No ma lähen ikka kõvasti närvi kohe… Mäletate, ma rääkisin, et mul kass kipub tuppa pissima? Ei, tal pole ühtki haigust, ei tal pole mitte midagi muud viga, kui ta on stressis. Nagu ma mainisin, siis meiega samal krundil elavad ämma kassid ka, kes hakkasid meil toas käima. Enne ei käind, sest kartsid Lottet, aga ühel hetkel otsustasid enam mitte karta ja jalutasid sisse. Mul vahet polnud, las käivad, jumala haud. Küll aga ei meeldinud see Kurele, kes hakkas meile tuppa kusema.

Kaasa ei aita ka see, et meie aias mingi kõuts ringi kondab. See laseb oma sortsu nt välisuksele, mille peale tunneb Kurg Väga.Tungivat.Vajadust kusta täis terve vahekoridor ja minu “rõõmuks” ka mu vaibaga kaetud trepi alumised astmed.

Küürisin terve vahekoridori äädikaga üle, vaipa piserdasin ka äädikaga ja hõõrusin nagu segane. Paar päeva oli okei, ei tundnud nagu kusehaisu, aga nüüd jälle. Kõnnid mööda ja kusehaisu on tunda. KUST see hais tuleb, aru ei saa. Tuleb jälle kõik seinad üle küürida, mis muud.

Kas ma olen juba maininud, et ta on täis kusnud Kardo arvutiLAUA. Et seisnud lauale ja kusenud täis ta mikrofoni ja lauapealse? Laua all oleva tumba? MINU ESIKU! Minu titeriiete koti!! Mari maha unustatud printsessikleidi! Ja täna, kirsiks tordil, pöörasin ma tema poole pilgu just siis, kui ta rahumeeli mu lillepotile siristas.

Käigu ta lihtsalt persse, tõesõna.

Ma niigi tulin talle vastu, kui ta probleemist aru sain ja enam ämma kasse tuppa ei lasknud. See võõras kõuts ei saa ka siin aias väga tihti käia, sest kui Lotte peaks teda nägema, ajaks ta kassi raudselt ära. Seega on Kurg lihtsalt vastik väike tropp ja nüüd mina pean elama kassikuses. Kas ma olen maininud, et ma VIHKAN kassikuse haisu?! Muidugi, kellele see ikka meeldiks, aga no ma olen ikka väga kuri.

Tahaks elada ilusas ja mõnusas ja hubases kodus, kus ma saan terrassiust lahti hoida, ilma, et mõni karvane tont sisse astuks ja mulle tuppa häda ei teeks.

Ma rääkisin, et kui pelletkamin paigaldatud saab, et siis tahaks esikut ka natsa remontida eks. Nüüd paistab, et pean kogu selle trepivaiba üles kiskuma, sest noh, ega ta oli enivei kõige odavam mingi pruun jura, mis sinna klammerdatud sai paar aastat tagasi ja hea ta enivei välja ei näe, nüüd tuleb mõelda, et mis siis selle trepiga üldse teha. Kindlasti oleks kõige ILUSAM variant lasta ehitada uus trepp, aga kuna ma ei taha isegi mõelda, palju selline asi maksta võiks, siis ma sellest isegi ei unista. Seega on kaks varianti, et lihvida ja värvida olemasolev ära, või siis katta uue vaibaga.

Vaiba plussiks on see, et lastega tundub vaipkate kuidagi ohutum, et kui keegi alla kukub, siis veits “pehmendab”. Kuigi meil pole siiani keegi veel alla kukkunud, aga noh.. Igaks petteks. Teiseks oli trepiosa enne soojendamata ja seetõttu oli trepp jube külm. Vaip aitas sellele probleemile ka kaasa. Aga no ENAM ma seda kuradi kusest ja rõvedat vaipa ei soovi näha ka, nii et andke nõu, mis teie selle trepiga teeksite? Kas paneksite uue vaiba, arvestades, et enam nii külm ei ole? Värviksite vana ära? Kui palju üldse uued trepid maksavad? Kuidas kõige tõhusamalt kassi kägistada? Mis värvi mu uus trepp olla võiks?

Kurat, ela nagu kusilas – kuna õues sadas, siis ma ei saand hommikust bardakki ka ära pesta. St pesta saaks, kuivatada poleks kuskil. Mul muuseas on pesumasin + kuivati, aga sellega saab asja kuivaks siis, kui paned 5-6h kuivatusprogrammi :D Krt, uut pasumasinat oleks ka siis vaja või?!

Ma olen nii vihane ja kuri, et googeldan juba erinevaid kasside kägistamis/nülgimis variante, aga õnneks on sõbrannasid, kes ütlevad, et kuule, kui sa tahad, siis me võtame Mari endale külla mängima. Saan koos Lendega siin kusilas edasi juurelda, et mida teha.

Ja kui keegi julgeb mult nüüd küsida, et kas mu KÜMME AASTAT VANA kass on üldse kastreeritud, siis ma panen endale kohe paela kaela. Ma võin lollakas olla, aga nii loll ma ka ei ole, et laseks õues käival isasel kassil rahumeeli kassipoegi toota, ausõna.

Ok, teen mõned pildid oma kuse-esikust, et te näeksite, mis seis seal on. Arvestades, et ma tahan enivei seal remontida, võite värvinõu anda ka, et mida te kuhu paneks. Kas ma oleksin segane, kui loodaksin, et ma saaksin 1000€ eest kogu esiku+ trepi korda? Eriti kui ma tahaks esiku sisse arvestada uued siseuksed ka…?

Muuseas, need kaks alumist vaibajuppi said ka omal ajal selle pärast ära võetud, et kass need täis lasi. Siis okei, stressile oli põhjust – ma olin endale 4 hoiukassi koju lohistanud. Nüüd on kustud u 4-5 alumisele vaibaga kaetud trepijupile. GREAT!

See vaheesik on kusehaisune ja rõve enivei. Kui me kunagi remonti tegime, siis selle värv sai valitud nii, et mis poes soodukaga oli :D oli suvakas punane ja sellega siis värvitud saigi. Vaheuks on vana ja nadi…

Kapp tuleks ka üle värvida, just tundsin sealkandis ka kusehaisu.

Ma lähen ausalt hulluks!!!

 

Jaga: