AVALDAN ARVAMUST

nõmme seisvad kriminaalid

19. juuni 2018

Ma ei tea, kas teiste linnajagude facebooki gruppides on samamoodi, aga no kuna mina Nõmmel elan, siis on mul siinsetest inimestest ja nende kommetest kõige rohkem vaja huvi tunda. Nimelt hakkab mul varsti tunne tekkima, et targem oleks mitte jalga uksest välja tõsta.

Seisad kuskil tänaval, siis teeb keegi pilti ja ahhetab Nõmmekate grupis, et vaadake, selline inimene seisis minu maja ees, kahtlase näoga! Mis siis, et sina näiteks parasjagu seisatasid, et kotist nätsupakki otsida, juba hetkeline seismine on piisavalt kahtlusi äratav, et hiljem netist enda pilt leida.

Muidugi peatumata kõndimine on KA kahtlane, sest mida sa kõnnid võõraste inimeste majadest mööda? Mida sa tahad? Hoidku jumal, kui pilk peaks hetkekski teelt kõrvale kalduma ja sa teeksid veel selle surmapatu, et kellegi maja poole veel vaataks ka. Sellisel juhul tormavad julgemad majast välja ja kisavad, et mida siin õigupoolest vahitakse, mitte nii julged teevad aknast pilti ja postitavad selle värisevate kätega jälle Nõmmekate gruppi. Huh, vedas, et mees kodus oli, muidu oleks päise päeva ajal paljaks röövitud!

Kindlasti ei maksa ka autoga sõita, sest sellisel juhul jääb võõras auto kindlasti silma ja sellest tehakse loomulikult pilti, et siis murelikult uurida, et mida kaasnõmmekad arvavad, mida teha tuleks. Siis pakutakse kindlasti, et helista politseisse ja anna neile auto number, kirjuta veebikonstaablile ja eriti hea oleks, kui saaks ikka kahtlastest isikutest hea kvaliteediga pilti teha, mida tänavatel inimestele jagada.

Täna oli üles pandud pilt, kus neli kutti seisid auto kõrval ja rääkisid juttu. Nagu inimesi ikka auto kõrval juttu puhumas näha võib. Paraku olid nad enda teadmata rikkunud Nõmme reegleid, et tänaval seista (kõndida ja sõita) ei või ja koheselt oligi pilt juba Nõmmekate grupis üleval, selle sama kommentaariga, et jube kahtlased ja mees arvas, et üks on heroiininarkomaan. Kardo mul siin kõrval kommenteerib, et Eestis ei müüda heroiini vaid fentanüüli 😀 Sealsamas siis kõik soovitasid politsei kutsuda ja üks põrutas, et mida rohkem “selliseid” eestisse rändab, seda enam tuleks kaameraid kasutada. Pildil on neli valgenahalist noormeest, okei, võib-olla on veidi tumedamad juuksed.

Ma nõustun, et Nõmmekad võiks olla kogukond ja tore on, kui inimesed silmad lahti hoiavad, aga no tõsiselt ka, seal grupis muud juttu hommikust õhtuni ei ole, kui pildid “kahtlastest” inimestest, kes kellegi maja ees hingata, kõndida või mööda sõita julgesid. Kas siis tõesti on KÕIKI nii hirmsasti vaja karta? Ma ei kujuta ette, et ma seisaks paari sõbrannaga kuskil ja puhuks juttu, kui keegi mulle politsei kutsuks, sest äkki ma olen varas ja vahin teiste aedadesse.

Samas kui ma nüüd mõtlen, siis naistest pole tõesti pilte märganud, ikka ainult meestest. Kus on küll soovoliniku silmad? See on seksuaalne tagakiusamine, et naised võivad järelikult Nõmmel rahulikult kõndida ja seista, aga kui sul midagi rohkem püksis on, siis pilk maha ja jookse parem punktist A, punkti B, sest äkki sa kuskil vaatad liiga kaua ringi ja see on imelik.

Kuigi jah, jooksev MEES on väga imelik, sellisele kutsuks politsei ja annaks ise ka igaks juhuks kaikaga – raudselt jookseb Nõmme vahele vargile või vargilt, mis muud!

