Kassid KODU KURB ON OLLA LOOMAD

ai sa kassiraisk!

4. august 2018

No ma lähen ikka kõvasti närvi kohe… Mäletate, ma rääkisin, et mul kass kipub tuppa pissima? Ei, tal pole ühtki haigust, ei tal pole mitte midagi muud viga, kui ta on stressis. Nagu ma mainisin, siis meiega samal krundil elavad ämma kassid ka, kes hakkasid meil toas käima. Enne ei käind, sest kartsid Lottet, aga ühel hetkel otsustasid enam mitte karta ja jalutasid sisse. Mul vahet polnud, las käivad, jumala haud. Küll aga ei meeldinud see Kurele, kes hakkas meile tuppa kusema.

Kaasa ei aita ka see, et meie aias mingi kõuts ringi kondab. See laseb oma sortsu nt välisuksele, mille peale tunneb Kurg Väga.Tungivat.Vajadust kusta täis terve vahekoridor ja minu “rõõmuks” ka mu vaibaga kaetud trepi alumised astmed.

giphy-4445351

Küürisin terve vahekoridori äädikaga üle, vaipa piserdasin ka äädikaga ja hõõrusin nagu segane. Paar päeva oli okei, ei tundnud nagu kusehaisu, aga nüüd jälle. Kõnnid mööda ja kusehaisu on tunda. KUST see hais tuleb, aru ei saa. Tuleb jälle kõik seinad üle küürida, mis muud.

Kas ma olen juba maininud, et ta on täis kusnud Kardo arvutiLAUA. Et seisnud lauale ja kusenud täis ta mikrofoni ja lauapealse? Laua all oleva tumba? MINU ESIKU! Minu titeriiete koti!! Mari maha unustatud printsessikleidi! Ja täna, kirsiks tordil, pöörasin ma tema poole pilgu just siis, kui ta rahumeeli mu lillepotile siristas.

Käigu ta lihtsalt persse, tõesõna.

Ma niigi tulin talle vastu, kui ta probleemist aru sain ja enam ämma kasse tuppa ei lasknud. See võõras kõuts ei saa ka siin aias väga tihti käia, sest kui Lotte peaks teda nägema, ajaks ta kassi raudselt ära. Seega on Kurg lihtsalt vastik väike tropp ja nüüd mina pean elama kassikuses. Kas ma olen maininud, et ma VIHKAN kassikuse haisu?! Muidugi, kellele see ikka meeldiks, aga no ma olen ikka väga kuri.

Tahaks elada ilusas ja mõnusas ja hubases kodus, kus ma saan terrassiust lahti hoida, ilma, et mõni karvane tont sisse astuks ja mulle tuppa häda ei teeks.

giphy-2598205

Ma rääkisin, et kui pelletkamin paigaldatud saab, et siis tahaks esikut ka natsa remontida eks. Nüüd paistab, et pean kogu selle trepivaiba üles kiskuma, sest noh, ega ta oli enivei kõige odavam mingi pruun jura, mis sinna klammerdatud sai paar aastat tagasi ja hea ta enivei välja ei näe, nüüd tuleb mõelda, et mis siis selle trepiga üldse teha. Kindlasti oleks kõige ILUSAM variant lasta ehitada uus trepp, aga kuna ma ei taha isegi mõelda, palju selline asi maksta võiks, siis ma sellest isegi ei unista. Seega on kaks varianti, et lihvida ja värvida olemasolev ära, või siis katta uue vaibaga.

Vaiba plussiks on see, et lastega tundub vaipkate kuidagi ohutum, et kui keegi alla kukub, siis veits “pehmendab”. Kuigi meil pole siiani keegi veel alla kukkunud, aga noh.. Igaks petteks. Teiseks oli trepiosa enne soojendamata ja seetõttu oli trepp jube külm. Vaip aitas sellele probleemile ka kaasa. Aga no ENAM ma seda kuradi kusest ja rõvedat vaipa ei soovi näha ka, nii et andke nõu, mis teie selle trepiga teeksite? Kas paneksite uue vaiba, arvestades, et enam nii külm ei ole? Värviksite vana ära? Kui palju üldse uued trepid maksavad? Kuidas kõige tõhusamalt kassi kägistada? Mis värvi mu uus trepp olla võiks?

Kurat, ela nagu kusilas – kuna õues sadas, siis ma ei saand hommikust bardakki ka ära pesta. St pesta saaks, kuivatada poleks kuskil. Mul muuseas on pesumasin + kuivati, aga sellega saab asja kuivaks siis, kui paned 5-6h kuivatusprogrammi 😀 Krt, uut pasumasinat oleks ka siis vaja või?!

Ma olen nii vihane ja kuri, et googeldan juba erinevaid kasside kägistamis/nülgimis variante, aga õnneks on sõbrannasid, kes ütlevad, et kuule, kui sa tahad, siis me võtame Mari endale külla mängima. Saan koos Lendega siin kusilas edasi juurelda, et mida teha.

Ja kui keegi julgeb mult nüüd küsida, et kas mu KÜMME AASTAT VANA kass on üldse kastreeritud, siis ma panen endale kohe paela kaela. Ma võin lollakas olla, aga nii loll ma ka ei ole, et laseks õues käival isasel kassil rahumeeli kassipoegi toota, ausõna.

Ok, teen mõned pildid oma kuse-esikust, et te näeksite, mis seis seal on. Arvestades, et ma tahan enivei seal remontida, võite värvinõu anda ka, et mida te kuhu paneks. Kas ma oleksin segane, kui loodaksin, et ma saaksin 1000€ eest kogu esiku+ trepi korda? Eriti kui ma tahaks esiku sisse arvestada uued siseuksed ka…?

Muuseas, need kaks alumist vaibajuppi said ka omal ajal selle pärast ära võetud, et kass need täis lasi. Siis okei, stressile oli põhjust – ma olin endale 4 hoiukassi koju lohistanud. Nüüd on kustud u 4-5 alumisele vaibaga kaetud trepijupile. GREAT!

See vaheesik on kusehaisune ja rõve enivei. Kui me kunagi remonti tegime, siis selle värv sai valitud nii, et mis poes soodukaga oli 😀 oli suvakas punane ja sellega siis värvitud saigi. Vaheuks on vana ja nadi…

Kapp tuleks ka üle värvida, just tundsin sealkandis ka kusehaisu.

Ma lähen ausalt hulluks!!!

