Kingiloos Rasedus Sünnitus TESTIN JA ARVUSTAN

haiglasse kaasa Sälisell*

2. veebruar 2018

Tõsku käsi kõik minu lugejad, kes on praegu rasedad. Või kelle hea sõbranna on parasjagu rase? Kui oled käe tõstnud, siis loe aga heaga edasi, sest täna tutvustan ma teile Säliselli. See on säärane kott, tänu millele saad sa unustada paanika “mida haiglakotti kaasa pakkida”, sest suht 90% asjadest on seal olemas. Oma telefon ja kaamera, need peate ise kaasa haarama, ülejäänu eest on Sälisell juba ära muretsenud.

Mind hakkas lausa huvitama, et mida ma olen endale haiglasse kaasa tassinud. Esimene kord oli küll nagu mingi täitsa lampi pakkumine, sest mul polnud õrna aimu ka, mida sinna täpsemalt kaasa võtta. Ma läksin lausa kohvriga ja tassisin kaasa üli palju mõttetut kraami, nagu koliks vähemalt kuuks ajaks haiglasse sisse. Tegelikult olin ma haiglas vist mingi 15 tundi, mille sisse jäi ka 8 tunnine ööuni :D

Esimene haiglakott oli mul näed siin esindatud ja kui ma õigesti mäletan, siis võtsin ma sealt ainult need võrktrussikud ja ühed riided Marile, ülejäänud kohver tulid samas koosseisus puutumatuna koju.

Teine kord ma juba enam-vähem aimasin, mida mul vaja läheb, näed siin on ka tema sisu üles loetud. Ma pean tunnistama, et mõne erinevusega meenutab Säliselli komplekteeritud haiglakott minu oma, kui Lendet kätte saama läksin. Aga kas ma ise võtaksin praegu Säliselli haiglasse kaasa, selle asemel, et ise kokku panemisega pusserdada? Vastan ausalt, jah! Mis seal sees on? Ma näitan!

Kogu kupatus tuleb sellises armsas riidest kotis, mille sisse võid sa hiljem koguda näiteks neid beebilõhnalisi kõige-kõige väiksemaid riideid, või mai tea, turul kartuleid ostmas käia. Ilus riidest kott kulub alati marjaks!

Väike snäkk ja mõned testerid. Neid kreeme alguses nagunii ei pruugi vaja minna, aga hea, kui on erinevaid varnast võtta. Eriti kui suurt totsikut kaasa tassida ei taha, siis on mugav just testerid kotti panna.

Huulepalsam ja deodorant – kaks väga vajalikku asja, mida haiglasse kaasa võtta. Tõesõna.

Nii hea oli peale sünnitust pesema minna, juuksed ära šampoonitada ja palsamitada, et siis kriuksuvpuhtana perepalatisse koperdada. Või no ükskõik kuhu voodisse, mis pole lootevett ja verd täis :D

Mina näiteks need kaks asja isiklikult jätaks koju ja kasutaks alles koju jõudes. Seebiga pesin ma beebit kodus vannis, seal haigla kraanikausis on nadi plätserdada ja esimese kreemitamise tegin ma ka kodus. Muuseas, jällegi Mari ajal mul olid kodus samad asjad ootamas! Aga need patsikummid paneks küll kaasa, kuluvad marjaks.

Hehe, mul oligi täpselt sama hambahari haiglas kaasas. Ja sussid oleks ka marjaks kulunud, mul olid vist sokid, kui ma õigesti mäletan.

Eriti nunnukad kojutoomise (või niisama haiglas olemise riided). Muuseas, kes kardavad lastele üle pea bodysid tõmmata, siis vaadake Säliselli FBi lehele, seal on selline nunnu sipukate moodi alternatiiv ka. Et kui tellid, siis saad valida ise, kumbasid tahad. Ma esimese lapsega poleks julenud vist sikutada, teisega olin nagu vana kala :D

Pakk niiskeid salfakaid. Esimest last pesin kohusetundlikult kraani all. Teisega kasutasin 99% ajast salfakaid :D

Uskuge mind, teil kulub terve see pakk ja ehk veel üks… Niiet hea kui olemas on!

Paar Moltexi ökomähet beebile.

No öelge nüüd, et pole hea sisu? Ainuke asi, mida mina veel lisasin, oleks noodsamad võrkpüksid, sest neid läks kindlasti vaja ja lisaks on need nii odavad, et ei teeks kotti palju kallimaks, kuid vanemate elu mugavamaks, kui oleks paar või kaks neid võrgust jubedusi kotis.

Muus osas, soovitan soojalt. 59€ eest on haiglakotti rohkem kui küll!

Aga nagu te teate, siis mina ise (kahjuks) rase pole ja haiglakotti vaja pole, seega mis see Säliselli kotike ikka mul siin oma aega ootab, kingin selle parem ühele teie seast. Kes tahab? Tõstke käsi! Et loosis osaleda, siis jäta siia kommentaariks, mis on sinu meelest selles Säliselli haiglakotist puudu, mis selle ideaalseks muudaks.

*Postitus on sündinud koostöös Säliselliga

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

256 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kaidy Soovik 23. aprill 2018 at 11:12

  Ma arvan, et ehk nibugeel ja rinnapadjakesed :)

 • Reply Iiri 11. märts 2018 at 18:15

  Minul endal 31 august tähtaeg

 • Reply Alisa 20. veebruar 2018 at 21:10

  kas võitja on selgunud?

 • Reply Kristiina 14. veebruar 2018 at 16:53

  36+5 n
  Võrkpüksid.nibukreem

 • Reply Mari 12. veebruar 2018 at 10:46

  Pole paha :) prooviks hea meelega!

 • Reply Marjanne Aun 8. veebruar 2018 at 11:37

  Mina tõstan käe, mai kuus läheb seda vaja!! Väga hea kott kokku pandud. Võiks olla veel travel size hambapasta (et mitte seda suurt tuubi vedada, kui nagunii läheb nii natuke vaja), mingeid piimatekitajaid (fenkoli teed või on veel mingeid muid võimalusi?) ja võrkpüksid (must have asi igal sünnitajal).

 • Reply Merilin 7. veebruar 2018 at 13:30

  Võrk aluspesu,nibugeel ja padjad – nibugeel leevendab alguses ikka korralikult seda lõhenemist millega nibud uuesti harjuma peavad :) padjad aitavad säästa et rinnahoidjad ei tilguks piimast sest neid patju tunduvalt parem tihedamini vahetada kui rinnakaid :)
  Seda kotti läheks suvel mul endal vaja aga kui ma võidaks siis kingiks ausalt sõbrannale kes 3.kuud minust varem peab punnitama minema :)

 • Reply Anni 7. veebruar 2018 at 11:40

  Kuna mina ka alles ootan oma esimest pisikest, siis pole õrn aimugi, mida tegelikult vaja läheks. Mis ma ise oma aruga juurde võtaks? Ideaalis mitu pakki/pudelit kookosvett, mineraalvee või korduvkasutatava veepudeli. Juua läheb alati vaja, eriti ilmselt pärast sellist pingutust!

  Super hea, kui keegi ikka sinu eest mõtleb ja sellise koti valmis paneb!

 • Reply Liina 6. veebruar 2018 at 16:49

  Selline kotike kuluks marjaks ära küll,lisaksin veel rinnapadjakesed…kuna tähtaeg alles mais siis kindlasti leian enne minekut veel asju mida lisada ? Aga väga tore mõte see ka sõbrannale kinkida,kes samuti suvel sünnitab ?

 • Reply k. 6. veebruar 2018 at 15:08

  Minul sõbranna hoopis rase ja sünnitab rootsis ja kuna tal seal pole kedagi “abikätt” siis minu poolt see kink oleks talle igati abiks, üks mure vähem :)
  Ja minu arvates võiks seal olla sees ka rinnapadjad :)

 • Reply Kati 6. veebruar 2018 at 11:05

  Küünekäärid näiteks ja veepudel.

  Endale kuluks ära juunikuus selline kotike. :)

 • Reply Kk 6. veebruar 2018 at 01:05

  Lisaks ka juuksehari, rinnapadjad ja võrk aluspesu
  .

 • Reply Ele 5. veebruar 2018 at 22:48

  Hambageel on täitsa olemas kotis :) pisikeses tuubis ainult.

 • Reply Kerli 5. veebruar 2018 at 22:15

  Ma esmarase ja vaadanud palju selliseid pakikesi. Seal võiks olla sees ka nibukaitsmed või nibukreemi testereid. Aga ilma nendetagi antud komplekt väga hea! Soovin ka osaleda antud loosis!

 • Reply Katrin 5. veebruar 2018 at 21:51

  Minu jaoks on puudu näokreem ja hambapasta ?
  Mul see haiglakoti pakkimine ees ja pole õrna aimugi, mis sinna panna. Peab hakkama vist tegelema sellega, vähemalt nimekirjagi koostama, sest võib erakorraliseks keisriks minna (ptüi-ptüi-ptüi ja jumal hoidku selle eest, tahaks ikka max ajani kanda)

 • Reply Piia 5. veebruar 2018 at 17:16

  Väga kihvt kotikene! Kuluks aprillis ära küll.
  Hambapasta vast võiks ka olla ja mingi väike kamm või hari millega kiharad kokku tõmmata.