Loe ka neid postitusi!

57 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Leivi 21. juuni 2018 at 21:24

  Ma tahaks ka nüüd viriseda (elasin Nõmmel ja vean autoga siiani last lastehoidu Nõmmele). Ehk siis. Peale selle, et inimesed Nõmmel paranoilied on ja kardavad igat asja, võiksid nad ka ratastega (k.a muud mopeedid ja kerged sõidukid) sõitmiseks veidi liiklusmärke õppida! Sest iga kuradi õhtu ja hommik sõidavad inimesed ratastega ühesuunalisel tänaval vastassuunas. Suitsiidihaiged on Nõmmekad ka. Mul on nii kahju, et mul pardakaamera oli eemaldatud autost sel hetkel, kus üks noorpaar oma mopeediga mulle vastasuunas sõitsid Mai tänaval. Keerasid auto tagant välja! Hea, et mul pidurid pidasid.
  Srry, aga ma olen juba tige.

  Tänan tähelepanu eest!

  • Avatar
   Vasta Airi 22. juuni 2018 at 01:06

   Soomes vähemalt on jalgratturil lubatud liikuda ühesuunalisel tänaval vastassuunas,ei tea kuidas Eestis on..Minu jaoks oli ka see häiriv aga kui seadus lubab,siis pean kahjuks leppima sellega 🙁

   • Avatar
    Vasta Leivi 25. juuni 2018 at 10:11

    Eestis ei või, kui just ei liikle kõnniteel.

 • Avatar
  Vasta Kohalik 21. juuni 2018 at 12:18

  Kahtlasi tüüpe oli 3 ja Eestis müüakse küll heroiini.. ning heroiininarkomaan sattus õhtuse ringiga tänavale. Teda fotol ei ole. Ning auto oli naabri oma.

  Palun loe enne 3korda ja hästi aeglaselt postitus uuesti läbi..

  kui terminoloogia häirib, nimeta heroiini ja fentanüül opiaatideks.

  Kusjuures sama kamp nillib ka Viru tänaval turiste.

  Loodame lihtsalt, et siis sinu kodu kellegi võõra saagiks ei lange..

  • Avatar
   Vasta Teadja 21. juuni 2018 at 14:45

   Eestis ei ole tänavamüügis heroiini aastast 2001, kui asemele tuli (keemiline heroiin ehk fentanüül ehk valge hiinlane). See on ka opiaat aga mitte looduslikust moonivedelikust tehtud. Pigem ütleks, et kui ise ka täpselt ei tea, siis ei ole mõtet targutada.

 • Avatar
  Vasta Janne 21. juuni 2018 at 11:50

  Elan ka Nõmmel ja olen selles grupis. Nõus, et igat võõrast möödujat/peatujat ei peaks kahtlustama, aga too seltskond kellest jutt käib on ju tõesti kahtlane. Pilvise ilmaga päikseprillid peas vahivad aedadesse väites, et otsivad maanteed. Ja kommentaaridest selgub, et neid on mujal ka nii nähtud. No iga päev ja igalt poolt otsivad maanteed või? Pigem tõesti uurivad maad kuhu sisse murda jaanipäeval kus pooled inimesed on kuhugi maale ära sõitnud. Väga hea, pigem, et inimesed märkavad ja julgemad annavad ka märku neile, et neid on märgatud. Parem karta kui kahetseda, Nõmmel on viimasel ajal old päris palju vargusi ka. Ma isegi vahepeal jalutades vahin teiste ilusaid aedu, ent kohe kindlasti ma ei tee seda pilvisel päeval päikseprillidega jms mis kahtlaseks teeb.

 • Avatar
  Vasta Kadi 20. juuni 2018 at 17:16

  Kuulsin ühelt tuttavalt, kuidas keegi armas vanatädike käis tema maja ees oma kassi otsimas ja siis sai mingi kohaliku onu käest pahandada, kuna see olevat jube kahtlane, et võõras inimene tema maja ees kõnnib. Et mida ta küll tahab.. Ma ei tea, inimesed on liiga paranoilised juba. Ja täitsa nõme niimoodi üks vanaproua lampi läbi sõimata. Matslik käitumine. Lihtsalt kurb. Selle asemel, et küsida, mis on tegelik mure või probleem.

 • Avatar
  Vasta Mannakas 20. juuni 2018 at 16:57

  Olen ka seda Nõmmekate grupis seda märganud, et igast väiksest asjast tehakse paanikat ja külvatakse skandaali 😀
  Eluke Nõmmel on nii vaikne, et tuleb põnevust igast asjast leida.

 • Avatar
  Vasta Nimi 20. juuni 2018 at 16:29

  Muhahaha, mu arust on need samad tüübid, kes busside lõpp-peatuses ühes bussis filmi tegid, käisid mul töö juures ka veel küsimas, kas tohiksid filmida ja meie siis ütleks, et ‘me ei ole siin näinud sellist inimest’, mingi gruusia-eesti koostöös film tulemas ???

 • Avatar
  Vasta G 20. juuni 2018 at 15:57

  😀 No ma ei ole küll rassist,aga kui minu maja ees seisaks 4/5 grusiini/mustlast/rumeenlast ja vahiks aedadesse,siis ma mõtleks ka et kahtlane.
  Sa oled Männikuga nii ära harjunud,et ei pane tähelegi,aga kogu Nõmme ei ole selline.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. juuni 2018 at 16:09

   no ma ei oskaks pildi järgi küll pakkuda, et nad just grusiinid või mustlased on ja minu maja ees ei seisa pea kunagi keegi, sest ma elan üsna tupiktänavas, aga kui ka seisaks, ei saaks mul rohkem suva olnud 😀

   • Avatar
    Vasta Kohalik 21. juuni 2018 at 20:46

    Kui nendega vestelda, nagu too seljaga seisnud kohalik elanik tegi (keda sa siin väga tahad ka kahtlaste seltskonda paigutada) oma auto kõrval, siis saab ju kenasti aru, kust nad pärit või mis keeles räägitakse..

   • Avatar
    Vasta Kohalik 21. juuni 2018 at 20:48

    Kui sa nendega vestlemas oleksid käinud, oleksid aru saanud..
    Sa miskipärast pistad kogu aeg seda seljaga seisvat kohalikku, kes nendega vestlemas läks ka nende punti 😀 ja too bemm on ka kohaliku oma

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. juuni 2018 at 21:07

     kogu aeg? 😀 mul ausalt sellest konkreetsest seltskonnast suva, sest mina ei näinud neid ja vb olidki kahtlased, ma räägin pigem sellest, et kogu aeg on keegi nõmmekatele kahtlane.

  • Avatar
   Vasta Getter 22. juuni 2018 at 12:41

   Ja kui võõrad eestlased näiteks seisaks ja vahiks, siis ei muretseks. Püha müristus! Need kommid: Ma ei ole rassist, aga… Milleks siis üldse seda tiitlit mainida. Need mitteetmarassistoleks,AGA kommentaarid on absurdsed. Julgeme tunnistada ilma vigurdamata, kui meil on eelarvamusi! Usun, et paljudel on hetki, kui nad on nö rassistid ja samas järgmises situatsioonis samapalju kirutud tolerastid. See on inimlik, aga selle eitamine on lapsik.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 20. juuni 2018 at 15:15

  Issand loomaaed on kirju 😀 Meie koduskandis olen pigem mina see, kes ei karda noortele käratada, kui peale 11 ikka veel kõva mussiga maja ees passitakse või väikseid ahvjõnglasi katuselt turnimast ära ajab. Pilte ma just ei postita, aga noh nii palju kartust inimestel on, et kui ikka keegi kurjustab, siis ju miskit valesti on ja käituvad kohe korralikult.

 • Avatar
  Vasta Killu 20. juuni 2018 at 14:03

  Õismäel lapsega mänguplatsil mängudes liivaga sain mingist kortermaja aknast sellise venekeelse sõimu osaliseks.Mänguväljaku ümber on muru mis on kõik liiva täis ja minu pisike 1,5 aastane julges liiva visata 😀 Kohutav kuritegu! Seniilsed vanamutid.

 • Avatar
  Vasta M. 20. juuni 2018 at 13:04

  Kallid Nõmmekad, Eestis ei liigu heroiini juba aastast 2012. No worries.

 • Avatar
  Vasta katrin 20. juuni 2018 at 13:02

  Suht paranoiline kogukond on seal. Elan Nõmmel kortermajas ja mulle tulid kord vanemad külla. Seni kuni ma süüa tegin, läksid nemad mu 7-kuuse lapsega välja istuma. Järsku ilmus kohale veits joonud naabrimutt, kes hakkas nõudma selgitust kes nad on, mis nad selle pingi peal istuvad ja hakkas neid sealt füüsiliselt minema ajama. Lubas kutsuda politsei ja väitis, et nad on narkojoobes. Ma ei ole veel elus sellist psühhot kohanud. Ja ma veel arvasin, et Nõmme on kultuurne koht kus elada. Pigem on see täis paranoias vanamutte, kes arvavad, et kõik jahivad nende vara, et oma herokas kätte saada.

 • Avatar
  Vasta APPOOPII 20. juuni 2018 at 12:13

  Ma tean et sa üles seda ei lase sest kriitika kannatamine pole su tugev külg olnudki aga paar soovitust sulle minu poolt ja tasuta nagu sulle meeldib.

  PALUN mine ja lase endale ortopeedil taldadega jalanõud välja kirjutada sest sinu kõnnak on kohutav. isegi ei mõnita sind praegu nagu sa kindlasti arvad, aga paha vaadata, ise oled ema aga nii suva on kuidas kõnnid. Üpetad lastele ka, et lohistage jalgu nagu tahad?! naisena mingi eneseaustus võiks olla ja distsipliin. mõtledki kogu aeg kuidas astud ja lõpuks saadki korraliku kõnnaku, mitte ei lohise nagu invaliid mööda tänavaid et halb vaadata. tunnista endale et ma pole ainus kes seda sulle ütleb. ja kui juba kõik ütlevad ONGIAEGKÄES midagi teha

  sinu nägu tahab meiki. ära karda seda kasuatda.

  juuksed on sul täiesti katkised ja koledad, pead külastama tihemini juuksurit kessind aitab.

  naiselt naisele häbihäbi sulle.

  • Avatar
   Vasta C. 20. juuni 2018 at 16:19

   Huvitav, kuidas sinu kommentaar siia teemasse sobib? Ahjaa… ei sobigi. Ma loodan, et Teie olete supermodeli mõõdus ilma ühegi veata naine, et tulete võõrale inimesele ütlema, kas ta peaks end meikima või mitte või kui tihti keegi juuksurit peab külastama.
   Kui teie elu on nii tühi ja teie hing on nii katki, et ei oska muud moodi olla, kui võõrale inimesele kehvasti öelda, siis palun minge otsige abi. Aga kahju hakkab sellistest kibestunud inimestest, kes lihtsalt suvalises kohas oma arvamust avaldavad.

  • Avatar
   Vasta B 20. juuni 2018 at 16:21

   ??????

  • Avatar
   Vasta Triin 20. juuni 2018 at 16:38

   Tundub, et Mallukas astus oma “lohisevate” jalgadega kellegi Nõmmeka varba peale? ?
   Loodan et selle jobukommentaatori päev sai nüüd ilusam ja parem! Said sitasti ära panna võõrale kaunile naisele!
   Jääb mulje , et oled seda kaua oma hinges hoidnud!
   Vast nüüd saad oma supermodelli eluga edasi minna ?

  • Avatar
   Vasta Evelin 20. juuni 2018 at 17:28

   Mis see emaks olemine siia puutub muidu? Kujutad ette, et päris paljud füüsilise puudega naised on ka emad, mõni lohistab jalgu, mõni lonkab ja mõnel polegi üldse jalgu. Õudne ju, millist eeskuju nad oma lastele annavad!
   Invaliide ka tänaval sõimad, et nad nii väärakalt kõnnivad?

   Ma käin ka viimasel ajal ilma meigita ringi ja juuksed on ka veits maltsad, aga keegi seni ennast mu sõprade listist maha pole tõmmanud ja võõrad ka minestusse pole langenud, nii et ma tahaks uskuda, et see on siis ok. Võib koguni olla, et inimestel meeldib mu iseloom rohkem, kui tuunitud välimus. Täitsa uskumatu, ma tean!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 20. juuni 2018 at 18:09

    Sul hea uhkustada iseloomuga, tead ju isegi, et seda mul nüüd ammugi ei ole! Jälle naerad mu üle jah?? 😀

    • Avatar
     Vasta Evelin 20. juuni 2018 at 19:29

     Vahele jäin:D

 • Avatar
  Vasta Alo 20. juuni 2018 at 12:10

  Nõmmel on olnud palju vargusi viimasel ajal. See nelik kellest grupis postitus tehti, pole minu aia taga ka oodatud. Kahtlane element, selles pole kahtlustki. Tuua siin näiteks, et “jalutan tihti lapsega Nõmmel” – no vabandust, aga veidi lapsik.

  • Avatar
   Vasta Kohalik 21. juuni 2018 at 20:44

   Nelik? Seljaga seisev mees oli majaelanik, kes nendelt uurima läks, kas saab neid kuidagi aidata (uurida välja, mis neid siia sügavasse tupikusse tõi)

 • Avatar
  Vasta Krissu 20. juuni 2018 at 12:05

  Mul on puhkus….just mõtlesin, et mida oma päevaga ette võtta. Nüüd ma siis tean 😀 Ma tulen nõmmele nõrgema närvikavaga nõmmekaid provotseerima! Autoga, jalgsi, suuuuure seljakotiga, mustade prillidega, kapuutsiga dressipluusiga jms. Kahjuks ise nõmmekate grupis pole, seega ma ei näeks, kas ma ikka piisavalt kahtlane naispätt oleks, et pildile saada 🙂

 • Avatar
  Vasta C. 20. juuni 2018 at 11:57

  Põlise nõmmekana olen isegi pidanud politseile aru andma, et ma ei jõlgu niisama ringi, vaid elan ise siin samas majas. 😀
  Nimelt mulle ei meeldi eriti külalisi kodus vastu võtta, eriti selliseid, kes lihtsalt ütlevad, et ou ma sinu kandis, räägime paar sõna jutt. Tihti peale siis kobin välja ja jään sõbraga maja ette rääkima. Vahest vaadatakse imelikult selle peale. Kui õnneks pole veel oma pilti kusagilt grupist leidnud 😀
  Aga paar suve tagasi sõbraga tulime kusagilt ja ei viitsinud veel koju minna. Keerasime tänava enne minu kodu tänavat majade vahele ning jäime tee äärde seisma, et arutada, mida edasi teha. Nii nelja viie maja kaugusele oma kodust…. Üks hetk sõitis politsei auto meile vastu aga selleks hetkeks olime sõbraga arutelu lõpetanud ja otsustasime, et sõidame ikkagi minu hoovi ning pargime auto ära ja lähme jalutama. Jõudsime peaaegu minu majani, kui see politseiauto oli end ümber keeranud ja järgnes meile kasutades sireeni ja puhu. Päris pikalt pidime seletama, et me ei seisnud seal hoovi kõrval ennem kahtlaste mõtetega ning meie ei üritanud politseid nähes põgeneda jne. Lõpuks politseinik nõudis, et ma tõestaksin, et ma tõesti elan selles majas ehk tõestaksin, et mu võtmed teevad värava lahti ning ka maja ukse. Suht nõme tunne oli. Jääd mingi kümneks minutiks võõra maja ees seisma ja juba oled suur kurjategija.

 • Avatar
  Vasta Ma 20. juuni 2018 at 11:24

  Aga siit ju tänuväärne businessplan naistele – hakake Nõmmel vargile! Siiamaani naisi ei kahtlustata, hea vaikselt tegutseda. Sina, Mallu, kahjuks ei saa, sa oled liiga kuulus!