 

Loe ka neid postitusi!

102 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Helena 24. august 2018 at 08:08

  Me võtsime isase kassipoja, kes teadis ilusti et häda 2 läheb kasti aga millegipärast sirtsutas nii nagu jumal juhatas, hiljem leidis oma lemmikkoha- meie voodi. 🙁 meie puhul aitas see, et ei kasutanud enam suletekki (netist lugesin, et neile meeldib sulgede tunne käppade all, sellepárast pissis) ja piirasime tàiesti kassidel àra ligipààsu magamistuppa kuskil kuuks ajaks, et ta “àra unustaks”. Kas sa ei saa kurge esikusse mitte lasta? voi kuseb ta mujale ka?

 • Avatar
  Vasta Elis 21. august 2018 at 17:28

  Apppppppi, mu kass kuseb mulle riiulisse, kus ma hoian oma fööni, lokitange ja juuksesirgendajat. Seekord ikka nii, et need asjad mul ujuvad kusest.. sa oled kindlasti palju häid nippe saanud, kas sul mulle ei oleks mõnda jagada, et kuidas oma elektriseadmed puhtaks saaksin 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. august 2018 at 17:41

   Tõsta asjad ära sealt riiulist ja pane midagi ette, et ta sinna ei saaks?

   • Avatar
    Vasta Elis 21. august 2018 at 17:48

    Heh, seda teen ma nüüd kindlasti, aga ma mõtlengi just rohkem, et.. kuidas ma need föönid ja asjad sellest kusest ja haisust puhtaks saan, neid ju a’la voolava vee all ei loputa väga..

 • Avatar
  Vasta Maisa 6. august 2018 at 13:33

  See trepivaip küll suvaline ja odav pole..ämmal maal sama ja ei olnud teps mitte odav!

 • Avatar
  Vasta Anna 6. august 2018 at 09:05

  Äädikas lihtsalt peidab mõneks ajaks lõhna, aga apteegis on müügil smell net, mis neutraliseerib lõhna ja sellega peaks haisust lahti saama. 🙂 Siis on olemas kliinikus calm krõbinad, mis leevendavad stressi ja feliway sprei, mis käib pistikusse ja mis edastab stressi leevendavat lõhna, aga nende toime on kõige varem paari nädala pärast näha. Oma kogemusest paari hoiukassiga, kellel oli sama probleem stressiga, võin öelda, et on aidanud. Soovitan proovida, ehk on abi. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaie 6. august 2018 at 08:11

  Veider jah. Pane kurele suurem annus seda kassida narkotsi…palderjan v misasi neile meeldibki. Ehk rahustab? Ega muud polegi teha kahjuks kuna kassid on paraku pika vihaga loomad.

 • Avatar
  Vasta meeee 5. august 2018 at 15:59

  sa muidu pidid ju ülim pohhuist olema, nii et ole pohhuist edasi ja savi see kassikusi 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. august 2018 at 16:07

   Sa vist ei saa aru, mida pohuism elus tähendab 😀

   • Avatar
    Vasta meeee 5. august 2018 at 17:26

    no pohhui võib olla ükskõik millest ju.
    või on ainult mingid kindlad asjad, millest tohib pohhui olla ja millest mitte?
    see pole mingi first world problem, et kass asju täis kuseb 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 5. august 2018 at 17:33

     No selles teoorias, hingamisest võiks ka pohui olla ju?

 • Avatar
  Vasta K. 5. august 2018 at 14:28

  Kirjutad, et kliinikus on kass uuritud. Ma ei kahtle kliinikus ega selles, mida katsetanud oled, aga igaks juhuks siiski küsin-kirjutan natuke täpsemalt, sekka ka oma kogemusi, ära pliis pahanda. 🙂 Vabandust, aga siit tuleb nüüd väga pikk kommentaar (pool kustutasin niigi ära juba :D).
  Kas Kurele tehti vereproovid (st. neerunäitajad, põletikunäidud), kas tema uriiniproovi on uuritud? St. ega seal ei ole liiva või kive ega näiteks verd (palja silmaga uriini värvist ei näe). Nn kusekassi puhul tasuks põis üle vaadata ultrahelis ja/või röntgenis.
  PS, NB, tohutult paljudel vanadel kassidel on degeneratiivne liigesehaigus. ” Over 80% of cats greater than 12 years of age had axial skeletal changes (Hardie et al 2002). Appendicular skeletal changes are even more common with over 90% of cats of all ages having radiographic changes in at least one joint (Lascelles et al 2012).” 10a vs 12a pole väga suur vahe. Ausalt, mina käiks igaks sajaks juhuks ortopeedi juures ka, kui mul kass nii hullult kuseks. Ja muuseas, minu kass kuseski ja käisingi. Kuses lõpuks reaalselt mulle PEALE voodis 2x (!!) ja käisin seejärel ortopeedil. Sai lisaks ühele valuvaigistile (mis tal juba oli liigeste tõttu) ka teise kombinatsiooniks peale, lisaks liigesepreparaadi süstikuuri (4 süsti nädalase vahega) ja miisur enam ei kuse. Sööb liigesetoidulisandit (olen vist kõik turu omad läbi proovinud, leidsin parima) ka muidugi. Tallinnas on spetsiaalne ortopeedia-neuroloogia loomakliinik, super koht, super arstid, super töö.

  Minnes edasi stressivariandiga. Sellisel juhul soovitatakse, et kindlasti peaks kodus olema liivakastide arvuks kasside arv +1 (seda ka tervete kasside puhul) ning veenõusid mitmes kohas, mitmel tasapinnal, mitmest materjalist kaussides (keraamiline vs metall vs klaas näiteks).
  Lisaks toidud. RC’l on eelmainitud Calm ning Hill’sil Urinary Stress toit. Samuti Cystaid Plus kapslid toidulisandina, mis minu stressikusekassi puhul oli tõeline päästeingel. Kõiki neid saab vaid loomakliinikutest, mitte -poodidest.
  Kassid on paraku väga stressialtid loomad ning neile võib stressi tekitada ka näiteks diivani liigutamine meetri võrra, nii et ei saa ka välistada, et seekordne remont talle (lisa)stressiallikaks pole.
  Puhastusena on sulle soovitatud juba SmellNeti, mida kasutan isegi. Samuti olen ise igaks juhuks pinna pärast SmellNeti üle lasknud Urine Off vahendiga. Parim on minu katsetustes olnud hõbedases pudelis Urine Off cat & kitten formula ning teisel kohal, kui esimest ei õnnestunud saada, Trixie valges pudelis urine stain eliminator, mille sain Järve keskuse loomapoest.

