JUMALAITA KURB ON OLLA

piiluv junn ja olematu veesurve…

12. jaanuar 2020

Päev 12.

Praeguseks hetkeks olen juba tõsisemalt igatsema hakanud nii üht koma teist. Jah, sõbrannasid muidugi ka, aga ma olen juba selline haige inimene, et igapäevaseks eluks on muid asju ka vaja. Muidugi nüüd hea öelda, sest sõbranna tuli täna siia ja üksinda Paddys trükkimise asemel istub ta mu kõrval ja rüüpab veini. Tsau, Krislyn!

Aga mida ma kõige enam igatsen. Jeesus, ma poleks arvanud, et seda üldse igatseda annab, aga normaalne veesurve. Meil on NII väike surve, et näiteks vetsus käies tuleb enne käed ära pesta ja siis vett lasta, sest muidu on kraanisurve nii madal, et sama hästi võiks ma endale pihku sülitada, kämblad kokku hõõruda ja käed pestuks lugeda.

Hirmsam on mudugi duši all käia, sest ma olen harjunud seda umbes viie minutiga tegema. Praegune olukord näeb selline välja, et koorid ennast paljaks, seisad selle hädise nire all kolm päeva, enne kui juuksed märjaks saavad. Siis shampoonitad pea ära ja veedad veel kuus aastat selle nirekese all, et see kunagi välja ka loputada. Palsamist olen ma loobunud, sest konkreetselt enne läheb vanajumala päike looja, kui seal saaks selle ükskord välja loputatud.

Eriti hea osa – iga kord kui keegi korteris kraani kasutab, või hoidku jumal, vett laseb, kaob isegi see kolmeharuline joake ära ja asendub paariks heaks minutiks ühe väikse nirtsakaga. Ah, mida ma valetan, see juhtub ka siis, kui keegi selle 23 korteriga majas ükskõik millises elamises vett kasutab.

Ooo, ma pole veel PARIMAT osa selles nirus olukorras mainunudki. Seda, et kui sa vetsus vett lased, peab seda nuppu ikka omajagu all hoidma, et seal normaalselt vett tuleks. Eriti olukorras, kus sa teed midagi muud, kui daamilikult väikse sortsaka lased. Sest muidu juhtub selline asi, et see… kraam, läheb korraks sinna toru algusesse peitu ja kui paak tühjaks vulisenud, ujub ta kelmika pilguga potti tagasi.

Selle avastas Kardo, sest ta läks rahumeeli pissile, kui äkitselt heitis pilgu potti ja sealt vaatas vastu üks harilik kakajunn. Kardo oli korraks segaduses, et… kas ta just urineeris selle mingil moel välja, kui me müsteeriumi lahendasime.

Elu siin majas ei ole kunagi igav, ega sitajutuvaba, I’m sorry.

Mõtlesin ükspäev Martale rõdule väikse basseini vett täis lasta. Viimasel hetkel mõtlesin ümber, sest sain ise ka aru, et selleks ajaks, kui see vett täis saab, on Marta 76 ja ma olen ammu surnud. Et jah… Survet, palun!

Ja kuigi ma tegelikult igatsen veel Värskat vett ja oma head madratsit, sest ma ärkan iga hommik kangelt nagu halg. Ja ma igatsen Tallinna peenleiba ja sprotte. Ja enda hubast kodu, kus on kardinad ja selline mõnus vibe. Ja seda, et kodus on poed pühapäeval lahti. Ja enda autot! Ja seda, et iga kell on lapsed kellelegi jätta ja Kardoga koos (või üksi rahus) aega veeta. Ja meie kahekorruselist maja, kus lapsed kogu aeg seljas ei ela. Ja WOLTI! Issand, kuidas ma igatsen Wolti!

Aga no kõige rohkem… Kõige rohkem maailmas igatsen ma veesurvet. Et kõik inimesed, kes saavad rahus sital käia, ilma et peaksid ninjajunni kartma, kes nende ellu tagasi tungib ja saavad duši all käia paari mintsaga, mitte kuskil joakese all külmetama, siis palun lööge ristimärk ette ja tänake jeesukest selle luksuse eest.

*Ps! Palun mitte edastada mulle hala teemal, et ma olen nii ropp ja labane, et paha lugeda. Elage ise nii, et pidevalt miski potis piilub ja vaadake ise, mismoodi te seda kirjeldaksite. #Sorrynotsorry

 

Loe ka neid postitusi!

25 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kristin Heidemann 30. oktoober 2020 at 12:43

  Soovin oma armsale isale kinkida püksirihma ❤️?

 • Avatar
  Vasta aitah Mallu 13. jaanuar 2020 at 13:42

  Aitah Mallu, ma purskasin tool naerma 🙂 Ma saan aru, et teil see mure wc-ga, aga siitpoolt ylinaljakas.
  kannatust ja veelkord kannatust!

 • Avatar
  Vasta Elmar -Uugu Eelvärav 13. jaanuar 2020 at 04:12

  Normaalne inimene elab talumajas,kus on välipeldik ja saun.Vett võetakse kaevust ja pole mingeid surveid vaja.

  • Avatar
   Vasta Marge 13. jaanuar 2020 at 19:43

   Kaev võib ära ka kuivada, kasvõi ajutiselt. Kõik juba talumajas elades juhtunud asjad

  • Avatar
   Vasta Väike Myy 15. jaanuar 2020 at 02:11

   Sama siin, ühes teises Tenerife linnas. 🙂 Eks igal paigal ole omad plussid, miinused, kombed, tavad. Vee surve ja gaasi lõppemisega on siin janti koguaeg. Just wc -s kaks inimest järjest käia, ei saa. No saab aga teisel on vaja, silma, nina ja muid klappe. Pesemisega sama lugu.Neil ON SIIN MAGEVEE probleem ja samal ajal soojavee saamiseks, pean 5 min puhast kuid külma vett lihtsalt joosta laskma. Siis tuleb pool leige nire ja selle kestus on ära arvamatult lühike. Mis teha, nii on. Samamoodi kodus happy edaspidi lihtsatest asjadest.
   Padjad siin on taevake, mingid vorstid ja no ma ei tea vanal eestlasel oli õlgmadrats ka korralikum. Teki kotte nad ei tunne, jah õnneks on siia tekkinud ka IKEA, kust sellist imeasja saab osta.
   Mind siin häirivad ka S… junnid- aga koerte omad, igal pool !!! Ma nagu ei mäleta, et keset tänavat oleks eestis nagu miiniväli IGALPOOL! Meil on suur kisa kui lumi sulama hakkab, aga muul ajal on, kas inteligentsemad koerad või peremehed. Nemad siin ei pea miskiks kui koer situb kus juhtub, kasvõi su välisukse ette, saapa ninale , bussipeatusse, keset kõnniteed! Ta ei vaevu ei koera juhtima ega ka ära koristama. Minu ahastavate ilmete peale vaatab mind siiralt mõistetamatu näoga.
   Koeri on siin ekstreemselt palju ja tihti ka peres hulgi, seega junne samuti. Täna läksid mul silmad pärani, sest oh taevake kust see haritus nyyd tuli äkki, Valgusfooriposti külge oli köidetud pakk musti kilekotte!!! Ja üks prouake koeraga rebis sealt kaasa!!! Vau milline areng! Samas mõtlesin, ei see ei olnud kohalik, ilmselt rootslane, kes ise need kotid sinna varem köitis!!!

 • Avatar
  Vasta Kadri 13. jaanuar 2020 at 00:23

  Kui te nt dushi all peate veits aega sooja vett ootama, siis võiks selle külma vee, mis ees tuleb, ämbrisse koguda ja vetsupoti kõrval hoida, et junnile lisaks hooga lajatada, muidu peab pool elu ootama, et loputuskast täis jookseks.

 • Avatar
  Vasta Kats 12. jaanuar 2020 at 23:54

  Panin last magama praegu seda lugedes …. aga see krdi kelmikalt piiluv junn ajas nii jubedalt naerma, et laps ka ei saanud aru mis mutil viga 🙂

 • Avatar
  Vasta Mariann 12. jaanuar 2020 at 22:22

  Jep, seda “sõbrakeste” potis-ulpimist nautisime me lausa 3 aastat kui üürikas elasime. Ja seda täiesti Tallinna kesklinnas, polnud vaja Tenerifele sõitagi selleks ?

 • Avatar
  Vasta Hevely 12. jaanuar 2020 at 22:10

  Appi. Ma sain küll ikka kõhutäie naerda. ????

 • Avatar
  Vasta A 12. jaanuar 2020 at 22:05

  Tundub, et majas elamine polegi nii jube ühtigi ? vaatamata segadusele jne ?

 • Avatar
  Vasta Karmen 12. jaanuar 2020 at 22:03

  Sul instas oli pilt Lende peast. Mul oli lapsel samasugune asi, guugelda molluskum. See lastel suht tavaline ja perearsti juures külmustamisega saab lahti. Ohtlik ta kuidagi ei ole ?

  • Avatar
   Vasta N35 13. jaanuar 2020 at 00:21

   Me elasime eelmisel aastal kuu aega Costa Adejes. Veesurve oli õnneks ok ja poed olid ka pühapäeviti lahti ? Aga pean tunnistama, et vaatamata bassule ja 3 toalisele korterile, millel oli ka katuseterass, igatsesin samuti üsna ruttu oma kodu, oma aeda, sõpru ja naabreid. Nüüd siin lõputus novembris passides mõtlen, et kui saaks läheks kohe Tenekale tagasi. Ma nii väga igatsen puuviljade, mereandide-ja veinivalikut poes, ülisõbralikke inimesi iga nurga peal, sooja ilma, veelkord neid kalu ja krevette… oeh. Teidele tahaks matkama minna ja Loro Pargis käiks üks kord veel. Costa Adejesse ma majutust enam ei võtaks. Koliks hoopis põhja ja rohkem üles mäkke. Igatahes mõnusat olemist, sest ausõna seda jama mis siin praegu toimib, ei kaalu ükski veesurve üles.

 • Avatar
  Vasta Kris 12. jaanuar 2020 at 21:03

  Kui suur wolti igatsus siis tenekal peaks äkki Glovo toimima ? ajab asja ära

  • Mallu
   Vasta Mallu 12. jaanuar 2020 at 21:07

   whaat, mis imeloom see on

 • Avatar
  Vasta Älis 12. jaanuar 2020 at 20:27

  Tasub korteriomanikule siiski mainida seda jama..ikkagi maksate selle “lumsuse” eest.

  • Avatar
   Vasta Älis 12. jaanuar 2020 at 20:28

   Luksuse*

   • Avatar
    Vasta K 13. jaanuar 2020 at 18:36

    Kus see oligi, et naisterahvas oli öösel mehe juures. Veedeti kirglik öö ja hommikul WC-s käies ei läinud nr 2 potist alla. Küll ta lasi vett peale ja tegi sada imet. Lõpuks ei jäänud muud üle, kui korjas kakajunni potist välja ja pani kilekotti. Mees oli enne tööle läinud. Naine jättis lauale kirja, et kohtume vms ja pidi koti nr 2-ga ühes võtma ning ära viskama, aga see ununes lauale kirja kõrvale. Mees rohkem ühendust ei võtnud. Ilmselgelt. ???
    Meenus see juhtum seoses selle positusega, aga ma ei tea, kas see oli kuskil filmis või lugesin seda lihtsalt kunagi kuskilt naljakatest juhtumitest vms. Aga mis teha, kõik kuulub elu juurde – ka nr 2 teemad. ?

    • Avatar
     Vasta R 14. jaanuar 2020 at 00:52

     See oli kunagi Tuuli Roosmaa juhitud saates “Saladused”. Mäletan seda lugu, siiamaani meenutan ja ajab jubedalt naerma. 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 12. jaanuar 2020 at 20:29

   no surve on siin igal pool selline, ega ta midagi teha saa 😀

   • Avatar
    Vasta Pille 13. jaanuar 2020 at 00:35

    Muidu moodsas maailmas on veesurve asi, mida on võimalik timmida ja reguleerida, aga kui sa ütled, et seal igal pool on selline olematu surve, siis…… ei oskagi muud arvata, et ju lihtsalt vett ei ole?? Puhas vesi on maailmas ju selline kaduv asi, mõnel pool on sellega reaalne kriis käes.

 • Avatar
  Vasta S. 12. jaanuar 2020 at 20:23

  Mallu, vot need on sinulikud postitused, mida me kõik igatseme! ? Kas oleks imelik öelda, et just sellist Mallut ma jumaldan ??

  • Mallu
   Vasta Mallu 12. jaanuar 2020 at 20:29

   haha, jumalda aga :D:D

   • Avatar
    Vasta I.s 12. jaanuar 2020 at 22:05

    Omg, see I’M BACK gif… hahaha?

 • Avatar
  Vasta Margarita iro 12. jaanuar 2020 at 20:12

  Oi jommajoo äitähh mallukas???sain ühe mõnusa kõhutäie naerda??????