KODU

segi kamminud

27. veebruar 2020

Kõik sai alguse sellest, et Photowall pakkus mulle enda valikust ühte tapeeti. See valge kast mu diivani taga seinas on mulle juba jupp aega pinda käinud, sest see sodipudi seal sees on ära tuhmunud ja ei näe enam eriti äge välja. Valisin, mis ma valisin, lõpuks ühe lugeja abiga otsustasin, et vot SEE tapeet peaks mulle siia sobima küll:

Tellisin ta pühapäeval ära, täna sain juba kätte. Kui see pole kiire teenindus, siis mis on? Igatahes, tapeet käes, aga… veel oleks vaja elutoas miskit teha. Näiteks see sein, mis on terrassiukse juures, seal olid enne riiulid, mis peo ajaks maha võeti ja ma mõtlesin, et ah, polegi neid vaja sinna. Aga sein on auke täis ja tahab pahteldamist + valget värvikihti peale saada. Seda me küll ise tegema ei hakka, seega kirjutasin oma töömehele, keda ma ükskord ka siin kiitsin, kes lastetoa tegi, et kuule, kas sa saaks ühe seina ära värvida ja teise tapeedi panna. Ta vastas, et ikka saab, et tuleb reedel.

Siis ma hakkasin mõtlema, et oot, mai saa ju ainult ÜHTE seina valgeks lasta värvida, sest meil teised valged seinad on jumala nõgised (ma ei tea millest, aga igal pool tahmarandid…). Siis oleks vaja, et see õhksoojuspump seinalt maha võetakse, sest see nagunii ei tööta ja see sein tuleb ka siis korda teha, pahteldada jne. Ja kui ta juba siin on, siis ta võiks siia tuppa korralikud liistud panna ja meie ahju ka üle värvida, mis ammu teist värvikihti ootab nagu mingi loll.

Ma muudan enda kodu KOGU AEG, ma ei tea, mis mul viga on. Neid kollaseid kardinaid ma “proovisin” ei sobinud 😀 Ja neid riiuleid ka enam ei ole, nagu ma mainisin.

No ja SIIS mulle tuli meelde, et ma vihkan neid plaate enda kamina seinas ja ma nägin instas palju ägedamaid plaate, Hexor plaadid on NII ilusad ja veebruaris veel 20% soodsamad, seega… tellisin need ka ära. Et noh, kui töömees juba siin on, või nii ?

Et jumala eest veel kõik ei oleks, siis ma leidsin FB sponsored posti abil ühe mega ägeda vaibapoe, kus on üli ägedad vaibad, jumala normaalse hinnaga (okei, mega kalleid on ka, aga mis siis). Ja siis ma leidsin kohe kaks vaipa, mida ma VAJAN! Saate aru jah. Mõni naine ostab kingi kokku, ma vaipasid. Mul on maja peale mingi 9 vaipa vist (4 neist rullis ja ootavad puhastusse minekut, aga noh?). Vaadake ise RugVista lehte, nii ägedad ja värvilised ja omanäolised vaibad seal. Mulle kahjuks elutuppa mingi väga värviline ei passi, kui tapeet juba selline eriline, et siis vaatasin neid (link). Seda kõige suuremat kandilist ja siis ümmargust kah. Tundub nii mõnus ja pehme…

Ma ei hakka ütlemagi, et ma kohe tahtsin hakata uut diivanit ka vaatama, sest ma nii tahaks riidest diivanit (käisin emal külas, ta just ostis uue, megaaaa pehme ja mõnusaaaa), aga siis tuli meelde, et Kardo ei tea mu remondiplaanidest suurt midagi ja ma peaks vist KUSKIL piiri ette ka tõmbama, sest ma ei saa ju päris kõike ka ümber teha. Või noh, saan, aga kas ma just pean, on omaette küsimus, haha.

Aga et ma ikka midagi veel teha saaks, siis küsisin magamistuppa garderoobile lükandustele hinnapakkumist. Kaua need riided seal “augus” ikka on. Ja no Kardo toa tahaks ka ümber teha, aga seda ta ei luba vist (eks näis ehhheeee). Ma ei ütle siis talle parem, et ma Kodukoi poest talle tuppa sisustusvidinaid tellisin ?