  • Avatar
   Vasta Anna 9. august 2018 at 11:23

   Väga õige jutt kommentaatoril. Kass on üldiselt väga puhas loom ja ei pissi ilma põhjuseta valesti. Siin võib olla tõesti territoriaaline põhjus. Siis tuleks ravida kassi stressi, Feliway ja need Calm kassi krõbinad aitaks hästi ja siis muidugi nr 1 oleks saada need ämma kassid silma eest ära ning et Kurg tunneks end oma kodus hästi. Aga lihtsalt igaks juhuks oleks minu meelest hea saada Kurelt ka pissiproov, et välistada põiepõletik. Paljudel kassidel võib olla ka selline haigus nagu idiopaatiline tsüstiit – teadmata põhjusega põiepõletik, mis tekib enamasti stressist, http://kassijaam.eu/wp-content/uploads/2016/01/Kui_kass_pissib_valesti.pdf soovitan lugeda seda kassijaama voldikut. Minu ema kassi on sellise haigusega õnnistatud, ta enne pissis ka ilma põhjuseta igale poole valesti ja praegu aitavad ainult loomakliiniku Royal Canini Urinary Care toit ja need Cystaid Plus kapslid on tõesti jube head, soovitan! Võid Kurega kas või Pet City loomaarstil käia, nad praegu reklaamivad ka palju, et esimene tervisekontroll on lemmikloomal tasuta. Kogenud loomaarst oskab loodetavasti anda rohkem nõu kui su kommentaatorid ja kaua sa ikka seal kusehaisus suudad elada 😀

   PS üks soovitus veel, sorry et nii pikk kommentaar, aga ehk sellest on abi – Jackson Galaxy on ka üks imemees USASt, uhke nimega kasside käitumise spetsialist, kes jagab nõu ka saates My Cat From Hell (kuhu sul Kurg vist ka praegu sobiks) ja siis tal on oma kodukas & youtube channel you name it, artikleid kirjutab ka ja annab nõu, mis sellistes olukordades teha.
   Tema soovitaks panna teibiga maha X-id piirkondadesse, kuhu kass pissib. Nagu “aaretekaart”. Kassidel on tavaliselt põhjus ja muster, miks nad nii pissivad ja kuhu. Et kui avastad mustri, kuhu Kurg pissib, ehk aitaks see sul teda mõista, kas nendes kohtades käivad ämma kassid jne. Ning et Kurg üritab sulle ilmselt oma pissimisega öelda, et tal on praegu endal ka raske periood ja ta ei tunne end 100% hästi (kõlab veidralt, I know, aga ürita mõelda nagu tema). Ja et kui tal on kodus liivakast, väldib ta seda põhjusega. Pane kindlasti vähemalt 2 liivakasti ja sellistesse kohtadesse, kus ämma kassid ei käi, kus Kurg tunneks end turvaliselt. See võib samuti VÄGA hästi aidata. Kui Kurg hakkab end paremini tundma, siis lõpeb valesti pissimine ka ära.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 9. august 2018 at 11:30

    Sa vist ei lugenud eelmiseid kommentaaride vastuseid – arstil käidud (nagu 4 real keegi arvaks, et ma niisama halan, aga isegi arstile ei viitsiks minna v), proovid võetud, tervisega pole midgai häda. Uued liivakastid + liivad + feliway on nüüd paigas. Toidu ja kapslid lähen ostan täna ära.

 • Avatar
  Vasta Mimmu 5. august 2018 at 14:26

  Kuna käisin alles kevadel oma kassil neid rõõmupallikesi eemaldamas sest samamoodi, kass kuses igale poole, siis loomaarst rääkis et mõni kass võibki ikka jääda tsirtsutama ja kastreerimisest ei ole mingit kasu. Huvi pärast küsin, millist toitu Kurg sööb? Kui sööb krõbinaid siis peaksid need kindlasti kastreeritud kassidele mõeldud krõbinad olema, sest nende piss võib muutuda happeliseks ja siis hakkavad samamoodi rohkem kusema…samas käib praegu kassidel see jooksuaeg ka vb laseb sellepärast. Mu enda oma küll ei kusenud igale poole aga samas karjus akna peal teiste kiisudega võidu :D. Ühesõnaga variante mis kassil viga võib olla on palju ning kõige targem oleks äkki loomaarsti juurde minna ja nõu küsida, mida teha. Samuti saab ju loomaarsti käest ka neid loomadele mõeldud rahusteid, mida saaks kasutada kui asi jälle väga hulluks läheb. 🙂
  Kuna mulle tundub et su esik on selline päris hämar koht kus väga palju päevavalgust ei paista siis soovitaksin kasutada heledaid värve ja toone-teeks esiku kindlasti kuidagi mitte nii tumedaks. 🙂

 • Avatar
  Vasta Anna 5. august 2018 at 10:45

  Üks ajutine lahendus on kasutada head plekieemaldit.
  Näiteks Simple Solutioni Extreme plekieemaldi https://www.petcity.ee/simple-solution-extreme-kassi-lohna-ja-plekieemaldi-750-ml-pmm0126344ee võtab tõesti ära nii lõhna kui plekid ka vaipadelt. Kasutada on imelihtne – puhastad pinna ära niiske (paber)lapiga, pritsid vahendit peale, 5 min üärast pühid ära ja ühe-kahe päevada on plekk läinud.
  Avastasin selle toote kutsikat võttes ja tõesti pole siiani olnud okse-, uriini- või väljaheiteplekki, millest see vahend lahti ei saaks.
  Tean, et see pole püsiv lahendus, aga vajaduspõhise koristamise teeb väga mugavaks.

 • Avatar
  Vasta Marie 5. august 2018 at 05:05

  Kassi kusemine AJAB närvi, tekib tunne et ta on meelega tropp ja ta ju SAAKS kerge vaevaga õigesse kohta lasta. Aga tuleb meeles pidada, et ta ise ei taju seda kusemist valena ja ei tee seda selleks, et meid hulluks ajada. Miski on teda ärgitanud selleks.

  On mitu üsna lihtsat ja mitte väga kulukat lahendust, mida proovida enne kui tekib nii suur vimm kassi vastu et hakatagi uut kodu talle otsima:

  1. Osta 1 uus liivakast lisaks, puhas värske liiv sisse. Ei ole ju hull väljaminek ja nii palju allikaid väidab et see LAHENDAB kuseprobleemid.

  2. Hormoon kaelarihm. Mõjub umbes nädalaga. Ongi mõeldud kassi rahustamiseks kui miski ärritab teda või on raske kohaneda mingi muutusega. Hiljem iga paari kuu tagant vahetada. Mugav

  3. Proovida rahustavaid toite nt Royal Canin Calm.

 • Avatar
  Vasta Kelly 5. august 2018 at 00:40

  Mu oma on jällegi s…takott. Laseb oma julgad jummala rahuga oma puhta kasti kõrvale ja kraabib linoleumi peale. Või tapeeti. Liitusin tema tõttu suisa kassisõprade grupiga ja kirjutasin sinna abipalve stiilis “appi, mu perenaine ei mõista mind!” ning sel ajal kui sain vastuseid a’la “issandkuinunnu, ta mõtleb nagu kass!”, haudusin samuti plaani, kuidas see s…ratas pesumasinasse pista. Ok, nii hull ei olnud, aga olin ikka meeleheitel küll. No mida sa, kurat, situd kasti kõrvale põrandale, onju!?

  Soovitati liiva vahetada ja kaks kasti paigaldada ja räägiti stressist ja sellest, et kui mulle säänne olukord sümpaatne ei ole, võiksin kaaluda välja kolimist. Või no umbes nii.
  Deem, mul on ka stress vahel! A ma ei julka poti kõrvale!
  Kassisõprade grupist visati mind igatahes välja, kui küsisin viisakalt, et mis krdi grupp see on. Ja hea ongi. Või no mõnest kiisust on kahju ka – ma ei näe enam neid annetusteasju ja minu kopikaid ei näe need kassid, a see selleks.

  Soovitus kass puuri panna on päris hea. Kui sul omal on plaan sel ajal kodunt eemal olla. Ja naabrid ka kaasa võtta. Mu oma (lõigatud, emane!) teeb iga suletud ukse taga seda õõnsa öökulli häält, nii et naabrid ka kuulevad.

  Ahjaa – mul pole sulle küll head nõu anda 😀 🙁
  Ega nad kliinikutes teist korda neid lõika ja ajuoperatsioone kassidele ka vist ei tehta. Mu tädi soovitas kasti põhja pisut palderjani panna, et ehk muutub see kast nii suureks lemmik-kohaks, et siis seal ainult istubki. Ma ei julge. Võib-olla laseb sinna, püherdab seal sees suurest mõnust ja kolib seejärel mu voodisse, õnnis palderjaninaeratus näos. Ja ma ei saa aru, kuidas mõnel on neid neli! Või viis!? Ükski ei stressa? Mul on üks ja sel siis juhuslikult närvid läbi?

  Igaks juhuks lisan siia lõppu, et mu kass on täie elu ja tervise juures. Ja minu kirjutises olnud seosed kassi ja pesumasina vahel lisasin kirjandusliku eneseväljenduse rikastamiseks. Just korjasin paberiga junnid kokku.

  • Avatar
   Vasta Pohl 5. august 2018 at 09:39

   Hahahahaaaa????

  • Avatar
   Vasta Reelika 8. august 2018 at 11:39

   Päris hea 😀

 • Avatar
  Vasta Lahendus 4. august 2018 at 23:16

  Palun võta mõne käitumisprobleemidele spetsialiseerunud loomaarstiga ühendust. Näiteks Anu Poopuu: https://healoom.ee

 • Avatar
  Vasta Riina 4. august 2018 at 22:32

  Mul hakkas kass tuppa tegema siis kui kristall liiva kasutasin. See jääb nendele kuidagi karvade külge ja siis lakuvad sisse omale ja siis põles lõpuks. Liivakasti lastes seostavad kasti valuga ja hakkavad uut valuvaba kohta otsima. Käisin ka mööda arste ja söötsin erinevaid rohte talle, süüdistati ka et beebist stress vanal kassil. Lõpuks vahetasin liiva tavalise vastu ja probleem lahenes. Ei mingit stressi enam 🙂

 • Avatar
  Vasta E 4. august 2018 at 22:29

  Minu vanaema kassil oli stress ja aitas selle vastu palderjani tilkade andmine. Mõjub kassile rahustavalt. Apteegis müüakse, ei maksa ka palju. Kuus mõned tilgad anda ja kassil oli edaspidi okei.

 • Avatar
  Vasta Älis 4. august 2018 at 22:23

  Ma teeks esiku heledamaks, trepi ka. Nagu sul on see trepi algus selline kena valge..
  Äkki oleks kena koridori värvilahendust sobitada teiste ruumidega (köök, suur tuba jne).
  Ära pliis kassi tapa :D.

 • Avatar
  Vasta Teili 4. august 2018 at 22:05

  Meie näiteks ei oskagi leida sellele pissimisele põhjust.Meie emane kuseb isegi oma enda toidukaussi vöi siis meie silme all laseb oma poti kõrvale ja siis kraabib pörandaplaati peale :D.Ja loomulikult diivanile vaja lasta ja nt plätude sisse.Kuna mu lõhnataju praegu eriti tugev (rasedusega) siis ei kannata ma siin kodus ollagi.ja ei oskagi midagi ette võtta.
  Aga enda trepi sa võiks nt siis lihvida ja värvida .

 • Avatar
  Vasta Zireen 4. august 2018 at 21:02

  Jaa, see aitab. Loomakliinikud ka ise kasutavad seda haisutõrjeks. Mul ka kusik kodus, laseb vihast, enamasti kingadesse.

 • Avatar
  Vasta K. 4. august 2018 at 20:59

  Ahh, ma lähen ka täiega närvi, kui mu kass kuskile kuseb.
  Õnneks juhtub seda umbes korra aastas ja selle aastane kusemine on tehtud.
  Kuseb siis kättemaksust ?

  Igatahes käisime nädal aega reisil, kassi käis sõbranna iga päev toitmas ja paitamas, 2 korda vahetas isegi kassiliiva.
  Aga kui ma koju tulin ja reisist väsinuna kerge uinaku plaanisin teha,
  Siis voodisse pikali heites tundsin ma rämedat kusehaisu ja külg oli märg ???
  Pikutamisest ei tulnud midagi välja, uni oli hetkega kadunud.

