Tõsku käsi kõik minu lugejad, kes on praegu rasedad. Või kelle hea sõbranna on parasjagu rase? Kui oled käe tõstnud, siis loe aga heaga edasi, sest täna tutvustan ma teile Säliselli. See on säärane kott, tänu millele saad sa unustada paanika “mida haiglakotti kaasa pakkida”, sest suht 90% asjadest on seal olemas. Oma telefon ja kaamera, need peate ise kaasa haarama, ülejäänu eest on Sälisell juba ära muretsenud.

Mind hakkas lausa huvitama, et mida ma olen endale haiglasse kaasa tassinud. Esimene kord oli küll nagu mingi täitsa lampi pakkumine, sest mul polnud õrna aimu ka, mida sinna täpsemalt kaasa võtta. Ma läksin lausa kohvriga ja tassisin kaasa üli palju mõttetut kraami, nagu koliks vähemalt kuuks ajaks haiglasse sisse. Tegelikult olin ma haiglas vist mingi 15 tundi, mille sisse jäi ka 8 tunnine ööuni :D

Esimene haiglakott oli mul näed siin esindatud ja kui ma õigesti mäletan, siis võtsin ma sealt ainult need võrktrussikud ja ühed riided Marile, ülejäänud kohver tulid samas koosseisus puutumatuna koju.

Teine kord ma juba enam-vähem aimasin, mida mul vaja läheb, näed siin on ka tema sisu üles loetud. Ma pean tunnistama, et mõne erinevusega meenutab Säliselli komplekteeritud haiglakott minu oma, kui Lendet kätte saama läksin. Aga kas ma ise võtaksin praegu Säliselli haiglasse kaasa, selle asemel, et ise kokku panemisega pusserdada? Vastan ausalt, jah! Mis seal sees on? Ma näitan!

Kogu kupatus tuleb sellises armsas riidest kotis, mille sisse võid sa hiljem koguda näiteks neid beebilõhnalisi kõige-kõige väiksemaid riideid, või mai tea, turul kartuleid ostmas käia. Ilus riidest kott kulub alati marjaks!

Väike snäkk ja mõned testerid. Neid kreeme alguses nagunii ei pruugi vaja minna, aga hea, kui on erinevaid varnast võtta. Eriti kui suurt totsikut kaasa tassida ei taha, siis on mugav just testerid kotti panna.

Huulepalsam ja deodorant – kaks väga vajalikku asja, mida haiglasse kaasa võtta. Tõesõna.

Nii hea oli peale sünnitust pesema minna, juuksed ära šampoonitada ja palsamitada, et siis kriuksuvpuhtana perepalatisse koperdada. Või no ükskõik kuhu voodisse, mis pole lootevett ja verd täis :D

Mina näiteks need kaks asja isiklikult jätaks koju ja kasutaks alles koju jõudes. Seebiga pesin ma beebit kodus vannis, seal haigla kraanikausis on nadi plätserdada ja esimese kreemitamise tegin ma ka kodus. Muuseas, jällegi Mari ajal mul olid kodus samad asjad ootamas! Aga need patsikummid paneks küll kaasa, kuluvad marjaks.

Hehe, mul oligi täpselt sama hambahari haiglas kaasas. Ja sussid oleks ka marjaks kulunud, mul olid vist sokid, kui ma õigesti mäletan.

Eriti nunnukad kojutoomise (või niisama haiglas olemise riided). Muuseas, kes kardavad lastele üle pea bodysid tõmmata, siis vaadake Säliselli FBi lehele, seal on selline nunnu sipukate moodi alternatiiv ka. Et kui tellid, siis saad valida ise, kumbasid tahad. Ma esimese lapsega poleks julenud vist sikutada, teisega olin nagu vana kala :D

Pakk niiskeid salfakaid. Esimest last pesin kohusetundlikult kraani all. Teisega kasutasin 99% ajast salfakaid :D

Uskuge mind, teil kulub terve see pakk ja ehk veel üks… Niiet hea kui olemas on!

Paar Moltexi ökomähet beebile.

No öelge nüüd, et pole hea sisu? Ainuke asi, mida mina veel lisasin, oleks noodsamad võrkpüksid, sest neid läks kindlasti vaja ja lisaks on need nii odavad, et ei teeks kotti palju kallimaks, kuid vanemate elu mugavamaks, kui oleks paar või kaks neid võrgust jubedusi kotis.

Muus osas, soovitan soojalt. 59€ eest on haiglakotti rohkem kui küll!

Aga nagu te teate, siis mina ise (kahjuks) rase pole ja haiglakotti vaja pole, seega mis see Säliselli kotike ikka mul siin oma aega ootab, kingin selle parem ühele teie seast. Kes tahab? Tõstke käsi! Et loosis osaleda, siis jäta siia kommentaariks, mis on sinu meelest selles Säliselli haiglakotist puudu, mis selle ideaalseks muudaks.

*Postitus on sündinud koostöös Säliselliga

Jaga: