KINGILOOS KODU LAPSED LENDE SÖÖK SPORDIJUTUD TESTIN JA ARVUSTAN

kodu, söök, lapsed, mängud ja palju pilte!

18. jaanuar 2018

Eile oli maru kiire päev ja kuna mulle meeldib aeg-ajalt teha selliseid igavaid “ja siis me läksime sinna ja siis me tegime seda” postitusi, siis palun väga, siin on jälle üks selline.

Aga et alustada eilse päeva kirjeldust täitsa alguses, pean ma minema jutuga sinnamaale, et üleeile öösel läksime me Kardoga kell pool 4 magama. Ei, asi polnud Lendes, vaid Mari oli vanaema juures, Lende magas ja Kardo arvuti läks katki. Mis tähendas vaid seda, et ta oli sunnitud kogu oma vaba aja minuga veetma. Nii vaatasimegi me käsikäes Stranger Things’i teise hooaja lõpuni (omg kui põneev!).

Kui Kardo mind hommikul kell 11 togima hakkas, et kle, aja kark alla, me peame varst trenni minema, siis ma surin seest 900 korda, sest apppiiii, mul oli lihtsalt maailma suurim uni! Aga teha polnud midagi –  kebi aga püsti, pane trenniriided kokku ja roni jõukasse. Jumal tänatud, et mul Jaanika kava meilisügavustes alles oli, selle järgi oli päris hull üle mitme aasta sahmida. Tänaseks on mu jala ja kõhulihased niiii valusad, et ma pole kindel, kas ma olen kuskil läbi une peksa saanud, või on see trenni tagajärg.

Keegi instas kommis seda, et mõtle kui hea on nt poole aasta pärast vaadata seda pilti ja võrrelda oma selleajase kehaga, ma olin nagu aa… et see on ristirahva jaoks mingi casual superpekine BEFORE pilt v, ma just vaatasin, et ooo ma näen nii sale välja siin :D:D

Mõõtmistöö tulemused, ainult tissid kasvavad :D Tänaseks veel suuremad ja hakkavad juba vaikselt piima lekkima. Jeesus kristus, aidake mind ometi. Millal see ära lõppeb :D?

Peale trenni tulin koju ja mõtlesin, et ma PEAN selle lastetoa korda saama. Me olime Kardoga seda juba mingi kolm päeva (mitte jutti) koristanud ja vaikselt hakkas tunduma, et ainukene variant see tuba korda saada, on see põlema panna. Mis seal ikka, käärisin varrukad üles ja kukkusin koristama. Tasa ja targu hakkaski tuba lõpuks “inimese” mõõtu andma. Ainult. et täna tuleb Mari koju ja saab rahumeeli selle toa jälle nii sassi ajada, et isegi taevaisa paneb väikse pisara maha.

Tegin telefoniga paar pilti ka. Kaameraga saaks paremad, et ikka näidata, kuiii ilusas ja valges kodus ma elan, aga mis me siin ikka valetame, selline ta on :D

Tudupesa valikuga, kas magada üleval või all :D

Sorteerisin köögiasju, lisaks meie köögile saavad siit täiendust veel kolme lapse mänguköögid #liigapaljustuffi

Tuba korras, võib uksed kinni naelutada :D

Samal ajal kui ma koristasin, koputati mulle uksele ja toodi kast Liz’is Granolas müslisid. Wohhoo! Vot see on hea kingitus, sest ma olen neid kunagi ammu maitsenud ja ma mäletan, et need olid tõesti head ja toitvad, mis siis muud, kui hakkan uuesti mugima.

Maigret tuli külla, mistõttu tundus hea mõte kiire õhtusöök valmistada. Mu “kiirete söökide” varamus on kaks varianti – salat ja pasta. Kuna aga sel nädalal ei tohi ükski õhtusöök sisaldada jahu, siis valisin salati. Kartulid, krevetid, shitaake seened, salatipea, tomat, kurk, koriander ja pesto-balsamicu kaste. Üli, kuradima, hea.

Ja kui kedagi huvitab, et mida Lende samal ajal sõi, siis ikka sama kraami. Ainult lehetükid tundusid talle imelikud ja need pakkus ta kõik kenasti Lottele.