 • Avatar
  Vasta Liisu 20. juuni 2018 at 11:21

  Ja jumal hoidku, kui mõni meesterahvas peaks pakkuma tänaval sinu lapsele kommi või aitama teda mänguväljakul pärast kukkumist, kindlasti on tegemist perverdi ja sarivägistajaga. Selliseid perverdi ja lapseröövli postitusi kohtan väga tihti nt enda piirkonna grupis, rääkimata mudugi sinu nimetattaud teemadest 😀

  • Avatar
   Vasta Ketu 20. juuni 2018 at 14:07

   Mul tekkis küsimus, et miks peakski keegi võõrale lapsele kommi pakkuma? See olekski imelik.

   • Avatar
    Vasta Tyy 20. juuni 2018 at 19:54

    ei see ei ole imelik. Imelik on see, et sa nii arvad.
    On palju toredaid inimesi kel pole kurje kavatsusi vaid heldinud süda.
    Mina teen seda, sest elulõpuni mäletan seda, kui mu raskeimail aastail lastele kommi ja marju jne pakuti. Tahan edasi anda seda heategu, tasuda tänuvõlga sel moel.
    Imelik oleks ehk endaga kaasa kutsuda, sest iga täislasvanu teab et laps peaks emale isale teaeda andma oma mineku plaanidest ja kui võõras seda väldib on asi kahtlane. Tuleb õpetada vahet tegema.
    Ei ole õige tekitada IGA võõraga suhtlemisel kabuhirmu. Just sellest ju Mallukas oma postitusees räägib ju.

 • Avatar
  Vasta M. 20. juuni 2018 at 11:02

  Haha:D kui me mehega kunagi ammu-ammu sõitsime Männikul (käisime vaatamas, et kuhu endale võiks päris kodu osta), siis järsku tuli meile Politsei järgi, peatas meid. 2 Politseinikku tulid välja ja üks minu ukse juurde, teine siis mehe juurde ja küsisid, et mis me teeme, et keegi kutsus välja, et kahtlane auto. Olen ka teistelt selliseid lugusid kuulnud.

 • Avatar
  Vasta Mari 20. juuni 2018 at 10:36

  Olen ka seal grupis ja minu meelest küll asi NII hull nüüd pole. Kui keegi üldse sellistele asjadele tähelepanu ei juhi, nagu seal grupis tihtipeale tehakse, siis ise ei mõtlekski üldse sellele. Samas on ju hea mõelda, et keegi hoiab silmad lahti. Saan aru, et hirmu pole mõtet süvendada, aga eks iga inimene võtab asja nii tõsiselt, kui ise oluliseks peab.
  USA-s on asi sada korda hullem, iga võõra inimese peale praktiliselt helistatakse politseisse 😉

 • Avatar
  Vasta Evelin 20. juuni 2018 at 10:32

  Mina olen Märgatud Pärnus grupis ja kohati on ka selline tunne, et see on ikka täiesti haiglane komme kõigest pilti teha ja kusagile gruppi üles panna. No ikka väga lambiseid asju.
  Kõige eredam näide, mis meelde tuleb: Keegi oli käinud ühes kaubanduskeskuses vetsus ja avastanud seal, et pedikupoti kaas oli rämedalt täis situtud. No ja ta siis tegi sellest sitast pilti ja pani Pärnu gruppi üles suure hala saatel, et mõtle kui rõve ja on ikka inimesi. Kui siis mõni kommenteerija julges küsida, et kas ta sellest probleemist ka koristajat informeeris, siis tuli välja, et loomulikult mitte. Sest FB grupis halamine ju kindlasti lahendab selle probleemi paremini ära:D
  Vot siis ma mõtlesin küll, wtf, nüüd hakkame juba sitta pildistama ja netti üles panema?!
  Üldiselt on need grupid päris meelelahutuslikud ja naerda saab palju, sest inimestel on ikka suured mured, et kus keegi parkis või kahtlase näoga seisis või miks sai nii kallis on. Ega teemad otsa ei lõpe:D

 • Avatar
  Vasta Liis 20. juuni 2018 at 10:29

  Enne kui jõudsin viimast lõiku lugeda, juba mõtlesin, et kui keegi jookseb pea maas punkstist A punkti B, siis tuleks talle raudselt järgi joosta, sest ilmselgelt on ta juba midagi varastanud!??

