KURB ON OLLA LAPSED

Hea ja halb / The good and the bad

15. aprill 2018

Eile hakkasin Mariga vannipalle tegema. Õpetuses oli kirjas, et pritsida vett hästi vähehaaval, et kogu see kupatus reageerima ei hakkaks, aga Mari ei tahtnud nii kasinalt vett kasutada ja nõnda hakkas meie vannipallimass kohe kausis regeerima. Maril oli muidugi mega lõbus ja ta läks kohe vanni, kogu selle tavaariga loomulikult, mis sisises ja kihises ja mulises. Vannipalli ei saanud, aga päris palju mängulusti küll. Abiks ikka. Pärast keegi instas kommis, et oleks pidanud hoopis õli kasutama vee asemel.

Ostsin endale sea-band käepaelad, mis on mõeldud iivelduse vastu. Ühest küljest võiks öelda, et nad töötavad, iiveldus nagu kaob ära küll, aga mulle tundub, et ainult selle arvelt, et kuna nad randmetelt verevarustuse kinni pigistavad ja keha vaatab, et oh shit, mis iiveldus, ma sureeeen! Nii et jah, võta nüüd näpust, kas olla tootega rahul või mitte.

Sain ükspäev kirja, kus seisis, et tere, palun aita mul ära maksta üür (umbes 200€), kommud (umbes 160€) ja… midagi oli veel umbes 170€ jagu. Kui sa mind ei aita, siis mind ja mu last visatakse tänavale ja sa oled ju hea inimene ja ma olen omalt poolt teinud kõik – mul pole isegi enam volüümripsmeid ja küüsi, et mõelda vaid, mis elu peale ma langenud olen! Täna sain teise kirja võhivõõralt naisterahvalt, et kle laena 50€, ma ausalt annan sulle uue kuu alguses tagasi, oleks vaja sünnale minna! Oi, ja parim pala! Mõnda aega tagasi üks naine palus endale ja lapsele söögiabi. Koos kahe inimesega panime kokku suure laari asju, no ikka VÄGA suure. Nagu kuivained, leivad, saiad, liha, kana, piimatooted jne. Kui ta kotid söögiga kätte sai kirjutas ta mulle ainult, et kle kas sa saaksid veits raha ka kanda, et mul oleks pesuloputusvahendit ja hambapastat ka vaja, ma enne unustasin öelda, et viitsid, tee ruttu ülekas. See vist muutiski mind edaspidiste kirjade suhtes natukene seest surnuks, sest no… Tule jumal mulle appi. Ja tõesõna, ma pole vist peale seda vahejuhtumit MITTE kedagi aidanud, nagu mingi tont. Aga lihtsalt ei usu enam mitte kedagi. Teagi nüüd, kas see on hea või halb?

Aga mis on KINDLASTI halb – alles nädal tagasi paranesid ära mu kohutavad ohatised, mis ründasid mind sedapuhku huulele, ninaotsa ja nina sisse. Täna hommikul oli kohe õnn ja rõõm ärgata selle tuttava sügelustunde peale huulel…

Ja täitsa neutraalsel teemal – proovisin seda soodatesti teha, et paned sooda peale pissi. Ikka ilus pühapäevane tegevus. Ei kihisenud. Nagu… Midagi ei juhtunud. Kardo pakkus, et äkki oleks pidanud ikka esimene piss olema, nagu rasedustestidega 😀


Me and Mari started making bath bombs yesterday. The instructions said to add water little by little to make sure the whole thing doesn’t react, but Mari didn’t want to use so little water and so the whole bath bomb mixture started reacting right away. Mari, of course, had a blast and she went to the bath right away taking the whole fizzing and bubbling mixture with her. We didn’t get bath bombs, but we sure got a lot of joy out of it. It helps. Afterwards someone commented on Instagram that we should’ve used oil instead of water.

I bought these sea-bands, that are meant to help with nausea. On one side I could say they are working, nausea does goes away, but it seems to me that it’s only because the bands are cutting off circulation in my wrists and my body is thinking – screw nausea, I’m dyyyyyyyying! So yes, I don’t know if I am happy with the product or not.

I got this letter the other day that asked me to pay their rent (about 200€), utilities (about 160€) and … something else worth about 170€. If you don’t help us my child and I will be thrown to the streets and you are a good person and I have done everything I could’ve on my part – I don’t even have volume lashes or manicure anymore, think what my life has become. Today I got another letter from a stranger asking to borrow 50€, that they will honestly pay me back at the beginning of the month, they need to go to a birthday party! Oh, and the best one! Some time ago this woman asked help with food for her and her child. With two other people we put together a huge pile of stuff, and I mean HUGE. Like macaroni, breads, meats, dairy etc. When she got the goods she wrote to me asking if I could transfer her some money, she needs laundry detergent and toothpaste, she forgot to tell us and she needs the money ASAP. That, I think, made ma little dead inside towards these kinds of letters because well… god help me. And honestly, I haven’t helped ANYONE since  then, like a loser. Maybe I just don’t believe anyone anymore. I don’t know if that’s a good or a bad thing?

But what is FOR SURE bad – just a week ago I got rid the awful cold sores that this time attacked me on my lips, on the tip and on the inside of my nose. This morning was such a joy to wake up to the familiar tingling on my lips.

And completely neutral – I did the baking soda test, I put pee in baking soda. A nice Sunday activity. It didn’t fizz. Like .. Nothing happened. Kardo thought that maybe I should’ve use the first pee of the morning, like with pregnancy tests 😀

Loe ka neid postitusi!

55 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Sirly 22. aprill 2018 at 15:12

  Loen, imestan, loen, hämmastun, loen ja vihastan. Mitte Sinu, Mallu, vaid nende rahalunijate peale. Johhaidiii!!! Nad nagu kujutavad ette, et sa PEADKI neid aitama. Iseenesest mõistetavalt. Nahhaalsuse tipp ikka! Pole raha, pole raha…mine tööle või küsi oma tuttavatelt. Küsimise vorm juba selline…ma ei tea. Maamuna ka kõiki kannab 🙁 See võttis minu tuju ka kuidagi ära, nagu oleks hetkeks Sinu nahas. Võtab igasuguse soovi nii kedagi aidata.

  Jaksu Sulle, varsti lähevad iiveldus ja muud hädad mööda!

 • Avatar
  Vasta Tyy 18. aprill 2018 at 10:58

  Oi jah , aitamistki peab õppima. Olen minagi vastu näppe saanud. Ju karkter selline et saan ikka ja jälle. Omaarust olen nüüd targem aga võta näpust ikke saan vahel pettumuse osaliseks. Omal ajal kui endal väga väga rasked ajad olid, ei julenud kuskil piiksatada, sest häbi oli olla mitte toime tulev. Aga inimene kes sulle pika listi kirjutab ei ole kindlasti taktitundeline ja usun, et siis ka mitte vastutustundeline. Tihti mõeldakse, et aitan lapsi ju, aga sellisel moel ka need lapsed õpivad parasiitlikku eluviisi. Ja na on tulevikus juba kraad hullemad tegelased. Kuidas siis ikka teha vahet kes pärislt väärivad abi? Mina küsiks, et millega või kuidas ise saaksid abiks olla? Sest aidatav peab mõistma, et tal on ka väikesed kohustused. Reaktsioonist näed mis mõttelaadiga tegelane abi palub. Hakkab ta teemaga kaasa mõtlema või on kohe silm punnis ja suu kriipsuks näos.
  Laenu küsijalt ma uuriksin et kui sa see kuu võtad laenu siis järgmine kuu on sul ju veel suurem puudujääk eelarves. On sul näha lisa tööd või sissetulekut või mil moel sa plaanid seda lõhet katta? Kui idee puudub pole aeg aitamiseks. Igasugu saabuvate rahalaevade juttu ära usu. Pigem soovita siis see nn. saadetis ära oodata. Teatav annus külmust on ok ja sellega sa hoiad eemal suvalised küsijad. Jutt levib
  Mida rohkem inimene sind survestab erinevate lugude ja oma käitumisega seda suurem manipulaator suu ees on. Kui seda enesele teadvustad seda lihtsam on küsida mida plaanid oma olukorra muutmiseks edaspidi teha?
  Iga olukord ja inimesed on erinevad. Vahel piisab ka vestlusest, et neid suunata kas või riikliku abi juurde. On see tasuta nõustamine või ettenähtud elatusmiinimum, abistavad organisatsioonid jne.

 • Avatar
  Vasta Mari 16. aprill 2018 at 11:48

  Mul on ka ohatised mega tihti. Viimane super tulemus oli 2 nädala jooksul 5 ohatist (ninaauk, huultel erinevad kohad). Õnneks sain kiiresti kolletele jaole ning praeguseks ainult õrnad roosakamad jäljed näha. Peale 1-2 villi suuremaks need alged õnneks ei läinud ja mingit rõvedat koorikut ka ei tekkinud. Sain põhimõtteliselt peatatud sellel hulluse nii, et hakkasin kohe melissi eeterliku õliga määrima. Tundub, et see funkab paremini minu jaoks kui apteegikreemid ja -plaastrid ja muud lögad.

 • Avatar
  Vasta Kadri 16. aprill 2018 at 10:40

  M tean et see pole öko ja muud sada looduslikku jura nagu viimasel ajal kombeks. AGA minu ohatisega on nii, et kuna ma ei kannata seda valu, pool nägu nagu surnud. siis ma kasutan neid compeed ohatise plaastreid ja ausalt see võtab valu ära. Iga päev panen uue ja kui selle plaastri ära võtmise nipi selgeks saad siis eriti mugav 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2018 at 10:52

   olen proovinud neid plaastreid, ei tööta väga hästi. ja nende ohatistega – mul on MEGA suva, kui öko see on, kui miski vaid aitaks. olen valmis mootoriõli ka jooma, kui vaja 😀

 • Avatar
  Vasta K. 16. aprill 2018 at 10:37

  Kui tunned sügelust, pane kõrvavaiku peale.
  Ma kolisin ühest riigist teise. Stress oli suur ning 3 kuud järjest ohatised tulid ja läksid kuniks meeleheitest googledasin mida kodustest vahenditest kasutada.
  Proovisin suitsutuhka ka ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2018 at 10:39

   ei aita elusees kõrvavaik 😀

 • Avatar
  Vasta Aet 16. aprill 2018 at 05:35

  Näet, siin on sulle üks vidin teemasse proovin, testin, arvustan.
  https://www.apteekonline.ee/products/valispidised_abivahendid_external_products-ohatis_fever_blister/k09o_herpotherm&add_to_cart=1

  Korraks on sigavalus, a töötab. Juba tekkinud väikse villi kutsub ka korrale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2018 at 08:21

   omg! esimene kord elus, kui keegi mulle ohatise vastu midagi soovitab, mida ma EI ole proovinud ja mis actually tõhus tundub :D! Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Yutulind 15. aprill 2018 at 19:24

  Vanarahvas ravis petrooleumiga. Kas vaseliin aitab? Jäätükk aitab küll. Külmutab viiruse ära. Sügelusfaasis aitab alati mul. Nii kaua hoiad jäätükki kuni tunned et näpistab.

 • Avatar
  Vasta Piret 15. aprill 2018 at 18:24

  Tegin ka seda sooda testi. Mul ei kihisenud ja nüüd pisipiiga tissiotsas ?
  Samas mõtled et kui happeline see piss peab olema , et ta üldse kihiseks ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 18:25

   ma proovin hommikul uuesti, äkki siis on laagerdunum 😀

   • Avatar
    Vasta MP 15. aprill 2018 at 20:50

    Sa ise ühes eelmises postituses mainisid, et: Müüt ütleb, et kui see kihisema ja mullitama hakkab, siis on tegu poisiga. Kui ei hakka, siis olla tüdruk. 😀 Sul ei hakanud ju kihisema, minu teada kirjutasid sellest ka, seega saate tüdruku, kui seda testi saab tõsiselt üldse võtta. 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 21:22

     Ütlesin nii v? Täielik rasedaaju, ei mäletanud ??

 • Avatar
  Vasta El. 15. aprill 2018 at 16:21

  Ma küsiks sellistelt inimestelt, et kas neil täesto ema-isa, tädisid-onusid või sugulasi ja sõpru ei ole kellelt küsida. Miks on vaja võhivõõralt inimeselt internetis nahaalselt küsida?

 • Avatar
  Vasta Hanna 15. aprill 2018 at 14:46

  Mul on häda koguaeg ohatiste ja villidega, samamoodi tulevad igale poole näole ja ma soovitaks peale panna sudocremi, see vist algselt muidu kuivale nahale, aga see nagu pehmendabki ja minu puhul nagu teeb selle villi alt naha nii pehmeks, et põhimõtteliselt pühid ära selle villi, jääb nagu auguke vms ja siis see paraneb hästi ruttu ära, mul toimib alati väga hästi, kui kuskil nahal näo peal on see.