 • Reply Ege 5. veebruar 2018 at 16:14

  Mul oleks väga seda kotikest vaja, sest esimest korda sünnitama minejana pole aimugi, mida vaja on, aga õnneks on ka augustini palju aega. Aga mulle tundub, et kuna on hambahari võiks olla ka hambapasta. :)

 • Reply Mari 5. veebruar 2018 at 16:13

  Puudu on juuksehari!

 • Reply Liina 5. veebruar 2018 at 12:55

  Kuna hambahari on olemas, siis võtaks kaasa ilmselt hambapasta :) Säliselli haiglakoti jätaksin endale, kuna jaanipäeval on oodata esimest perelisa ?

 • Reply Evelin 5. veebruar 2018 at 12:22

  Minul on aprillis sünnitama minek, seega oleks hea kui mina võidaks. Olen ise esmasünnitaja ja suht põmmpea selle kohapealt? Oleks ju väga hea, kui kodus oleks see kotike kohe võtta ? äkki oleks sinna juurde vaja rinnapadjakesi

 • Reply MariLiis 5. veebruar 2018 at 08:27

  Kuna lähen esmakordselt sünnitama, siis pole õrna aimugi,mis veel kaasa vaja võtta oleks :) Kuid sellist haiglakotti vajan ma ilmselgelt :) :)

 • Reply Kati 4. veebruar 2018 at 22:25

  Mina võtaksin veel kaasa kindlasti juukseharja ja beebi mütsi. Seda imelist kotikest sooviksin endale, siis oleks vähem peavalu mida haiglasse kaasa pakkida.

 • Reply Kaisa 4. veebruar 2018 at 19:16

  Veepudel kulub ka ära. Ükskõik kas sünnitegevuse ajal, või keisrist taastudes(mul kulus just suus) .
  Minu parim sõbranna on oma esimese printsessi ootel ning oleks väge tore kingitus talle :)

 • Reply Mirje 4. veebruar 2018 at 16:11

  Veepudel oli minul väga tähtis esimesel korral.
  Lisaks võib vaja minna nibukreemi ja rinnapatju :)
  Aga selle toreda koti võtaks sünnitusmajja kaasa küll.

 • Reply Annika 4. veebruar 2018 at 14:28

  Beebile ehk puudu veel sokikesed ilusa riidekomplekti juurde. Endalgi varsti haiglasse minek ja antud kott kuluks ära küll.

 • Reply Helen 4. veebruar 2018 at 12:21

  Veepudel kindlasti, sest siiani olen küll kogu raseduse aeg seda koguaeg kaasas tassinud endaga.

 • Reply Silvia 4. veebruar 2018 at 11:33

  Beebile on müts puudu. Minu lapsed on kiilakatena sündinud, seega neil oli ikka pea kuu aega müts peas.

 • Reply Helina 4. veebruar 2018 at 10:47

  Minul varsti haiglasse minek, et kohtuda oma pisikese printsiga! Haiglakoti pakkimine tundub palju keerulisem ülesanne kui lapsele koju asjade varumine. Sellisele kotile lisaksin kindlasti oma veepudeli, juukseharja ja hambapasta! Niiet hea meelega võtaksin antud haiglakoti ja naudiksin sellega õigel ajal haiglasse minekut ?

 • Reply Margit 4. veebruar 2018 at 10:17

  Esimese asjana turgatas pähe juuksekamm/hari, mille varre ümber oleks omakorda veel patsikumm keerutatud. Ei pea hakkama otsima ja mõtlema, kuhu ma selle nüüd toppisin.
  Vett saab ju vajadusel ka kraanist ja muu kraam on kõik haiglas olemas.

 • Reply Anita 3. veebruar 2018 at 23:19

  Rinnapadjakesed võiksid veel olla :)

  Sõbranna rase ja heameelega kingiksin selle koti talle

 • Reply Margareth 3. veebruar 2018 at 22:38

  Lisaks kotti veel rinnapadjad, veepudeli ning ka aluspüksid. Ise esmarase ning tähtaeg 2 nädala pärast. Pole veel kotti pakkinud ning kuluks ära küll ?

 • Reply S-R 3. veebruar 2018 at 22:20

  Veepudel võiks ka minumeelest olla. tore oleks võita, ei pea ise muretsema, et midagi maha ei ununeks :)

 • Reply Liisu 3. veebruar 2018 at 22:05

  Oh! Nii äge :)
  Sellise kotiga läheks haiglasse sünnitama küll.
  Põhilised vajalikud asjad on kotis kõik esindatud, aga jah juba eelnevalt mainitud võrkpüksid ja rinnapadjad, lisaks nibudele kreem, oleksid super head lisad. Muud väga ei oskakski soovida :)

 • Reply Ka 3. veebruar 2018 at 21:55

  Veel parem nibudele on astelpajuõli ja ka alakorrusele peale sünnitust, olen ise selle just läbi teinud ja beebi imes nibu katki , panin küll purelani aga astelpaju oli kordades tõhusam , seda soovitas imetamisnõustaja mulle.

 • Reply Merle 3. veebruar 2018 at 21:04

  Veepudel, hambapasta, juuksehari,imetamiseks sobiv rinnahoidja. Ning kuna esimese lapsega oli imetamine juba esimestel päevadel väga raske ettevõtmine,siis kindlasti Purelan salvi nibudele ja Multimam vms geelpadjakesed ka. Lisaks lapsele sokid ja mütsike.

 • Reply Marika 3. veebruar 2018 at 20:21

  Hambapasta, veepudel ja toakindad ja sokid beebile.

 • Reply Maria 3. veebruar 2018 at 19:50

  Emale rinnapadjad ja võrgust haigla püksikud, need spetsiaalsed peale sünnitust.

 • Reply Kerstin 3. veebruar 2018 at 19:34

  Mina lisaks sinna veel mütsi/sokikesed beebsule ja endale ehk juukseharja või kammi.

 • Reply Kristina 3. veebruar 2018 at 18:53

  Olen esmarase ja ei ole veel haiglakotti kokku pakkinud, kuigi varsti sünnitama minek. Üpris keeruline on välja mõelda, mida päriselt ka vaja võiks minna. Ise arvan, et lisaks võiks kotis olla veel nt mainitud võrkpüksid, kindlasti ka hambapasta, nibukreem, juuksehari ja rinnapadjad. Äkki veel ka multi mam kompressid.

 • Reply Helena 3. veebruar 2018 at 18:34

  Puudu on hambapasta ja nibukreem (purelaan – sobib ideaalselt ka huulepalsamiks, kasutan juba aastaid seda ?)

 • Reply Kätlin 3. veebruar 2018 at 17:52

  Mina sooviks antud komplekti. Ma olen esmarase ja tähtaeg küll alles mai lõpus, siis midagi mul kahjuks oma põnnile ei ole ostetud!
  Mis võiks seal juures olla? Ma ei tea – ausalt. Mõni raamat kindlasti, no filmides on selline näide olnud. Aga kuidas asi reaalselt välja näeb – ma ei tea. Minul kui kroonilisel haigel teatud ravimid.
  Miks minu pisike tibu ei ole midagi saanud – no esmalt, mida ma pean ostma? Mida ma pean jätma ostmata? Milline käru peaks olema – no igalt poolt loen, ära riideid üle osta – osta endale EJ käru, teine ei ole mõtet EJ käru osta, võta ROAN jne jne. Osta endale BB tool, teine pole mõtet 150€ sellele raisata, võta hoopis see… APPIII ma ütlen, ma lähen hulluks nende asjadega.

  Ühesõnaga oleks selle komplektiga üks minu mure lihtsalt lahendatud! Mitte, et mõtleks kõikides asjades lihtsalt 1000 korda üle ja lõpuks ei ostagi midagi, ja tibu tuleb ilmale nii, et mitte ühtegi asja ei ole ostetud.

 • Reply Jaanika Rampe 3. veebruar 2018 at 16:46

  Rinnapadjad, nibukreem, hambapasta, juuksehari ja kuna olen esimest korda rase ja varsti haigla minek kuluks see kott marjaks ära.

 • Reply Anneli 3. veebruar 2018 at 16:34

  Ise pole ka kahjuks rase, aga ümberringi kõik sõbrannad sünnitavad, nii et loosiõnne korral kingiksin koti ühele neist. Mulle tundub, et ühes rasedakotis peaks olema kuivšampoon, sest kui sünnitanu lihtsalt ei suuda/viitsi/taha/saa pesema minna ja sugulased on enda fotokatega juba ukse taga, siis saab end vähemalt kiiresti inimeseks teha :D

 • Reply Merit 3. veebruar 2018 at 15:23

  Hambapasta, nibukreem (!), juuksehari, rinnapadjad, võrkpüksid ja midagi näksimist ?

 • Reply Silve 3. veebruar 2018 at 14:34

  Antud kotti lisaksin veel kindlasti rinnapadjad ;)

 • Reply Kersti 3. veebruar 2018 at 14:15

  Minul läheb juba varsti vaja haiglakott kokku pakkida, seega oleks see asjalik võit :) Kotti lisaks veel hambapasta ning beebile igaks-juhuks luti.

 • Reply Kairi 3. veebruar 2018 at 13:48

  Puudu on nt hambapasta ning veepudel. :)
  Suurepärane kott!