Rääkides tellimisest, siis ma praegu võitlen endaga, et Bedroommoodist endale mitte voodipesu juurde osta. Ma alles hiljaaegu mingi ale ajal tellisin endale komplekti, heleroosa, ja see on pesus halliks läind!! Nouuuuu! Ma armastan seda voodipesu, nii pehme, nagu hotellides. Aga krt kallis ka 🙁 Samas tahaks ühte tumedat kah, ma siiani ainult heledat ostnud. Palun keegi takistage mind, mul niigi praegu raha läheb nagu raba selle “panen elutoas ühte seina tapeedi :))))” projekti alla.

Ps! Sain täna teada, et kõik inimesed maailmas ei kasuta kummiga lina. Nagu… how see vanaaegne lina üldse kellelgi töötab? Mul oleks see hommikuks känkras kuskil jalutsis ?

Endiselt keelan ennast mõelda vannitoaremondile, sest see oleks ainuke asi, mida meil PÄRISELT vaja oleks, aga see oleks raudselt mingi 5000 eurine trall ja seda mul tõesti pole. Selle summa juures tunduks päris ok ju endale see voodipesukomplekt tellida ? Mari ka muuseas ütles, et tahab “suurt voodit”. Ennast teades on neil märtsikuus juba uued voodid olemas, ma haige inimene ja vajan ravi vist.

Jumala mitteteemakohane pilt, aga nii nummar on ta!

Vot, muud juttu ei olegi, et varsti saate mu elutoa makeoverit jälle näha, jehhuu. Sest ma ju nii harva teen remonti ? Aga okei, ma pean magama minema, Samsung tahab homme kokku saada, tundub põneeev! Äkki saan uue telefoni kätte, tahaks juba seda katsetada!

Aga kui tihti teie kodus nokitsete midagi teha? Uuendada? Või on pigem suva?

Loe ka neid postitusi!

34 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K. 28. veebruar 2020 at 01:47

  Kes teab kust saab normaalseid puuvillast 200×200 kummiga linu!?
  Kohe vaatan linki ka, äkki sealt saab ka ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 29. veebruar 2020 at 15:50

   Bedroommoodist saab, ma sebin sooduka ka

 • Avatar
  Vasta Kaija 27. veebruar 2020 at 22:29

  Ma tookord nii imetlesin just seda sinu elutoa sinakat vaipa. Ja siiani mõtlen, et selline sobiks meile ülihästi. Aga selle asemel ostsin hoopis ühe teise vaiba, mis piltidel nägi äge välja, aga päriselus on lihtsalt kole.? Ja kuna see oli päris kallis vaip ka ning ise veel veensin elukaaslast, et just seda tahan, siis nüüd nagu ei saa välja ka vahetada.? Loll lugu!

  • Mallu
   Vasta Mallu 29. veebruar 2020 at 15:51

   Näita vaipa 😀

 • Avatar
  Vasta Helena 27. veebruar 2020 at 21:40

  Sa just hiljuti kirjutasid, kuidas tahaks asjadest vabaneda… Ja nüüd jälle üleliigse tarbimise peal. Anna aega atra seada 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 21:47

   ma vabanesin väääääga paljudest asjadest 😀

 • Avatar
  Vasta T. 27. veebruar 2020 at 15:05

  Alates laste saamisest on mul mingi probleem koduga. Et tahaks kõike ümber teha. Üht-teist on 5 aasta jooksul muidugi tehtud ka, aga peamiselt ainult iluravi. Mingist mõnusast kodust on asi veel väääääga kaugel. Ainus, mis korralikult ära tehtud sai, oli vannitoa remont, aga eks sealgi annaks igast uuendusi välja mõelda. Lihtsalt too nüüd ei ole enam se enumber üks karjuv asi. Eelmisel kevadel tundus, et uus köök on ka juba käega katsutav, aga paraku reaalsus lajatas labidaga ja ei olnud ikka raha nii palju, et see ühekorraga kõik köögi peale laiaks lüüa. Et ok, oleks saanud osta küll selle uue köögi ,aga elanud siis seal kuni tänase päevani vist ainult konserve süües 😀 Noh ja nüüd üldse kõik seisab……… Tohutult häirib, aga midagi pole teha, ei ole praegu võimalik mngeid kapitaalseid muudatusi teha. Tapeete võiks muidugi vahetada kasvõi igal poole aasta järelt, aga lubasin endale, et kui kuskil uuesti värskendust tahan ja tapeeti vahetama hakkan, siis lasen ikkagi seinad korralikult sirgeks teha jms. Ma siiani muidu ise neid remonte nokitsenud (v.a. vannituba) ja seinu sirgu ajada ma ei oska :/
  Niiet mina küll mõistan seda remondi tegemise vajadust. Oma kodu puhul ma tean, et tegelikult tahaks mingit suuremamõõtmelist ja terviklikumat lahendust, mitte ühe toa haaval jantida. Aga ei ole rahalisi võimalusi selliseid, et saaks kõike korraga. Tuleb kannatlik edasi olla… Niipalju olen õppinud, et kui tegutsen liiga spontaanselt ja emotsiooni pealt, siis lõpuks raiskan palju rohkem raha selle va “tapeedivahetuse” peale. Ehk et ostan ka priuh-prauh ära, panen seinagi ja puha, aga väga kiirelt saab selgeks, et tulemus pole ikka päris see ja juba leian end jälle uutelt remondimõtetelt. Niiet iga kord, kui ma juba kuskil netipoes omale asju ostukorvi laon, ütlen ma endale vähemalt 20x stopp ja seedin lõpuks pikalt, kas see ikka on see, mida oma koju tahan…

  Mida Kardo su järjekordsest remondituurist arvab? 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 27. veebruar 2020 at 13:10

  Me tegime oma üürikas säästu remondi vannitoas, 400 eur läks. Tegime hüdro, plaatisime, panime uue kraanikausi ja segisti. Põrandale panime PVC katte, lakke puidu. Saab ka odavamalt. Plaadid saime tasuta, jäägid ühele, meile ideaalne lahendus. Sama kraanikausiga 🙂 . Ideaalis muidugi oleks võinud torud seina veel freesida, aga see oleks liiga suur töö olnud.

 • Avatar
  Vasta K. 27. veebruar 2020 at 10:15

  Me ostsime 2017. aastal maja. Oli sellises korras, et sees elada saab ja on korralik, sisustus jäeti sisse jne, aga ikkagi tahaks kõik enda maitse järgi teha. Radikate asemel põrandakütte panna ja laminaadi asemel puitparketi ja kõik toad üle värvida jne jne jne. Ülemisel korrusel saime vannitoa just tehtud (suht pisike, mingi 3-4 m2), läks peaaegu 5000€, ise tegime kõik, ei kutsunud töömehi. Nüüd oleme teise korruse tubade kallal. Suve lõpus beebi ka sündimas ja selleks ajaks tahaks valmis saada, et ei oleks tolmutamist, kui põnn kodus. Õnneks mul mees kuldsete kätega ja teeb kõik ise, ma assisteerin oma võimete piires 😀 Ma väga suur meelemuutja ja ümbertegija pole, s.t teen sellise lahenduse, mis võiks ikka pikemaks ajaks jääda, aga tahan korralikke materjale ja kvaliteetset mööblit, mitte ajutisi lahendusi. Ja see kõik on niiiiiiiii fu*king kulukas 😀 Aga noh, ma üritan mõelda, et see on meie kodu ja me teeme seda enda pere jaoks, mitte kellelegi teisele ja siis rahunen veits maha. Aga seda aega kardan küll, kui esimese korruseni jõuame, sest siis tuleb suure vannitoa remont ja köök, mis on vist omaette juba kallimad, kui terve ülemise korruse remont 😀

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 10:15

   Mul ka pisike vannituba, aga ise ei oskaks seal midagi teha, seega töömeest oleks vaja 🙁

 • Avatar
  Vasta Kata 27. veebruar 2020 at 10:05

  Tahaks väga remonti teha aga tegijat nii raske leida.