 • Avatar
  Vasta Maarika 15. aprill 2018 at 14:15

  Lase arstil välja kirjutada acic tabletid herpese allutamiseks, ma teen korra aastas kuuri läbi ja rahu majas. Võimalik, et raseduse ajal ei tohi muidugi. Peale 5 aastat esimest korda ohatis – leevendas tõesti probiootiline nahaõli ja kiirendas paranemist

 • Avatar
  Vasta K 15. aprill 2018 at 12:47

  Kui tunned et ohatis hakkab tulema,pane kohe teepuuõli peale.Mul ka tihti jama nendega ja see suht ainus asi mis aitab.Enamasti ei tulegi ohatist või tuleb mingi pisike ?

  • Avatar
   Vasta Karin 15. aprill 2018 at 22:41

   ei soovita, mul paar kuud tagasi tuli sada miljonit ohatist ja osadele neist pani teepuuõli, teistele apteegi kraami. need, millele õli panin, on siiani armina näha.

 • Avatar
  Vasta Mirjam 15. aprill 2018 at 11:09

  Omalt poolt soovitaks sul varsti laenubüroo teha.. ? klientuuri oleks nagu näha ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 11:10

   Suht sitt büroo, tagasi midagi ei saaks 😀

 • Avatar
  Vasta Maria 15. aprill 2018 at 10:54

  Hei!

  Ma kirjutasin ka sulle daisy monitori kohta, aga kui sellised lood abistamisega, siis mul pole vist vastust loota 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:59

   Ma olen nii sajale kirjale vastanud, et mul ei ole seda monitori! 😀

 • Avatar
  Vasta Marii 15. aprill 2018 at 10:48

  Selle inimestele raha andmisega.. Nii kena, et sa oled aidanud ja kindlasti on nii mõnigi abi läinud täiesti õigesse kohta. Aga no nii jultunult küsida siia sinna raha… Absoluutselt tee süda külmaks ja võta “ei koti, et sul pole söögiraha” suhtumine. Päriselt ka.. Eestis on selle jaoks teised institutsioonid ja sotsiaalabi on ka olemas. Laste jaoks pole see ju absoluutselt hea kasvada keskkonnas, kus järgmine söök on teadmata ja kodu olemasolu on ebakindel. Seetõttu ongi hea, kui sellistest peredest saavad teada sotsiaaltöötajad, et saaks neid aidata pikemal perioodil. Aga peo jaoks küsida.. on ikka tase.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:54

   Aga nii õudne on öelda, et kle mul suva et sa nälgas lastega.

   • Avatar
    Vasta Katriinu 15. aprill 2018 at 13:30

    Mh, sa ju ei tea kas on nälgas! Ainus mi sul on, on need sõnad mida sulle kirjutatakse. Sõnad ei võrdu alati tegeliku olukorraga. Hea test: palu, et abipaluja teeks ISE oma fb postituse abipalvega ja et sina oled nõus jagama! Juhul kui on päriselt näljas, siis peaks piinlikustunne tahaplaanile jääma. Kui keeldub, siis järelikult ei ole asi puhas….

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 13:34

     no ma ka ei tahaks avalikult samas kuulutada et ma nälgas olen ju..

     • Avatar
      Katriinu 15. aprill 2018 at 21:53

      Kui ollakse päriselt näljas ja päriselt abi otsitakse, siis kaob egopõhine “ma ei taha, et keegi teab” ära. Kui ei kao, siis ei ole olukord piisavalt tõsine…. vähemalt saad selle pakkumise väljakäimisega suuremad sõklad teradest eristada, tõsises hädas olijad vähemalt kaaluvad seda, õngitsejad saadavad kohe pikalt 😀

   • Avatar
    Vasta Hel. 15. aprill 2018 at 14:09

    Päris nii ju ei peagi vastama, et nälgivatest lastest suva on. Aga mõtle mingi viisakas standardvastus, mida kasutada, nt: Väga kurb, et sellises olukorras oled aga abivajajaid on kahjuks nii palju, et ma tõesti ei jõua kõiki aidata. Vms. Ja kui saad, anna neile mingi soovitus parem, kuidas ise hakkama saada.
    Usun, et enamusel juhtudel, kui nad oma pea tööle paneksid, leiaksid murele ka lahenduse aga inimesed valivad ikka kergema tee. Arusaadav. Kui ma ise kunagi üksi elama hakkasin, siis algul 18-19selt tekkis ka vahel selline olukord, et polnud reaalselt söögirahagi. Vanemad oleksid kindlasti aidanud aga piinlik oli küsida. Viisin mõned korrad mingi kuldketi pandimajja ja pärast, kui raha jälle oli, ostsin kohe välja. On suht kindel, et igal abipalujal on mõni ehe, käekell või tehnikavidin, mille saab viimases hädas niimoodi ajutiselt rahaks teha. See lihtsalt üks variant.