  Ja! Kui me mehega seda madratsit pesema hakkasime, siis andis ämm mingi pesuvahendi. Kasutasime seda liiga hoogsalt.
  Aga see reaalselt haiseb nagu vanaema riidekapp ?

 • Avatar
  Vasta Mari 4. august 2018 at 20:26

  https://www.apotheka.ee/chemipharm-smell-net-1l-pmm0054129ee

  Ja kusi kaob nii, et kassil ei tule mõttessegi enam sinna kusta 🙂
  Töötab 100%

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 20:32

   fain, hommepäev lähen ostan 😀

   • Avatar
    Vasta Anneli 5. august 2018 at 12:09

    Tõsi, smell net on ime värk ja sitaks odav ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Lisbet 4. august 2018 at 20:21

  Vii varjupaika see kusik või pane talle mähkmed 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 20:23

   Ei vii, kammoon 😀

 • Avatar
  Vasta Kätt 4. august 2018 at 18:50

  Paraku on kasside maailmas suurim pissimise allikas võõrad kassid. Ja kui kassil on vajadus tugevasti märgistada, siis võib kahjuks piisata juba sellest, et võõras kass lihtsalt akna taga istub ja sinu kass näeb. Kassid on tugevalt territoriaalsed loomad ning mida madalama enesehinnanguga kass, seda tugevamini nad selliste lollustega tegelevad paraku :/ Tubli oled, et uksed lõpuks kinni pannud oled. Tasuks ka uurida kassipeleteid ukse väljaspoole, mis peaks piserdama võõra kassi peale, kui läheneb uksele. Ja kui need ei aita, siis kassi vaatamisalalt aknad kinni katma (nt valgust läbilaskva kilega). Peita seda välismaailma, kus võõrad kassid ringi liiguvad. Ja kui need ei aita, siis lihtsalt piirata kassi liikumist kindlate tubade peale, mis võib väikeste laste tõttu olla küll raskendatud. Aga ohverdades ühe toa, millega koos taas kasvatada kassi enesekindlust, võib asi paraneda. Kassi enesekindlust aitab ka kasvatada (nt õhtuti 30 minutit) aktiivsem mängimine. Mure tundub tõsiselt tüütu ja raske. Loodetavasti mõned neist nippidest aitavad!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 20:00

   Meie kass käib ju õues, st on seal mingi 90% ajast, mis akna kinni katmisest me räägime :D?

 • Avatar
  Vasta Liisi 4. august 2018 at 17:26

  Kui me võtsime kaks kassitüdrukut, siis meil läks 8 kuud aega, et nad õiges kohas pissil käiksid…kohutav.. tean nii hästi seda tunnet, koguaeg oli pidev koristamine. Iga poole h tegime korterile tiiru peale, et ega kuskil jälle pole.. iga päev oli üks liistude eemaldamine ja tagasi panek, mööbli tõstmine, vaipade pesu..ooohhhhh.

 • Avatar
  Vasta SS 4. august 2018 at 16:33

  Mina kasutaks esikus helgeid/heledaid toone – beežid, virsiku ja kollasega toonid, võibolla ühe seina, mis on suurem teeks kontrasti mõttes ilusa tibukollase. Hele teeb ruume ka suuremaks ja esik on enamasti kõikidel pisike niiet tume tekitab koopa tunde 😀 Kuid eks maitse asi, ühele üks, teisele teine.

 • Avatar
  Vasta Täpp 4. august 2018 at 15:53

  Stressis kassile müüakse loomakliinikutes spets kuivtoitu (urinary stress vms), meil leevendas see olukorda. Proovi! 🙂

 • Avatar
  Vasta Bbb 4. august 2018 at 15:49

  Kas ma võin küsida milline pesumasin´+kuivati teil on? Hakkame ise just uut ostma, tahame ka kaks ühes, siis teaks millist mitte osta, kui see kuivati osa nats jama on teil… 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 17:05

   Mingi elekroluxi oma, time manager

  • Avatar
   Vasta Masin 4. august 2018 at 19:49

   Ise hiljuti ostsime endale ja tegin põhjaliku eel uuringu.
   AEG L99697HWD ainus praegu müügil olev kuivatav pesumasin (ostsin Soomes, Eesti turgu 100%ei tea), mis töötab õhksoojuspumba mingi süsteemiga. Selle plussiks on siis energia säästlikkus, kogub riietelt ära tolmu ja karvad nagu tavaline kuivati ja ei ole vaja puhastada mingit sahtlit kuhu vesi koguneb (mitte õhksoojuspumba tehnoloogial põhineval vist peab ja ei kogu tolmu riietelt).

 • Avatar
  Vasta Rebane 4. august 2018 at 15:35

  Osta suur koerapuur, kuhu mahub Kure pissikast, söögid-joogid ja leboase ja kui Kurg tuppa tuleb, siis on ta seal puuris ja lahtiselt ainult järelvalve all. On küll karm meede aga igati parem kui stabiilselt kiisu peale pahane olla..ta ju ei ole meelega tropp.
  Äkki mingi kuu aega sellist teraapiat mõjub talle hästi ja äkki siis on ta teistmoodi hiljem.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 15:35

   Kuule sellises puuris läheb ta hulluks ja hakkabki aint ämma juures kusel käima 😀

 • Avatar
  Vasta Age 4. august 2018 at 15:32

  Ega kassil peitmunandit pole? Vahest on kassil kõhus veel üks-kaks ülearust munandit, mis edasi toimivad ja märgistama sunnivad.
  Kusehaisu eemaldab kõige paremini smellnet, tulemus on kordades parem, kui äädikal. Mul on omal tujukas kass, kes põrandale vedelema jäetud riided täis laseb.
  Stressist võib põiepõletik ka tekkida, see on välistatud? Rahustavad kõrbinad ja feromoonid pistikusse, ehk võtab stressi vähemaks. Kindlasti tasub mõne kaasa mõtleva arstiga rääkida, kuidagi peab ju stressist lahti saama, see on kassile ka väga raske ja laastav.
  Ma tean, kui vihaseks teeb avastada jälle midagi, mis on täis lastud…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 15:33

   Ei ole. Kui ta just seda 10a “peitnud” pole 😀

  • Avatar
   Vasta Airi 4. august 2018 at 18:53

   Smellnet, imeline vahend. Teen kasside liivakastid ka sellega üle kui liiva vahetan. Lõhn kaob nagu võlu väel.
   Mina olen sellest igaljuhul vaimustunud ?