  Kingiksin koti oma parimale sõbrannale, kellel sünnib suvel tema esimene laps. :)

 • Reply Gäthlin Grünthal 3. veebruar 2018 at 13:31

  Väikene kamm võiks ka olla, ilmselt tahaks vahepeal juukseid kammida, kasvõi kergelt, et päris Nukitsamees välja ei näeks :D

 • Reply Andra 3. veebruar 2018 at 13:26

  Mina olen kohe-kohe haiglakotti kokku panemas, et see peagi kaasa haarata! :) Lisaksin veel hambapasta, nibukreemi ja harja.

 • Reply AiriR 3. veebruar 2018 at 13:20

  Puudu on ehk rinnapadjad ja hambapasta :)

  Kiti kingiks edasi heale sõbrannale :)

 • Reply Regina Rõõm 3. veebruar 2018 at 13:19

  Mina lisaksin sinna pakki võrkpüksid. Ja sünnitama olen juba varsti (võib-olla) ise minemas, seega see pakk kuluks ära küll :)

 • Reply Ma 3. veebruar 2018 at 12:06

  Mina olen rase (nagu sa juba tead), aga olen veel nn salarase.
  Kotist on kindlasti puudu justnimelt needsamad võrkpüksid. Rinnapadjad, tuti- ja nibukompressid võiksid ka olla kotis. :) Muidu täitsa asjalik kotike ja endale sooviks seda küll! :)

 • Reply Mari 3. veebruar 2018 at 11:15

  Oi selle kotikese võiks küll endale võita ? ja puudu on susssid! ?

 • Reply Maris 3. veebruar 2018 at 11:08

  Mina lisaks pakki juurde võrkpüksid, kuid ka ilma nendeta on minu meelest pakk ideaalne ja hoiab ära peavalu, mida kaasa võtta. Eriti esmasünnitajana, kui pole absoluutselt õrna aimu ka mida vaja läheb. Selline pakk kuluks varsti marjaks ära küll :) .

 • Reply Liivia 3. veebruar 2018 at 10:47

  Pisike hambapasta, nibukreem ja rinnapadjad kuluksid veel ära küll :) võtaksin suve alguses kaasa küll haiglasse :)

 • Reply Lille 3. veebruar 2018 at 10:23

  Jah, võrkpüksid võiksid olla. Minul viimane kord anti need haiglast, aga kui veriseks said ha minema viskasin, siis sain haiglaõelt pahandada, et miks ma ära viskasin, oleks pidanud ära pesema. Nojah, ma ei tea. Äsja õmmeldud haavaga neid pesema minna pooluimasena ja mida siis niikaua kanda kui nad kuivavad? Või oleks pidanud otse kraani alt jalga tõmbama?
  Üks ERITI oluline kreem on veel puudu, Purelan 100 nibukreem. Hädavajalik esimestel päevadel. Paremat kreemi nibudele ei ole.

 • Reply Kat 3. veebruar 2018 at 10:20

  Väga hea pakike, ka endal läheb varsti vaja ?. Aga jah, väike tuub hambapastat võiks ka kotis olla.

 • Reply Kaia 3. veebruar 2018 at 10:17

  Võrkpüksid ja hommikumantel :) Aprillis kuluks see kotike marjaks ära, väike poja tulekul!

 • Reply KAIRI 3. veebruar 2018 at 10:15

  Selles enamus asju olemas jah.Hambapasta puudu,pisike mutsike ja küüne käärid beebi esimeste küünte lõikamiseks.Rinnapadjakesi kuna nad kipuvad algul ikka läbi laskma ;) Selline kotike sobiks omalegi 5 lapse koju toomiseks ;)

 • Reply Liis 3. veebruar 2018 at 10:13

  Puudub veepudel, võrk trussikud ja kamm :) Aga mina kingiks selle oma väikesele õele kes ootab juba neljandat last… Juhuu. Kuna kolm poissi ootavad varsti õde koju siis ma arvan, et ega mu õel pole väga aega mõelda mida haiglasse kaasa vedada.

 • Reply Anželika 3. veebruar 2018 at 10:08

  Pistaks kotti veel hambapasta, mõnusad tudukad endale ja veepudeli. Siis vist võiks aprilli alguses sünnitada küll.

 • Reply LN 3. veebruar 2018 at 09:48

  Minul ka varsti-varsti tulemas -tähtaeg märtsi lõpp :)
  Ei olegi veel mahti saanud üldse mõelda haiglakoti peale :D olen esmakordne sünnitaja ka ja ega ei kujutanud ette ka tegelikult, mida üldse peaks kaasa võtma. Aga siis ma lisaksin veel kindlasti sussid nt. Tunneksin sussidest/plätudest ilmselt väga puudust :D

 • Reply M 3. veebruar 2018 at 09:43

  Kotis võiks veel olla beebile küünekäärid ja endale tahvel sokolaadi v mõni batoonike.

 • Reply Kats 3. veebruar 2018 at 09:08

  Oh mulle oleks see nagu rusikas silmaauku.Kotis võiks olla veel rinnapadjad ja nibu kreem.

 • Reply Kati 3. veebruar 2018 at 08:49

  Minu mehe vennanaisele kuluks ära. Oleksin ise ka aasta ja pea neli kuud tagasi tahtnud sellist kotti omada :-)

 • Reply Sirle 3. veebruar 2018 at 07:40

  Lisaks võiks olla võrkpüksid, hambapasta, kas juuksehari või kamm, kõrre või spordiotsikuga veepudel, kust puhisemise vahepeal hea mugav juua oleks, värskele emale midagi alumise korruse jaoks.

  Endal läheks küll sellist kotti vaja, kuna tähtaeg juba 12.03 ja pole veel miskit pakkinud ?

 • Reply Kristel 3. veebruar 2018 at 07:38

  Mina tahan! ✋
  Kotti paneksin veel beebile küünekäärid, õhukese mütsikese beebile ja veepudeli ?.

 • Reply Laura 3. veebruar 2018 at 07:30

  Ühekordsed alukad ja nibukreem oleks veel asjalikud lisad sinna kotti! ?

 • Reply Anu 3. veebruar 2018 at 06:59

  Veel midagi näksimiseks. Nt vinnutatud liha? Oh milline nälg mul kell kaks öösel pärast sünnitust oli… nüüd uus sünnitus peagi ees. Microlaxi ja kummelitee emale lisaks ka.

 • Reply Anny 3. veebruar 2018 at 03:59

  Mul on siin vähem kui 3 nädalat maximaalselt oodata, kuniks meie beebikene sünnib. (Palun, ole hea laps ja tule ise välja!) Seega see sälisell on väga oodatud meie kampa. Lisaksin sinna kotti vast veel hambapasta, kammi, rinnapadjad ja ühe kaitsekile/aluse, et kui autoga stardin haiglasse siis oleks, miskit igaks juhuks alla panna kui veed tulema hakkavad.

 • Reply Gats 3. veebruar 2018 at 00:43

  Kuiva hambaharjaga just hambaid ei nühi, seega hambapasta on elementaarne. Minul isiklikult tõi mees tagantjärgi haiglasse veel küünetangid ja viili. Need siis olid ikka minu tarbeks, kuna küüned olid päris pikaks kasvanud ja värske emana tibatillukese beebiga asjatades tundsin end lühikeste küüntega veidikenegi kindlamalt.

 • Reply Fanny 2. veebruar 2018 at 23:55

  Juba mõne nädala pärast kuluks ära küll selline kott :) Kuna esimest korda minek, siis ega täpselt ei teagi, mida vaja läheb. Aga sellesse kotti sobiks vist näiteks rinnapadjad ja hambapasta hästi. Võib-olla veel intiimpesugeel ja beebile küünekäärid?

 • Reply Kersti 2. veebruar 2018 at 23:43

  Mina ka kahjuks rase ei ole,aga ma tean superhästi,kellele see kott marjaks ära kuluks. Nimelt mu sõbranna on paari nädalapärast sünnitamas ja ta on mulle mitu õhtut helistanud ja muudkui seletab,et tal ikka haiglakotist midagi puudu. Kui ma ei osutugi võitjaks,siis aitähh lingi eest Mallukas,saadan talle edasi,saab ta ka rahu, et mis kaasa oleks vaja võtta.

 • Reply Triibik 2. veebruar 2018 at 23:35

  Minule on suureks abiks, et sain teada, et saan poest ka sellise kotikese. Selle eest suur tänu!
  Minule kuluks ka ära gaseerimata vesi, sest ma kraanivett linnas üldse juua ei saa jajuba praegu II trimestri alguses joon vett nagu loom. Kujutan ette, et selle väikse kardiotrenni ajal, mida sünnitamise imeliseks kogemuseks nimetada saab, läheks ka vett ikka omajagu.

  Teine asi: peegliga pisike reisihari. Tead küll, selline, mille saad kokku voltida ja taskusse panna(näide dr. Google valikust: https://www.google.ee/search?q=foldable+hair+brush+mirror&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwikm6WMl4jZAhWJZCwKHfYtBlAQ_AUICigB&biw=1600&bih=794#imgrc=4smUo1sMo4-P6M: = )

 • Reply Tatjana 2. veebruar 2018 at 23:22

  Ei jōudnud ma veel need asju ostnud! Kuna 17 nädalat ainult! ?? ei oska midagi lisada, kōik on! ?

