AVALDAN ARVAMUST

EBA 2018

17. juuni 2018

Ma olin pikalt kahevahel, et kas ma lähen EBA’le või mitte. Kandideerinud ma seal aastal ei olnud ja mingit auhinda ma ei oodanud, küll aga huvitas mind rohkem korralduse pool, mis eelmisel aastal minu poolt kriitikat sai ja olin Leenu blogist lugenud, et sel aastal on paljud asjad teisti. Seega suht viimasel minutil mõtlesin, et võib ju minna. Kleidi olin eelmine päev Kleidibutiigist kingituseks saanud ja ma tundsin ennast selles väga hästi (mis siis, et üks neiu pidas mulle vajalikuks kirjutada, et sellisega ei sobiks põllulegi minna :D). Igaks juhuks uurisin Jenni Korjuselt, et kas tal on aega mulle mingit meiki ka teha – oli. Viimasel hetkel sain Isabeli endale kaaslaseks ja mis siis muud ikka, kui minna.

Jenni on meigigeenius nagu alati, ma pole vist elu sees nii palju komplimente saanud. Muidugi Jenni on rohkem sellise uhke glämm meigi tegija, seega kui ma ütlesin, et tahaks midagi tagasihoidlikku, siis ta oli üsna imestunud, et mis ma siis tema juurde üldse tulin, aga no vaadake ise, mis saia ta sitast tegi, tasus minna küll 🙂 Soengu tegi ka tema ja ei ole ma endale poisipead lõiganud, lihtsalt tagant kinnine soeng.

Mul oli üks väike deit ka kaasas, see väsis meikari juures nii ära, et lasi vahepeal silma looja. Õige kah, sest ma ise ka magasin kosutava lõunaune, et peol värskem olla.

Kui ma Mari üles äratasin, et okei, lähme nüüd peole, siis Mari oli segaduses, et “me käisime juba peol”. Tõeline tiinekahing – kui oled kuskil suvalisel diivanil ära vajunud, siis on hea pidu olnud. Õnneks oli ta nõus mu seletusega, et lähme ikka vaatame, mis seal EBAl toimub siis kah.

Mis ma siis öelda oskan – mulle täitsa meeldis, kui aus olla. Selles suhtes, et esiteks tundus mulle, et ma ise nägin nii ilus välja, et lust oli ükskõik kus olla. Ruumi oli normaalselt, inimesed nägid üldse kõik nii head välja ja ikka vahelduse mõttes on tore näha neid blogijaid, keda muidu ainult ekraani vahendusel loen.

Korraldusliku poole pealt – lava oli minu meelest huvitavalt üles sätitud ja kuna Meelis meile täpselt õigel ajal juhtus ütlema, et minge võtke endale kohad ära, et saaksite paremini näha, siis sättisimegi ennast teise ritta, otse Kai taha. Esimesena oli Kolme Põrsakese teadusshow ja Marile meeldis see väga. Endal oli ka muidugi huvitav, aga kuidas Mari seal ohkis ja plaksutas, no tore ju vaadata, kui lapsel lõbus on. Ja nii mõnus, et Mari juba nii suur ja tubli tüdruk on, et tahab emmega kaasa tulla ja naudib kenasti pidu. Iga kord kui keegi auhinna sai, siis Mari plaksutas elu eest ja karjus “jeeee” nagu oleks VÄHEMALT kaks aastat püsilugeja ja suurim fänn olnud 😀

Foto: Martin Ahven

Kai palus meil koera hoida, et ta seal esireas inimestel ees ei oleks – Mari oli selle üle mega õnnelik ja arvas kohe, et see koer on meile päriseks. Pidi hiljem veits pettuma.

Igatahes nagu ma mainisin, siis väga huvitav oli blogijaid näha ja ma nõustun Jane blogis öelduga, et minu meelest oleks võinud ka kõik kolm nominanti lavale tulla ja kasvõi paar lauset öelda, et oleks näha olnud, et kas nad üldse on. Mõni ju nt ei lisa endast üldse pilte ja ja oleks äge pilt ja tekst kellegagi kokku panna. Ja noh, nunnu oleks muidugi olnud, kui nemad oleksid ka saanud selle raamitud autasu, et II ja III koht.

Näiteks hämmastas mind Meieeluilu blogija Marie nägemine. Ta endast eriti pilte ei lisa ja minu vaimusilmas kujutasin ma teda ette sellise lühikese ja nunnu 50date koduperenaisena. Keda ma seal aga nägin oli pikk, mega seksikas, musta riietunud kaunitar. Nii äge ja niiiii hea nägi ta välja! Oleksin tahtnud veel nii paljusid blogijaid näha, kes seal koha peal kindlasti olid, aga kuna kõik kenasti istusid ja ma pärast ära läksin, sest Maril tuli uni peale, siis ei näinudki. Laval oleks selleks hea võimalus on.

Negatiivselt üllatas mind Saagimi õhtujuhtimine. On kohe näha, et ta ei tea blogijatest midagi, tal pole õrna aimugi kellegi blogist ja kuna ta umbes ühte nime mäletas, siis oli kõik selle ümber seotud. Veits tobe nagu, et inimene saab auhinna ja siis hakatakse käiama, et kle räägi ikka, et miks sa Mallukat vihkad, kas Malluka maksudega on kõik korras ja kas sa ikka tead, et kui Mallukas oleks osalenud, siis sa hui oleks seda auhinda saanud. Nagu… miks? Kas ei võiks lihtsalt õnne soovida auhinna eest ja okei, rääkida mõnel põneval/intrigeerival teemal, millest blogis juttu.

Et no Eveliisi puhul veel veits okei, see oli kunagi suur värk, et ta blogi pärast vallandati ja kuna see nii vana minevik, siis ehk ei ole inimesel ebamugav sellest juttu teha. Aga no küsida, et “kle läksid mehest lahku v?” on minu jaoks sama kohatu, kui Saagim oleks küsinud, et “Noh, sul rasedus katkes ükskord vä?”. Sama isiklik teema, mis ei ole väga meelelahutuslik või tore teema, millest inimesel peaks olema tahtmist rääkida. Blogijad teavad ju väga hästi, et teinekord räägid oma blogis sellistest asjadest, mida ei oska isegi sõbrannadega rääkides sõnadesse panna ja ei tahagi teinekord “päris elus” neid teemasid enam pärast tühjaks rääkimist puudutada. Seega minu meelest super kohatu ja ma ei saanud aru, miks seda vaja oli? Jane nahas küll olla tahtnud ei oleks.  Siinkohal aplaus Manjanale, kes Saagimi nii hästi paika panna oskas, et mind võttis küll südamest naerma.

Muidugi Saagimit siin süüdistada ei saa, sest nagu öeldud, ta ei teadnud blogijatest ise essugi. Eriti meeldis mulle see, et ta intervjueeris seal mingit noorukest (vist noorukiblogi võitja) ja alles inteka lõpus imestas, et MIDA, sa POLEGI moeblogija v?! Et ise ka täpselt ei teadnud midagi. Kivi Leenu kapsaaeda, tema ju need ette kirjutanud oli ma eeldan – miks seda intriigi seal laval noppida vaja oli? Et osalejad ennast pahasti tunneks? Ausalt tahaks teada, et mis selle point oli?

