0
AVALDAN ARVAMUST

naer on terviseks!

14. juuni 2018

Ükspäev üritas üks kommentaator mind vist mõnitada, sest ta kirjutas mulle väsimatult kommentaare, kuidas tema mu üle naerab, terve pere naerab ja lõpetuseks veel lausa naabridki naeravad. Kuigi ma kinnitasin talle, et naer on terviseks, siis inimene lausa ärritus, et kas ma ikka saan aru, et KÕIK naeravad ja miks ma nüüd ometi solvuma ei hakka.

See selleks, sest tegelikult ma tean väga hästi, et sääraste tobetsejate vastu aitab ainult üks – ignomine. Kes ikka viitsib üksi soiguda, kui keegi ei reageeri. Ma aga eile ikka jupp aega viisakalt vastasin talle, sest ma alguses ei saanud arugi, et see mõnitusena mõeldud oli 😀 Tõesõna mõtlesin, et jumala eest, tore ju, kui inimesed naerda saavad. Ma ise naeran enda üle kogu aeg, täitsa okeika on.

Teine hea nipp on veel – nende kommentaaride sõbralikuks muutmine, see ajab neid veel eriti närvi ja minul nalja nabani. See konkreetne toriseja läks veel nii bravuuri täis, et jooksis kohe “andmekaitseseadusesse järelpärimist sisse andma”. Ma üritasin samal ajal Lendet magama panna ja mugistasin omaette naeru, sest ma kujutasin ette, kuidas keegi tõsimeeli pöördub kuskile ametkonda: “Tere andmekaitseadus. Mul on selline mure, et ma üritan varjunimega netis ühe blogija üle naerda, aga tema muutis minu kommentaari ära, nagu ma hoopis teda kiidaks. Mida teha??? Ma ju niiii tahtsin mõnitada!” 😀

Ühesõnaga, täna on mulle see teema mitu korda pähe tulnud. Just selle pärast, et kas tõesti peaks see olema kellelegi jube haavav, et “naabrid naeravad”. Lausa, et ISEGI naabrid naeravad, et nagu naabrid oleks mingi eraldi kõrgeaususte liik, kelle heakskiit või pahakspanek oleks eriliselt oluline. Täitsa ausalt, kas veel leidub kedagi, keda oluliselt huvitaks, mida ta naabrid temast arvavad?

Mind isiklikult huvitab, mida arvab minust minu pere ja sõbrad ja no okei koostööpartnerid ka, sest sellest oleneb mu sissetulek, aga see, et kas naabri Kalle või suvaline Kati Paidest minu üle naerab… mis sellest siis üldse oleks? Ma olen ammu aru saanud, et niii palju on neid, kellele ma ei meeldi ja kes otsivadki iga põhjust miks minu üle naerda, aga kuna minu elu sellest ei muutu, siis tõesti mul ei saaks rohkem suva isegi olla.

Võib-olla ma mõtleks teisti, kui olukord oleks selline, et astud kodupoodi sisse ja mulle öeldaks, et vabandage, te pole enam siia teretulnud. Meieni on jõudnud jutud, et Maie Raplast leiab, et sa oled naeruväärne.

Või lasteaias öeldaks, et teie lapsed enam siin käia ei saa, sest meil üks lapsevanem loeb teie blogi ja arvab, et te olete väga labane, seega palun edaspidi oma lapsed kodus hoida või kirjutage nad kuskile mujale asutusse sisse.

Või lähen panka, et endale uut kaarti taotleda, kui teller surmtõsiselt ütleks, et meil on väga kahju, aga me Perekoolist lugesime, et te olete väga nõme ja seetõttu Swedbank ei saa mitte midagi enam teha, kui teid mitte enam teenindaja. Pöörduge LHV poole, neil seal käivad ka igasugused, ehk saate ka löögile.

Sellisel juhul ma vist hakkaks rohkem kaaluma, et mida kirjutada ja kuidas edasi elada, aga praegu tunduks oma elu muutmine kuidagi tarbetu. Lihtsalt selle pärast, et KEEGI kuskil naerab. Püha jeerum, kus on nüüd alles ähvardus, eksole. Ma saan aru, et ihuks nuga või teeks kodus minu näoga voodoo nukke, aga no jumala eest, kuskil pihku naerda – palun väga!

