JUMALAITA

ega mul on sama ahistaja olnud

20. aprill 2023

Ma juba tegelikult tükk aega olen mõelnud sellest teemast rääkida, sest aeg-ajalt see mulle meelde tuleb ja siiani õudusvärinaid tekitab. Samas saan ma ka mõistusega aru, et mõned inimesed maadlevadki vaimsete probleemidega ja see pole otseselt nende süü, et nad sellised on. Sellegipoolest mõistan ma ka seda, et normaalsed inimesed ei pea nende hullude sõimu ka päris lõpmatuseni kuulama.

Lihtsalt sattusin Pealtnägijat vaatama ja seal rääkis Jaanus Saks enda ahistajast, kes tal mega kaua olnud on. Ma “tean” seda ahistajat väga hästi, sest mul on temaga kokkupuuteid olnud küll ja veel. Lihtsalt see lugu meenutas mulle seda aega ja ma läksin huvi pärast Facebooki vaatama, et kas mul need kirjavahetused alles on. Olid küll ja… no siiani võtab veits rõveda tunde sisse, kuigi see oli nii ammu aega tagasi.

Ega ma ei hakka ka siin inimese nime välja tooma, aga ma räägin lühidalt, mis kokkupuude mul temaga oli. Ühesõnaga hakkas ta mulle kunagi blogisse eriti rõvedaid ja solvavaid kommentaare jätma. Blogis on aga selline võimalus, et kui sa vajutad IP-aadressi peale, siis ta näitab kõiki sellelt aadressilt tulnud kommentaare. Ja enda üllatuseks ma nägin, et osad kommid oli ta enda täisnime alt pannud – need olid alati sellised positiivsed. Ja siis mõnikord isegi samal päeval oma teiste kontode all rääkis kui loll ja mõttetu ma olen, umbes nii.

Vaadake, ma olin siis noor inimene, aega ja viitsimist iga hulluga taielda. Igatahes kirjutasin ma talle Facebooki (sest ma ju teadsin ta pärisnime), et ta võib südamerahus kõik oma kommentaarid oma nime alt panna, sest ma nagunii näen, kes ta on. Ma nüüd täpselt enam ei mäleta, sest see oli nii ammu, aga edasi läks see umbes nii, et ta vist vabandas, ütles, et tal rasked ajad ja siis hakkas mulle nendest rasketest aegadest rääkima. Ma sain umbes viie minutiga aru, et see inimene pole peast korras, sest ta rääkis mulle pikalt ja laialt, kuidas “värdjas” nagu tema teda kutsus (ehk siis Jaanus Saks) on ta elu ära rikkunud ja käib teda jälitamas ja neil suur armusuhe ja Jaanus tahab teda aina armukadedaks ajada ja… No umbes, et kui ta oma kortermajast välja astus, siis just sõitis üks auto ära ja see oli kindlalt Jaanus Saks, kes muu. Mina ei tea… Mis sa hulluga ikka vaidled. Ma ütlesin umbes midagi sellist, et… noooojah siis.

Ja nagu te aru saada võite, siis oli see üks mega suur viga, et ma üldse temaga midagigi rääkisin, sest peale seda läks ta ikka täitsa sassi. Ükskõik, millest ma blogisin, luges tema välja, et ma ridade vahelt teda mõnitan ja alandan. Ja kindlasti tegin ma seda Jaanus Saksa tungival soovitusel, sest me oleme nüüd mõlemad tema vastu koos mestis. No ma näitan teile neid vestlusi.

Sorri, see vestlus on siin vb natsa sassis, ei osanud neid screene järjestada, aga point oli vist midagi sellist, et ma kirjutasin postituse oma eriti sitast päevast, kus ma käisin ripsmetes ja tehnik oli nagu ewww, teeme su kulmud ka korda v?? Ja siis kui ma koju läksin, siis mingi naine küsis, mitmendat kuud ma lapseoootel olen ja keeldus uskumast, et ma konkreetselt üldse ei ole.

Ja sellest postitusest luges ta välja, et ma mõnitan tegelikult…tema kulme ja kaalu? Ma ei tea, midagi sinnakanti.

Teine probleem oli tal sellega, et mu blogis oli lause, et “Mari meelest on talvel talle mütsi pähe panemine inimõiguste rikkumine” millest tema luges välja, et ma mõnitan teda, et tal pole inimõigusi, sest ta pandi hullumajja vms. Ma ausalt ei mäleta nii täpselt, aga see oli tõesti nii absurdne, et ma blokkisin ta ära. Eriti tolku polnud, sest tal oli FB-s sada kasutajat, mille alt ta edasi kirjutas. Noh, ikka nii, et hommikul ärgates näed, kuidas ta on sulle 200x “MINE P*TSI VÄRDJAS” kirjutanud või nii.

Ma ei osanud temaga midagi enam ette võtta, sest ka mul hakkas ta juba tuttavatele ja sõpradele kirjutama. Lõpuks otsisin ta ema kontaktid ja võtsin temaga ühendust. Ta siis vabandas ette-taha, et noh, inimesel ongi vaimsed probleemid ja teha polegi midagi, sest väevõimuga hullumajja panna ei saa, kui ta otseselt ei ähvarda või kallale ei tule. Küll aga soovitas ta mul teda ähvardada, et ma ta pildi ja nime avalikult üles panen, et siis ta ilmselt lõpetab. Ja muuseas lõpetas kah.

Nii õudne ikka, et Jaanus temaga endiselt rinda pistma peab. Selle naise ema ütles mulle ka, et tal olla kunagi olnud Jaanuse näoga peika vms ja siis kui nad lahku läksid, siis ta hakkas endale ette kujutama mingit suhet Jaanusega. Aga see kõik oli NII AMMU, et ma päriselt ei arvanud, et ta ikka veel omadega nii sassis on. Ma aeg-ajalt olen sotsmeedias teda näinud (mai hakka ütlema kus ja miks, et keegi otsi kokku ei paneks) ja ta tundus täitsa…okei? olevat. Aga noh, nagu näha siis mitte…

Kurb ikka täiega. Nagu ma saan aru, et vaimsed haigused on thing, aga kas päriselt siis sellele mingit ravi pole, kui sa endale nii hullult asju ette kujutad?

Loe ka neid postitusi!

9 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Juku 20. aprill 2023 at 21:32

  Sa ei pelga nüüd, et selle postituse peale sa ta uuesti pöördesse ajad? 😃
  Creepy anyway 😐

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. aprill 2023 at 17:19

   hope not 😀 iroonilisel kombel sattusin ma eile Jaanus Saksa kontserdile 😀 nii et kui ta mind followib instas, siis ilmselt ta saab veelgi enam kinnitust, et me mestis 😀

 • Avatar
  Vasta N38 20. aprill 2023 at 21:27

  Meil oli kunagi naaber, kellel oli diagnoositud skisofreenia. Mul oli temast alati nii kahju, sest see maailm, milles see naine elas, tundus nii õudne. Ta tundis, et kõik on tema vastu ja ta on 24/7 ohus. Kui ta regulaarselt ravimeid võttis sain temaga pikad jutud maha peetud ja tegelikult oli ta tore vanaproua. Kui ta aga ravimitest pausi tegi, siis hoidsime kõik eemale. Olime tol ajal lapsed ja ta karjus ja ropendas meie pihta ikka väga räigelt ja valimatult. Ma loodan, et antud loo peategelane saab abi, sest sellist elu ei tohiks keegi elada. Paraku on meil Eestis vaimse tervise tugi alles lapsekingades ja vaimsete häiretega inimene on oma pere probleem. Kannatajad on ka teised, kes sellise terrori all elama peavad. Sundravi on võimalik küll, kui haige eestkostjaks saaks keegi lähedane. See aga nõuab suurt pingutust ja asjade ajamist. Raske on saada kedagi uuringutele, kes seda ei soovi ja seetõttu ei pruugi jõuda ka diagnoosini, mis eeskostet toetaks. Siin polegi muud teha kui soovida kõikidele osapooltele jõudu ja jaksu selle õudusega hakkama saamisel.

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. aprill 2023 at 17:19

   Täiega kahju jaa, enda peresse (veel vähem enda lapsele) sellist asja iial ei sooviks ja ei kujuta ettegi, mida see vaene ema tunneb.

   • Avatar
    Vasta Sirts 1. mai 2023 at 19:33

    See on see *****?

    • Mallu
     Vasta Mallu 2. mai 2023 at 11:18

     Jaa

 • Avatar
  Vasta AB 20. aprill 2023 at 18:58

  Eeee watafaaaaakk??

 • Avatar
  Vasta Ma 20. aprill 2023 at 18:16

  On ikka ravi olemas, aga keegi ravi sunniviisiliselt teha ei saa, kui inimene endale või teistele otseselt ohtlik pole. Täiega kriipi! (Ja nüüd tahaks teada, kes see tibi on :P)

  • Avatar
   Vasta E 20. aprill 2023 at 18:48

   No ausaltöeldes kes hoolikalt Pealtnägijas screenshotte vaatas siis tema blogi aadress on seal ilusasti nähtaval:D