 • Avatar
  Vasta Kelly 20. juuni 2018 at 10:14

  Hahaha. Plaan järgmise aasta sees Tallinna kolida ja elama hakkaksin just Nõmmel ? tahaks juba seal grupis olla ja neid kahtlasi inimesi vaadata, siis tlna tänavate peal ka kindlasti olulisemalt lihtsam ? saab kohe aru, kes kahtlane ja kes mitte ?

 • Avatar
  Vasta Kristi 20. juuni 2018 at 09:52

  Mul tuli selle peale üks rassistlik anekdoot meelde:
  Sõidan rahulikult mööda tänavat. Järsku näen, et neeger kõnnib vastu, suur telekas käes. Mõtlen kohe, et äkki on minu oma? Pööran auto ümber ja kiirustan koju. Teen ukse lahti ja näen, HUH, minu oma on toas ja viksib kingi.

  • Avatar
   Vasta Kristi 20. juuni 2018 at 09:52

   Ja tegelikult ma ei ole rassist

 • Avatar
  Vasta EP 20. juuni 2018 at 09:51

  Ma olen saanud lapsega rahulikult kodu lähedal jalutades ühelt mutilt sõimata, et mida ma luusin:D panin last vankris magama ja tõesti kõndisin megarahulikult, sest ei viitsinud kodust kaugele minna. Pealegi ümber olid suure liiklusega tänavad ja patseerisin neil rahulikumatel. Aga oli ka kahtlane ilmselgelt. Noor ema, vanker, beebi- ilmselgelt luusib kurjade kavatsustega.

  • Avatar
   Vasta EP 20. juuni 2018 at 09:52

   Polnud Nõmmel muidugi.

   • Avatar
    Vasta Evelin 20. juuni 2018 at 12:30

    Mul tuli ka anekdoot meelde.

    Uurikas sõidab oma uhke džiibiga 50 alas korralikult 50-ga, kui äkki peab teda politsei kinni.
    Uusrikas küsib segaduses: “Mis siis nüüd, sõidan ju ilusti 50- ga?”
    Politsei:” Aga just nimelt selles ongi asi. Miks niimoodi hiilite?”

 • Avatar
  Vasta Kristi 20. juuni 2018 at 09:44

  Nägin ka seda kirjutist ja tekkisid natuke kahetised mõtted. Iseenesest ju tore, et inimesed märkavad ja tähele panevad, kui võõrad liiguvad. Teisest küljest tundub, et natuke nagu tõesti minnakse sellega liiale. Kas on ikka vaja pilt internetti kohe üles panna? Kui näed kedagi üle aia ronimas siis tee pilt ja helista politseisse! Muidugi, mis eriti jama asja juures, kõik need ülitähelepanelikud ja muretsejad on just siis kuskil mujal, kui kellelegi on sisse murtud 😀 Mina ise olen selline eriti vahtija, kui kuskil jalutan, siis vahin hoolega hoove ja aknaid, sest noh, huvitav on 😀 Minu õnn, et olen naisterahvas ja lapsevanker hea vabandus suva kohtades jalutamiseks 🙂

 • Avatar
  Vasta Angela 20. juuni 2018 at 09:41

  Käin iga nädal lapsega Nõmmel klaveritunnis. Tunni ajal jalutan ise Nõmme eramajade keskel ja imetlen aedasid =D õnneks pole veel süüdistust saanud =D

 • Avatar
  Vasta Olenkaüks 20. juuni 2018 at 09:31

  Ma kunagi sain juhuslikult ühe tuttavaga kokku ühel külavahe teel. Istusime tema autos ja puhusime pikalt juttu. Lähim maja oli km kaugusel. Talvine aeg ja pime ka oli juba. Järsku oli vilkuritega politsei meie taga ja kamandati autost välja. Keegi oli meile politsei kutsunud, et kahtlane auto seisab tee ääres. Püha issand. Tahaks kohe näha seda inimest, kes nii teeb. Seisime lihtsalt kuskil maantee servas, majad kaugel ja jube kahtlased.

 • Avatar
  Vasta Ly 20. juuni 2018 at 09:18

  Hahah, no absoluutselt kahtlased isikud töllerdavad seal Teie kandis . 😀 Minu arust üldse inimeste piltide postitamine täiesti suvalistesse gruppidesse võik olla kuidagi piiratud, kuidas seda ma ei tea aga no lihtsal ülemõistuse juba.