Kuigi kui ma mõtlen, siis mida mul ka nii väga muuta oleks. Vähem naeruväärne ei saa ma parima tahtmisegi juures olla, sest ma TEGELIKULT olen veel naeruväärsem kui ma siin blogis ja telekas veel paista lasen. Tundub võimatu, aga nii ometi on. Mul pole selle vastu midagi, sest kedagi teist see oluliselt ei mõjuta ja mulle meeldib olla, nagu ma olen. Mis sa ära teed, kui armas taevaisa mu sääraseks imelikuks lõi. Ma täna näiteks googeldasin, et milline näeb välja selle putuka jälg, kes inimese sisse oma mune muneb, sest mulle tundus, et mulle on näpu sisse munetud 😀 Ausalt öeldes ei välistaks ma seda siiani, sest kuidas ometi saab inimesele nimetissõrmele väike mädapunnike tulla? See pole inimlik ju!

Ma olen teile siin ennegi rääkinud, et ma olen üldiselt oma loomult juba selline inimene, et ma TAHAKS kõikidele meeldida küll, aga kuna see on võimatu, siis ma olen ajaga lihtsalt leppinud sellega, et osadele ma ei meeldi ja et sinna polegi midagi teha. Aga sellest peaks vist iga loll aru saama, et võõraste arvamus (ja veel vähem NAER) lähevad keskmisele inimesele vähe korda. St mulle tundub, et minu põlvkonnas on juba rohkem see “oma asja ajamine” teemas, aga minu ema generatsioon on veel selline, keda täiega huvitab, mida naabrid või teised arvavad, kas pole nii?

Muidugi mul endal on ka mõnikord asju, mida teile ei räägi, sest lihtsalt noh… Ei viitsi lapsele lasteaeda järgi minnes mõelda, et kõik teavad, milline vibraator mu lemmik on ja mis asendis mulle kõige rohkem voodis olla meeldib (loomulikult looteasendis ja sügavas unes). Mitte, et ma nüüd kardaksin, et keegi kuskil naeraks, et haha, Mallukas on elus seksi teinud, sest noh, mu lastehordid peaksid juba väikse vihje andma, et ma tõesti paar korda olen sinna seksirajale ära eksinud, aga mulle tundub, et ma jagan siin nagunii kõike, et kuskilt võiks aeg-ajalt väikse piiri tõmmata ka. Pealegi ma olen juba nii vanaks saanud, et isegi kui keegi mulle head raha maksaks, et ma seksijutte räägiks, siis mul midagi põrutavat öelda ei oleks. Kunagi nooremana oleksin haigemat juttu ajada, aga selle ma panen juba oma raamatusse kirja, nii et ma blogisse dubleerma ei hakka. Siis saab vähemalt mõelda, et no las naerab, vähemalt ostis raamatu 😀

Ma julgustan inimesi üldse rohkem naerma, kasvõi minu üle, ma tõesõna ei pane pahaks! Me ise naerame ka pidevalt teineteise üle ja iseenda üle. Nagu kui ma mõtlen oma elule, kus ma saan IGA PÄEV teha täpselt seda, mida ma tahan ja armastan, kus ma saan iga päev olla koos oma Kardo ja lastega ja soovi korral käia kus tahan, ilma, et mul siin elus murepoegagi oleks, siis tõesti… võtab rõõmust naerule küll!

giphy-8448660

Kuigi täna ma lähen juuksurisse ja uurisin Kardolt, et kas ma peaks siis enda juuksed tumedaks värvima, et ta alati lunib, et pliiis värvi, aga ma jälle mõtlen nii pidi, et kui ma blondiks värvisin, siis kõik ütlesid, et ma näen nii noor välja, et äkki ma nüüd hakkan siis vana ka välja nägema.

“Jah, see on su suurim probleem, sind huvitab, et mis teised arvavad,” ohkas Kardo. No kurat, ta ei teadnud, et ma just blogipostitust valmis vorbin, mille põhipoint on see, et suva, mis teised arvavad. Eks ma tõesti pean seda mõnikord endale ise ka meelde tuletama, sest tegelilikult “naerdakse” ja arvatakse kõigi kohta midagi. Töökaaslased, naabrid, sugulased, tuttavad – alati leidub ju kuskil seltskonnas keegi, kes teab midagi ja noh, saate ju ise aru, et on võimatu leida inimest, kellest keegi mitte midagi paha ei arva. Isegi Ema Theresal olla “heiterid” olnud, nii et mis siis tavaline pööbel veel tundma peab, eks 😀

Aga ma nüüd lähen juuksurisse, olge õhtul siis valmis naerma!

Loe ka neid postitusi!