Ma ei tea, mida Mari teeb… 😀

Üldiselt mina ütleks, et siiani minu lemmik EBA üritus ja nt Merje kirjutatud kriitikaga ma laias laastus nõustuda ei saa. Ok, selle kohaga nõustun, et see kiri oli ehk valesti suunav, mis nominandid said ja osad tulid kaugelt kohale ja nägid palju vaeva, et siis mitte midagi saada. Selle pärast olekski ehk hea, kui kõik kolm kohta oleks lavale saanud + midagi saanud, et poleks päris sellist “omg mõttetu” tunnet sees, eriti kui kaugelt tuldud. Ja lisaks pakuks ma veel välja, et võiks see järelpidu olla samas kohas, kus pidu. Muidu kõik hargnevad laiali ja ma ei tea, oleks seal edasi toimunud, siis ma võib-olla oleks veel seal veits ringi hänginud ja juttu puhuda saanud paari blogijaga või miskit. Merje oli aga ise ka seal üritusel nagu mingi pahase näoga porilane. No tõesti sellise näoga, et no ilmega te ka kõik teate küll kuhu. Blogis kurtis ta, et Kai olla diivatsenud, aga ometi kui mina Merjele viisaka inimesena tere ütlesin, vaadati minust läbi kui tühjast kohast, et noh, jah 😀

Foto: Anton Klink (Mari ei soovinud pildile jääda :D)

Ühesõnaga – jäin rahule. Nii ürituse enda, kui kahe ootamatult sülle sadanud auhinnaga. Selles suhtes, et ühte ma oleks võinud veel aimata, sest no ma nägin, et mu nimi sinna kirja pandi. Aga see viimane “rahva lemmik”, seda ma ei teadnud, et üldse välja antaksegi ja nii tore, et ma suudan rahva lemmik isegi siis olla, kui ma ei osale. See on next level blogija olemine, ütlen ma teile ainult 😀 Suur aitäh muidugi teile, kes te mu poolt üldse hääletasite, sest minu meelest need “heategevuse” asjad küll nüüd nii suur maailmasaavutus pole, aga tore ikka ju kui teie mind tunnustada tahate selle eest!

Vaatan praegu neid EBA fotoseina pilte ja mõtlen, et kuigi ma ise ei oska anda konkreetseid soovitusi selleks, et pidu järgmine aasta veel lahedam oleks, siis ma tõesti siiralt soovin, et sellest saaks järgmisel aastal üritus, kuhu igal blogijal on äge minna ja saaks sealt lahkuda mõttega, et no oli ikka tore ja sai nii paljusid inimesi näha ja paljudega suhelda.

Okei, üks uitmõte! Näiteks võid need blogijad, kes TAHAVAD ennast kuskile kirja panna ja siis enne auhindade jagamist vastata lugejate küsimustele ja peale seda koos pilte teha. Et olekski konkreetselt selline “programmi osa”, et ala kell 18.00-18.10 saab rääkida Marimelliga, esitada talle küsimusi ja niisama tsillida + hiljem pilte teha. Kell 18.10-18.20 saab küsida Lihtsalt Lindalt ja temaga pilti teha ja noh, saate aru küll, ma praegu panen siia suvalisi soovitusi ja nimesid, aga ma usun, et see oleks palju ägedam ja vahetum ja isegi kui nüüd mõni EI saaks auhinda, siis ta saaks ikka tunda, et oh sain asja eest näo pähe teha ja sain lugejatega suhelda ja nendega pilte teha ka. Inimesed pole ju üldiselt nii julged, et niisama ligi astuks, et teeme pilti, aga kui selleks oleks konkreetne aeg ja koht, siis miks mitte tunnike-kaks sellist tutvumis-küsimis värki teha. Seda saaks ju iga blogija oma blogis enne kuulutada ka, et kes on minu fännid, siis see ja too kell seal olla. Ma oleks hea meelega poolte küsimis ja tutvumisprogrammis osalenud 🙂 Lihtsalt väike idee! Mulle piltidelt on näha, et NII palju lahedaid koos, aga ma ei tea ju neid ja pole suhelnud ja niisama isegi mul veits imelik ligi minna 😀 Seega ei saanudki ma nendega üldse juttu ega tutvust teha, kuigi oleks tahtnud.

Igatahes, kõik, kes kohal käisid nägid minu meelest ülihead välja ja on üldse ägedad, et viitsivad blogida. Tore ju samade hobidega inimesi näha. Loodame siis, et uuel aastal on asjad VEEL läbimõeldumad ja saab ehk kuidagi rohkem blogijaid “ära kasutada” ja neile veits “pinda” anda. Õhtujuhiks tahaks mina ka Henryt, aga raudpolt kui järgmine aasta ongi uued tuuled, siis vaevalt, et ta tahab loobuda võimalusest näiteks minuga rinda pista (mitte füüüsiliselt siiis :D) ja seega peaks kellegi teise “välja vaatama”. Aga minu meelest läheb iga aastaga aina paremaks ja jõudu tegijatele.

Lõpetuseks küsimus lugejatele ka: kas te mäletate millal ja kuidas te mu blogi lugema hakkasite :)? Andke teada, oleks huvitav kuulda!

Loe ka neid postitusi!

106 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Maria 23. juuni 2018 at 13:02

  Ma lugesin täitsa väga suurelt osalt selle pärast seda postitust, et näha, milline see isegi mitte põllu jaoks sobimatu kleit välja näeb 😀 Ma ei tea, ma ei läheks ka sellega põllule, aga sellep, et ma ei tahaks seda seal ära määrida 😀 Väga kena kleit on ju.. maitsed on ikka tõesti nii erinevad 🙂

  Aga sinu blogi loen juba mõned? aastad.. Ja üldiselt on see mu nädalavahetuse hommiku mõnus osa, kus teed hea tassi kohvi, midagi head süüa, võtad diivanile kerra ja loed blogisid. Väga mõnus 🙂 Nii et edu tulevikuks!

 • Avatar
  Vasta Tyy 20. juuni 2018 at 11:29

  Oli endalgi põnev meenutada ja sorida kust maalt ma sind ja su lugusid mäletan
  Ja arvan, et asi oli nii, et kord ootasin bussi, peatuses kus avanes eriti veider vaatepilt. Kaks minu silmis alaealist, äkki mingi 15/16 istusid ka seal titekäruga ja nõksutasid seda jalaga eriti närviliselt ja hoogsalt. Mu pilk tõusis jalalt üles ja mõlemad olid kivistunud ilmega oma nutitelefonides, ühel neist lapse lutt suus. Ma turtsatasin ja vahtisin ebaviisakalt suu ammuli, siis võtsin telefoni ja tegin pilti sest see vaatepilt oli nii tobe naljaks. Üks neist märkas mind ja hakkas teist togima ja soovitas luti suust ära võtta. SEE aga kiunus pilkutõstmata – eeä äraaa teeeeä ja lutsutas lutti hoogsalt edasi. Alul arvasin, et nad on seal oma väikse õega ja siis selgus nende vestlusest, et see lutiga on EMA!!!!! See vaatepilt shokeeris mind nii, et tundsin vajadust kuskil Delfis seda jagada. Osisin vastavt teemat ja sattusin ühe viite kaudu sinu Hitler emmede postitusele. Seal olid nii humoorikad kommentaarid sinult, et saingi püsilugejaks-sõltlaseks.

 • Avatar
  Vasta Tyy 20. juuni 2018 at 10:09

  Issanda arm kui nummi Mallu , alles ma avaladasin arvamust et tume väga ei sobi aga
  siin koos kleidi ja meigiga ten points. 🙂

 • Avatar
  Vasta Eveli 20. juuni 2018 at 04:23

  Siis hakkasin su blogi juba lugema,kui ootasid Mari(u 4 raseduskuu).Huvitav lauseehitus blogis paelus juba siis ja loen huviga siiani,-küll kohvi ,küll tee kõrvale hea lugemine.