  Rääkides politseist, neil ei ole kindlasti mitte midagi muud teha kui patrullida hommikust õhtuni Männikul ja jälitada kahtlaseid inimesi, samas seal kus neid vaja oleks sinna nad ei jõua.

 • Avatar
  Vasta Piix 20. juuni 2018 at 08:25

  Piiksun ka natuke:

  Kae nalja, kõndisin mina paar kuud tagasi Nõmme vahel lapsevankriga kui ühtäkki avastasin end Nelgi tänavalt.

  Pagana tuttav tänav, mõtlesin – Mallukas on maininud, et elab siin.

  Püüdsin silme ette manada Malluka maja ja hakkasin mööda Nelgi tänavat astuma, vaadates korra paremale ja siis vasakule ja jälle paremale…

  Little did I know et nelgi tänav on üle mõistuse pikk. Lõpuks vaatasin, et olen juba kodust päris kaugel ja laps peaks varsti ärkama, aga kurjam – nii pikk maa on juba käidud, et Malluka maja näha. Tuleb minna võiduka lõpuni.

  Lõpuks jõudsingi Nelgi tänava viimase majani. Oli veel varajane hommik, ilmselt kõik alles põõnasid. Nägin vaid rähni puu küljes endale auku toksimas. Nojah, nähtud see Malluka maja. Nüüd kiirelt koju tagasi teise Nõmme otsa. Vot see oli seiklus! Hea, et menti ei kutsutud ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. juuni 2018 at 08:47

   nelgi tänav läheb sealt metsa poolt veel mingi 100m edasi, seega päris viimane maja ei ole 😀 aga eks ma oleks pidanud aknal passima ja sind kohe narkariks tituleerima – mõtle, veel vankriga!

 • Avatar
  Vasta Getu 20. juuni 2018 at 06:29

  Mulle tuleb meelde see märgatud Tallinnas grupp. Kui poodi minnes minu kõrval olev auto oli viltu parkinud ja mina seetõttu parkisin ka viltu, siis pidin poes põdema, et mis siis kui see teine auto ära sõidab ja mina seal üksi üle joonte parkima jään? see oli nii tavaline et seal grupis olid pildid autodest, mis polnud täiesti piinlikult joonte vahel parkinud ja no need kommid olid küll et tra ahv õpi parkima? igaljuhul ma kadusin sealt grupist, liiga pingeline teema??

  • Avatar
   Vasta Mammu 20. juuni 2018 at 08:20

   hahaa, olen ka tuttavalt kuulnud lauset et äkki satub nüüd sinna gruppi mõnitamiseks.. Aga no ma isiklikult ei saa aru mis vahet seal on, suht savi ju, las igaüks tegeleb sellega, mis neile meeldib ja no mõnele pakub lõbu teiste kallal vigisemine, no edu! Kahju neist muidugi.. aga kui ise sinna seinale satuks, siis mind ennast jätaks kül külmaks 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 20. juuni 2018 at 08:50

    Oleneb mille eest ka satuks vast 😀

   • Avatar
    Vasta Hekti 20. juuni 2018 at 10:50

    Ma arvan, mind jätaks ka suht külmaks, kui ma tean ise, et pole midagi teind, olenemata mille eest targutarakse. See on ikka rohkem nende probleem, mitte minu.

  • Avatar
   Vasta Margit 20. juuni 2018 at 09:52

   Mitte ainult märgatud Tallinnas ole selline. Mina ütlen alati mehele, kui ta pahasti parkinud ja käskluse (ilusti parkida) peale küsib miks, vastan alati, et “Tahad märgatud gruppi sattuda vää?” ?

   • Avatar
    Vasta kats123 20. juuni 2018 at 14:58

    Haaa, sama, mu teismeline ütleb seda minu parkimise kohta, ma veel bemmi ja dziibiga -eriti hull blond ju.

    Huvitav, et need agarad nõmmekad ei märka seda, kui massiliselt kalleid tõukoeri mürgitatakse, siis on kõigiö justkui klapid peas olnud.