Magustoiduks mõtlesin ma esimest korda elus teha kaerahelbeküpsiseid. Jah, ma olen vist kivi all elanud, aga üli head ja lihtsad valmistada. Nagu ikka – jahuvabad. Sisse panin suuri rosinaid ja neid aju moodi pähkeid, issand, mis need on?! Ahjaa, pekaani pähklid!

Kui söögid söödud, otsustasime me Mari kohaloleku puudumisest hoolimata proovida erinevaid lauamänge, mis meile lelulaegas.eu poolt saadeti. Ma mõtlesin, et niimoodi saan ma kohe paremini sotti, mis talle meeldida ja sobida võiksid, et siis temaga kohe mängima kukkuda, mitte õpetuse pealt näpuga järge ajada. Kuna saadeti NII palju mänge, siis kõike ei jõudnudki läbi katsetada.

Päris naljakas oli kolmekesi reeglites pusida ja mõelda, et issand, ma EI SAA aru ja see mäng on mingi neljaaastastele mõeldud :D Aga no lõpuks saime ikka pihta ja tegelikult olid eile läbiproovitud neli mängu lihtsamast lihtsamad. Mõni võib-olla jah veel selline, et Mari ei oskaks, aga ma kujutan ette, et aasta pärast mängib ta kõiki neid üsna lebolt.

Esimesena proovisime mängu “kes peseb nõud“. Selle jaoks on Mari veel väike, pakendki ütleb, et 6+ vanuses, aga kooliealistega on kindlasti seda tore mängida. Lihtsad reeglid (kui sa nendest aru saad :D) ja selline tore mäng. Pmst pead oma “nõudest” lahti saama ja kaotab see, kellel on kõige rohkem nõusid. Sobib ka koduste tülide lahendamiseks, et kes PÄRISELT KA nõud ära peseb :D

Peale seda proovisime midagi lihtsamat (mitte, et see eelmine lihtne ei oleks, aga minu eesmärk oli leida mänge, mida ma Mariga kohe ka mängida saaks). Selleks valisime “Kollid kappi“. See on 3+ ja ma usun, et seda oskab Mari kindlasti väikse juhendamisega mängida, tõesti tore!

Juba karp on äge! Kui kolli võidetud saad, paned ta kappi :D

Põhimõtteliselt on igal kollil mingsugune mänguasi, mida ta kardab ja mis teda võidab, ehk siis kappi ajab. Tegemist on memory vormiga, sest kõik need mänguasjad on tagurpidi laual ja sa pead lihtsalt meelde jätma, kus-mis on. Kuna neid palju pole, siis jäävad meelde küll.

See igavuse peletaja on ka kindlasti juba suurematele lastele mõeldud, aga meil oli niiiii naljakas seda üheskoos avastada ja vaadata, mis tegevusi see pakub. Ma kujutan ette, et kooliealistega saaks nende ideedega koos väga palju pulli, kui tahaks midagi teha, aga ideid pole.

Lugu sellest, kuidas Kalle külapeal skisofreeniku maine sai… :D

Lugu selles, kuidas Mati inimkaubanduse võrku langes :D (Ok, mitte, et inimkaubandus naljakas oleks, aga no mida algust :D)

Ausalt, ma ei tea isegi ühtegi Kongos elavat looma :D

Aga seal oli igasuguseid mõtteid, et ala algata salaselts ja mine õue ja korja lilli ja ehita onn ja kirjuta muinaslugu ja joonista kaart jne. Tegevust oi kui palju. Minu jaoks tundus, et Marile keeruline, aga pakendil on 3+.  Eks see vast oleneb lapsest :) Kindlasti kunagi tulevikus leiab kasutust ja miks mitte ka täiskasvanutega selline pulliõhta teha.

Spagetimängus on vanusepiirang 6+, aga ma isegi arvan, et mingis versioonis saaks Mari ka selle mänguga hakkama. Kui reegleid natikene kergemaks teha muidugi. Mängu point on ühe käega saada taldrikult võimalikult palju spagette ja lihapalle. Lisaks saab mängida erineva tasemega mänguversioone.

Meie olime igatahes super hasardis ja tõesõna on see hästi tore mäng, mida perekeskis mängida.

Ja kui teid huvitab, mida Lende tegi, kui meie mängisime, siis tema mängis ka, aga Mari “liivakastiga”.