 • Avatar
  Vasta Liis 19. juuni 2018 at 16:56

  Ei tea üldse kuidas köögi otsa sattusin, aga mäletan aega kui USAsse kolisin(pea 6 aastat tagasi) siis oli sinu blogi lugemine nagu suur lohutus ja vähendas koduigatsust. Lugesin su blogi nii kaugele kui oli võimalik ja imestasin kuidas üks inimene nii ilus saab olla. Ja sellest ajast olengi lugema jäänud.
  Tänks et ikka endiselt kirjutad 🙂

 • Avatar
  Vasta Triin 18. juuni 2018 at 23:00

  Ükskord ammu jagas keegi FB seinal lugu (ja pilti!!!) kuidas Kardo ajas jalga sinu lühikesed teksad ?. No kohe tekkis huvi et oot oot mis värk on? ? Ja siis lugesin paar tundi sinu elu ?
  Nüüd on su blogi mu nn “öökapiraamat” – mul lihtsalt pole aega midagi sisukamat lugeda oma kohe 9 kuuse aktivistist poja kõrvalt!
  Mulle meeldib ja sobib sinu huumor ja ellu suhtumine! Minu masti naine ma ütlen! ?

 • Avatar
  Vasta Marion 18. juuni 2018 at 20:49

  Lende sünnituse (peaaegu-) live’i ajal 😀

 • Avatar
  Vasta G 18. juuni 2018 at 16:10

  Vaatasin laivi ja ei näinud küll sellel üritusel mõtet.
  Selline asi peaks olema blogijate ülistamiseks, tunnustamiseks ja promomiseks.

  See aga mis seal laval toimus oli haige! Saan aru, et Saagim ei teadnud midagi blogijatest aga mingisugune filter võiks ikka ees olla.

  Suur kivi marimelli kapsaaeda, et selliseid asju ette kirjutas. Täiesti haige. Põhjus ka miks ma tema blogi enam ei loe, sest täielik draama üleskiskuja. Ilmselt tema poolt tahtlikult tehtud et äkki ikka saab natuke meedia tähelepanu ka.

  • Avatar
   Vasta Britt 19. juuni 2018 at 14:27

   Kas kuskil on üleval
   ka see EBA järelvaatamine vms?

 • Avatar
  Vasta Kaisa 18. juuni 2018 at 15:20

  Ma nägin sind esimest korda Kuressaares Merepäevadel! Enne seda ei olnud ma sinust mitte midagi kuulnud ega näinud, veel vähem sinu blogi lugenud. Merepäevadel õde ütles mulle “Näe seal on see Mallukas”. Mina ei osanud midagi ütelda, kuna ei teadnud sind ega sinu tegemisi. Edasi juba läbi Fb sattusin sinu blogisse. Nüüdseks on enamus postitused loetud ning iga kord ootan suure põnevusega uut postitust. Tahaks lugeda ka sinu “Salastatud” postitusi! Kas pean saatma sulle ankeedi vms?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. juuni 2018 at 15:21

   tead ma ei usu et seal midagi põneavat on 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 18. juuni 2018 at 14:18

  Hakkasin blogi lugema, kui Mari ootasid, kuna olin ise ka just esimest ootamas, siis oli huvitav lugemine 🙂
  Ja nyyd vaatasin, et lausa topfänn minust saanud 🙂
  Loodan, et sul on jaksu veel kaua blogida ??

 • Avatar
  Vasta Kätlin 18. juuni 2018 at 14:02

  Ma täpset aastat ei mäletagi.Kuid meil oli kunagi ühine tuttav,kellega sulle külla tulime (Siis nägin ka esimest korda kuidas õieti kana ahjus tehakse 😀 (õllepudeliga 😀 ) ).Ning siis see tuttav rääkis kes oled ja millega tegeled-sellest ajast saati olen vahelduva eduga jälginud sind 🙂

 • Avatar
  Vasta Anni 18. juuni 2018 at 12:18

  Mina mäletan ,et ma lugesin kunagi su artikleid kui ned ilmusid vist Naistelehes weebis aga blogi olen lugenud viimased 3 aastat või isegi rohkem ,aeg lendab ei suuda järge enam pidada 🙂 aga selle aja jooksul olen kindlasti kõik postitused läbi lugenud, Ma peale sinu blogi loen ainult ühte veel ja see on AMHT rohkem ma ei loe nii ,et mul oleks kõik postitused loetud, ma olen küll mõne üksiku Leenu ja Palja porgandi posti lugenud ning vahepeal järgisin ka Triinu blogi aga nii on see jäänud ,et Teie kaks olete ikka väga südamesse jäänud ja nii on 🙂

 • Avatar
  Vasta ML 18. juuni 2018 at 09:02

  Mina hakkasin su blogi lugema vist u siis, kui sa Mari ootasid või oli ta just sündunud.. eks guugeldades sattusin, kuna ootasin ka ise beebit ja lugesin neid blogijaid, kes olid rasedad või just sünnitanud.. Nüüdseks enamus neis enam ei blogi või teevad seda väga vähe, aga õnneks sina oled jäänud ja alati loen naudinguga ja naeran vahel pisarateni..Kuna ma ise olen suht sinu täielik vastand (ok, pohhuist olen ma ka natuke), siis seda enam sa meeldid mulle..Vahel käin mitu korda päevas piilumas, et kas on tulnud midagi uut .. 🙂 Seega edu sulle kõigis su tegemistes ja sa oled igati oma auhinnad ära teeninud.. 🙂

 • Avatar
  Vasta Helery2 18. juuni 2018 at 08:37

  Googeldasin järgi ja aastal 2014 kui oli lindude teema. Peale seda ludesin vanemaid postitus kuni leidsin, et täitsa mõnus blogi mida lugeda

 • Avatar
  Vasta M 18. juuni 2018 at 07:40

  Jaa ,ainus kes ebasümpaatse mulje jättis oli Saagim .Mulle ei meeldi kui inimene arvab et ta on hääästi naljakas aga tegelikult ei oska nalja teha .On õhtujuhte kes teevad oma tööd nii et saavad ka lahjuminekud ja kõik intriigid naljaga ,samas heasüdamlikult räägitud aga Any lihtsalt olemuselt juba tundub nagu üks räige bully ,pilk on juba selline et tahaks kritiseerida ja ära panna .Sinuga ta ei julgenud väga tõmmelda ,eks ta teab et sa võid ka vajadusel terav olla ja sutsata ?
  Igastahes muidu tundus väga tore olevat ,mulle meeldis see teatri meeleolu 🙂

  • Avatar
   Vasta Kadri 20. juuni 2018 at 21:04

   nõustun sinuga täielikult, saagim ongi üks labane ja kombetu tibi, kes tunneb end kõige paremini just draamade ja skandaalide keskel, seepärast talle igasugu kuulujutte meeldibki arendada kõigi kohta.. :/

 • Avatar
  Vasta Anett 18. juuni 2018 at 07:38

  Loen sellest ajast, kui olid esimest korda rase. Delfis viskas su kolumni ette.

 • Avatar
  Vasta Annika 17. juuni 2018 at 23:50

  Ma ei teadnud blogidest mitte muhvigi siinnamaani, kui oli üks kole lugu ühest väiksest tüdrukust ja terve meedia ja televisioon seda kajastas. Siis kirjutasid ka sina sellest oma arvamuse ja sealt see kuidagi kulu tulena levis. Lugu ise oli kurb, kuid sinu julgus asjadest rääkida nii nagu nad on, ongi see põhjus miks mulle sa silma jäid. Olete väga toredad- kogu see teie kamp! 🙂

 • Avatar
  Vasta Nele 17. juuni 2018 at 22:57

  Alates Lende sünnist. Lugesin kuskilt (vist Delfist), et keegi Mallukas sünnitab laivis. Olin siis ise viimast kuud rase ja kõik sünnitusega seonduv huvitas mind.
  Hiljem olen aeg ajalt lugenud. Aga kõige südamelähedasemad on Lende tegemised. Kuna mu oma tütreke on üks kuu Lendest noorem.

 • Avatar
  Vasta Pirx 17. juuni 2018 at 22:54

  Mina hakkasin lugema kunagi ammu ammu, kui mu üks tollane kolleeg jagas enda Facebooki seinal sinu postitust sellest kuidas sul oli üks kassidest kaduma läinud ja siis üks kassipäästeorganisatsioon oli kassi üles korjanud ja ei tahtnud enam tagasi anda. Ma täpselt ei mäleta, sest see oli ikka väga ammu, äkki juba ligi 10 aastat tagasi… Siis ma lugesin seda postitust ja tundus, et päris lobeda sulega tüdruk ja siis ma olengi jäänud siiamaani lugema. Igasugused parooli küsimused jm jäi minust kõrvale, parooli kunagi ei küsinud ja olen olnud selline tagasihoidlik lugeja lihtsalt.

 • Avatar
  Vasta Liis 17. juuni 2018 at 22:08

  Hakkasin lugem kaks aastat tagasi, otsisin midagi guuglist kriidivärvide kohta ja jõudsin sinuni. Olin kuulnud su blogist kolleegilt aastake varem (küll mitte pulmadest, raamatust ega muust) ja üht postitust lugenud, mis oli sümpaatne, aga see oli ka kõik. Tundusid vahva, aga mitte minu teetass (filoloogina olen väheke norija ja muidu keskmisest teravam). Kui aga kriidivärvidest lugesin, ja sa kirjutasid sel teemal mitut puhku, hakkas su ladus jutujooks mulle üha enam meeldima.
  Nüüd loen igapäevaselt ja ehkki ma alati kõigega nõus ei ole (pohhuism ja tarbimistarve), kiidan sind väga. Sul on loomupärast talenti kirjutada ja hea huumorimeel, uuest imeilusast soengust rääkimata! Nii et plaanin edaspidigi lugeda ja ootan huviga erinevatel teemadel postitusi.

 • Avatar
  Vasta A 17. juuni 2018 at 21:52

  See kurikuulus “Hitler emmede” postitus kuskil oli ja siis võttis ikka oma mitu-mitu päeva,et algusest peale kõik läbi lugeda ja sealt maalt ei tohiks olla mitte ühtegi lugemata postitust va need mis parooliga,sest seda au pole mulle kahjuks osaks saanud. A no elasin siiani sellete, saan vast edasi ka hakkama 🙂
  Maru vahvad olete kogu oma perega!!

 • Avatar
  Vasta Lisbet ma olen niiiiui kade! :D 17. juuni 2018 at 21:39

  Mangi horoskoobi skandaali kaudu 😀

 • Avatar
  Vasta G. 17. juuni 2018 at 21:32

  See vist ilmus kuidagi mu ajajoonele, ju keegi kommenteeris mu sõbralistist su postitust vms. Siis mõtlesin, et ma oleks kuulnud sellisest blogist midagi, et kui tobe ja mõttetu see on ?? tulin siis ikkagi uudishimust piiluma… Jäin lugema, alguses kohe meeldib ei julgend su lehele panna, sest no teised näevad ju ja appi kui piinlik 😀 aga märkamatult olin su igapäeva lugeja ja kunagi igavusest lugesin vanad postitused ka läbi. Abielus sa siis veel Kardoga ei olnud, seega juba päris pikaaegne blogilugeja 🙂

 • Avatar
  Vasta p 17. juuni 2018 at 21:28

  ükskord vist olid põssaga telekas,
  mingi aeg kandsid prille mingi skandaal oli kas imetamise või põrsa teemal, keegi kiusas

  siis mingi hetk kiusati sind teiste poolt.
  teinehetk oli sul mingi madalseis, et blogi kinni panna.
  ükskord oli pulma kajastus.
  ja vahel ikka kiikand siia.
  vahel ei taha kuuldagi ega huvitagi ükski asi.
  siis jälle muud neti otsingusse ei oskagi blogidest panna kui mõned m tähega blogid ja kõik. :P:D.

 • Avatar
  Vasta Marilyn 17. juuni 2018 at 21:19

  Mäletan, et kellelgi oli kodusiga ja siis uurisin välja, et kellel 😀 Nii ta läks.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 17. juuni 2018 at 20:41

  Olen sinuga 2 korda samal ajal rase olnud. Sinu raseduse ja emaduse tunnete kirjeldused olid alati sellised jube hea huumoriga kirja pandud ja alati sain tunde, et näe tal on samamoodi, aga suudab nalja visata ka veel.

 • Avatar
  Vasta Wizz 17. juuni 2018 at 20:28

  Trussikumiisu lugu oli üks esimesi, alates millest sain aru et sa minu masti inimene, siiamaani loen ja elan kaasa teie pere tegemistele.

 • Avatar
  Vasta Kirsika 17. juuni 2018 at 20:27

  Ma avastasin su feisbuukist, kui mu s6pradest oli keegi sind laikinud v6i kommenteerinud v6i oli mingi uudis.. ei mäleta nii täpselt. Aga see oli törts ennem sinu ja Kardo pulmi, sest kohe olite ka telekas oma pulma teemaga. Peale seda loen iga postitust ja vaatan iga laivi ning mees närvitseb kodus, et JÄLLE SEE MALLUKAS. 😀
  Sa olid esimene, keda jälgima hakkasin ja läbi sinu blogi avastasin teisi blogijaid. Tänaseks on lugemist päris palju. Niiet… aitäh, et suunasid mind vähemalt midagigi lugema 😀

 • Avatar
  Vasta Ülle 17. juuni 2018 at 20:12

  Hakkasin sinu blogi lugema 2016 juunis, kui olin äärmiselt raskes hingelises olukorras, olime abikaasaga saanud päevapealt 5 kuuse rinnalapse hooldajaks ning kaks kõige lähedasemat tütar ja ema olid ühel ajal haiglas. Sinu blogi oli just see mis andis mulle jõudu ja meeldetuletuse kuidas väikese beebiga toimetada, millest endal oli möödas juba üle 20aasta.
  Hiljem aga 2017 aasta märtsis helistasid sa mulle ja pakkusid meie perele abi, mis oli väga armas kokkusattumus.