 • Avatar
  Vasta Triin 4. august 2018 at 15:05

  Tunnen sulle kaasa..valus oli lugedagi:(

  Loomad on armsakesed, aga vot nende tuppa kusemiste ja karvade jms pärast jäävad minul võtmata. Puhas ja mõnus kodu on tähtsam. Laps tekitab piisavalt segadust ja lisatööd:) Lapsepõlves oli meil alati koer ning hiiglama tore oli- pereliige ja parim sõber, käitumiselt rohkem inimene kui koer. AGA seda ei tea kunagi, kas satub samasugune isend, kes ei haugu lõputult (ei saa rattaga sõitma kaasa võtta), saab oma aias lahti lasta (ei kaeva end välja alati), pissib tuppa (iuuu, kõige jubedam üldse), piirangutest reisimisel ma parem ei maini. Hetkel meie pere elustiiliga ei sobi.

 • Avatar
  Vasta Kelluke 4. august 2018 at 14:44

  Täitsa korralik puidust trepp tundub 🙂 milleks uut? Ma värviks uuesti üle valgega ja äkki teeks seda seina heledamaks – kuidagi hirmus pime nurk tundub 🙂 ma teeks selle kapi ka valgeks 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 15:01

   Vast jah, nüüd tuleks ainult tegija leida, kes trepi ilusaks teeks 😀

   • Avatar
    Vasta SS 4. august 2018 at 16:36

    Värvitud trepiga on see jama, et värv hakkab koledasti maha kuluma kõige käidavamast kohast, seega pigem lakiks mõne veidi tumedamat tooni lakiga vms.

    • Avatar
     Vasta Laura 4. august 2018 at 21:01

     Olen näinud kus selle käidava koha peale on kleebitud mingid sellised ovaalsed vaiba tükid, et libisemist ära hoida eks kuskil ehituspoes müüakse. Värvid trepi uuesti valgeks ja kleebid peale.

 • Avatar
  Vasta Gigi 4. august 2018 at 13:54

  Aga jätagi ta õuekassiks. Ainult suure külmaga luba esikusse ning mitte kaugemale. Tõsi, õuekassid teevad pahandust ja murravad linde jne. Aga nagu aru saan, siis ta ongi pooleldi õuekass juba.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 14:00

   Ei ta ikka magab toas, päeval on väljas üldiselt.

 • Avatar
  Vasta Kristi 4. august 2018 at 13:48

  Kui see kusemise jama algas, mõtle kas vahetult enne seda käis teil külas mõni kade või ebameeldiv inimene? Tihti loomad on väga tundlikud selliste inineste suhtes. Nt keegi vaatab su kassi ja mõtleb “mis see kassiroju siin teeb” no yks näide. Ja peale seda võib kass hakata tuppa pissima või kakama. Soovitaks, et keegi teadja teeks “puhastuse” kassile ja võtaks halvad energiad maha.

 • Avatar
  Vasta Kat 4. august 2018 at 13:47

  Just sellel põhjusel ma ei salli kasse silmaotsaski. Kasutegur neil 0. Aind ajavad karva ja kusevad igalepoole ? Endal mul on kass olnud – jah oli armas loom, aga kui teda enam ei olnud, siis oli veel armsam ? ta oli suht sadist ka – igal hetkel hüppas jalga v pähe kinni, kuses kõigi voodid, jalanõud ja nurgad täis. Karvu olid kõik riided täis.. Öäk.
  Ma sinu asemel viskaks kassi õue elama. Ämm ju ei pea teda tuppa lubama.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 14:01

   Ämmal endal nii palju kasse, tal aknad-uksed kogu aeg lahti ja tema süda küll ei lubaks Kurge välja jätta 😀

  • Avatar
   Vasta Anu 4. august 2018 at 15:22

   Päris huvitav miks selline inimene nagu sina võttis endale kassi? Sest oli nunnu kui väike oli? Ja parem ei taha teada mida sa selle kassiga tegid…
   Loogiline, et kass käitus kirjeldatud viisil kui sa tegelikult loomi ei salli. Võib ikka kohutav olla elada koos kellegagi kes sind ei salli ja probleemi peale tahab sind kohe välja visata..
   Anyway äärmiselt ebaintelligente ja ebasümpaatne tüüp oled!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 4. august 2018 at 15:34

    No kui sa võtad kassi, siis sa ei eelda, et ta on mingi emm, kes sulle jalga kargab ja kodu täis kuseb 😀

   • Avatar
    Vasta Kadry 4. august 2018 at 19:35

    Päris huvitav miks selline inimene nagu Sina – intelligentne ja sümpaatne, vaevub üldse kritiseerima.

   • Avatar
    Vasta Marianne 5. august 2018 at 09:48

    Otsi uus blogi

    • Avatar
     Vasta Kat 5. august 2018 at 20:04

     Okei, parandan. Mitte minul ei olnud kass, vaid mu vanemad otsustasid anda kodutule kassile kodu, sel hetkel elasin enda vanematega. Ja usu mind, ei saanud see kass peksa minu käest. ? Ning kui ta elas, siis ikka sai temaga mängitud ka.. kui ta vähe rahulikumas meeleolus oli. Pole väga ok ju kui kass kargab küüntega une pealt pähe, näkku.. Ja ka muul ajal, kui lihtsalt möödus temast keegi. Lõpuks ma kartsin seda kassi ja ei julgenud enda toast väljuda! Ja peale sellist kogemust ma tõesti ei taha ühtegi kassi enda kodus näha. Ja teiste kassidest hoian ka kauge kaarega eemale. Sinu õnneks!

 • Avatar
  Vasta remonditsikk 4. august 2018 at 13:44

  Sinu juures on Männiku puidutöökoda, kes teeb kõige odavama hinnaga kvaliteetseid treppe, alla tonni raudselt saad. Tean, sest ise tellisin sealt ja enne olin 8 firma käest pakkumist küsinud. maksin 700 koos paigaldusega. Olen väga rahul. Siseuksed mdf, maksavad viiskümmend euri, siseuksed ei pea olema ju puit.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 14:00

   Ooo, uurin sealt!

 • Avatar
  Vasta Karin 4. august 2018 at 13:38

  isver, sul on täiesti titi-miti trepp ju! ja ei krigise! vaip maha, uus värv peale ja on parem kui uus.