Kaks mängu olid meil veel, mida me proovida ei jõudnud, sest kell sai juba hirmus palju. Eks ma räägin “minu esimene viktoriin” ja “nina vastu nina” mängudest mõnel teisel korral. Küll aga tunnen ma, et kes selle pika postituse lõpuni suutis lugeda, väärib kindlasti medalit. Okei, medalit mul anda pole, aga mul on anda selline kingitus lelulaegas.eu poolt.

Seal kingipakis on spagetimäng ja lisaks üks väike komplektike suurematele ka üks komplekt, mida ma ei suuda leida kodukalt (vb olen pime). Metallist karbis on aasta igaks kuuks mõtteid ja eesmärke. Et ala mine varjupaiga koertega jalutama, või kallista kurba inimest. Lisaks on pakis tervislik õunasnäkk (mis on muuseas mu lemmik!). Paberist kuponge lastele mitte anda, sest seal on sellised asjad nagu “kupong kähkukale” jne :D

Kui tahad kingitust võita, siis jäta postituse alla kommentaar, et mis lauamängud teie peres au sees on ja juba esmaspäeval loosin kellelegi selle välja! :) 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

363 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Marin 26. jaanuar 2018 at 16:27

  Meie peres on au sees vana hea ALIAS ja EESTI MÄNG.
  Lisaks ka nüüd reaalsuskontrolli mängud :) olemas nii pere versioon kui ka sõpradega mängimiseks mõeldud versioon

 • Reply Liis 23. jaanuar 2018 at 01:26

  Meile meeldib kaartidega mängida, enamjaolt siiski mälumänge, kuna laps on 6 aastane. Kuid samas on tal erinevaid lauamänge ka, mida ta hea meelega mängib. Just ükspäev laps ütles, et oleks vaja uut mängu mida emmega mängida :D vanad on ju nii läbi mängitud, et enam ei paku nii suurt huvi.

 • Reply PreiliA 22. jaanuar 2018 at 12:03

  Kahjuks meil hetkel peale tavaliste mängukaartide ja baila kaartide ei ole ühtegi mängu. Väga tihti mõtlen, et võiks siiski osta, sest mulle endsle väga meeldivad lauamängud.
  Hetkel mängime ps4-ja peal monopoly v mingit muud mängu family pack-ist. Kahjuks pole see siiski sama mis päriselt mängida :)

 • Reply K 22. jaanuar 2018 at 09:19

  Meile meeldib towerit laduda ja exploding kittens on ka vahva ;)

 • Reply maarja 22. jaanuar 2018 at 00:45

  monopol krediitkaardiga ja uno

 • Reply Heldi 21. jaanuar 2018 at 22:41

  Minu 6-aastane mängib hetkel hea meelega doominot ja memoryt. Aga monopoly deal, uno, catan ja carcassonne pole ka tema jaoks probleem. Meid kipub ta igatahes võitma koguaeg :D

 • Reply Laura 21. jaanuar 2018 at 22:39

  Meie kõige populaarsemad mängud on Mälumängu Domino, 5 sekundit ja Scrabble. Mälumängu Dominoga saab alati nalja, kuna mu elukaaslane oskab alati valesti vastata, kui on jah või ei küsimus ning ta kindlat vastust ei tea. Kõikide kordade jooksul, mis me oleme mänginud, äkki ühe sellise küsimuse on õigesti pannud :D

 • Reply R 21. jaanuar 2018 at 22:35

  Siin peres ja tutvusringkonnas on juba tükk aega olnud au sees Saboteur. Saab mängida nii suurte kui väikestega ja kõigile nii meeldib. Mõned mängud on meil veel, aga väga harva kedagi kellega mängida ? ise armastan lauamänge meeletult ning hea meelega korraldaksin pidevalt lauamänguõhtuid kui mees ka vedu võtaks.

 • Reply Karina 21. jaanuar 2018 at 21:47

  Meil peres mängitakse monopoly, aliast ja 5 sekundit ?

  Küssa: Kas Lentsu liiva suhu ei topi? Mul aasta ja kahe kuune paneb k6ik mis k2tt puudutab kõigepealt suhu ja siis vaatab kas kõlbab mängida?

  • Reply Mallukas 21. jaanuar 2018 at 21:49

   Liiva ei pane (kassiliiva on pand :D)

 • Reply Kati 21. jaanuar 2018 at 21:15

  Tekkis kohe huvi, mis võiks olla see metallist karp. Kas äkki http://www.lelulaegas.eu/lauamangud/suurte-mangud/seiklustaskus ?

 • Reply Kati 21. jaanuar 2018 at 21:10

  Mul on kodus vaid üks mäng – Alias. Tihti aeg mõtlen, et tahaks midagi põnevat juurde soetada, aga ei tea mis on hea.

 • Reply Elen 21. jaanuar 2018 at 19:40

  Kodus lemmikumad on tsirkust,jõuluseiklus ja 5 sekundit ?

 • Reply Karmen 21. jaanuar 2018 at 19:38

  Käpapatrulli lauamäng, tsirkus ja uno :)

 • Reply Sandra 21. jaanuar 2018 at 18:52

  Reis ümber maailma- klassika ju ? Siis on hästi lahe seltskonnamäng Dixit.

 • Reply R. 21. jaanuar 2018 at 14:45

  Aa see puidust klotsidega tornimäng ka – Tower.

 • Reply R. 21. jaanuar 2018 at 14:45

  Reis ümber maailma, sônamäng, tavalised kaardimängud ja yatzy.

 • Reply Tiina 21. jaanuar 2018 at 13:16

  Hetkel on meil kodus teemas Lotte doomino :)
  Kuid huviga prooviks uusi mänge :)

 • Reply Sirli 21. jaanuar 2018 at 09:29

  Kodus hetkel pole küll ühtegi mängu, aga lapsepõlves sai õdedega mängitud palju unot, monopoli ja aliast. Olid toredad ajad..

 • Reply Leelo 21. jaanuar 2018 at 00:31

  Me mängime oma kolmeaastasega dominot, bingot ja erinevaid täringumänge :)

 • Reply Kristi 21. jaanuar 2018 at 00:26

  Lauamängud on meie peres täiega aukohal! Igal omad lemmikud nagu ikka. Kuid viimase aja hitid on 5 sekundit, jungle speed, ligretto ning mälumängu domino ☺️ Viimase puhul on kõikidel juba vastused pähe kulunud ?

 • Reply kaadriii 21. jaanuar 2018 at 00:05

  Meie parimate sõpsidega mängime Kataani. Ostime reaalselt omale suure söögilaua sellepärast tuppa, et oleka mugavam mängida. Veits napakad :D

 • Reply Jaanika 20. jaanuar 2018 at 23:21

  Meil on olemas scrabble, aga tahaks midagi huvitavat veel, Soomes pole väga valikut ja Eestisse pole kahjuks jöudnud. Mängiksin heameelega mehe ja noorema öega igavuse peletamiseks luamänge. :)

 • Reply Kati 20. jaanuar 2018 at 22:15

  Meie pere lemmik on Dobble. Meie 6aastasele pliksile väga meeldib :-)

 • Reply Kristi 20. jaanuar 2018 at 21:59

  5 sekundit ;)
  Minu 3,5a ikka mõtleb ja pusib neid vastuseid. Aga aja peale veel ei mängi :D

 • Reply Linda 20. jaanuar 2018 at 19:07

  Meile meeldib “ticket to ride”, “yatzy”, “scrabble”.
  Laps veel väikene aga mängime memory ja doomino mänge :)

 • Reply Brigitta 20. jaanuar 2018 at 18:04

  Koolieas sai mängitud, aga nüüd enam pole. Tsirkus, UNO, reis ümber Maailma. Vennapojaga oleks hea mängida

 • Reply Irina Krjohhova 20. jaanuar 2018 at 17:59

  Meil kodus küll palju mänge pole aga vaikselt me neid soetame (. Meie lemmikud on laevade pommitamine, Reis ümber maailma, scrabble ning lapsel on hetkel kuubikud .D

 • Reply K 20. jaanuar 2018 at 17:37

  Meie pere mängib scrabble’t

 • Reply Kadi 20. jaanuar 2018 at 15:45

  Meile meeldib yatsy. Laps veel liiga pisike, et lauamänge mängida.

 • Reply Maria 20. jaanuar 2018 at 12:27

  Meie pere suurim lemmikmäng on kindlasti Monopoly, mida on mitmes erinevas versioonis meil ning mängitud ikka mitmeid ja mitmeid kordi :)

 • Reply Kats 20. jaanuar 2018 at 12:17

  Meil on esimesel kohal Tigerist ostetud “four in a row”, veel on tihedalt kasutusel monopoly, scrabble ja alias. Oeh kuidas ma armastan lauamänge. Minumeelest lauamängud parimad asjad mida osta, sest nende kasutusiga on ju niiii pikk, kui muidugi ära ei lõhu?

 • Reply E. 20. jaanuar 2018 at 07:27

  Meie peres on ausees konna mäng, tead see kus tuleb konnad topsikusse hüpitada. Alustame seda alati ausalt terve perega- neli liiget, aga lõpuks mängib vaid üks- viiene tütar, kuna teised lihtsalt tüdinevad sellest “reeglite muutmisest enda kasuks” kiiresti ära. Täielik türann ühesõnaga:)

 • Reply Anni 20. jaanuar 2018 at 06:13

  Oleme ammu mõelnud, et meil võiks ka lauamänge kodus olla. Hetkel pole ühtegi :(
  Suured inimesed tahavad ka lõbutseda juu ??

 • Reply Keili 20. jaanuar 2018 at 01:23

  5 sekundit on meie pere lemmik! Saab nalja, hariv ja igati lahe mäng :)

 • Reply Evelina 19. jaanuar 2018 at 23:51

  Tähelepanelik päkapikk

 • Reply Anna-Liisa 19. jaanuar 2018 at 23:38

  Meile meeldib mängida Ussisõnade mängu ja Catani ?

 • Reply Triin 19. jaanuar 2018 at 22:14

  Meil on suurema lapsega monopol ja väiksemaga mingi hape firma mäng.

 • Reply Erika 19. jaanuar 2018 at 22:02

  Varem mängisime rohkem, nüüd olekski aeg 5-ne kaasata, veidike olen suutnud meelirada selle sama mängu Kollid kappi ostsime koos ning pulkadega mängime Mikadot.

 • Reply Riin 19. jaanuar 2018 at 22:00

  Minu laste lemmik on male. 12- ja 9-aastased mängivad kenasti reeglite järgi. 3-aastane oskab nupud õigesti lauale panna, reegleid teeb ise :)

 • Reply KTY 19. jaanuar 2018 at 21:52

  Meile meeldib Speak Out :)

 • Reply Käroly 19. jaanuar 2018 at 19:58

  Meie avastasime endale 5 sekundit. Väga mõnus mäng terve perega mängimiseks. Tõmbab aju korralikult kokku. Hea meelega osalen loosis :)

 • Reply RR 19. jaanuar 2018 at 18:11

  Meie perega armastame mängida lauamänge :)
  Kindlasti on meie lemmikuteks Monopoly, Alias. Jõuludeks saime lauamängu Touche, ka 10-aastasele õele meeldis see väga ja mängis suure huviga.
  Kaasan ka oma 3-aastase tütre mängudesse, kuid siis mängime Lotte memoriini.
  Arvan, et Spagetimäng oleks super võimalus veeta koos aega terve perega ning võtta ka enda pisike tütar mängu :)

 • Reply Maris 19. jaanuar 2018 at 16:35

  Meie lemmikuks on jõuludeks saadud mäng Imagine Eesti ning kaardimängudest alati hea 6. võtab :)

 • Reply Kätlin 19. jaanuar 2018 at 16:34

  Meie pere lauamängudeks on memo ja mingi ahvide mäng, kus nad kõiguvad pulkade küljes ning eesmärk on võimalikult vähe pärdikuid endale saada. Lauamänge on veel, kuid need leiavad kõige tihedamalt kasutust.

 • Reply Mari 19. jaanuar 2018 at 16:12

  MONOPOLY on praegu ehk. Taiskasvanutega ka kaardimangud. Hetkel on sellised mängud taitsa unustusse vajunud. Kohe hea lugeda ja mõtteid koguda, et mida järgmisena teha :)

 • Reply L 19. jaanuar 2018 at 16:00

  Meil on söbrannadega nädalavahetuseti lauamänguöhtud. Mängime aliast või kaarte.

 • Reply Mia 19. jaanuar 2018 at 15:05

  Meie pere lemmik mäng on vaieldamatult Dixit. Paneb fantaasia korralikult tööle.

 • 1 2