 • Avatar
  Vasta Kapten 17. juuni 2018 at 19:55

  Mina kuulsin sinust esimest korda kui Facebookis üks mu väga hea sõbranna kommenteeris vihaselt su postitust, kus manitsesid mingit teist blogijat kuna ta oli homovihkaja vms. Ma olin nii šokeeritud, poleks iial osanud arvata, et mu sõbranna näol on tegu taolise homofoobiga, Tänaseks me enam ei suhtle ja eks see ole ka üks põhjus, ma lihtsalt ei suutnud teda enam endise pilguga vaadata. Ma ei mõista sallimatuid ja ebatolerantseid inimesi. Nii, et tänks, et ta tõelise pale paljastasid. 😀 Igatahes peale seda ma siia enam ei sattunud kuni keegi jälle laikis su pulmateemalisi postitusi ja see tundus huvitav, hakkasin neid lugema ja tänase päevani loen kui mõni pealkiri huvitav tundub. Vahest mõtlen aga, et kes see blogija oli, kellest sa selles esialgses postituses kirjutasid, tema blogi peale küll ei tahaks sattuda. Ma pole aga uuesti seda postitust üles leidnud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 19:56

   merje vist 😀

   • Avatar
    Vasta Kapten 17. juuni 2018 at 20:05

    Aa siukest ei tea õnneks. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerli 17. juuni 2018 at 19:26

  Hehee.. Mulle sattus kuskil kunagi juhuslikult ette, kus Kardo vastas Sinu lugejate küsimustele. Ja küsimusele, et mis teda närvi ajab, vastas ta, et Lotte. Selle peale ma mõtlesin, et jumal tänatud, maailmas on veel üks inimene, kelle arust see Lotte on pehmelt öeldes veits kummaline kuju ning minu sümpaatia oligi teiega. Siis läksin blogi lugema ja muidugi oma suureks pettumuseks avastasin üsna varsti, et Lotte all pidas ta silmas hoopis teie enda koera 😀
  Aga lugemine meeldis väga ja lugejaks jäingi ja meeldib ikka veel väga 🙂 Pildid meeldivad ka!! 🙂

 • Avatar
  Vasta Ma 17. juuni 2018 at 19:03

  Tal on ka nüüd oma blogi – http://www.blondiin.ee
  ?

 • Avatar
  Vasta Hekti 17. juuni 2018 at 18:54

  Nagu enamvähem kõik siin vastanutest, on ka minul sama sündroom: korra loed ja jäädki lugema. Sa lihtsalt kirjutad nii hästi.
  Ma pakun see oli u kaks kuud vmslst tagasi, kui sattusin korra mingil iks põhjusel su blogi lugema, ‘ala mu vihavaenlane ( jah, kujuta ette, mõnel vähem normaalsel inimesel võib selline ka veel eksisteerida) avaldas sinu mingit arvamust kuskil ja pidades teada saama, milline bitch 😀 ta on ja mida täpselt mõtleb, siis pidin sinu selle miski postituse läbi lugema ja nii ma siis omamoodi võlutud saingi sinu sellest blogist. Nüüd muidugi ütleks, sinu võrratust blogist.
  No mis sa teed kui inimene piiderdab sind ja rahu ei anna ja sa lihtsalt oled sunnitud selle nn bitch’iga tegelema ja arusaamaks mis ta üldse tahab sulle öelda, siis vahel satudki sellistele kolmandatele radadele. Muidu ma poleks ka eales ette kujutanud, et ma üldse mingi Malluka blogi lugejaks oleks hakanud. Aga kuna ma olen ka suht “elutu” praegu, siis on hea aegajalt kiigata, mida elulist sa kirjutada. (Vabandan selle sinatamise pärast, aga elu keerdkäigud on õpetanud, et iial ära Sinata). Justnimelt, sa kirjutad täiesti vahetult ja eluliselt ja kui sul on natukegi kirjutamis/ sõnaseadmis oskust, siis need kaks asja kokku ongi kõige võluvamad. E sõnaseadmis oskus ja vahetus.
  Elades lihtsat elu, naudin ma täiega lihtsalt elukirjeldust.
  Ennem olin sinust paaril korral kuskikt kuulnud, kuid muu ettekujutus puudus.
  Kirjas oled sa muidugi hoopis teine, kui ekraanil, aga see on ka huvitav neid kahte omavahel kokku panna! Oled tegelikult hoopis keegi teine, kui see, kes blogi peab, aga üldjuhul on see vist ka lugeja enda eelarvamus või sisseõpitud ilukirjanduslik arusaam.

 • Avatar
  Vasta lillll 17. juuni 2018 at 17:39

  Hakkasin lugema, kui käimas oli Trussikumiisu saaga. Vot Kroonikat ei ostaks ma poest kunagi (sest piinlik oleks), aga sellist kuuma teemat lugesin salaja oma kodus suurima heameelega. Jõle põnev oli 😀 Ja no siis avastasin, et su kirjastiil mulle hirmsasti meeldib ning jäingi lugema. Kõiki muid blogisid suvatsen lugeda vaid siis, kui seal draamad on, sinu blogi loen igapäevaselt.

 • Avatar
  Vasta G 17. juuni 2018 at 17:31

  Hakkasin lugema, kui Mari ootasid ja tegite Kardoga küsimustele vastamise video. Sõid seal nii isuga seda jokeri mahlajäätist, mäletan, et läksin kohe pärast vaatamist seda ostma. Hea reklaam, endale ja jäätisele! 😀

 • Avatar
  Vasta C. 17. juuni 2018 at 17:25

  Vaatasin ka osaliselt järgi seda EBA ülekannet. Saagim on nii häiriv. Jättis sellise mulje, et tema on õhtu täht, ja need blogiad on lihtsalt tüütut segajad tema tähelennu juures.
  Ja igakord kui keegi lavale läks, et auhind vastuvõtta, siis nii kui võitja jala lavale tõstis, igakord Saagim korrutas nagu papakoi, et tule istu minu juurde. Kui ta õhtu alguses ära mainis, kuidas õhtu üles esitatud on, siis pole vaja koguaeg ju rõhutada, et võitja peab istuma tema kõrvale. Blogijad pole lollid 😉
  Muidugi need küsimused. Appi… Ma arvan, et ma oma raseda hormoonidega oleks Saagimile seal paar paremat sõna öelnud. Edev mõttetu olevus.

 • Avatar
  Vasta Kristi 17. juuni 2018 at 17:25

  Lugema sattusin enne Mari sündi. Olin sattunud lugema mingit postitust kus sa irooniliselt kirjutad umbes, et issand kui titt sünnib siis me ei saagi enam Kardoga kahekesi koos olla, las see titt röögib teises toas jne.. hästi koledasti oli kirjutatud. Tol hetkel mõtlesin, et mingi täiega bitch ja jätsin asja sinnapaika. Hiljem sattusin mingi uue postituse peale ja siis lugesin juba kõik algusest lõpuni läbi ja siiani.

 • Avatar
  Vasta K 17. juuni 2018 at 17:10

  Mina alustasin sinu blogi lugemist peale seda kui üks tuttav jagas su võitlust pääsupoegade elude eest. See vist oli juba…aastaid tagasi?:D

 • Avatar
  Vasta Triin 17. juuni 2018 at 16:56

  Kui telekas uudistes su pulmi näitas. Siis Googeldasin. Ja sellestajast saati loen igapäevaselt.

 • Avatar
  Vasta H 17. juuni 2018 at 16:53

  Leidsin Su blogi siis kui Sul Milvi ükskord kodust plehku pani ja keegi Nõmmekate grupis kuulutas, et siga jalutab Nõmmel ringi ning keegi seal siis teadis kommenteerida, et see blogija Malluka siga;)

 • Avatar
  Vasta E 17. juuni 2018 at 16:42

  Hakkasin lugema siis kui Mari ootasid, umbes 2014 suvel 🙂

  • Avatar
   Vasta E 17. juuni 2018 at 17:22

   Sorri, 2013 ikka 😀
   Olin ka sel ajal rase

 • Avatar
  Vasta K 17. juuni 2018 at 16:39

  Mina hakkasin lugema, kui kirjutasid, et ootad Lendet. Sellest ajast olen kõiki postitusi lugenud, ning ilmselt tegin elu parima otsuse, et selle postituse lahti võtsin!