 • Avatar
  Vasta S 4. august 2018 at 13:35

  Treppidest rääkides, julgen soovitada oma isa, ta teeb suurepäraseid puidust treppe ja muid puidust asju ka ja väga mõistliku hinnaga. Panin lingi ta profiilile “koduleht” lahtrisse.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 14:03

   Mul ei ava see 🙁

  • Avatar
   Vasta M 4. august 2018 at 19:44

   Ma oleks ka huvitatud inimesest, kes puidust asju mõistliku hinnaga valmistab 🙂

  • Avatar
   Vasta M 4. august 2018 at 20:47

   Kas ma saaksin ka palun kontakti?

 • Avatar
  Vasta Mama 4. august 2018 at 13:35

  Pane mitu kassiWCkasti erinevatesse kohtadesse ja puhasta neid iga päev. Kassiraamatud soovitavad nii.
  Kui olemasolev WC on vana, siis on kuselõhn sinna seintesse imbunud ja kass ei taha sinna sisse minna enam. Kassidel on väga tundlik nina, kordades tundlikum kui inimesel.
  Ehk siis kassile rohkem WCsid ja nende korrapärane uuendamine ning igapäevane puhastamine peaks aitama.

  • Avatar
   Vasta Sirts 4. august 2018 at 16:52

   Kusjuures meie mõnekuune kassipreili otsustas ka keldriukse ette oma häda tegema hakata mingi hetk. Ja siis ka mujale majja. Küürisime äädikaveega ja pritsimine sidruniga – abi ei miskit. Lõpuks panime keldriukse ette teise kasti ja asi lahendatud nagu naksti- tegi ilusti mõlemasse hädad ja muud kohad jättis rahule..

 • Avatar
  Vasta E. 4. august 2018 at 13:34

  Stressi puhul võib proovida ka rahustavaid kassikrõbinaid – calming Royal Canin. Tigedatel kassidel teeb elu ilusaks, äkki siis mõjub stressi puhul ka 😉 !
  Värvikamma võiks olla kollase vastand – hallikasroheline hele rahulik näiteks.

 • Avatar
  Vasta Andrea 4. august 2018 at 13:32

  Uue trepiga kaasneks ka see, et pead seinad viimistlema vana trepi tôttu. Pigem leida môni firma, kes treppe korrastab.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 14:04

   Seinad viimistleks nagunii

 • Avatar
  Vasta Ele 4. august 2018 at 13:32

  Meie kass läks stressi ja tekitas endale põiepõletiku sellest, et teised isased kassid jooksuajal teda kesksooliseks pidasid. Hakka tuppa sirtsutama IGALE POOLE ! Lahti saime ravimitega ning suure armastusega. Trepiga soovitan renoveerida- säilitab maja hinge, miks lõhkuda asja, mis terve ning toimib. Teeksin uue lihvi- hele peits , seinad osaliselt “tellis imitatsioonis” ning osad tapeediga, mõne heleda tooniga, et kitsale koridorile avarust lisada. Nülgimise soovitusi ei oska jagada, kuigi endalgi närvid vahest nii üles keeratud. Rasedusega hormoonid veelgi võimendavad emotsioone ning lõhnataju, ma vist koliks välja 😀 kassi pärandamist järgmistele omanikele kaasavarana 😀

 • Avatar
  Vasta A. 4. august 2018 at 13:15

  Nii nende igasuguste lemmikloomadega juba kord on. Nendega on tore, aga ka kuradima palju vaeva ja tüütust. Loomad ei ole mingid inimese meelelahutajad, vaid omaette olendid, oma iseloomude ja asjadega. Sinna pole midagi parata.
  Miks kohe uut treppi peaks vaja olema? See, mis vaiba alt välja tuli, näib mu silmale küll väga kena. Väike värskendus lihtsalt teha, kui ikka haiseb jms. Kui minu teha oleks, siis vaipa tagasi ei paneks, sest et kes seda koristada viitsib (ma never ei viitsiks) ning vaibad ja kõiksugu tekstiilid on üldse igasuguse tolmu, mustuse, rõveduse ja kõikvõimalike haisude kogujad. Eks tekstiilid loovad koju hubasust küll, aga trepihalli pole mu meelest seda nii väga vaja, või kui, siis saavutaks selle seinavärviga jm sisustuselementidega. Kui mul taoline trepihall oleks, värviksin selle ilmselt heledaks piimakohvi tooni vms. Ok, vähim, mida ma vb oleksin nõus trepiastmetele tegema, on mingid vaibast käpajäljed igale astmele vms.

 • Avatar
  Vasta C. 4. august 2018 at 13:06

  Kas Faliway ei aita? Maandaks stressi Kurel ning äkki jätab märgistamise järgi.
  Ega remont pole lahendus, kui kassil jätkuvalt stress ning rikub ka uue remonditud esiku ära.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 13:07

   Ei aidanud.

   • Avatar
    Vasta C. 4. august 2018 at 13:21

    Neid muidu on erinevaid. Minu omale ka üks ei mõjunud, aga teine aitas. Samas see ei aita, kui stress on liiga pikalt kestnud. Feliway on pigem ennetav.
    Või siis lase loomaarstil välja kirjutada looma antidepressandid või trankvilisaatorid.

    Seda vist ei hakka soovitama, et tegeleda Kurega ning õpetada teda käituma. See võtab aega, kannatust ning püsivust. Kuigi sellises olukorras oleks käitumisteraapia võib-olla kõige mõistlikum.

 • Avatar
  Vasta M 4. august 2018 at 13:00

  Kassidele antidepressante pole leiutatud? ?
  Sellise käitumise eest lendaks minu kass õue elama ja saaks endale pisikese majakese või võib kolida koerakuuti ?

  Aga trepp.. äkki lihvida puhtaks ja õlitada/vahatada?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 13:02

   Kassidel on küll antideprekaid! Seina sisse käivad, levitavad neile lõõgastavat aroomi, Felivei vms, ma olen seda proovinud, ei aidanud 😀

 • Avatar
  Vasta Heleri 4. august 2018 at 12:56

  Mine invapoodi ja osta uriinihaisu eemaldajat. See eemaldab haisu.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:57

   mu probleem ei ole haisu eemaldamine, selle eemaldab ka äädikas, mida mul on. Mu probleem on see krdi kass, kes aina juurde kuseb 😀

   • Avatar
    Vasta Heleri 4. august 2018 at 13:02

    Kassi stressi saad vähendada mingite hormoonidega, mida loomapoes müüdakse.
    Käib samasugusesse vidinasse nagu need lõhna omad.
    Meie kassil hakkas küll parem.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. august 2018 at 13:02

     Olen proovinud, ei aidanud 🙁

 • Avatar
  Vasta Relika 4. august 2018 at 12:56

  Kuna su köök ja elutuba on heledad, siis võiks joosta see heledus ka esikusse, teeks ruumi suuremaks ja oleks ilus ka.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:58

   Jaa, heledaks tahangi. Kollase ja valgega ma arvam.