 • Reply Kadri O. 2. veebruar 2018 at 23:22

  Noo seda kotti oleks küll tarvis :) beebidele asju peaksin mina küll tuubeldama ( kuna kaksikud) kuid suureks abiks oleks see kindlasti mulle :)

 • Reply mari-liis 2. veebruar 2018 at 23:18

  puudu on juuksehari vōi 1kordsed alukad. ma sooviks seda praktilist kotti

 • Reply Pirjo 2. veebruar 2018 at 23:07

  Ma sain just eile teada et olen rase. Testi tegin juba veits varem aga enne ikka ei uskunud kui ultraheli pealt nägin. Mees nõudis et tema ja laps peavad ka ikka kaasa saama tulla ?

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 23:08

   Palju õnne!!!

 • Reply Kadri T 2. veebruar 2018 at 23:07

  Ei oska midagi lisada, kuid hea meelega kingiks selle sõbrannale, kes ärevalt esimest beebit ootab :)
  Tema ka kindlasti ei oska veel väga hästi valida, mida kotti panna..

 • Reply maris 2. veebruar 2018 at 23:05

  See haiglakotike kuluks ära küll, mul on kolme nädala pärast tähtaeg ja pole siiani vajalikke asju osta ja haiglakotti pakkida.

  Ma lisaks sinna kotti veel üht teist. Teoorias võiks ju kaks eri haiglakoti varianti olla-üks kallim ja rohkemate asjadega ja teine siis tsipa soodsam. Aga seal võiks veel olla hügieeniline huulepulk, rinnapadjad, nibukreem, veepudel…kallimas kotis võiks olla see korduvkasutatav veepudel, pärast on hea kasutada ja nostalgitseda ja odavamas siis lihtsalt tavaline veepudel, “evian” vmt.
  Hmm, mis siis veel…sinu poolt mainitud võrkpüksid on kindlasti kasulikud, võiks ju olla see spray alumisele korrusele ka, mida peale Lende sündi kiitsid aga samas kui emal tuleb keiser, siis jääks see lihtsalt seisma.
  Rohkem ei tulegi esimese hooga pähe

 • Reply Triinu P 2. veebruar 2018 at 22:53

  Mina lisaks sellesse kotti veel hambapasta, nibukreemi ja saunalina :)
  Sooviks loosis ka osaleda ;) TA on mul 14.03, seega varsti-varsti juba!

 • Reply Liina 2. veebruar 2018 at 22:48

  Lisaksin kotti ühekordsed rinnapadjad ja rinnanibude hooldamise kompressi.

 • Reply Liis 2. veebruar 2018 at 22:48

  Kotis võiks veel olla vesi ja võrkpüksid. Endal on suve alguses sünnitama minek ja ma oleks niiiiii-niiiii õnnelik, kui selle koti võidaksin. Beebiuudise algusest saadik on olnud millegi pärast üks ootamatu väljaminek teise otsa ja ma pole saanud üldse keskenduda titale asjade varumisega. Selle auhinna saamisega langeks üks kivi südamelt.

 • Reply Mirjam 2. veebruar 2018 at 22:45

  Mai kuus tähtaeg, sel ajal vast õues päris soe, mis tähendab, et ilmselt ka haiglas. Seega kindlasti mingi korduvkasutatav veepudel kuluks ära :)

 • Reply J 2. veebruar 2018 at 22:42

  Kotis võiks tõesti veel olla ka veepudel ja beebile ka lihtne mõtsike, sinna komplekti juurde.

 • Reply Annekas 2. veebruar 2018 at 22:39

  Muidu on kõik super, aga võiks olla nibukreemi ja nibukompresse ka, alguses võib neid päris palju vaja minna.. :)

 • Reply Raili 2. veebruar 2018 at 22:38

  Mina paneks veel pudeli vett – tundub elementaarne ja suvakas, aga just sellepärast peakski juba ette valmis olema. Muidu lihtsalt unustad.

 • Reply Mannu 2. veebruar 2018 at 22:31

  Beebi küünekäärid. Kui beebi käes, olid minu omal küll küüned üsna pikad ja parajalt teravad. Ei tahnud üldse, et ta oma nunnu näo ära kraabiks.

 • Reply Aivi 2. veebruar 2018 at 22:23

  Mina lisaks hoopiski midagi kaasasolijale veel, midagi rahustavat, stressipall vms :D :D aga eelnevad pakutud variandid on ka väga head

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 22:27

   stressipall? issand ma ei kujuta ette, millal ma oleks leidnud aega sellega mängida :D

   • Reply Kat 2. veebruar 2018 at 23:01

    “Kaasasolijale” kirjutas Aivi… Jeh, miks mitte mehele ka midagi – ikkagi oluline osaline :D

 • Reply Elisa 2. veebruar 2018 at 22:06

  Oeh.. just mõtlesin, millise sünnitusmajja mineku komplekti kasuks peaksin otsustama, kui sattusin Sinu postituse peale. Esimene kord ikkagi!
  Kotis võiks olla veel müslibatoon ja kamm näiteks ?

 • Reply Sirli 2. veebruar 2018 at 21:57

  Mul on suvel teine kord minna sünnitama ja nüüd teaks kindlasti paremini, mida kaasa vaja pakkida. Esimene kord jooksutasin meest ikka päris palju ning ega ta ka ei osanud õigeid asju alati tuua ?
  Ma lisaks sinna kotti veel veepudeli või vitamiinijoogi, kui peaks omal kiirustades ununema.

 • Reply Anna 2. veebruar 2018 at 21:48

  Kindlasti jaa võrkpüksid, olen neist palju head kuulnud. Ise olen esimest korda rase seega tuginen teiste kogemusele ja mis mulle veel meenub on need nibukaitsmed/vidinad ja mingi rahustav kreem nibudele, sest tuttavatelt tean, et see on alguses hell ja valus teema. Väike hambapasta kuluks ka ära, ei tahaks seda suurt tuubi vedada. Ning snäki osa võiks tsipa suurem olla, mingi pähklisegu või miskit veel, see batoonike on nii nukker üksi.

 • Reply E. 2. veebruar 2018 at 21:46

  Lihtsalt infoks, et nt Rakvere Haiglast sai võrkpüksid, hiigelsidemed ja ka mähkmed beebile haigla poolt. Neid ei pidanud ise kaasa tassima hakkamagi… ?

 • Reply Marilin 2. veebruar 2018 at 21:45

  Pudeli vesi või mahlake ja oleks ideaalne.

 • Reply K 2. veebruar 2018 at 21:43

  Ohh tahaks seda küll võita võita! Nii hea selline komplekt kaasa haarata. Puudu oleks veel ainult midagi söödavat :)

  Ps. mees mul kõrvalt pakkus, et 500€ On sellest kotist veel puudu ainult ?

 • Reply Helena 2. veebruar 2018 at 21:34

  Võrkpüksid, pudel vett ja nibukreem oleks tõesti asjalikud ?

 • Reply Birgit 2. veebruar 2018 at 21:33

  Ootan juba õhinaga millal näen oma kaksikuid, keda hetkel kannan ? ning arvan et haiglakott võiks sisaldada ka rinnapatju.

 • Reply Teivi 2. veebruar 2018 at 21:32

  Kui just veel midagi , siis veepudel võiks vast olla ?

 • Reply Triin 2. veebruar 2018 at 21:29

  Kuna olen esmarase, siis ei oskagi täpselt öelda, mis sealt veel puudu võiks olla. Võibolla veepudel ja ehk ka mingi kombe või mütsike beebile?

 • Reply Alisa 2. veebruar 2018 at 21:27

  Suve algul tähtaeg! Ise sooviksin oma kotti veel kapsast (jah, kapsas), hommikumantlit ja veel süüa (pähklid, glükoosikommid, kuivatatud puuviljad).

 • Reply Kelly 2. veebruar 2018 at 21:22

  Mina lisaksin kotti ühekordsed võrgust aluspüksid. :)

 • Reply Kats 2. veebruar 2018 at 21:22

  Ohh, kuidas tahaks võita! Kordki elus. :D
  Esmarasedana kahjuks ma tõestiiii ei tea, mis kotist veel puudu oleks..

 • Reply Triinu 2. veebruar 2018 at 21:21

  Nibukompressi/kreemi või nibukaitsed või imetamistop emale :)

 • Reply Kelly 2. veebruar 2018 at 21:19

  Lisaks beebile kindad ja mütsi. Enda jaoks ilmselt võrkpüksid, hambapasta, nibukreemi ja rinnapadjad.

 • Reply Kristina 2. veebruar 2018 at 21:18

  Veepudel kindlasti! Koti sisu saaks väga hea sõbranna, kes Inglismaal!

 • Reply Astrid 2. veebruar 2018 at 21:16

  Beebi küünekäärid vast puudu. Sünnivad nii pikkade küüntega need pisikesed.

 • Reply Annika 2. veebruar 2018 at 21:10

  Väga mõnus kotike on Sälisell kokku pannud. Tähtaeg suht varsti et kuluks see ilusti ära. Lisaks sinna juurde veel küünekäärid ja võrkpüksid, mis on kapi peal valmis sinna kotti minema :)

 • Reply Sandra 2. veebruar 2018 at 21:05

  The Body Shopi väike kinkekomplekt, kus on sees minisuuruses dušigeel, kehalosjoon ja pesulill. Body Shop on looduslik, heategevuslik, imeliste lõhnasarjadega ehk ideaalne värskele emale haiglasse kaasa võtta. Rahustab ning hellitab meeli, mida värskel emal vaja I guess..