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 10:09

   Mina lõpuks leidsin ÜLIHEA töömehe, soovitan teda soojalt! Ta nimi on Janis ja ta Lätist, seega kirjutada võid inglise keeles: rikardehitus@gmail.com

 • Avatar
  Vasta T 27. veebruar 2020 at 10:04

  Remonti ei tee, aga meil veel hullem komme: viimase 10 a jooksul 5 korda kolinud ja iga kord uude korterisse, mida tuleb sisustada alates köögist kuni vannitoasegistite valimise ja garderoobi väljaehitamiseni. Ma ise olen absoluutselt sisustuskauge inimene, mees õnneks sisearhitektuurihuviline ja teeb ja sisustab ise. Ma täiega rahul!! 🙂 Aga närvesööv on ikka. Ma ei kujutaks never ette, et elaks kuskil “vanas talumajas” aastaid renoveerides ja poolikus remondis. Pere-elule ja kodu atmosfäärile mõjub nii stressirikkalt minu arvates pidevas poolikus kodus elamine.

 • Avatar
  Vasta Triin 27. veebruar 2020 at 09:55

  Kas tüdrukud just ei saanud need printsessivoodid? ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 10:00

   Jah, said :D:D

 • Avatar
  Vasta P 27. veebruar 2020 at 09:44

  Kui raha oleks lõputult, siisma vist aint uuendakski ? Aga peas genereerin ikka pidevalt kõike uuemaks ja teistsuguseks. Ja jõudumööda siis realiseerin. Just sai valmis projekt meie magamistoast-garderoobist 2 eraldi tuba. Kõige suurem laps sai oma toa ☺☺☺ juba uue elutoa ja uue köögi plaanis peas paigas ??

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 10:00

   Haha, me vist hingesugulased 😀

 • Avatar
  Vasta Maria 27. veebruar 2020 at 08:58

  Ma ostsin aasta tagasi korteri. Sellise korraliku ja noh ilusa aga mu kass disainis seda mõnuga ja kolm last ka just asja paremaks tee. Nüüd siis tuluka rahade eest mõtlesin et luban endale midagi asjalikku ja täiskasvanulikku. Aitab juuksepikendustest 😀 ostsin magamistoa jaoks asjad ära 😀 tapeet värv ja suur kapp ??
  Olgu öeldud et korter on puhtalt üksi minu pingutus tol hetkel kahe lapse kõrvalt kogutud rahadega ja nüüd siis kõik sellega seonduv maksmine ja remontimine. minu projekt ja rahastus ja kõik muu. Võtan tasa ja targu loodan et hulluks ei lähe selle kõigega ja saan oma pisikese disain pesa sest ega kass seda sinnapaika jäta kui ma tema remondi maatasa teen 😀
  elukaaslane lubas aidata remondi aga ma vana sõnn teen ise siis ei saa öelda lauset et tema tegi maksa kinni 😀

 • Avatar
  Vasta Hanna 27. veebruar 2020 at 01:27

  Vaata RUG-ist vaipasid, Tallinnas laki tänaval pood ka olemas. Maaaailma kõige mõnusama vaiba sain sealt, “rabbit fur” mudel vms, nii üli pehme ja mõnus, et pikutaks niisamagi seal. Külalised kaa alati vaimustuses ja uurivad kust pärit?Hinnad on odavamad kui sellel lingil, mis Sa siia lisasid 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 01:28

   https://www.rug.ee/ee/vaip-rabbit-fur-9yp0761-charcoal-9783

   See v?

   • Avatar
    Vasta Mirjam 27. veebruar 2020 at 03:45

    Mul sama RUG rabbit fur vaip, küll väike ja valge, voodiesine, aga tõesti nõustun, et see on megaaaaaaaa mõnus ja pehme! Hind ka väga ok, see väike oli 30eur.

