks maja kohta teadma? Fuck ma ütlen. Seega ostaksin ennem 10 uut soendustekki vs maksta nö 2x majal katust kinni. Ja juhutad ette, inimene oli pannud maasikakile katusele villa peale. Ja Ta ei pidanud seda mainimist väärseks. Nüüd 8 aastat hiljem pole mul selle avastusega midagi teha 🙁

 • Avatar
  Vasta riin 24. jaanuar 2018 at 20:24

  Tean, mida tunnef. Mul vana maja ja soojustamata. Veidi on, aga pole kasu. Lael ainult 5cm villa, edasi juba katusealune, st pm õue. Kogu kütmise soojus väljub sealt ? Õhtul küttes om 30 kraadi. Hommikul, kui hästi läheb, siis 17, kui väga külm õues, siis 14. Hommikuti kaminasse ennem tuli, kui lapse äratan. Üks õhtu koju tulles, oli toas 10 kraadi sooja ? Nüüd boonuseks tilgub lagi. Tuiskas lume lae peale ja nüüd sulab sisse. Elamine rätikuid täis. Loodan, et rohkem tuisku ei tule. Vihm õnneks sisse ei saja. Asi seegi ?

 • Avatar
  Vasta M 24. jaanuar 2018 at 09:37

  Hahaa, ma mäletan ka, et käisin väiksena peegli ees edasi tagasi ja mõtlesin, et ilma ninata oleks palju ilusam 😀

 • Avatar
  Vasta SS 23. jaanuar 2018 at 14:53

  Ostsin oma praeguse läpaka 1a-st mingi 5 aastat tagasi, töötab siiamaani 🙂 Samas kaup24-st soovitan mööda käia. Kuid eks nii on kõikidel eri kogemusi – mõni kiidab Hansaposti ka.

  • Avatar
   Vasta Gerli 23. jaanuar 2018 at 23:58

   Miks Kaup24st mööda käima peab? Ja Hansapostist?

 • Avatar
  Vasta Katrin 23. jaanuar 2018 at 14:10

  Lambist tekkivate külmavärinate puhul ei teeks paha kilpnääre lasta üle kontrollida. Selle alatalitluse puhul võivad olla sümptomiteks pidev külmatunne, unisus, kõhukinnisus, kaalu tõus või visa langemine, kuiv nahk (mis omakorda võib olla soodsaks pinnaseks akne tekkele – jaa-jaa, mitte liiga rasune vaid ka liiga kuiv nahk) , kuivad ja katkevad juuksed, juuste suurem väljalangemine. Kõik ei pruugi koos olla, aga kui paar tükki pihta paned, siis “anneta” laboris natule verd.

 • Avatar
  Vasta ritsik 22. jaanuar 2018 at 23:58

  Mul on jalgade soojendamiseks kummist kuumaveekott, nii hea asi. Mu parim väike kummist sõber ?!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 23. jaanuar 2018 at 00:01

   Kui ma ainult viimast lauset loeks, siis ma arvaksin, et me räägime millestki muuust 😀

   • Avatar
    Vasta ritsik 23. jaanuar 2018 at 08:22

    See kõlab jah nagu üks teine asi :P, aga on mulle sama armas kui sul elektritekk

   • Avatar
    Vasta Evalyna 23. jaanuar 2018 at 08:32

    Kahju et sul laike panna ei saa kommentaaridele.Mul sama mõte oli kuna kuidagi esimesena jäi silma just viimane lause

 • Avatar
  Vasta Evelin 22. jaanuar 2018 at 21:04

  Mina olen tellinud paar korda 1a-st, ei ole üle lastud 🙂

 • Avatar
  Vasta Grets 22. jaanuar 2018 at 20:39

  Teemaväline küss! Käid trennis ja meeletult langevad sul need mõõdud, kas teed mingisugust kava või kuidas toimetad? Tahan ka nii tubli olla! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 20:52

   Ma teen trenni 3x nädalas, nagu meie grupp nõuab 😀 Olen üritanud ka rohkem liikuda, mitte perset laiaks istuda. Cocat ja saia koju ei osta, komme (eriti) ei söö, st olen söönud paar korda paar tükki, aga no vorreldes eelnevaga ikka vähem. Omast arust nagu mega palju ei pinguta, lihtsalt enne oli vääga palju halbu harjumusi 😀

 • Avatar
  Vasta Lily 22. jaanuar 2018 at 19:25

  Ma lihtsalt ütlen hinge pealt ära. Sul on jumala viisakas inglise keel, aga üks asi häirib nende jutukeste juures: nimelt “that” ees ei käi pmst kunagi koma, kui see koma ei tulene just mingist muust konstruktsioonist – mingi kõrvalepõige, kiil vms. Nt lause “I promised myself that I wouldn’t spend any more money on meaningless stuff this week” ja muud sellised tavalised “et”-laused ei vaja koma. Samas “but honestly, in my opinion, that is not an excuse” vajab, sest seal on kiil “in my opinion”, mille peab lause keskel igal juhul komadega eraldama. Seal raseda malaka jutus hakkas häirima, sest seal oli sul 34 “thati”, millest umbes pooled olid komaga, kuigi vaja oli vaid ühel või kahel. Sorri, ma olen haige inimene 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 19:43

   tänks!

  • Avatar
   Vasta Kristiina 22. jaanuar 2018 at 21:11

   Vau, mega hea kommentaar! Isegi nüüd targem 🙂

 • Avatar
  Vasta Anette 22. jaanuar 2018 at 18:58

  Mina ostsin kunagi oma elektriteki maximast, sooduka ajal oli ta kuskil 20€ ja siiani väga rahul sellega. Ilma selleta ei saakski?

 • Avatar
  Vasta Katrin 22. jaanuar 2018 at 18:37

  Shoppa.ee -s on neid ka mitu erinevat.. hinnad suht samad aga saad ise Laki 12 kaubale järele minna (noh, kui põed, et lasevad üle nagu sellest a1st on olnud juttu)

  https://www.shoppa.ee/c/kehasoojendajad/221819/?q=soojendustekk/?campaign=224969188&channel=g&keyword=soojendustekk&gclid=Cj0KCQiAtJbTBRDkARIsAIA0a5N5yIHmVPz40d1wtO_-fOaFR1mlrVJT36sJvanOoPL5FpdBLCVhNQcaAjHYEALw_wcB

 • Avatar
  Vasta Merks 22. jaanuar 2018 at 17:53

  Lohutan sind sellega, et meie mini pere päev on veel hullem, polnud neli päeva keegi autoga sõitnud polnud vaja sõita sai jala asjad aetud. Aga täna hommikul oli vaja siis minna mul,, tugiisiku,,kohale vestlusele linnast välja (Järvamaal) hakkame meie siis võtmeid otsima, pole. Terve korter läbi otsitud pole. Sellega langes maailm kokku sest need me ainsad võtmed autol sest sellel mingi ime pult küljes ilma milleta ei lähe käima auto ja mida ei tehtud ka koopiana ja eimine omanik ütles et pole tagavara võtit/pulti. Õnneks jõudsin bussile ja sain ära käidud vestlusel ja kõik läks hästi aga jahm ikka võtmed kadunud ja homme vaja minna Pärnusse arstile ja pidime laenama autot sõbralt hea oli et oli laenata kuskilt kuigi nutt ikka kurgus ja maailm kokku varisenud sest võtmeid pole kuskil. Pool linna läbi jalutatud kuhu võis kaduda, meie linna märgatud kohta ka üles pandud ja poodides küsitud, politseis käidud antud märku. Ja majja pandud kuulutus ja sõpru informeeritud. Aga jaam tunne on jubee :((((

  • Avatar
   Vasta Katriin 22. jaanuar 2018 at 18:48

   jahm???????? ei pea seda emmi igal poole ka toppima 😀 olen ühe blogi lugemise selle jahmi pärast lõpetanud – aga seal tead ette, et selline rõlgus võib silma hüpata, aga kommentaare lugedes ei ole millegagi võimalike ennast selle eest kaitsta. Muuseas, huvitav on minusuguseid veel, keda see sõna piltlikult öeldes silmi välja kiskuma paneb? 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 19:05

    ma lugesin sinu kommentaari reaalselt 20x et aru saada, misasi see JAHM on 😀 Ma juba mõtlesin, et see on mingi ropp sõna, mida ma ei tea, aga siiiiiis sain aru 😀 Jahm… 😀

 • Avatar
  Vasta Ele 22. jaanuar 2018 at 17:43

  Kui sa hetkel kaalu langetad, siis see võib ka olemise päris külmaks teha. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 17:44

   no siis ma peaks ikka räigelt alla võtnud olema, et külm hakkaks 😀

   • Avatar
    Vasta Ele 22. jaanuar 2018 at 17:53

    Ei, ei pea. See kaalu langemise protsess ise tekitab külma. Ma ise küll värisen ja kõhnun 😀

  • Avatar
   Vasta teele 22. jaanuar 2018 at 18:33

   Jep, ma ka siin üle 20kg alla võtnud nüüd 8 kuuga ja kui ma eelmisel talvel 0 kraadi juures (või kerge miinus) külmikus tööd tehes viskasin jope palavusest seljast, siis nüüd hetkel on mul samade kraadide juures alukad+ 3paari pükse ja t-särk+ 3paari pikki varrukaid+ talvejope ka veel seljas. 😀 Jumala õudne, KOGU AEG on külm. 😀 Öösel magan kahe teki all ja kaasa võtab kaissu ka veel, sest lõdisen. 😀

  • Avatar
   Vasta K. 23. jaanuar 2018 at 16:14

   Ob tõesti nii. Paar aastat tagasi olid mul mingid imelikud kõhuvalud, sõin hakkas kõht valutama (mingi maohappesuse värk). Igatahes kaal langes 47 kiloni ja mul oli kogu aeg räigelt külm.
   Ma olen 160 pikk seega see 47 midagi katastroofilist pold. Lihtsalt külm oli, kogu aet ?

 • Avatar
  Vasta Jane 22. jaanuar 2018 at 16:43

  Mulle kunagi üks esoteerik-poolselgeltnägija ütles, et külmavärinad tekivad siis, kui kaitseingel puudutab 🙂

 • Avatar
  Vasta Maili 22. jaanuar 2018 at 16:33

  Mis kuradi elektritekk ? kirjutan lõpuni ja lähen googeldama. Esimest korda kuulen sellisest vidinast. Miks ei võiks lihtsalt tavalise pleedi all istuda või siis tõmmata hommikumantel selga. Mul hakkab tavaliselt ruttu hommikumantliga palav ? raudselt selles tekis on mingi väike ekraan kus saad mussi kuulata ja fb istuda ? Aga muidu külm pidi siis olema kui väsinud oled ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:34

   misasja, eiii, see on tekkk mis läheb soojaks ::D:D

   • Avatar
    Vasta Kiivi 22. jaanuar 2018 at 21:58

    Nojah, nagu auto istmesoojendus noh, ainult et sellesse saad terve kere sisse mässida, mitte ei pea ainult tagumikku soojendama ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 22:00

     jah :D!

  • Avatar
   Vasta Dagmar 22. jaanuar 2018 at 23:41

   Hakkasin ka mõtlema, et mis see on. ? Aga mul on seda vist ka vaja nüüd.

 • Avatar
  Vasta R 22. jaanuar 2018 at 16:26

  Ma kunagi gümnaasiumi ajal pesin kogemata oma valge pesu koos vanaema lilla jopega (pealtlaetav pesumasin, ega ma oma riidekuhja tagant ei pand tähele, et seal midagi sees on, eeldasin et masin on tühi). Koolis tükka aega inimesed mõtlesid, et miks ma koguaeg roosade riietega ringi käin ???

 • Avatar
  Vasta Merli 22. jaanuar 2018 at 16:15

  Mul just elektritekk müügis ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:15

   kus??

   • Avatar
    Vasta Merli 22. jaanuar 2018 at 16:24

    Just võtsin maha igaksjuhuks, et ehk sa tahad ? Ma saadan sulle pildid ehk ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:32

     saada!

     • Avatar
      Merli 22. jaanuar 2018 at 16:44

      Saatsin emaili peale sulle 🙂

 • Avatar
  Vasta L 22. jaanuar 2018 at 16:14

  Milleks kulutada mõttetut raha mingisugusele elektritekile kui on kodus olemas ahi ja õhksoojuspump? Ning sooja saamiseks on soovitav panna jalga sokid ja pikkade varrukatega pluus. Või jookse ja mölla lastega, saad minutiga sooja sisse endale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:16

   Kas sa arvad, et me ahju ei küta ja õhksoojuspumba lülitame välja v? Kõik huugab korraga, aga maja on soendamata ja KÜLM! Lastega jooksen ja möllan muidugi ka, aga kas ma vahepeal tohin äkki niisama ka istuda? 😀

 • Avatar
  Vasta Kadi 22. jaanuar 2018 at 16:12

  Ma ka vihkan külma. Ônneks elan praeguseks ülisoojas keskküttega korteris kus on 24/7 umbes 24-25 kraadi sooja sees. Saan paljajalu ja lûhkaritega kâia. Vanematekodus ei suudaks enam pâevagi olla. Alati sinna minnes panen sada kihti riideid ja sokke. Huuuuu!!!

 • Avatar
  Vasta Kätlin 22. jaanuar 2018 at 16:12

  Aga kulla inimene- ära istu!
  Mine liiguta, korista või tee miskit. Kohe hakkab soojem 😀 usu mind, ma teen seda alati kui kaminasse tuld teha ei viitsi 😀 sul on vann ka, mine aga kuuma vanni 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:14

   ma ei saa ju KOGU AEG ringi joosta, ma ka inimene 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 22. jaanuar 2018 at 16:10

  Tee jalavanni. Saad samal ajal netis istuda aj pärast villased sokid ning sussid jalga. Teeb keha mõnusasti soojaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:14

   omgg jaaaa!!! aga ainult lende tuleb vist sisse solberdama kohe 😀

 • Avatar
  Vasta Kati 22. jaanuar 2018 at 15:56

  Aga armas Mallu, miks sul seal nii külm on? Selles suhtes, et sul vist on ahi, aga see küta piisavalt soojaks või ei viitsi tuld teha või mis värk on 😀 Külm on ka minu suur hirm, olen suur külmavares ja tekid on mõnusad, endal 25 kraadi toas, aga ikka istun diivanil teki siis, okei suht küll topi väel ja paljajalu aga siiski 😀 Seega, mis küte sul üldse kodus on ja milline on hea elektritekk, oleks maale sellist asja vaja 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 16:02

   Meil on ahi ja Kardo kütab seda küll, lisaks huugab siin õhksoojuspump, aga see nii vana ja sureb ka kohe 😀

  • Avatar
   Vasta Helery 22. jaanuar 2018 at 18:39

   Hehh, mul ka kodus 24 kraadi sooja, kuid mina olen diivanil pleedi all. Pikad püksid ja topp on seljas. Teised muidugi käivad ilma sokkideta ja lühkarite väel siin ringi ja imestavad minu üle. Jah, ma olen terve elu külmavares olnud?

   • Avatar
    Vasta maila 23. jaanuar 2018 at 00:18

    Äkki liiga madal hemoglobiin?

 • Avatar
  Vasta Kat 22. jaanuar 2018 at 15:53

  Ma olen 1a-st kolm korda tellinud. Esimesel korral venis tarne, aga teisel ja kolmandal korral sain asjad lubatud ajal kätte. Kui sealse klienditeenindaja, kes telefonile vastab, ebaviisakus kõrvale jätta, siis on täitsa OK koht.

 • Avatar
  Vasta Liivi 22. jaanuar 2018 at 15:50

  Ma tegin detsembris 1A-st mingi 4-5 tellimust, probleeme ei olnud. 🙂 Ostsin uue telefoni, sealt sai originaalkaaned kõige soodsamalt. Tahtsin lauamängu, seal oli kõige soodsam. Vaja oli printerile värve, seal oli kõige soodsam. Lapsed lõhkusid tahvli kaaned ära, sealt sai samad kõige soodsamalt asemele. Midagi tellisin veel, aga ei mäleta. Paraku kõik need vajadused tekkisid erineval ajal, nii et postikulu pealt kokku hoida ei saanud. 😀

 • Avatar
  Vasta Veronika 22. jaanuar 2018 at 15:45

  No mul käib siis raudselt kummitus kes on varbafetiš…olgu jalad maas sussides v diivanil, vahel reaalselt varbaid ei tunne-nii külmad on 😛

 • Avatar
  Vasta A. 22. jaanuar 2018 at 15:45

  Issand ja mina lugesin esimese hooga, et sinu elektrik suri ?

 • Avatar
  Vasta Maiu 22. jaanuar 2018 at 15:38

  Esimese hooga lugesin, et su elektrik suri ära. ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 15:39

   Ja nüüd istun oma elektriku laiba all :D:D:D:D

  • Avatar
   Vasta Käroli 22. jaanuar 2018 at 15:48

   ma lugesin ka , et elektrik. ja laibani jõudes tundus juba väga kahtlane 🙂

   • Avatar
    Vasta Lily 22. jaanuar 2018 at 18:56

    sama!

    • Avatar
     Vasta M 22. jaanuar 2018 at 21:08

     Sama! ?

 • Avatar
  Vasta Evalyna 22. jaanuar 2018 at 15:34

  Kardo täitku kohust ja soojendagu oma naist. 😀
  Aga soe tee aitab ka külma vatsu väga hästi.
  Kui tohib küsida siis mis su Maalehe jamast sai?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2018 at 15:37

   Haha! Midagi pole saanud, me saatsime nende nõudele endapoolse vastuse, millele nad pidid vastama 19daks, aga ju siis ma neile nii mõtettu väärtusetu sitt, et pole vastust väärt 😀