 • Reply Kätlin 2. veebruar 2018 at 20:59

  Osalen loosis! :) Puudu vist oleks ehk võibolla tõesti ühekordsed trussikud ja nt ka veepudel, see kuluks küll ära :)

 • Reply Rebeka 2. veebruar 2018 at 20:56

  Juurde lisaks võrkpüksid, nibukreemi ja rinnapadjad :)
  Esmasünnitajale suurepärane ja see kott.. nunnukas :)

 • Reply Egle P. 2. veebruar 2018 at 20:52

  Omast kogenusest on siit puudu veepudel, mida suurem seda parem!
  Kuna ise alles ca kuu tagasi sünnitasin, siis poleks ka mul selle kotiga enam miskit teha. Küll aga saaksin selle oma õele kinkida, kes hetkel paisub nagu pärmitaigen. ?

 • Reply S 2. veebruar 2018 at 20:52

  Sooviksin osaleda loosis.Ise pole küll rase,aga on sõbranna.Ja kui võidaksin heameelega kingiksin talle selle :)

 • Reply Sirle S 2. veebruar 2018 at 20:50

  Lisaksin beebile kindakesed ja sokid, emmele rinnapadjad ja võrkpüksid.

 • Reply K 2. veebruar 2018 at 20:50

  Lisaksin kotti mõne beebi ajakirja ja mütsi beebile :)

 • Reply Karmen 2. veebruar 2018 at 20:48

  Aprillis läheks seda kotikest vaja küll! :) Veepudel oleks võibolla hea lisa pluss need võrkpüksid.

 • Reply Kerli Sammelselg 2. veebruar 2018 at 20:47

  Osalen ka loosis. Just täna avastasin, et homme saab ju juba 30nädalat ja ma pole isegi mõelnud mis ja kuhu ja mida. Mina lisaks samuti võrktrussikud, kuna peale esimest sünnitust olid need asendamatud haiglas (tänud õele kes need mulle andis, muidu poleks teadnudki mis need on :D). Ja siis võib-olla mõned rinnapadjad.
  Aga muidu on jaaa täiesti perfect kott mis kaasa haarata! Ja no pooole poooooole väiksem ja asjalikum kui ma enda esimesele sünnitusele kaasa võtsin :D :)

 • Reply Marleen 2. veebruar 2018 at 20:47

  Minul oleks küll vaja seda kotikest see kuu sest 21.02 tähtaeg. Kuluks ära küll ??

 • Reply Annika 2. veebruar 2018 at 20:46

  Beebile KINDAD on kotist puudu! Minu pisil olid kohe pikad küüned, mis olid veel naha küljes kinni. Lõikamiseks liiga pehmed aga kriipsukese imeõrnale nahale jätsid küll.

  Koti kingikisin õele!

 • Reply Kadri 2. veebruar 2018 at 20:42

  Mina lisaks ka võrktrussikud aga kuna mul neid jäi eelmisest korrast järele, saan need ise lisada :).

 • Reply Maria 2. veebruar 2018 at 20:37

  Esimese rasedusega sai kuidagi lihtsamalt kott valmis pandud, aga teise rasedusega on kuidagi segadus. Ja kui kōht on ka ilmatu suur, siis on üsna keeruline poest poodi käia, et kōik vajalik ōigel hetkel olemas oleks.
  Selline kott kellegi teise poolt kokku pandud on ideaalne!

  Beebidele mōeldud need kindad ja ōhem müts vōiks veel kotis olla. Veel vōiks kotis olla nibukreem, mōni luti variant, lutikett või rinnapadjad, paha ei teeks ka mōni raamat, kus on juttu beebide toitumisest, arengust kuude ja aastate kaupa vōi mōned harjutused beebi vōimlemisega seoses.

 • Reply KV 2. veebruar 2018 at 20:29

  Soovin loosis osaleda, mul läheb seda varsti vaja. Puudu oleks rinnapadjad, hambapasta ja võrkpüksid.

 • Reply Kaidi 2. veebruar 2018 at 20:27

  Tahtsin lihtsalt paluda, et ära pliis seda postitust kunagi ära kustuta ? Mul endal on veel vääga palju aega, enne kui peaks sellise koti kokku panema, aga enne haiglasse minekut võtan kindlasti su selle postituse lahti ja vaatan üle, mida tasub kotti panna ja mida mitte. Olen ka esmarase ja kindlasti oleks mu kott muidu samasugune nagu sinu oma Mariga ? Nüüd on õnneks koht kust vaadata ja saan kunagi haiglasse minna nii nagu oleks juba vana kala ??? tänks sulle?
  Ise lisaks sinna kindlalt suure veepudeli ja mini hambapasta.

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 21:00

   ma ei kustuta kunagi oma postitusi ja kõige paremini leiad sa need nii “mallukas haiglakott” googeldades :D

 • Reply Velve 2. veebruar 2018 at 20:27

  Soovin loosis osaleda. Omalt poolt lisaksin kotti veel hambapasta ja veepudeli.

 • Reply Noomi Sameli 2. veebruar 2018 at 20:26

  Ma juba pikemat aega ihaldan nii seda kotikest?? imeilus kujundus riidest kotil❤️ Minul oleks seda vaja küll juunis :) lisaksin ehk mõne pepukreemi ja küünekäärid/tangid ning paberist dokumendimapikese haigla-ja lapse paberimajanduse säilitamiseks, märkmepaberid ehk ka :) ja nibukaitsmed ning mõne erilise looduslikuma luti näiteks :)

 • Reply Kärolin 2. veebruar 2018 at 20:25

  Väga lahe ise kokku pandud komplekt.Juurde lisaksin aluspüksid mis ühekordsed apteegist saadaval.vähemalt ämmaemand ütles et hea kui need oleksid ka kaasas.Ise eriti kursis pole olen esmasünnitaja ja varsti beebi tuleb juba :)

 • Reply Kaidi 2. veebruar 2018 at 20:24

  Tõstan käe! :) ilma gaasita vesi võiks olla küll :) juhuks kui minek on öösel ja unustan kaasa haarata. Ilmselt ülejäänu on juba varem kotus ootamas :)

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 20:25

   haigla koridorides on veemasin ka :)

 • Reply Kadi 2. veebruar 2018 at 20:21

  Veepudel võiks olla ja beebile mûtsikest vist ka pole?

 • Reply Anneli 2. veebruar 2018 at 20:14

  Mina lisaks kotti rinnapadjad, hambapasta, juukseharja ja lapsele küünekäärid või õhukesed kindakesed ja mütsi.

 • Reply Sigrid 2. veebruar 2018 at 20:12

  Puudu ongi võrkpüksid, vähemalt ma ei suuda praegu ette kujutada et muud puudu oleks. Ise pistakski kotti spordiotsaga veepudeli, võrkpüksid ja endale mugavad riided :)

 • Reply Birgit 2. veebruar 2018 at 20:11

  Hambapasta (kasvõi väike, aga öko) ja korduvkasutatavad villaga rinnapadjad.

 • Reply Kerli 2. veebruar 2018 at 20:11

  Kotist minu meelest puudu võrkpüksid ja rinnapadjad,muidu aga super!Oleks hea meel selline kotike haiglasse kaasa võtta?

 • Reply Birgit 2. veebruar 2018 at 20:05

  Mina lisaksin veel medela nibukreemi ?

 • Reply Ere 2. veebruar 2018 at 20:04

  Rinnapadjad, mast häääv
  Salvrättid, sünnitus järgne hormoonilangus võib pisaraid tekitada.
  Võrkpüksid. Pugavus ennekõike.
  Ning nõgesetee. Väga kasulik taastumiseks.

 • Reply Ene 2. veebruar 2018 at 20:01

  Juukse hari võiks kaasas olla, see kipub mul alati ununema ja mul julm parukas.

 • Reply Kadri 2. veebruar 2018 at 20:01

  Kuna tulemas on teine sünnitus, siis suuure tõenäosusega paneksin ma siia kotti veel midagi lõhkiste/valusate nibude jaoks :)

 • Reply Elis 2. veebruar 2018 at 20:00

  Väga armas ja läbi mõeldud kotike, kindlasti väga kasulik esmasünnitajatele. Ma ise olen ka esmakordselt ja minu arust võiks seal olla ka pisike pehme rätik beebile. Tihti vanemad võtavad kaasa endale rätikud aga see kohe ei meenu, et peale pepupesu oleks hea rätikuga kuivatada. Haigla poolt (tean kuidas ühes haiglas on) rätikut sünnijärgsesosakonnas ei anta, võibolla kui küsida siis ikka saab, aga lihtsalt tavakorras vastuvõtu komplekt seda ei sisalda.

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 20:26

   Meil oli vannitoas olemas rätik :)

 • Reply Stella 2. veebruar 2018 at 19:59

  Lisaksin ka võrkpüksid, hambapasta, patsikummi ja rinnapadjad :}

 • Reply V.A 2. veebruar 2018 at 19:59

  Kuna hambahari on olemas, siis võiks mingi mini versioonis hambapasta ka olla.
  Aga esmarasedana pole mul halli aimugi, mida reaalselt vaja oleks ?