41 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta anu 14. juuni 2018 at 22:03

  Sain praegu korralikult naeru pugistada :)))

 • Avatar
  Vasta M 14. juuni 2018 at 20:24

  Eks ikka läheb korda inimestele see mid neidt arvatakse ,kellele vähem kellele rohkem .Samuti meile istuvad osad inimesed rohkem kui teised ja see on täiesti normaalne ! Mis ei ole aga normaalne on see et täiskasvanud naine tuleb teist maha tegema sellist viisi nagu see kommentaator .Haiglaslik et ta sellest rahu saab .Ja kui ta oma naabrimuttide ja ülejäänud valdkonnaga seal sinu blogi peale tundide viisi naeru lagistas siis ma kaldun arvama et psüühhikaga ei ole kõik ok .
  Aga jah,ma täiesti 100 % sind ei usu ,kui sa väidad et sind kellegi teise arvamus (peale su perekonna) korda ei lähe .Blogijad on üldjuhul väga edevad ja edev inimene üldjuhul omakorda ootab väga kiitut ja reaktsioone .Nii et teoreetiliselt pole see võimalik et sulle korda ei lähe .Pigem oled aastatega saadud kriitikast paksema nahaga kui varem ja lihtsalt ei lähe endast välja idiootsuste peale.
  Vahel on ka hea natukene kriitikat vastu võta (ps ei pea silmas solvanguid või muud tühja tähja) .Aga vahel on hea kui ka end veidi kriitilise pilguga vaadata ,vahel me ise ei saa arugi mõnest oma heast ja veast ,siis on hea kui keegi kahe jalaga maa peale toob .

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 21:00

   Ma ju ise ütlesin postituses ka, et ma tegelikult TAHAN ju meeldida ja ikka pole hea kuulda, kui keegi ütleb, et ooo tead, mu sõbranna/kolleeg/naaber arvab et sa oled räme tont ja vihkab sind. Aga oma elu ma ju ikka sellest muutma ei hakka 😀

   Kuigi jah, ikka tuleb kriitika ka kasuks, aga tavaliselt tuleb see tõesem kriitika ka ikka lähedastemalt 🙂

 • Avatar
  Vasta Maria 14. juuni 2018 at 18:16

  Teadsa, mulle ka meeldib su huumor, kirjastiil ja suhtumine ellu. See lihtsalt on minu jaoks suht tervepoolne.
  Istun rannas, passin lapsi ja itsitan. Täitsa naljakas on.

 • Avatar
  Vasta Eva 14. juuni 2018 at 18:06

  Aga mis Silvi Koselt arvab???? Vot kui tema midagi halvasti arvaks?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 20:09

   Oi, ära sellest räägi, vot SEE oleks jube!

 • Avatar
  Vasta Lisbet 14. juuni 2018 at 13:58

  No ma ei tea,ma mõtlesin siiani,et naeran su naljade üle,mitte sinu üle 😀
  Ma ka naeran pidevalt enda üle,nt kaotasin garaazivõtme ära…. Ah…. Savi,hea,et last ära ei kaotanud 😀 hahahaa….
  Noh,mis siis nüüd saab,kui naabrid saavad teada,et kaotasin võtme ära… Naeravad?!
  A naabritest mul täitsa savi,aga mees läheb ähmi täis,iga kord,kui ma veits valjemat häält teen-naabrid kuulevad…. Hahaaa,las kuulevad siis 😛

 • Avatar
  Vasta Maria 14. juuni 2018 at 13:27

  Proovin mõelda ,et mis küljest sa negatiivses mõttes naeruväärne oleks…ja no ei mõtle välja. Tõsi – naernud olen seda blogi lugedes korduvalt ja südamest.

 • Avatar
  Vasta Kapten 14. juuni 2018 at 12:37

  See Alma on mõnus koomik ikka küll. Vähe sellest, et tema koos oma pere ja naabritega naerab, ta pani ka sinu naerma ja nüüd mina ka naeran teiega koos. 😀 Naer on tõesti nakkav. Aitäh, täitsa tore on naerda. 🙂

  • Avatar
   Vasta Keidi 14. juuni 2018 at 13:55

   Sama!! ?

 • Avatar
  Vasta A 14. juuni 2018 at 12:14

  Aga miks valikus on ainult tume või blond? 🙂 Need mõlemad sobivad, blond veidi rohkem, sest teeb sind lihtsalt veidi malbemaks, helgemaks ja kaunimaks. Lase hoopis mingi hele karamell või miskit muud vahepealset värvida :), nt https://www.pinterest.com/pin/144044888065338994/

 • Avatar
  Vasta :) 14. juuni 2018 at 11:49

  Seda juttu kuulnud tuttavatelt, et blond teeb nooremaks. Ma 30 ja hetkel ei kujuta ette, et hakkaksin värvima, mulle nii meeldib mu tume juus. Kui loodus andnud ilusad tumedad juuksed, siis nautida. Muidugi vaheldus on hea, samas pidev blondeerimine väsitab juuksed ära. Äkki siis vahelduseks tumeblond sellises stiilis, et väljakasv läheks ühtlaselt üle. Sa tundud selline katsetajahing, et lase aga julgelt fantaasial lennata 🙂 Minu meelest üks viga, mida tehakse, on see, et minnakse väga tumedaks, lausa mustaks. On ju olemas nii palju huvitavaid toone helepruuni ja tumepruuni vahel, igaüks leiab sobiva vastavalt oma nahatoonile, tujule jne.

