JUMALAITA

mis muud kui ead inimesed olete

17. märts 2022

Eile kirjutasin hommikul suures mustas masenduses selle viimase postituse ja umbes paar tundi hiljem oli mul selline tunne, et kui üldse kunagi peaks endast panema üles storysid, kuidas ma tänulikult pisarat panen, siis oleks see hetk just paslik olnd. Ma ei teinud seda ainult sellel põhjusel, et ma nägin ekstreemselt malakas välja ja see ei oleks selline kaunis video, kus mul põselt pisar voolab ja ma teile siiralt nuuksudes räägin, kui tänulik ma teile olen. See oleks olnud selline, kus mu juuksed on mingisuguse harakapesa moodustanud, seljas kassikarvane t-särk ja nina peal mingisugune kasvajamõõtu punn, mis juba mitu päeva ennast mu näol koduselt tunneb ja kuskile minekut teha ei plaani. Seega kujutage seda ilusamat versiooni endale lihtsalt ette, sest nutta löristasin ma igatahes küll.

Selles suhtes, et ma aimasin, et ilmselt ikka mõned oma abikäe ulatavad, aga et nii paljud, see on siiani šokeeriv. Ma võin nüüd rahus uude kuusse vastu minna, sest ma ei pea muretsema, et kas ma ikka kõik asjad makstud saan. Seda nii tänu teile, kui ka koostööpartnertitele, kes eile mu postkasti ummistama hakkasid ja usinalt ideid pakkusid, kuidas me koostööd teha saame. Ehk siis minu süda on nüüd rahul ja üks asi vähem, mille pärast kassida. Ma ei teagi, kuidas ma teid tänama peaksin. Suvaline “aitäh” tundub nii lamp ja tühine, nii et ma kirjutan selle siis trükitähtedes, äkki aitab rohkem – AITÄH!

Päris mitmed kirjutasid mulle ka, et nende eneseväärikus ei lubaks IIAL sellist asja teha ja ma nüüd nende silmis sitem inimene, aga ma ütlen ausalt, et ma ei tunne ennast üldse halvasti. St mulle meeldib muidugi rohkem olla selle poole peal, kes teisi aitab, aga vahel on elu teistpidi ja ma ei näe selles mitte mingit probleemi. Kui see mind sitemaks inimeseks teeb – las ta siis teeb. Elan üle. Vähemalt mul on teadmine, et mul on üle Eesti mingi eriti äge tugivõrgustik ja ma saan aru, miks see teadmine osad hoopis kurjaks ajab. Kuradi loll lambiblogija, tööl ei käi, sittagi ei tee, ainult käsi õieli ees ja mõelda vaid, osad lollid annavadki. Mis seal ikka, sõbrakesed, oleme siis kamp lolle 😁❤️

Te teate neid purgikesi, kus on hästi palju häid mõtted ja ilusaid sõnu, mida siis iga päev lahti rullida saab jah? Mul on tunne, et ma avan praegu seda, kui ma vaatan panga väljavõttel neid selgitusi, mida te ülekandele kaasa panite. Reaalselt istun siin, suu kõrvuni peas ja muudkui loen. Ma ei tea, kes te kõik olete, aga käsi südamel, nii ägedad inimesed. Ja ärge üldse muretsege, ma kavatsen selle võrra ka parem inimene olla, ma luban 🤞

Ma tegelikult juba alustasin sellega, andsin just naabrinaisele karbitäie kartulisalatit. Tegin seda eile nimelt ilmselt arvestusega, et mul on vaja ära toita vähemalt 20 inimest. Tegelikkuses sõin ise ja lapsed ütlesid, et see on “jakk”. Nii et jah. Naabrinaine igatahes võttis vastu ja pole veel kirjutanud, et see jakk oli, nii et ehk läheb seegi ühe ülla teo alla. Kellelegi lõunasööki anda 😁

Soovin teile igatahes kaunist päeva! Ma olen suutnud endal täna isegi juukseid kammida, veits näo pähe teha ja kleidigi selga ajada (see, mis avapildil selgas), nii et väiksed võidud igasse päeva.

Laav juu!

Loe ka neid postitusi!

20 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Triin 18. märts 2022 at 13:17

  Väga tore! Tahtsin ka raha kanda, aga ei viitsinud diivanilt tõusta ja pärast läks meelest, teen nüüd :D.
  Aga tahtsin seda öelda, et seda ei peaks annetusena käsitlema, vaid see on vabatahtlik panus teenuse tarbimise eest. Sa ju lahutad lugejate meelt, miks seda peab siis ikka lõputult tasuta tegema? Ma saan aru, et sa ei taha panna blogi tasuliseks, siis võikski olla püsikorraldus neil, kes seda soovivad teha. Ja see on su töötasu, mille kulutamise kohta EI ole vaja kellelegi aru anda.

  • Mallu
   Vasta Mallu 18. märts 2022 at 15:14

   Haha, nii armas sinust! Ma siiski annan sulle aru, et panin endale 80 eurise psühholoogiaja 😀

   • Avatar
    Vasta Triin 19. märts 2022 at 14:04

    Oi krt, siis panin vähe ju :O 😀

 • Avatar
  Vasta Kats 18. märts 2022 at 00:16

  Ma päriselt lugesin pealkirja, et “mis muud, kui eakad inimesed olete” 😉

 • Avatar
  Vasta Sander 17. märts 2022 at 20:39

  Oot … tähendab Sa sisustad(risustad)muudad pidevalt oma kodu, ostad 500.- maksvaid kleite, küünlaid ja vaase – ja KERJAD OMA LUGEJATELT SELLE JAOKS RAHA?!

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2022 at 20:47

   Ma mitte ei kerja, ma NÕUAN. Sinu ülekanne on ka veel puudu, seega ootan seda asap!

  • Avatar
   Vasta Viktoria 19. märts 2022 at 00:39

   Eeeeem, kuus sotti oli muidu see mammudega kleit. Tahad sitasti öelda siis kontrolli fakte enne.

 • Avatar
  Vasta Mari 17. märts 2022 at 20:27

  Ausalt öeldes ma ei anneta nagu never kuskile midagi, kuigi mõtlen tihti et võiks, AGA sulle 😀 ma ei mõelnud kaks korda.

  Ja mu arust sulle see polnud üldse nagu annetus, mulle väga meeldib sinu blogi ja väga hea oli omalt poolt natuke panustada sinu tegemistesse.

  Proovi väga mitte ennast häirida lasta nendest kadedusussidest. Keep going Mallu, you’re the best!!!

 • Avatar
  Vasta A 17. märts 2022 at 14:26

  Jep, mida suurema hoolega kokkad seda hirmsam “jakk” valmib. Makaron ja viiner on see ülim ja muidigi tileb seegi letšupiga üle uputada, et süüa sünniks saksapreilidele..
  Ma ka pisar silmas annetasin ukrainale kui tulukas tuli ja nüüd pisar silmas vaatan oma sääste, et kas osta järgmise talve puud või saavad neli last suvel Lottemaale ja Loomaaeda . Loll pea on ihunuhtlus, mis seal ikka.

 • Avatar
  Vasta Mir 17. märts 2022 at 13:59

  Oleks eetilisem kui sa selgitaksid ausalt, miks sul raha vaja on (liistud jms mugavuskulud) mitte suur appikarje nagu sul oleks kohe laste söök otsas nagu väga paljudel su jälgijatel on või on kunagi olnud. Sa peaksid ju teadma oma jälgijaid ja mismoodi nemad “raha täiesti otsas” juttu ilmselt mõistavad hoopis teistmoodi kui sina.

  Küsida raha inimestelt, kellel on suure tõenäosusega sinust 3x väiksem sissetulek, 3x odavam korter, kes ise ei woldi nagu hullumeelne… ei oleks eriti eetiline isiklikult minu jaoks. Mina küsiks siis juba parem ema või eksmehe käest vms. Sa tead, et mõni üksikema näpistab oma 30eur toidunädalast sulle viieka ikka.

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2022 at 14:17

   Okei, olen omast arust väga konkreetselt seletanud, mis ma selle rahaga teen. Söök tõesti otsas pole, aga näiteks eile käisin toidupoes ja maksin ära Lende teraapiaarve. Ma ei ole kuskil öelnudki, et “mul on raha täiesti otsas” või kust sa seda välja loed muidu?

   Woltimis osas võid ka muretu olla – mul nendega koostöö ja krediit, ei maksa omast taskust 😀

   • Avatar
    Vasta Mir 17. märts 2022 at 17:44

    No oli ikka väga ahastust täis postitus ja ainult kommentaarides mokaotsast mainisid, et inimesed oma viimast raha sulle ei annetaks. Väga lihtne oli seda lugeda nii, et nüüd on sul suur häda käes. Eriti kui seda loeb inimene, kelle jaoks on tavaline end ära toita 100euroga kuus jne vaesed maakohtade üksikemad. Sellised heausksed jälgijad ei kujuta ettegi kui üüratu su sissetulek on nendega võrreldes.

    Loodan, et sellest juhtumist tekib nüüd midagi positiivset ja hakkad õppima rahatarkust.

    😃 Ja vb olen kade, aga ainult malluka aastakäibe peale keskmiselt 12 tuhat kuus 🤑. Annetuste peale kindlasti mitte, sest nagu ütlesin, minu jaoks oleks kahju võtta vastu raha inimestelt, kes teenivad palju vähem kui mina.

    • Mallu
     Vasta Mallu 17. märts 2022 at 17:52

     No tõesti ma ei kirjutanud suurelt, et ärge oma toiduraha ära kandke, sest see tundus…loogiline? Usu või ära usu, aga ausalt mu lugejad ei ole ainult kuskil sotskorterites virelev seltskond. Kandsid ikka need, kelle rahakott lubas, olen selles üsna kindel 🙂

  • Avatar
   Vasta Eva 17. märts 2022 at 15:36

   Kadedus räägib sinus ei muud.

 • Avatar
  Vasta Maria 17. märts 2022 at 13:40

  Kui see saladus pole, siis kui palju “annetati”? 😊❤️

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2022 at 13:47

   umbes 2000 eurot 😬

 • Avatar
  Vasta ebe 17. märts 2022 at 12:50

  Super tore kuulda! Pole raske panustada veidigi inimese heaks, kes niiii tihti teisi aitab. Rääkimata sellest, et ka kogu see rahajama sai sul alguse sellest, et tahtsid Ukraina heaks annetada…

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2022 at 13:24

   Ah, tark ei torma, aga ma õnneks pole tark onju 😀

 • Avatar
  Vasta K.D 17. märts 2022 at 12:49

  Ai kui hea seda kuulda on! Mul läks ka kohe tuju hoopis paremaks, kuna meid “lollikesi” tundus terve suur hulk olema 😁 Nii meedib uskuda, et kõik inimesed on ilusad ja head ❤️

  • Mallu
   Vasta Mallu 17. märts 2022 at 13:23

   Aga muuseas, on ka!