 • Avatar
  Vasta Marilin 4. august 2018 at 12:55

  Ma läksin sinu asemel hulluks.
  Ma tean millest sa räägid meil on Mustu selline – tead tegi hinge nii pagana täis pool aastat tagasi ja viskasin ta välja. Mingu olgu hoovis kui nii käituma hakkas.
  Ega ma krt kusemajas elada tahtnud.
  Tuppa alguses tahtia koguaeg saada aga vot ei lasnud ja enam ei taha ka. Süüa ja juua tal trepi juures alati olemas.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:56

   Miks su kass kusemist alustas, tead? :O

   • Avatar
    Vasta Marilin 4. august 2018 at 12:59

    Sest talle ei sobinud üks ega teine liiv ja kui õue sai ja seal kusema hakkas kuhu tahtis siis see hakkas ka tuppa tulema ja lasigi reaalselt igale poole nagu õues. Tal oli jumala pooogen.
    Nüüd teeb ta seda koguaeg õues ja mu elamine ei haise – te sina ka sama. Sa ei ole sellepärast paha inimene et kassi õue viskad 😀 kusagil pigem on ka piir sest see kusehais on tegelt räme.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. august 2018 at 13:01

     Ei no.. arusaadav, et ma olen ka inimene, aga kui mina teda tuppa ei lase, siis ta on lihtsalt rohkem ämma juures ja kuseb seal 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 4. august 2018 at 12:53

  Meil kass kaa kusas, algas siis kui elasin vanemate juures, halkas mulle käekottidesse laskma. Kolisime korterisse, kusas seal kaa, andsin andeks. Tuli laps, ikka kuses ja aina hullemaks läks. Minu piir tuli siis kui laps oli peaaegu 3, kui tulin koju ja täis oli lastud minu voodi ja takkatipuks ka lapse võrekas tema toas. Oii siis ma plahvatasin panin kassi kööki kinni ja kui ilmad läksid soojaks viisime maale mehe vanaemajuurde. Elab seal nüüd nagu kuningakass ja naudib juba üle aasta seal elu. Tema õnnelik, meie kusevabas kodus õnnelikud.
  Mainin, et tegu oli emase äralõigatud kassiga, sai käidud arstil ja tehtud teste ja katsetatud erinevaid variante.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:55

   Aga su kass hakkas ka lambist?

   • Avatar
    Vasta Katrin 4. august 2018 at 15:18

    Täiesti lampi jaa. Ja no miski ei aidanud. Käi või kätepeal, aga no ei.

 • Avatar
  Vasta Kats 4. august 2018 at 12:48

  Ma hakkaks vist kassi eemaldamisest pihta!
  Ja siis edasi remondiga! Ja kuna meil hetkel remont pooleli ja uurisin seda trepi asja, mingi asjapulk käis kohal, siis tema ütles et odavam tuleb uus trepp teha kui vana renoveerida! Aga sinna 1000 piire kindlasti jäi uue hind! Samas ma ise môtlen sinu trepi puhul et see lihvimjne ja uus värvpeale peaks ju odavam lahendus olema!
  Ja kui sa nagunii selle pelletikamina saad ja tuba soe, ks siis seda vahekoridori ära ei taha kaotada? Ja teeks heledamaks, mingeid sobivaid lampe ja et saaks selline avar, helge ja valge ruum!?!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:55

   No kassi ma eemaldada ei saa, samamoodi ei hakka ma Lendet eemaldama, et ta mulle voodisse lasi 😀 Kuigi jah, ahvatlus on teda mitte never ever teda lihtsalt tuppa lasta… Mitte, et see ka kuigi loomasõbralik oleks, eksole.

   Trepiga, no ma ise ka ei tea. Tundub küll, et lihvimine + värv või lakk peaks küll odav variant olema. See vana trepp on selles suhtes korralik – täispuit ja ei krigise ega midagi… Uus oleks lihtsalt ilusam. Aga kust sa 1000€ hinnapakkumiseks said? :O Ma leidsin aint ühe trepipoe, kus näidishinnad algasid 1500€st.

   Vahekoridori pmst jah nagu poleks vaja, aga seal on hea Lottet kuivatada, kui ta jalad porised ja otse tuppa lasta ei taha 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu 4. august 2018 at 12:48

  Mul läks ka kass üks hetk väga stressi ja lasi mitu korda diivani täis, masinast võetud puhta pesu. Isegi ronis öösel mulle peale ja lasi minu ja mu teki täis. Muutus puhta põrguks. Ainus mis aitas oli see, et viisime maale emale õue kassiks, sest siis ei saa pahandust teha.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:52

   No mul ei ole teda kuskile niimoodi viia. Või noh, okei OLEKS teoorias, näiteks ka vanaema juurde, aga kui ta seal edasi siristaks, siis ma annaks oma probleemi lihtsalt vanaemale ju 😀 Pealegi, kui juba see, et teine kass meil toas käib, teda stressi ajab, siis kodust välja viskamine ei tundu kassile just leebem variant olevat 😀

 • Avatar
  Vasta E.e 4. august 2018 at 12:47

  Ma laseks vist uue trepi teha, kui vähegi võimalik.

  Kassi mul enam ei ole ja ei taha ka, nii hea on ilma kassikarvadeta ja kõige muuta, mis kassiga kaasa käib. Loomulikult oli oma kass armas, aga mida vanemaks ma saan, seda paremini oma ema mõistan, kes korterisse loomi ei tahtnud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. august 2018 at 12:49

   Noh, uus trepp oleks muidugi tore küll, aga ma olen kindel, et see maksaks natukene liiga palju 🙁 Ma üldse elan mingis paraleeluniversumis, rääkisin Kardole, et jah, välisuksed maksavad 100€ :D:D Ma kardan, et uus trepp ALGAKS tuhandest eurist ja selle eest ma tahaks juba… kõik korda teha, mitte vaid trepi 🙁