 • Avatar
  Vasta Kevad 15. aprill 2018 at 10:47

  Saan aru veel, et normaalne aidata asjadega ja söögiga aga nii nahhaalselt küsida, et jou kanna mulle raha. No ma ei tea…nahhaalsuse tipp 🙂 Sa ei saa ju kuidagi kindel olla, mis inimesed nad on, kui pole ise näind ja olukorda hinnanud, läbi interneti võib ükskõik kes ohvrit mängida. Ja kindlasti saab valdadest vms ka toiduabi, kui hädasti vaja. Inimesed ei viitsigi ise vaeva näha ja lahendusi leida, kui leiavad kellegi, kes neil lambist kommud ära maksab ja peo jaoks ka veel raha annab 😀 Aga no sa kindlasti ei tee seda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:53

   Selle toiduabiga on nii ja naa. Minu meelest need valdade antav toiduabi on tihti paar pakki kuivaineid, millest on küll natukene abi, aga kahju ju ikka kui lapsed peavad ainult kuiva putru sööma. Ja mõnikord on inimestel vaid ühe korra toiduabi vaja mingi ootamatu kulutuse tõttu vms…

   • Avatar
    Vasta Kevad 15. aprill 2018 at 11:23

    Ma saan sellest aru, et kindlasti võib inimestel olla abi vaja. Aga mulle tundub, et hetkel sind hea ära kasutada. Minu käest näiteks ei tule ju keegi raha küsima, oma kurba saatust kurtma ja hea südamega manipuleerima 🙂 Sinuga on seda vast lihtsam hetkel teha, sest teatakse, et sa ehk annadki. See söögiabi lugu näitab ju selgelt, et inimene ei väärtustanud üldse sinu heategu! Sellepärast loodangi, et sa ei satu mingite kelmide ohvriks nii!!!

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 11:26

     Ma lohutan ennast sellega, et isegi kui see inimene ei väärtusta, siis laps sai ikka head-paremat 🙂

 • Avatar
  Vasta G 15. aprill 2018 at 10:40

  Kas sa perearstil oled käinud ohatisega? Nad kirjutavad tablette välja,aga võib-olla sa oled juba proovinud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:47

   Olen. Rasedana neid kahjuks võtta ei või ja ega nad mul ennegi eriti aidanud.

   • Avatar
    Vasta Teele 15. aprill 2018 at 11:47

    Proovi searasva ohatisele? ma olin pikalt hädas ja see aitab. Paned kohe kui sügelust tunned ja edasi enam ei arene ja ville ei tule ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 12:07

     ma ei usu seda iial 😀

 • Avatar
  Vasta Maria 15. aprill 2018 at 10:40

  Ohatise vastu on uks hea asi, selle nimi on Fucithalmic, seda kirjutati mulle valja silma haiglas kui mul ohatis silma loi, siia maani on see ainus mis aitab. Mul pole ammu ohatist isegi tulnud peale selle kasutamist, kui siis ainult nina sisse ja sellega ma olen OK, peaasi,et valja ei paista.

 • Avatar
  Vasta Lisbet 15. aprill 2018 at 10:37

  Pesuloputusvahend on muidugi eluliselt oluline asi 😀 ma olen eluaeg pesu ikka veega loputanud 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:48

   Tjah, ma isegi ei mõelnud nii kaugele. Et okei, hambapasta veel 😀

 • Avatar
  Vasta Killukesekene 15. aprill 2018 at 10:05

  Mina olen kasutanud ohatise vastu sellist asja:

  Kui tunned et hakkab tekkima, see sügelus ja kipitab tunne on huulel…

  Siis võtta valge kuuma kindel taldrik ja üks valge puhas paberileht ning see seal taldrikul ära põletada. Sellest põlemisest tekib taldrikule selline kollakas õhuke kihike ollust ja see siis näpu peale tõmmata ja ohatise peale panna. Ma ei tea, minul on toiminud ja ohatis pole üles tulnud. Kõige loogilisem seletus on muidugi et noh… ei olnudki teist tulemas 🙂 Ning ega väga mingit teaduslikku põhjust miks see põletamise värk toimima peaks ka pole:) kuid samas ei juhtu miskit kui proovid 🙂

 • Avatar
  Vasta evelin s 15. aprill 2018 at 10:00

  Tegin ka teise lapse ootuse ajal seda “soodapissi” ise veel kihistasin naerda aga sisises küll…kuigi nüüd enam ei mäleta mida üks või teine tähendas ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:00

   sisisema peaks tüdrukuga, kumma sa siis said? 😀

   • Avatar
    Vasta evelin s 17. aprill 2018 at 10:11

    Sain poisi hoopis ?

 • Avatar
  Vasta Evelin 15. aprill 2018 at 09:52

  Ohatise peale räti sees jääkuubik. Hoia, kuniks külmumistunne/valu üle läheb. See ei kaota ohatist, kuid pakitsus ja paistetus vähenevad ning ohatis ei muutu suuremaks.
  Mul on see parim abiline viimastel aastatel.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 09:56

   Ma ei tea, mis haardkoor ohatised mu kehas on, aga ma ütlen kohe ära, et te võite ennast lollliks pakkuda igast soovitustest, mulle ei aita MIDAGI 😀

   • Avatar
    Vasta Merilin 15. aprill 2018 at 10:05

    Mul sama jama – miski ei aita ja kui tuleb siis näen välja nagu paistes balti jaama pomps. Arst polnud ka nii hullu näinud sest mul läheb see ikka 10x paistesse. Rõveeeee

   • Avatar
    Vasta Hmm 15. aprill 2018 at 10:10

    Mulle ka ei mõju mitte ükski meede ohatiste vastu. Olen apteegist ka kõike juba proovinud aga ei midagi. Tavaliselt läheb ohatis ka mööda lõuga ja põske või siis mööda ülahuult, nina ja põske ?. Aga ma kunagi sain kodukohas ühe medõe käest mingit imelist salvi (pidi vene toode olema) ning see võttis ohatise ära kahe ööpäevaga ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:15

     No mul natukene see Urgo Gel aitab, see tõmbab sellise kihi peale, et edasi ei liigu 😀

     • Avatar
      Liisu 15. aprill 2018 at 10:31

      Ohatise vastu on olemas ka mingid tabletid ,perearst peab välja kirjutama. See siis vist sel juhul kui on tihedalt ja midagi ei aita 🙂

    • Avatar
     Vasta Jane 15. aprill 2018 at 11:32

     Oleneb kuidas mul tuju on, aga ma kasutan kogu aeg erinevaid asju. Näiteks: Amway glisteri suuloputusvahendit, hambapastat, astelpajuga taruvaiku ning ennetavalt C-vitamiini.

 • Avatar
  Vasta E 15. aprill 2018 at 09:51

  Kui tunnen et ohatis hakkab tulema, siis kraabin katki ja panen viina peale. Megaa valus aga aitab, ohatis ei lähe suureks ja ei tule neid rõvedaid ville, tuleb väike kärn, mis paraneb kiiremini ära ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 09:53

   ma kunagi kuulasin sellist soovitust – tulemuseks alahuulel 49 ohatisekobarat, ülemisel üle 20. Enam ei tee.

   • Avatar
    Vasta Lisbet 15. aprill 2018 at 10:41

    Mingit immuunravi tehakse ka,aga ilmselt mitte rasedatele,olen kuulnud,täpsemalt ei tea,googelda nt 🙂

    • Avatar
     Vasta Kätlin 15. aprill 2018 at 11:17

     Mina kunagi tiinekana tegin selle ohatise ravikuuri läbi. 2 aastat olin katsejänku ja iga paari kuu tagant käisin Tartus ja sain uue süsti.
     Mega sillas olin, et näe 2 aastat pole ohatist olnud ega tulnud. Nii kui kuur läbi sai siis hakkas neid nagu seeni peale vihma tulema. Korraga 4-5tk. Tulid teised vist tagant järgi kõik.
     Nüüd mingi sada aastat hiljem olen harjunud et nii kui veidi külma saan või närvipinge või päiksepõletus vms siis ohatis kohe platsis.