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 20:26

   muuseas üks testeritest ongi hambapasta :D

 • Reply Merle 2. veebruar 2018 at 19:51

  Kotis võiks olla veel rinnapadjad (nt Breastfeeling või Lansinoh -st sellised õhukesed, kvaliteetsed ja mugavad, mitte mingid polsterdused), siis veel kindlasti võrkpüksid e need ühekordsed haiglapüksid, hambapasta ning midagi valusatele nibudele. Beebile kindlasti mütsike, sokid, kindad ja küünekäärid. Ma vajan sellist kotti taas aprillikuus, nii et kuluks marjaks ära küll. Seni ei ole veel enda haiglakotti pakkima hakanud, aga plaanis on lähiajal, sest sisetunne ütleb, et see väike neiu tahab tulla pigem varem kui hiljem…

 • Reply MN 2. veebruar 2018 at 19:47

  Võrkpúksid või úhekordsed púksikud, rinnapadjad, hambapasta,vitamiinivesi ?

 • Reply Kätlim 2. veebruar 2018 at 19:41

  Kuna ma eelmine súnnitus ei vôtnudki haiglakotti kaasa, siis ega ei oska ka hetkel öelda, mis vôiks selle Sälisell kotikese ideaalseks muuta..Kuid, mul oleks ülimalt hea meel seekord haiglasse kott kaasa haarata :)

 • Reply Nele L. 2. veebruar 2018 at 19:37

  Siin on palju pakutud võrkpükse, nii nagu ka ise mainisid. Ehk siis pakun isegi, et need võiksid veel lisaks olla selles kotis olla. Ja hea meelega võidaksin selle paki endale :)

 • Reply Stiina 2. veebruar 2018 at 19:37

  Mina lisaksin kotikesse veel paari sokke ja mütsi, siis oleks paras komplekt millega beebi haiglast koju tuua. Võidu korral üllataksin selle kotikesega oma venda ja vennanaist, kes parasjagu beebit ootavad. Neil oleks selle üle kindlasti hea meel :)

 • Reply G 2. veebruar 2018 at 19:33

  Kuna ma olen esmarase, siis sealt kotist läheks kõik kindlasti käikku. Mul ausalt ole õrna aimugi, mida kaasa võtta, seega ei oska isegi sellele küsimusele vastata, sest for real mul pole aimugi. Tõenäoliselt läheksin ka suure reisikohvriga ja võtaksin kaasa igasugust kamarajura. Sellepärast olekski jube vajalik see armas kotike ?

 • Reply Magris 2. veebruar 2018 at 19:33

  Kuna olen esmarase, siis ei oskagi öelda mis veel puudu oleks. Aga hambapasta võiks tõesti olla ja rinnapadjad.

 • Reply Kertu 2. veebruar 2018 at 19:33

  kohe tulid páhe beebi kyynekáárid, siis oleks I-l tápp peal?

 • Reply Brigitta 2. veebruar 2018 at 19:31

  Ma lisaks ka hambapasta ja rinnapadjad :D

 • Reply Mari 2. veebruar 2018 at 19:31

  Varsti läheks mul seda vaja ja minust nädal hiljem on õel tähtaeg? ? aga minu arust võiks seal veel olla rinnapadjad, veepudel ja ka võrkpüksid ?

 • Reply Evelin 2. veebruar 2018 at 19:31

  Mina sooviksin loosis osaleda. ? Haiglakotti paneksin veel hambapasta ja rinnapadjad.

 • Reply Kriati 2. veebruar 2018 at 19:30

  Ma kahjuks ei oska öelda mis sellest kotist puudu on, sest ei tea sellest koti kokku panemise teemast väga midagi. Aga kingiksin selle meeleldi oma parimale söbrannale kes oma päris esimest last, beebipoissi ootab. Usun, et tal oleks selle üle väga väga hea meel. ☺️

 • Reply Kristin 2. veebruar 2018 at 19:29

  Need võrkpüksid olid eelmise rasedusega minu meelest üks väga õige ost mul ikka. Lisaks võiks kotis olla veel nibukreem ja rinnapadjad. Alguses on see imetamine ikka oiiii kui valus. Lisaks poleks osanud oodata, et haiglavoodist võib ööga piimavann saada. Aga selle pesemisega tuli meelde kui ise pärast sünnitust esimest korda pesema sain. See tunne oli nii hea nagu oleksin Robinson Crusoena 4 aastat kuskil üksikul saarel veetnud ja esimest korda üle pika aja dushi näinud. :D

 • Reply Kristina 2. veebruar 2018 at 19:29

  Jah, kas vôrkpüksid. Samas üldse emale midagi selga. Beebile müts?
  Haigla mega avara dekolteega öösärgi oleks iga kell vahetanud mingi muu lohvaka armsa asja vastu ?

 • Reply Kristi 2. veebruar 2018 at 19:26

  Minu arvates ka võrkpüksid olid asendamatud, kui ikka 24/7 peab pikka aega mässuga olema, siis las vähemalt ülejäänud osa hingab.
  Muidu nii eeskujulikult komplekteeritud pakk, vahest paar lihtsat juukseklambrit ka lisada, et mõnda jonnakat salku ohjata. MAMil on mõnusad lapid, mis aitavad nibudel valu ära võtta, neid võiks ka mõned olla.

 • Reply Annela 2. veebruar 2018 at 19:25

  Mina lähen aprillis sünnitama :)
  Loosis osalemiseks tõstan käed.
  Ja kuna mul endal isiklikult aega on veel natuke siis täiustaksin seda ise

 • Reply Kaia 2. veebruar 2018 at 19:24

  Mehe käsk oli, et haiglasse mineku kotid olgu valmis. Beebide kott ootel. Enda oma hakkasin täna pakkima. Puudu enamik asju, mis selles kotis leidub. Lisaks ka hambapasta ja rinnapadjad.

 • Reply T 2. veebruar 2018 at 19:23

  Eeltoodud asjad loomulikult võiks kotis olla aga mina sooviks seal kotis näha emale Multi-Gyn Kompresse.
  Ja nibukaitsmes oleks ka üks kiiduväärt asi.

 • Reply S1 2. veebruar 2018 at 19:22

  Minu parim sõbranna ootab beebit, talle oleks see küll SUPER kink ? tahaksin seda talle väga võita ja saaksin anda üle kui teeme talle babyshoweri ???

 • Reply Anna 2. veebruar 2018 at 19:22

  Mul sarnane kott küll juba koos aga küll küllale liiga ei tee. Kotti juurde tõstaksin aga Palmersi nibukreemi, rinnapadjad ja hambapasta :)

 • Reply Mai 2. veebruar 2018 at 19:21

  Mina tahan!!!
  Juuksehari võiks olla :)

 • Reply Airi 2. veebruar 2018 at 19:21

  Kui snäkk juba on, siis voiks jook ka olla :)
  Sünnitustähtaeg 24. Veebruar ?

 • Reply Liina 2. veebruar 2018 at 19:21

  Lisaks nt veepudeli ja nibukreemi/kompressi.

 • Reply Kadri 2. veebruar 2018 at 19:21

  Olen varsti sünnitama minemas ja selline kompaktne kott kuluks väga ära. Kotis võiks veel olla hambapasta, rinnapadjad ja võrkpüksid.

 • Reply Sandra 2. veebruar 2018 at 19:20

  Rinnapadjad ja vörkpüksid vöiks ka olla:)

 • Reply Kris 2. veebruar 2018 at 19:19

  Ise rase ei ole, seega ei tea, mis seal veel olla võiks. Kotikese kingiksin hoopis sõbrannale, kellel peagi laps sündimas :)

 • Reply Mariliis 2. veebruar 2018 at 19:19

  Rinnapadjad ja nibukreem võiks ka lisaks olla.

 • Reply Liisa 2. veebruar 2018 at 19:18

  Minu kallil sôbrannal oleks selle üle kindlasti väga hea meel ja ka mul endal talle anda üle,see uhke kotike ✌️

 • Reply Leili 2. veebruar 2018 at 19:16

  Minule kuluks ka see kotike väga ära! Ka varsti minek. Lisaks ka vb rinnapadjakesed ja nibukreemi. Pöidlad pihus ?

 • Reply Kk 2. veebruar 2018 at 19:16

  Oi ma nuputasin et mis imekott see HAIGAKOTT on pilti vaadates ?

 • Reply Marie 2. veebruar 2018 at 19:15

  Esmarasedana sellisest pakist ära ei ütleks. Võtaksin kaasa ka mugavad suured aluspüksid.

 • Reply Laura 2. veebruar 2018 at 19:14

  Kotis võiks veel olla võrkpüksid ja lapsele müts

 • Reply Liisa 2. veebruar 2018 at 19:13

  Plastkõrrega joogipudel ja hambapasta!

 • Reply Anneke 2. veebruar 2018 at 19:12

  Hambapasta, võrkpüksid. Veepudel, mida saaks taas täita! Oli sünnituse esimeses pooles megavajalik!

 • Reply Kaie 2. veebruar 2018 at 19:12

  Mina lisaks juurde hambapasta, nibukreemi ja veepudeli :) Sünnituseni veel omajagu aega, kuid mis olemas, see hooleta :)

 • Reply Illona 2. veebruar 2018 at 19:11

  Kuna kolmas laps tulekul siis laheb kindlasti vaja muidu kui juba tähtaeg hakkab tylema siis meelest lainud mis vaja haiglasse kaasa votta :) Hambapasta ja rinnapadjad voiks ka olla aga samas need nii vaiksed et inimene voib ju ise ka kaasa votta sest enamus asjad on seal kottikeses olemas :) oleks kyll õnnelik kui kunagi loosi rattas õnne ka tooks :)

 • Reply Merka 2. veebruar 2018 at 19:11

  Mina soovin! :) märtsis tähtaeg, kuluks ära küll!