 • Avatar
  Vasta K 17. juuni 2018 at 16:35

  Mina sattusin blogi lugema, aga väga huvitaval moel:
  Kuni 2016 aastani polnud mul aimugi, kes on Mallukas ja millega ta tegeleb. Ûhel juunikuu päeval sattusin ma rongiga Tartust Tallinna sõitma ning minu kõrval istus vanem proua, kes naeris väga- väga valjult . Muidugi hakkas mind huvitama, mis tal seal nii naljakat siis oli ning piilusin üle õla ja nägin nime “Mallukas”. Ta sõitis rongis ûhe peatuse ning kohe, kui ta oli rongist väljunud oli minul vaja teada saada, mis seal siis nii naljakat oli. Googeldasin siis ja leidsin su blogi – minu mäletamist mööda oli seal postitus Kardost ja mingitest kurkidest ning see oli kirjutatud lihtsalt niii hästi, et Malluka blogi võlus mind täielikult.
  Sellest ajast peale ma hoiangi end iga päev kursis sinu tegemistega. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 16:37

   haha, appppiii kui äge lugu 😀

 • Avatar
  Vasta Marta 17. juuni 2018 at 16:20

  Ma hakkasin siis, kui leidsin su rasedusblogi (sa olid siis juba ammu vist sünnitanud). Mul oli rasedus piin, ma polnud selle kohta mitte midagi uurinud, ma ei teadnud midagi, ma pigem olen koguaeg olnud karjäärinaine, mind üldse see titeteema ei tõmmanud.. ja siis, kui tekkisid mõned probleemid, jõudsin sinuni ja mõtlesin: issand, keegi räägib ausalt rasedusest.

  Kooli ja ülikooli ajal alati mõtlesin enda rasedaid sõbrannasid vaadates, et lust ja lillepidu.. aga olgem ausad, siis mind see ei huvitanud ka absull…niiet. Ma olin vist kõige imelikum rase maailmas. Ma peale lapse sündi hakkasin alles talle asju muretsema.. ja no vakrit ei ostnudki.. ja muid vanemate mugavusvidinaid ammugi mitte.

  Ühesõnaga, sinu blogi (tagant järgi siis) lugesin, kus sain teada, et rasedus pole ka teistel lust ja lillepidu.

 • Avatar
  Vasta Katrin 17. juuni 2018 at 16:11

  Ma alustasin su blogi lugemist natuke peale Mari sündi, siis tuli ülikool meie vahele, ja nõudis kogu mu tähelepanu endale. Aga umbes Mari esimesel sünnipäeval hakkasin taas su postitusi lugema ning paar kuud võinii tagasi võtsin julguse kokku ja hakkasin vahel kommenteerima ka. Loodetavasti blogid kõrge vanaduseni 😀

 • Avatar
  Vasta Janeli 17. juuni 2018 at 16:11

  Oh kes seda mäletab kuidas ma siia sattusin… Ma arvan, et ka siis kui Mari ootasid.. Ma olin siis nii noor ja naljakas, et nii huvitas see rasedus jms ?
  Ja eile olid tõesti megalt kaunis, vaatasin su laivi ja mõtlesin, et täitsa pekkis ikka kui ilus inimene… Meenutasid mulle Elisabeth Reinsalu ?
  Igatahes jah, sa oled mulle aastatega nii armsaks saanud, et elan sajaga sinu tegemistele kaasa! ❤️

 • Avatar
  Vasta Anny 17. juuni 2018 at 15:56

  Mingis loengus oli mega igav ja siis jõudsin Hitleriemmede postituse kaudu blogi likemiseni. Aga aastat ma ei tea, sest see Hitleriemmed oli juba ilmunud ennem. Ehk oli 2014 sügis v 2015 algus? Kevadeks ma lugesin. Ja nüüd olen sõltlane. Igapäev käin mitu korda vist fb vaatamas, mis uut on. Kas Mangi saaga juba jätkub (need krdi järjejutud??‍♀️)?
  Aga ma olengi ehtne lugeja, sest vaadata ma ei viitsi. Mõnda live (eriti alguses) olen vaadanud, aga lugeda meeldib rohkem.

 • Avatar
  Vasta S. 17. juuni 2018 at 15:43

  Ma ei teagi nüüd täpselt enam, tundub nagu terve igavik, aga samas oli sul juba Mari olemas, aga Lendest polnud märkigi veel. Seda ka täpselt ei mäleta, kuidas. Ilmselt kas keegi mainis või jooksis mulle kuskil facebookis või uudistes su blogi ette. Hakkasin lugema, päris palju postitusi lugesin veel tagantjärele ja no sa hakkasid mulle nii meeldima, et minust saigi sinu püsilugeja 😀 Julgen arvata, et mingi kolm aastat olen vast ikka jälginud su tegemisi. (ihii, kõlaks nagu ma mingi salapervar või stalker sul :D)

  • Avatar
   Vasta S. 17. juuni 2018 at 18:54

   Välja mõtlesin. Siis kui sul pulmad olid ja uudistes sellest räägiti, ma ei tea kas seitsmestes uudistes või reporteris, siis mõtlesingi, et kes see Mallukas veel on ja miks on tema pulmad üldse uudistes. Ja guugeldades jõudsingi siia ja edasist juba kirjutasin siia. Aga su pulmadest vist ongi kolm aastat möödas? Võinoh vähemalt sellest, mis uudistes oli. Sest mu mäletamistmööda oli sellega ka veel oma teema, et kas te olite hoopis varem juba abiellunud vms? Midagi nagu häguselt meenub või siis on midagi valesti meeles 😀

 • Avatar
  Vasta Katre 17. juuni 2018 at 15:33

  Hakkasin lugema umbes siis kui sul pulmad olid ja tv3 seitsmesed uudised sellest paar lugu tegi.

 • Avatar
  Vasta KK 17. juuni 2018 at 15:29

  Igapäevaselt jälgima hakkasin siis kui juuksed ühe päevaga tumedast blondiks värvisid ?Alguses mul õde vaatas,et miks sa seda nõmedat Mallukat followid aga nüüd loeb ise ka ja isegi mu ema hakkas hiljuti sind facebookis jälgima?Ma olin sust kuulnud ja mingeid asju blogist lugenud juba varemgi..aga mingit regulaarselt jälgimist ei olnud ja pigem vaatasin siis kui kuskil foorumis sind kiruti …? Igatahes hetkel on sinu blogi ainuke mida igapäevaselt loen ja su laivid on ka ägedad(võiks aint rohkem teha neid? )

 • Avatar
  Vasta E. 17. juuni 2018 at 15:25

  Hakkasin lugema kui pmst laivis sünnitasid. Vaprake 😉

 • Avatar
  Vasta Ave 17. juuni 2018 at 15:17

  Suvi 2016. Õde soovitas,sest olid ka rase nagu ma. Tema oli juba siis vana lugeja ja ikka mainis sind. Oli tõesti hea lugeda ning sain palju head infot. Minu tüdruk sündis septembri lõpp. Nüüd taas ootan beebit ning nüüd sinuga peaaegu samal nädalal. Seekord sa ees. Taas nii hea lugeda ja samastuda.