    • Mallu
     Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 10:00

     tahaks katsuda seda nüüd…

     • Avatar
      Anny 27. veebruar 2020 at 13:06

      Sõidab siis RUGi vaipa katsuma!???

 • Avatar
  Vasta Merilyn 27. veebruar 2020 at 01:25

  Ma hakkasin vannitoas remonti tegema.. juhtus mingi magic ja järsku olid korteris ainult kandvad seinad alles ?‍♀️ Vannituba hakkab vaikselt ilmet võtma.. kõigest 3 tuba, köök ja koridor veel ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 01:29

   Ma ei julgeks isegi alustada, tundub niiii kallis 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 27. veebruar 2020 at 11:20

    Ma ei taha enam meenutadagi, mis sellest sai, kui vetsupott tuli välja vahetada. Arveid keeldusin ka lõpuks kokku löömast. 😀 Nüüd uues kodus ei ole ilmselt jupp aega raha, et remonti teha, sest just tellisin kogu mööbli ja arve peal on 2.- Euri. 😀 Õnneks palk saabub homme. Aga muidu jah, ma ka remondihai, eeldivad sisustusuuendused.

 • Avatar
  Vasta Liis 27. veebruar 2020 at 00:37

  Miks see voodipesu halliks läks, pesid millegiga koos vms? Tahaks ka hirmsasti tellida aga kas on igatpidi hinda väärt? No ilmselt on, aga emotsiooni ajel ei tahaks tellida ?

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 00:57

   Ma panin oma uute siniste teksastega koos pessu, vihkan ennast!! 😀 Aga on 100% hinda väärt ja ma juba siin otsapidi tellin 😀

   • Avatar
    Vasta Trt. 27. veebruar 2020 at 17:12

    Vb saab paari pesuga maha? Teksad ju ka annavad esimesed pesud värvi, hiljem enam mitte. Ma arvan, et võid veel roosakamaks tagasi saada. Kuigi, jah, ka mul on asju, mis on värvi saanud ja kahjuks enam endist värvi tagasi pole saanud. Aga neid, mis on, on ka sama palju või rohkemgi :).

 • Avatar
  Vasta Merilyn 27. veebruar 2020 at 00:26

  Me ostsime 2018 novembris korteri. Köögiremont on juba sada aastat pooleli, uued elektrijuhtmed on lae all, seintele on joonistatud pistikute-lülitite asukohad… Kõigest sellest on niii kõrini! Aga ikkagi võtame järgmiseks ette vannitoa, siis ülejäänud toad… Igal pool põrand paneelini üles kiskuda, uus soojustus, uus patkett… Ehk saab enne pensioniiga valmis…

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 01:07

   me peame ka elektriku kutsuma ??

 • Avatar
  Vasta Triin 27. veebruar 2020 at 00:24

  Peaaegu iga päev juba neljandat aastat ? 100a vana talumaja renoveerimise võlu ja valu!
  Kui sa maailma pehmemat vaipa ja lebomat diivanit tahad, siis ma käisin ükspäev Maskus ja seal olid imeeeelised Belluse diivanid ja narmasvaibad aga narmaste asemel olid sellised üliiiipehmed karvad vms nagu pilvekesed. Peale nende vaipade nägemist ja katsumist ma ei suuda ühtegi teist vaipa sama pilguga vaadata. Lisaks ei vaju need vaibad peale astudes lössi vaid jäävadki sellised kohevad. Kahjuks nende kodulehel neid vaipasid ei ole, et linki jagada aga soovitan tõesti vaatama/katsuma minna 🙂

  • Mallu
   Vasta Mallu 27. veebruar 2020 at 00:57

   Appi, ma ei julge katsudagi nüüd 😀 Oli hingehind ka?

  • Avatar
   Vasta KN 29. veebruar 2020 at 08:34

   Need samad vaibad on RUGis, Gigant mööblis ja ka Ehituse ABC. Keegi ka siin kommentaariumis jagas Rugi linki. Nägin ise ka seda vaipa esimest korda Maskus, aga seal oli nii kallis. Võrdluseks, et Maskus suur vaip üle 300 ja Gigantis alla 200.