  • Reply Merka 2. veebruar 2018 at 22:36

   Omg pregnant brain unustas kujutada mis sinna juurde oleks vaja. Parem 3h hiljem kui mitte kunagi ?
   Enivei.. Midagi võiks olla ka imetamise leevendamiseks.. Näiteks mingi kreem või rinnapadjad..
   Või noh need võrkpüksid kui omal kapis granny underwear puudub ?

 • Reply Helena 2. veebruar 2018 at 19:10

  Jep. Needsamad trussikud lisaks minagi sinna juurde- esimest sünnitades need unustasin ja oli küllaltki ebamugav.
  Ilmselt lisaks ka Mam rinnakompressid, rinnapadjad. :)

 • Reply Mari 2. veebruar 2018 at 19:10

  Kindlasti mullivesi, nibukreem,küünekäärid kui beebil pikad küüned, mingit tegevust kui suudad valude ajal olla rahulikult, ala ajakiri vms, sokolaad või glükoosikommid energia saamiseks, see batoonike ikka liiga väike, mõnel naisel kestab sünnitus kauem kui 6 tundi.Beebile kindlasti siidivillast esimene müts.Miks peaks üldse kohe hakkama vastsündinut seebitama:S Minumeelest võiks rohkem koostööd ämmaemandatega või emadega teha, tundub et siin lihtsalt üks kott kokku pandud.Vabandust!

 • Reply Greete 2. veebruar 2018 at 19:10

  Peale võrkpükste ei oska midagi kotti midagi juurde soovida :)

 • Reply Birgit 2. veebruar 2018 at 19:09

  Kuna ise pole rase olnud ja sünnitamas käinud siis ei oskagi öelda mis sealt kotist puudu veel on, kuid tahaks selle koti näol oma õele kingituse teha. Tema kindlasti hindaks seda väga kui enda augusti beebit haiglasse vastu võtma läheb :)

 • Reply Maarja 2. veebruar 2018 at 19:06

  Lisaks kotti enda jaoks mõnusad vahetusriided.

 • Reply Tudengist ämmaemand 2. veebruar 2018 at 19:05

  Minul lapsi veel tulemas ei ole, aga kindlasti lisaksin sinna küünekäärid, sest paljud on kindlasti üllatunud KUI pikad teie beebide küüned sündides on :)

 • Reply Merilin 2. veebruar 2018 at 19:05

  Esmasünnitajana ei oskagi midagi välja tuua, igaljuhul kuluks see kotike ära ?

 • Reply Karoliine 2. veebruar 2018 at 19:04

  Esimene rasedus siinpool, seega ei oska nõu anda, mis seal veel peaks olema. Küll aga igati super, et selline kott on välja mõeldud, kasutaksin kindlasti! :)

 • Reply Kristina 2. veebruar 2018 at 19:03

  Kotis võiks veel olla hambapasta, rinnapadjad ja nibukreem.

 • Reply Lnda 2. veebruar 2018 at 19:02

  Vähemalt kolm paari ühekordseid trussikuid :) rinnapadjad ka

 • Reply Laura 2. veebruar 2018 at 19:02

  Soovin loosis osaleda:) Võiks olla veel rinnapadjad, bepanthen salv ja võrkpüksid :)

 • Reply kätlin 2. veebruar 2018 at 19:01

  Selles kotikeses võiks olla veel näiteks võrgust/ühekordsed trussad ka :) esimesest sünnitusest mäletan, et niiii hea oli sinna neid suuri sidemeid panna ja pärast südamerahuga ära visata, mitte pesema hakata :D Loodan, et jõuaksin selle võidu korral endale napsata, eile oli küll tähtaeg, aga ilmselt läheb ka sel korral üle nagu esimeselgi korral, kui beebi kutsuti esile 42+0ndl :P

 • Reply Reeli Rehe 2. veebruar 2018 at 19:00

  Esmarasedana võtaks ka kohvritäie asju veel kaasa, mida ilmselgelt tegelikult vaja ei lähe. :) hambapasta ja juukseharja.

 • Reply Mirjam Võsu 2. veebruar 2018 at 19:00

  Kindlasti lisaksin juurde veel veepudeli, võrkpüksikud, rinnapadjad ja hambapasta! Selline komplekt kuluks mulle endale vägagi ära :)

 • Reply Merlyn 2. veebruar 2018 at 18:59

  Olen esimest korda rase ning sünnitama lähen alles suvel, seega pole veel mõelnudki mida peaks haiglasse kaasa võtma. Aeg läheb kiirelt ning varsti oleks vaja seda haiglakotti.
  Mis puudu … seda ilmselt oskaks öelda peale sünnitust.

 • Reply Mariete 2. veebruar 2018 at 18:58

  Rinnapadjad :)

 • Reply Merilin S 2. veebruar 2018 at 18:57

  Tõstan käe ja osalen loosis.
  Arvan, et puudu oleks veel mingi nibukreem, mis kindlasti ära kulub.

  :)

 • Reply Inger 2. veebruar 2018 at 18:57

  Mina lisaksin veel hambapasta, vôrgust trussad ja nibukreemi ja rinnapadjad. Siis oleks kûll ideaalne :)

 • Reply Raili 2. veebruar 2018 at 18:57

  Mulle sobiks kui nt hambapasta,kamm,nibukreem ja võrkpüksid ja veepudel oleks ka olemas..siis oleks super kombo.

 • Reply Astrit 2. veebruar 2018 at 18:56

  Snäkki võiks veidi rohkem olla ja veepudel ning rinnapadjad.

 • Reply GTR 2. veebruar 2018 at 18:56

  Mina ootan oma märtsibeebit ja selline kott kuluks ära küll, sest haiglakotti veel pakitud ei ole. Puudu ehk rinnapadjad?

 • Reply Helina 2. veebruar 2018 at 18:56

  Võrkpüksid tõesti sobiksid veel siia juurde, kuna need kuluvad âra. Paar rinnapadja testreid ka nt :)

  Endal on küll tâhtaeg juulis, kuid kuluks ära küll selline kingitus.

 • Reply k. 2. veebruar 2018 at 18:55

  Väga vahva komplekt kokku pandud. Kui ma 13 aastat tagasi sünnitasin, oli mul haiglakotis nii palju asju kaasas, mida tegelikkuses ei kasutanudki.

  Beebiriiete komplekti juures võiks olla ka pisike mütsike, sokid ja pisikesed kindad. Või võikski olla selline tudukombe, millel käed-jalad juba soojas on. <3

 • Reply Helena 2. veebruar 2018 at 18:54

  Mina lisax rinnapadjad ja hambapasta :)

 • Reply Liis 2. veebruar 2018 at 18:53

  Hambapasta puudu. Muidu kingiks selle edasi oma õetütrele.

 • Reply Leila 2. veebruar 2018 at 18:53

  Mul on seda kotti nii väga vaja! Viimasest sünnitusest on üle 7a möödas ja praegu lükkan seda koti pakkumist koguaeg edasi, sest ma ei tea enam mida sinna panna. Eriti keeruline on testreid leida, sest no ma ei taha suuri shampooni-palsami potsikuid kaasa vedada.
  Aga nagu ka sina mainisid, siis paar paari (igaks juhuks kaks) võrkpükse oleks kotis head ja vb nibude jaoks kreemitester ka.

 • Reply Maria 2. veebruar 2018 at 18:53

  Hambapasta (mini), Bebantheni (kulus haiglas kuhjaga. Nii huultele kui nibudele) ja haiglavõrkpüksid!

 • Reply Kadi 2. veebruar 2018 at 18:53

  Hambapasta vist puudu.
  Pliis mulle see kotike, mul vaja end haigla poole sättima hakata hiljemalt 9 nädala pärast ja haiglakotile ma pole veel mõelnudki ?

 • Reply Anne 2. veebruar 2018 at 18:52

  Rinnapadjad äkki, sest eelmisel korral tilkusid rinnad ikka korralikult ja iga natukese aja pärast oli vaja uut öösärki!
  Muidugi siis oleks vaja ka rinnahoidjat, vb selline ülepea tõmmatav. Ma kasutasin selliseid alguses. ?

 • Reply Rr 2. veebruar 2018 at 18:52

  Ma lisaks rinnapadjad ja nibukreemi/kompressi.

 • Reply Kaisa 2. veebruar 2018 at 18:50

  Rinnapadjad võiks ka olla ja veel nt võrkpüksid. :)

 • Reply D 2. veebruar 2018 at 18:49

  Kuna olen esmarase, siis ei oskagi kohe öelda vastust küsimusele, et mis sealt kotist puudu on. Peale selle, mida Sa juba ka mainisid- võrkpüksikud. :) Muidu tundus pakk väga ideaalne ja mõnna. Mul tähtajani küll 12 päeva veel, aga ära ei ütleks sellest kotikesest. Hea muretu sünnitama minna :)

 • Reply Marin 2. veebruar 2018 at 18:49

  Lähen jäegmine kuu oma esimest last sünnitama :)
  Mulle on öeldud et võrksukad on väga head asjad mis kaasa võtta.
  Ja lisaks seda nimekirja vaadates ka hambapasta on puudu ?