 • Avatar
  Vasta B.Bligzna 17. juuni 2018 at 14:59

  Paar aastat tagasi igas seltskonnas, kus viibisin käis alati läbi teema “Mallukas”. Ikka sama vana jutt, et sa nii paha ja vastik ja nõme blablablaaa. Kuna ma ilma teemat tundmata kaasa ei viitsinud bitchida, siis otsisin su blogi üles, et ise oma arvamus asjast kujundada. Ilmselt olen ma ka siis see paha ja vastik, kuna oled täitsa minu masti naine. Aus, analüüsiv, otsekohene ja räägid asjadest otse.
  Tänaseks olen igapäevane jälgija. Väga tihti olen saanud innustust ja jõudu sinu postitustest. Sa oled suurepärane inimene, aitäh Sulle ?

 • Avatar
  Vasta Rix 17. juuni 2018 at 14:59

  Jep, Hitleremmede postitus ilmselt oli see, mis Sind jah “pilti” tõi rohkem, enne ilmselt olin Delfis paari su raseduspostitust veel lugenud, sest olime samal ajal rasedad (mul oli tähtaeg septembri lõpp), kuid see kurikuulus postitus ilmselt tekitas rohkem huvi jälgima hakata.
  Nii et pärast seda olen olnud püsilugeja. Aga olen seda siin vist varem ka maininud, et esimesed paar aastat oli see selline love-hate relationship 😀 Sest no kohati olid Sa nii mõistlik ja heasüdamlik ja õige asja eest väljas (eriti võõraste suhtes) ja kohati nagu lapsik mats (vabandust, aga no Su selle hetke lapsekasvatusmeetoditega ja keelepruugiga ma ei suutnud väga suhestuda lihtsalt).
  Sümpaatseks muutusid Lende ootamise ajal ja no pärast seda ….. avaldan kiitust, sest ma ei ole lugenud Sinult ühtegi sellist postitust, mille eest ma Sulle kiitust ei avaldaks või õlale ei patsutaks, sest maailmal on vaja selliseid ausaid väljaütlejaid, kes räägivad asjadest nii nagu nad on, jäädes ise sealjuures viisakaks ja tolerantseks ning kutsudes kõiki üles tunnistama oma vigu ja olema parem versioon iseendast 🙂 Nii et tubli töö!

  • Avatar
   Vasta Rix 17. juuni 2018 at 15:00

   Nb! Unustasin öelda, et uus soeng teeb Sind veel 100x sümpaatsemaks ning sobib Sulle võrratult! Kuidagi palju rohkem see Sinu praegune SINA kui blondiinina. Ehk siis sisu ja välimus tunduvad nüüd rohkem kooskõlas 😉

 • Avatar
  Vasta Kris 17. juuni 2018 at 14:55

  No ma ei tea enam..100 a tagasi äkki? Marit veel polnud, aga ma ei olnud nö püsilugeja. Tol ajal olid suht terava keelega ), mu vaated kohe üldse ei klappinud sinu omadega ja siis kui kuskil jälle (elu24s nt) mingi teema oli, et “vat see Mallukas tegi seda ja toda”, siis läksin vaatama, et no mida ta siis tegi :D. Ja siis lugesin.
  Aga viimased kolm aastakest ma usun (kui mitte rohkem), loen kohe kui uus post tuleb ja elan kaasa teie tegemistele. Oled läbi teninud hämmastava arengu ja kirjutad huvitavalt. Seega sinu blogi on nr 1, pole kahtlustki, ja ma ei hääletanud mitte kuskil.. ei teadnud,et sai :D.
  Edu teie perele ja ilusat suve! 🙂

 • Avatar
  Vasta anni 17. juuni 2018 at 14:52

  Òhtusöök viiele. Kiindumus esimesest paarist lausest ilmselt. Nii ùdini julge ja avameelne. Miks sinusuguseid rohkem ei ole siin ilmas!!?

 • Avatar
  Vasta trt 17. juuni 2018 at 14:50

  Mina loen päris ammusest ajast, enne Kardo aega igatahes, haige kassnaise igin vms sarnase nimega blogi oli. Peaks mul vana arvuti feedreederis veel alles olema nähtavasti. Jäid silma, sest olid julge, leidsin vast Daki kaudu kuidagi, ta oli siis nö suurim blogide staar. Kogu aeg püsilugeja ei ole olnud, aga mingi aja tagant jälle uurin, mis elu elad 🙂

 • Avatar
  Vasta nimi 17. juuni 2018 at 14:49

  Mina hakkasin lugema siis, kui keegi Facebookis jagas seda Hitler-emmede postitust. 😀 Kuigi mul endal polnud tol ajal veel mõtteski lapsi saada, siis lugesin ikka põnevusega sellest, kuidas sa Mari ootasid jne ja see on ka vist ainuke blogi, mida siiani loen, kõikide teiste vastu on huvi kadunud või on nad ise blogimise lõpetanud.

 • Avatar
  Vasta Mari 17. juuni 2018 at 14:42

  Mina alustasin su blogiga siis, kui olid Austraalias. Siis ma su avastasin ja lugesin kõik vanad postitused ka läbi ja no nii siia maani välja 🙂 võitsid mu südame hehe 🙂

 • Avatar
  Vasta Mariliis 17. juuni 2018 at 14:26

  Hakkasin lugema pärast seda, kui rasedaks jäin ja ema kinkis mu mehele su raamatu 😀

  • Avatar
   Vasta Marta 17. juuni 2018 at 16:24

   Mallukal on raamat :O?

 • Avatar
  Vasta Marika 17. juuni 2018 at 14:25

  Lapselaps kunagi jagas linki ja nii jäingi lugema, lahe oled. No see oli ikka tükk aega enne Lendet.

 • Avatar
  Vasta Kadriann 17. juuni 2018 at 14:15

  Mina sain teada su blogist ja hakkasin lugema seda siis, kui ootasid Mari ja tuli artikkel rasedate riietest.

 • Avatar
  Vasta Liis 17. juuni 2018 at 14:11

  Siis kui sa delfis beebi blogi pidasid Mari oodates. Kuidagi juhuslikult sattus siis mulle su blogi ette ja väga huvitav oli lugeda kuna olin just ise teada saanud, et last ootan. Muidugi siiani loen 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 17. juuni 2018 at 14:09

  Kõige pealt kiidan sind 🙂 Sa olid eile lihtsalt niiiiiiii kaunis, et mina poleks ka suutnud sellise soengu ja meigiga magama minna 😀 Püüdsid ikka selili magada ja seda ilu hoida? 😀 😀
  Millal ja kuidas ma su blogisse sattusin? Kõige esimesed vihjeid sain või kuulsin kuskil seltskonnas olles ilmselt. Siis tuli saade, kus Te Kardoga kommenteerisite mingit teist saadet. Oli vist kunagi midagi sellist? Ma polnud sind ega Marit ja Kardotki elusees näinud, kuid eelnevate juttude põhjal hakkasin puslet kokku panema ning härra Google aitas teid tuvastada 😀 Sellest hetkest ma su blogi lugejaks sain ja pole kordagi mõelnud sellest lahkuda. Ma ei tea mitu aastat see tagasi võis olla, kuid sellest hetkest algab minu ajaarvamine “sinu teadmisest”.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 14:13

   Avvv, nii armas, aitäh :D! Kahjuks ei ole sellest ilust suurt enam midagi alles tänaseks 😀

 • Avatar
  Vasta Maili 17. juuni 2018 at 14:07

  Ma esimest korda kuulsin sinust kui abiellusid. Äkki oli mingi teema, et kuidas tasuta pulmad saada vms !? Siis ma ei arvanud sinust midagi. Mingiaeg jäi fb mingi su blogi ette. Panin su lehele laik. Aga ilmselt lugema hakkasin nats ennem seda kui Lendet ootama jäid . Aga üleüldse on sinu blogi esimene keda lugema hakkasin. Polnud kunagi huvi pakkunud mingid blogijad. Teisi ma ei loe. Mõnele olen veel laik visanud aga pole siiamaani veel nii huvitav olnud, et võiks kellegi oma veel lugeda igapäevaselt.

 • Avatar
  Vasta A 17. juuni 2018 at 14:06

  Hakkasin lugema 2016. aastal vist. Kuulnud olin sinust muidugi varem, aga kuna mulje jäi ,et sa oled kõigest üks uhhuu, siis ei vaevunud nagu lugema ka. Aga 2016. a olin esimese lapsega kodune ja kuidagi järjest rohkem sattus FB ette sinu postitusi, mida minu sõbrad laikisid või kommenteerisid. Lugesin siis ise ka lõpuks ja siiani loen. Arvamus sinust otseloomulikult 3×360 kraadi muutunud 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 14:13

   Ju siis oled ise ka paras uuhhhuu 😀 Samasugused pidid ju ka tõmbuma 😀

 • Avatar
  Vasta Sirts 17. juuni 2018 at 14:03

  Mina avastasin su blogi kui ootasid Marit ja pidasid Defis beebiblogi. Olin ise samal ajal rase, seega oli huvitav jälgida. Sellest ajast saadik olengi käinud su blogi lugemas. Samuti olin ka siis rase kui sa Lendet ootasid. Ka mul on kaks tütart. Mõlemad detsembris sündinud. Nüüd kui sa kolmandat ootad, olen ka mina jällegi rase ja oli minulgi üllatusbeebi, sugu veel ei tea aga peaks sündima detsembri lõpp/jaanuari algus. Seega on olnud väga lahe kõik kolm korda sinuga koos rase olla ja lugeda blogist selle kohta mida isegi raseduse aeg läbi elan. 🙂 Jõudu ja jaksu edaspidiseks! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 14:14

   Haha, me siis rasedussistad:D

 • Avatar
  Vasta Liisi 17. juuni 2018 at 14:01

  No unustamatu “Hitler emmede” post. Keegi jagas seda tooaeg beebigrupis lisades juurde kui mõtetu kuju sa ikkagi oled. Jäin siis jälgima.. et aru saada kui mõtetu sa oled. Ikka loen ju pole aru saanud ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 14:03

   Hahahaha 😀 Good one!

 • Avatar
  Vasta Leedukas 17. juuni 2018 at 14:00

  Mina hakkasin lugema siis, kui sul enne Lendet rasedus katkes, mul oli endal ka just sellel ajal rasestumisega probleemid ja ma ikka samastusin sajaga. Enne pidasin sind kuidagi mõtetuks tölliks, kuid peale lugemist armusin sinusse (kuigi olen hetero ja väga õnnelikus suhtes) totaalselt ära. Sellest ajast peale oled minu salajane parim sõber. Käin siin lugemas lausa mitu korda päevas, loen ka kõiki reklaampostitusi ja klikin kõikidel linkidel. Imetlen, kuidas sa oled osanud üles ehitada nii mõjuvõimsa brändi. Soovin sulle igas sinu ettevõtmises kõike kõige paremat.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 14:02

   Nii äge, aitäh! Loodan, et sa said probleemid seljatatud ja oma tegelase majja!

   • Avatar
    Vasta Leedukas 17. juuni 2018 at 14:43

    Jaa, tänud, minu pojake on Lendest isegi mõned kuud vanem, nüüd olen jälle proovimas….aga seekord on sinul tugev edumaa! Kuna sa oled minu salajane parim sõber, siis mul oleks olnud ka seekord olnud rõõm koos rasedad olla.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 14:48

     No mul veel pikk rasedus ees, sa jõuad kenasti rasedaks jääda :D!

     • Avatar
      Yutulind 18. juuni 2018 at 14:38

      Ma muide olin kade kui sa enne mind teise lapse ootele jäid. Olin rahul, kui ebaõnnestus. Haige värk. Tahtsin samal ajal rase olla.

     • Mallukas
      Mallukas 18. juuni 2018 at 14:41

      Okeiiii 😀

 • Avatar
  Vasta Kets 17. juuni 2018 at 13:54

  Hakkasin lugema, kui sinu hitleremmede postitus mu fb newsfeedi mitu päeva üle uputas 😀
  Mõtlesin, et kuna nii paljud jagavad, ju siis ikka peab midagi põnevat olema. Ja ei eksinud, nii mõnus huumor on Sul ja kirjutad nii lahedalt ja vahetult, et olen seniajani igapäevane lugeja 😉

 • Avatar
  Vasta Getter 17. juuni 2018 at 13:53

  Mina hakkasin su blogi lugema umbes siis, kui sa alles Kardoga semmima hakkasid :D. Fbs oli sul tollal täpselt 167 fänni igatahes:D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 13:58

   Eriti täpselt mäletad :D!

 • Avatar
  Vasta meow 17. juuni 2018 at 13:48

  Muidugi mäletan. Hitler-emmede artiklist alates ofkoors ?

 • Avatar
  Vasta Kätu 17. juuni 2018 at 13:40

  Minu arust ka ei sobinud see maha tegemine või teiste elus sorkimine….haige lihtsalt. Pidu oleks ilma selleta palju ilusam olnud. Muu kõik oli ok. Ja sa olid väga kaunis peol 🙂

 • Avatar
  Vasta Evelin 17. juuni 2018 at 13:35

  Mina avastasin su blogi täitsa juhuslikult siis, kui sa Aussis olid ja sellest ajast peale olen juba teadlikult lugenud.

 • Avatar
  Vasta Jana 17. juuni 2018 at 13:30

  Vast siis kui see ask.fm teema veel oli. Said konkreetselt puid seal ma mäletan ja sealt edasi sattusin su blogisse ja siiamaani loen?

 • Avatar
  Vasta Raili 17. juuni 2018 at 13:23

  Mina mäletan küll! Lugema hakkasin siis, kui te Kardoga abiellusite ja sellest telekas rääkis. Paari päevaga lugesin kogu blogi läbi!
  Muide, ilusat hilinenud pulmaastapäeva!

 • Avatar
  Vasta Sandra 17. juuni 2018 at 13:22

  Heia! Kunagi ammu Delfi beebiblogi kaudu, kui Sa Mari ootasid ja rasedusest kirjutasid. Enne ei teadnud Sinust mitte midagi, lausa veider nüüd mõelda. Ammu oled “oma jope”, keda iga päev loen. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 13:23

   Su meil ka juba tuttav trukk mulle 😀

 • Avatar
  Vasta Merje 17. juuni 2018 at 13:19

  Ei võta süüd omaks. Millal sa mulle tere ütlesid? Ei kuulnud ega näinud sind isegi kuskil lähedalt. Mul on lihtsalt selline näoilme tavaolekus, see ei tähenda, et ma oleks pahane või mulle miski ei meeldiks. Kuskil Eveliisi lavaloleku paiku tekkis alles see wtf-tunne, enne oli kõik täiesti okei.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 13:23

   Võileivalaua juures, enne pidu 🙂

   • Avatar
    Vasta Merje 17. juuni 2018 at 13:33

    Vabandan, ei märganud, muidu oleksin vastu öelnud.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. juuni 2018 at 13:39

     No selge, tore, ma mõtlesin et ma nähtamatu 😀