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 14. juuni 2018 at 11:24

  Ma püüan ja püüan ja püüan meeles hoida, et kõigile EI SAA meeldida, pole vaja meeldida, see on ok!
  Ja ikkagi olen sageli (aga mitte enam iga kord! VÕIT!) shokis, KUI valesti inimesed aru saadav ja KUI imelikud asjad neile ei sobi ja WTF???
  Ainus, mis aitab, on endale meenutada, et inimesed valisid Trumpi presidentiks, mis neist ikka oodata siis.

  • Avatar
   Vasta väga väga naine 14. juuni 2018 at 13:00

   (mul on parasjagu valud kõhus, nii et kirjavigad seepärast. Ma olen suht ebaadekvaat praegu. )

  • Avatar
   Vasta Patrioot 14. juuni 2018 at 14:12

   Kui nüüd päris täpne olla siis rohkem inimesi hääletas ikkagi Clintoni (48,2% valijatest) kui presidendi poolt, mitte Trump’i – viimane sai 46.1% häältest.

   Kui rahva hääl midagi muudaks, oleks valimised juba ammu ära keelatud ?

   • Avatar
    Vasta väga väga naine 14. juuni 2018 at 19:30

    Täpne arv pole ju oluline =) Oluline on, et neid oli PALJU.
    Oleks veel kaksteist tuhat kolmsada nelikümmend kus Ameerika peale, eks ole, mõned hullud ikka sekka sattuvad – aga aga aga …

 • Avatar
  Vasta Kadri 14. juuni 2018 at 11:22

  Eks ma ise ka natuke naljakas inimene. Eelmine suvi, kui mees vara ärkas, siis tema äratuskella peale hakkasin ma läbi une sonima. Ja kui sõbrannadega mõni aasta tagasi Rootsi kruiisil käisime, siis ma ka otsustasin meres näha saare asemel järvekest. Kujutad ette seda naeru mu selja taga, kui ma raiun, et jah, meres on järveke. Lõpuks, kui avastasin, et saareke seal, siis reaktsioon oli seljataga ilus suur naer. Naer on terviseks.

 • Avatar
  Vasta Kristi 14. juuni 2018 at 11:00

  Ei värvi tumedaks!!!! 😀

  Sa oled nii äge ikka, suudad alati naerma ajada!

 • Avatar
  Vasta Kaisa 14. juuni 2018 at 10:58

  ma pole tükk aega nii palju itsitanud, kui selle peale, et inimene proovib teisele ära panna ja kirjutab, et ta tegi pärimise andmekaitseSEADUSELE :’) oeh..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 15:31

   ju siis ta lootis, et SEADUS aitab 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 14. juuni 2018 at 10:52

  Minu arust ei paista sa tumedate juustega vanem välja. Ja su huumorimeel on nii hea, et naeran sinuga koos pigem 🙂

 • Avatar
  Vasta J 14. juuni 2018 at 10:44

  Mône inimese vaatepilt ja arusaam on sama väike nahu hiirev**t (sry).
  Ega ei saa kôigile meeldida, ja ega omalegi kôik ei meeldi!
  On beibäd, kelle meelest ma olengi lihtlabane maakas ja nemad on minu jaoks beibed, kellega ma iial ûhist jututeemat ei leiaks. Mulle meeldibki olla see labane lollide naljadega maakas, vähemalt on mul koguaeg naljakas ja tore! Ei muretse selliste asjade pärast nagu: naabri Malle, vôi kas mu juuksed on 24/7 sätitud. Et hommikul ärgates olen sama ilus nagu eile päeval meigi all… jne..
  Kujuta ette kui igav neil on… nende ainus mure on see, kuidas koguaeg ilus välja näha ja iga oma sôna peab kontrollima, sest noh… àkki tuli labane lause vms ? need ei oska teiste ûle naerda, veel vähem enda ûle. Kurb ju?

  • Avatar
   Vasta J 14. juuni 2018 at 10:49

   ûhe korra elus jäin kahe tsikiga omavahele, sest mehed läksid sauna. Ma haigutasin terve aja, nemad aga naersid “nalja ûle”…. oleksin ka sauna tahtnud, aga prouad ei saanud, meik làheb laiali jms…
   ja kord olime veekeskuses, kui sôbra naine ûtles “làhme meie riietusruumi juba, nagunii làheb aega”
   Japp… temal làks aega, sest juuksed oli vaja triikida, uus meik jne… kuigi pàrast seda oli otse koju minek ja magama… Ma lihtsalt panin riide, lasin juuksed fôôni alt làbi ja valmis ?

   Nende elu on igav!

  • Avatar
   Vasta Kadri 14. juuni 2018 at 14:39

   Sauna hindava naisena käin lihtsalt meestega saunas, mingit meiki küll pärast ei viitsi pähe teha, selline sookoll ka ei ole, et pärast keegi ära minestab. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 15:30

   Ma ei arva tegelikult, et “tibisus” välistab võime enda üle naerda 😀

   • Avatar
    Vasta J 14. juuni 2018 at 20:49

    ma pole veel sellist tibi kohanud?
    lepime kokku et tibi ja naiselik naine on erinevad inimesedeks ?
    aga oleks ma tookord meestega sauna läinud, ma ei tea mis must edasi oleks saanud ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 20:58

     mina muuseas olen 😀 mul on üks sõbranna, kes on 100% tibi, aga samas on nii lahe pullieit, et hoia ja keela. kindlasti ei vaata tema ka teisi, kes EI ole tibid, et iu 😀

 • Avatar
  Vasta Kaie 14. juuni 2018 at 10:41

  “Mitte, et ma nüüd kardaksin, et keegi kuskil naeraks, et haha, Mallukas on elus seksi teinud, sest noh, mu lastehordid peaksid juba väikse vihje andma, et ma tõesti paar korda olen sinna seksirajale ära eksinud,” -??? Ma võin ka nüüd öelda, et naersin su üle, lausa nii kõvasti, et naaber ka kuulis ja hakkas naerma. Ühesõnaga terve küla naerab nüüd. Aga päriselt ka ma naeran su üle pidevalt ja samas elan kaasa su tegemistele, sest sa oled nii paganama lahe inimene! Please never stop blogging, ok?

 • Avatar
  Vasta Evelin 14. juuni 2018 at 10:40

  Oi, kuidas ma selle postituse peale praegu naersin:D Või naersin äkki ikka sinu üle? Hmm…
  No vähemalt ei ole ükskõikne.

  Mina olen alati mõelnud, et Jumal tänatus, et ma kõigile ei meeldi.Milline kergendus! Esiteks oleks see jube väsitav, kui kõik arvaksid, et ma awesome olen ja minuga hängida tahaks, teiseks tunneks ma siis ilmselt ennast ise süüdi, et ma selline tropp olen, et mulle mõni inimene kohe absoluutselt ei meeldi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 15:29

   ma annan su andmekaitseseadusesse!! 😀

   • Avatar
    Vasta Evelin 14. juuni 2018 at 17:26

    Olgu, aga ära vähemalt perele ja naabritele midagi räägi. sest ma ilgelt põen, et nad mu üle naerma hakkavad.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 20:10

     andmekaitseseadusest öeldi, et juba naeravad…

 • Avatar
  Vasta P 14. juuni 2018 at 10:32

  Naersin. ?

 • Avatar
  Vasta Ma 14. juuni 2018 at 10:29

  Ära värvi tumedaks. Muidu ma hakkan naerma.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 10:37

   ma ütlengi, et naerda võid 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlyn 14. juuni 2018 at 10:27

  Ega sa 100 eurone ei ole, et kõigile meeldid! ? Ole selline nagu sa oled, usu neid on rohkem, kellele sa meeldid! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 10:30

   Ma usun ise ka, või noh, vähemalt Kardole ja lastele paistan meeldivat 😀

   • Avatar
    Vasta K. 14. juuni 2018 at 11:45

    Hahahaa ??
    Ei maksa nii kindel olla, et lastele meeldid, neil pole lihtsalt muud võimalust ?
    (PS! Nalja tegin ?)

  • Avatar
   Vasta Hele 14. juuni 2018 at 10:37

   100 eurone ei meeldi ka paljudele, sest ei ole ju ometi 200ne või 500ne 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 14. juuni 2018 at 10:38

    haha, seda ka jah! 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlyn 14. juuni 2018 at 10:24

  Ega sa 100 eurone ei ole, et kõigile meeldida saaksid! ? Ole selline nagu sa oled, usu neid on rohkem, kellele sa meeldid! ?