 • Reply Kata 2. veebruar 2018 at 18:49

  Olen isegi haiglakoti pakkimist alustanud, niiet selline kotike oleks kui jumala kingitus :) lisaksin veel kindlasti hambapasta, nibukreemi ja rinnapadjad.

 • Reply Brigitta 2. veebruar 2018 at 18:48

  lisaks ehk hambapasta? Ja varsti esimene sünnitus ees ootamas, niiet selline kott oleks ainult abiks ??

 • Reply Gerli 2. veebruar 2018 at 18:48

  Kotis võiks olla ka rinnapadjad, neid läheks kindlasti vaja :)

 • Reply Kristina 2. veebruar 2018 at 18:48

  Ma küll täpselt ei tea (esimene kord), aga lisaksin ehk nibukreemi.

 • Reply Aleksandra 2. veebruar 2018 at 18:47

  Jah hambapasta oleks ka üks asi, mis tõesti puudu. Kuna lähen esimest korda, siis nagu ei oska kindlalt pakkuda mis see olla veel puudu võiks aga arvan, et veel rohkem snäkki kuluks ära ?

 • Reply Annika 2. veebruar 2018 at 18:47

  Hambapasta, rinnapadjad.
  Tundub väga asjalik kotike! ;)

 • Reply H 2. veebruar 2018 at 18:47

  Hambapasta tester võiks ka olemas olla, et haiglasse suurt tuubi vedama ei peaks! Kuluks väga ära, 4nädala pärast on tähtaeg ja pole haiglakotile isegi veel mõtlema hakanud.

 • Reply Katrin 2. veebruar 2018 at 18:47

  Mainitud on juba võrk aluspüksid ja hambapasta tester, kuid isiklikult oli eelmise lapsega minu haiglakotis ka lutt, kindlasti on see seal ka seekord, ning väiksed kindad ja õhuke mütsike, et need haiglasolles lapsele panna.

 • Reply Ange 2. veebruar 2018 at 18:46

  Mina lisaksin veel joogikõrre. Jeerum, kui hea ähkimise ja puhkimise vahel lonks vett tõmmata.

 • Reply Helerin 2. veebruar 2018 at 18:46

  Kuna ise hetkel esimesega ootan iga hetk haiglasse minekut, siis kindel, et miskit saab üleliia kaasa. Muidu esimese asjana mõtlesin, et beebi koju toomiseks vaja soojemaid riideid :) Muidu tundub väga asjalik kott.

 • Reply Kaisa-Liisa 2. veebruar 2018 at 18:44

  Võrkpüksid!

 • Reply Cärolyn 2. veebruar 2018 at 18:44

  Nibukreemi kindlasti läheb k kindlasti tarvis ja hambapasta oleks ka kasulik.

 • Reply Evelin 2. veebruar 2018 at 18:44

  Paneks juurde hambapasta ja beebimütsi,sokid ja teki :)

 • Reply Nana 2. veebruar 2018 at 18:44

  Ma lisaks rinnapadjad. Ja veepudel on ka must have!

 • Reply Triinu 2. veebruar 2018 at 18:42

  Mina tahaks! Hambapastaa jaa ja Üks mõnus pehme kehapesusvamm vms võiks ka olla.

 • Reply Katrin 2. veebruar 2018 at 18:41

  Pisike hambapasta tiib või siis tõesti testri moodi pakike ;)

  Muidugi oleks lahe, kui koos beebiriietega oleks pisike mütsike,mis hästi kokku sobib.

  Ning sellise kotikesega läheks ma mõne nädala pärast haiglasse küll.

 • Reply Karin 2. veebruar 2018 at 18:41

  Üks värske külm kapsapea on parim asi rindadele haiglas ja ka pärast kodus,et siis yks kapsapea tuleks turult veel kotti pakkida minu jaoks :p

 • Reply Kai 2. veebruar 2018 at 18:39

  Minul kulub haiglakott juba õige pea ära.
  Ise lisaksin kotti samuti hambapasta ja lisaks veel veepudeli. Vett ikka alguses kulus- kogu aeg, eriti öösel oli meeletu janu. Ja armsa beebimütsi paneks ka ? ja ideaalis veel beebitekike on selline must have.

 • Reply Kerli 2. veebruar 2018 at 18:39

  Nibukreemi ma vist seal ka ei märganud? Esimesest lapse sünnist on juba muidu üle viie aasta möödas, täpselt ei mäleta, kas lâks haiglas juba vaja, aga minu arust oleks see väga viis toode seal kotis veel! ☺️

 • Reply Kye 2. veebruar 2018 at 18:38

  Oh kui lahe kott..
  Selliset oleks mul küll järgmine kuu vaja.

 • Reply Meryt 2. veebruar 2018 at 18:38

  Ei teagi, mis puudu oleks. Esimene sünnitus ootab varsti ees, peale seda oskaksin vist vastata alles :D

 • Reply Mina 2. veebruar 2018 at 18:38

  Kuna esimene rasedus, siis ei teagi mis seal veel olla võiks. Lugenud olen palju ja järelduse olen teinud, et mida vähem seda parem. See kott tundub ideaalne! :)

 • Reply Jaanika 2. veebruar 2018 at 18:37

  Oma kogemusele tuginedes lisaks sinna kotti ka hambapasta, haavasprei, korduvkasutatav külmakott, multimam testrid, rinnapadjad…

 • Reply K 2. veebruar 2018 at 18:36

  Küünekäärid võtaks ka igaks juhuks beebikule kaasa.
  Aga endal on mul juunis sünnitusmajja asja, niiet see kott kuluks ära küll :)

 • Reply Efka 2. veebruar 2018 at 18:36

  Tänapäeval jube mugav :) valid välja ja ostad :) 10a tagasi lahmisin kaasa igasugu asju kuna ei teadnud mida vaja läheb,enamus jäid kasutamata.Väike hambapasta tester oleks 5+ lisaks ja vb need võrkpüksid ka(kiidetakse aga no enne ei oska kommenteerida kui pole proovinud) :D Mina nt paneks sinna selle kõige tavalisema soolalahuse ampullid( nimi oli vist Humer) kuna haiglas on nii kuiv õhk ja minul nt nina kuivab täitsa(hea niisutada) :)
  Sellise koti võtaks isegi kaasa :) jääks üks mure ära ;)

 • Reply Silver 2. veebruar 2018 at 18:34

  Mallukas, tundub tõesti mõistlik kott, kuigi hind on veidi kallis. Kodult Kodule Sünnituspakk on ka hea sisuga ja veidi odavam.

  https://www.kodultkodule.ee/toode/sunnituspakk/

 • Reply Kaire 2. veebruar 2018 at 18:33

  Ehk mõni LED küünal võiks olla (hubasema olemise loomiseks).

 • Reply Sandra 2. veebruar 2018 at 18:33

  Minu jaoks on puudu soojad sokid, mul alati varbad külmetavad ning susside sees oleks mõnus kanda pehmeid soojasid sokke :) See pakk kuluks mulle ära küll, sest beebipoisi tähtaeg on mul 3 nädala pärast tulemas!

 • Reply Stefi 2. veebruar 2018 at 18:32

  Ise lisaksin veel mõnusa pidžaamakomplekti ☺️

 • Reply Helen 2. veebruar 2018 at 18:31

  rinnapadjad

 • Reply Angelika N. 2. veebruar 2018 at 18:31

  Mul endal seisab ees aprilli keskpaigas oma esiklapsega tutvumine. ?
  Haiglakotis võiks ka olla veel lisaks pisike tuub hambapastat ☺

 • Reply Mai-Liis 2. veebruar 2018 at 18:30

  Lisaksin juurde veepudeli ja juukseharja/kammi. :-)

 • Reply Kadri 2. veebruar 2018 at 18:29

  Mina sooviksin seda!
  Ootan oma kolmandat last ning olen ka alati igasugu mudru kaasa vedanud.
  Minu arust on Säliselli haiglakotist puudu veel vaid emale (ehk endale) mugavad vahetusriided.
  Siis oleks kott perfektne.

  Samas telefon, kaamera ja laadja ka, aga nende kaasavõtu eest võib hoolitseda mees kah :D

 • Reply Katrin 2. veebruar 2018 at 18:29

  Minu arust võiks ka olla võrkpüksid lisaks. Endal küll vaja ei läheks aga kallil sõbrannal oleks kindlast mugav see kaasa haarata

 • Reply Mai-Liis 2. veebruar 2018 at 18:29

  Lisaks juurde veepudeli ja juukse harja/kammi. :-)

 • Reply Ketri 2. veebruar 2018 at 18:28

  Veepudel

 • Reply Marju 2. veebruar 2018 at 18:26

  Võrkpüksid

 • Reply LEA 2. veebruar 2018 at 18:24

  hambahari on..aga hambapasta?

  • Reply Mallukas 2. veebruar 2018 at 18:26

   hea mõte, pisike hambapasta tester on ka üsna väike, aga kasulik asi!

  • Reply Ingrid 2. veebruar 2018 at 18:33

   Mingi hambapesugeel on koti “koostises” olemas, kui FB uurida.