TESTIN JA ARVUSTAN

Kardo sai ka lõpuks hea hambaharja*

12. märts 2018

Me oleme poole perega elektrihambaharjade peal. St minul on Philips Sonicare DiamondClean RoseGold versioon (sellest kirjutasin lähemalt siin postituses) ja Mari kasutab samuti Philipsi elektrilist hambaharja (sellest tegin juttu siin). Kardo ja Lende olid viimased, kes pidid ilma hakkama saama. Kuigi teoorias oleksin ma saanud oma harjale ka otsikuid juurde osta ja Kardoga jagada, aga no ta on ikka enda tavalisele “manuaalile” kindlaks jäänud.

Seda kuni Hammas32 talle kingituseks ka talle ühe korraliku hambaharja saatis, milleks osutus Philips Sonicare DiamondClean 2018. aasta mudel (link). Näeb ta üsna sarnane välja minu omaga ja minu meelest isegi programmid on seal samad. Ainukesed erinevused, mis ma peale vaadates tuvastasin oli see, et minu omaga tuli selline edev reisikarp kaasa ja minu oma laeb ennast spets “klaasis”. Kardo hari on lihtsalt väiksel alusel. Muus osas tundusid nad sarnased ja kuna mudel on neil pmst sama, siis ega nad väga erinevad olla ei saa. Seetõttu ma teadsingi, et Kardo oma harjaga raudselt rahule jääb, sest mina ju jäin!

Kuna mina oma esimesi kogemusi juba eelpool lingitud postituses jagasin, palusin ma ka Kardol enda arvamust uuest harjast kirja panna. Siin see on:

“Ma polnud mitte kunagi kasutanud ühtegi elektrilist hambaharja. Isegi mu vanemal tütrel on elektriline hambahari, mis on kaetud lustaka kleepsuga ja millel on näiteks bluetooth, et ta saaks ühendada oma hambaharja äpiga, mis aitab lastel paremini hambad puhtaks saada. Aga minul, minul polnud selliseid uhkeid asju. Ainult tavaline hambahari.

Nüüd hiljuti sain ma endale ühe korraliku elektrilise hambaharja. Selle mudeli nimi on Philips Sonicare DiamondClean ja see on üks uuemaid mudeleid. Pärast esimest hambapesu selle uue harjaga, tunnevad mu hambad end nagu tõelised suu kuningad! Esimene kord, kui seda hambaharja kasutasin, valisin ka kõige tavalisema režiimi, mis kestis 2 minutit ja oli jaotatud neljaks 30 sekundiliseks osaks, et suu ikka ühtlaselt pestud saaks. Kui ma pestud sain, oli mul tunne nagu ma poleks enne elusees oma hambaid korralikult puhtaks saanud! Hambad lausa kriuksusid puhtusest. Ma olin üsna kindel, et elektrilise hambaharjaga pesemine tundub nagu hoiaks hammastes vahel vana telefoni, mis on vibraalarmi peale pandud, ehk siis väga ebamugav. Nüüdseks ma nii enam ei arva, sest see vibratsioon, mida see hambahari tootis oli ühest küljest nii väike, et isegi esimesel kasutusel ei häirinud, aga samas nii tugev, et pesi hambad ikka väga puhtaks.

Kõik, mis pakendiga kaasa tuleb

Peale selle kõige tavalisema puhastus funktsiooni on sellel hambaharjal veel neli režiimi, milleks on näiteks igemehooldus, et saaks igemeid õrnalt masseerida, või siis poleerimisvariant, et saaks hambad särama poleerida. Siis on sellel veel tundlik režiim, mida ma soovitan sellistele inimestele nagu mina, kes esimest korda elektrilist hambaharja kasutavad ja kardavad, et vibratsioon liiga hull tunduda võib, või siis nendele kellel on tundlikud igemed/hambad. Lõpetuseks on sellel veel funktsioon, mis eemaldab plekid hammaste pinnalt. Peale selle, et see hambahari nii mitut erinevat moodi su hambaid pesta oskab, suudab ta ka väga hea välja näha. Peale vapustava disaini on selle hambaharja sisse pandud nii võimas aku, et ühe laadimisega peab see hambahari vastu kuni kolm nädalat**. Lisaks on selle hambaharja peal valgustatud kirjad, et näha mis funktsioon just kasutusel on ja kui palju veel akut järel on.

Lõpetuseks tahan öelda vaid seda, et olen väga rahul selle hambaharjaga ja kavatsen seda kasutada nii kaua, kuni see mul käes lihtsalt ära laguneb.”

Vot sellised lood siis. Kardo on rahul, mina olen rahul, Mari on rahul. Lende paistab enda “vanaaegse meetodiga” ka veel rahul olevat, aga küllap saab temagi mingi hetk endale korraliku elektrihambaharja. Minul näiteks on geneetiliselt VÄGA kehvad hambad, nii et nende eest tuleb ikka korralikult hoolitseda. Kardo on ainuke, kes enda tervete ja valgete hammastega uhkustada võib, nii et ma saan vaid loota, et lapsed tema hambad pärinud on.

Ahjaa, hea uudis! Kes tahavad endale sama hambaharja, mis Kardol on, siis kümne päeva jooksul saab selle endale soetada 20€ odavamalt! Osta saate SIIT LINGILT kasutades koodi “Hammas32”.

*Postitus sündis koostöös hammas32’ga.

**Minu aku kestab kuu vähemalt!

Minu ja Kardo hambaharjad kõrvuti seismas, sõbralikult

Mis hambaharja teie kasutate? 

Loe ka neid postitusi!

23 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Heike 14. märts 2018 at 23:45

  Samuti Sonicare hambaharja usku. Kingitus jõuludeks… Esimese hambapesu korral mõtlesin küll, et no ei, liiga tugev on isegi sensitive programm. Tasapisi läks aina paremaks… Nüüdseks kasutan põhiliselt tavalist ja igemehoolduse varianti. Tavalise hambaharjaga siuh-säuh hambad üle, aga nüüd ennem käest ei pane kui aeg täis… Mugav! Hammaste pind on sile ja tunduvad valgemadki. Kusjuures, kiidan ka Airflossi ?

 • Avatar
  Vasta Nele 14. märts 2018 at 12:03

  Kui arvestada seda palju raha kulub sellele et hambaid ravida siis tasub investeerida, olen ka superrahul, mul on sama mudel mis Kardol ja meil on käepideme taga 3 kasutajat. Akut laeme korra nädalas. 3 aastane kasutab Sensitive mode, ise Deep Cleani ja mehele on meelepärane White ja clean funktsioonid.

  Igat hästi kulutatud ja isegi kui ta peab vastu need 2 aastat, siis lõppkokkuvõttes hambad on õnnelikud ja minu rahakotile mõjub kindlasti paremini, kui igakuu hambarsti juures 100 eurot magama panna. 🙂

  Lisaks tundub nüüd et see 2-3,5 minutit on nii väike aeg, vanasti istusid ja nühkisid ja ootasid et see 2 minutit täis saaks, siis nüüd on superlihtne.

 • Avatar
  Vasta Katriinu 12. märts 2018 at 22:42

  pff, out of topic, aga Kardo kirjutatud osa lugesin ma kümme korda aeglasemalt (no nagu ta räägibki) ja kui sinu osa tuli, lasin kiiresti 😀 😀

  Mina ka seni “manuaali” peal aga koina piilun aliexpressi variante 🙂

 • Avatar
  Vasta Mimi 12. märts 2018 at 22:27

  Oi see on super, maailma parim hambahari! Kunagi enne Diamond Cleani harja oli mul Oral B elektriline. Aga kui sain Diamondi, siis mõistsin, kui vale asja kasutanud olin.. Hetkel nii mehel kui tütrel ka sama hari, igalühel oma värvi. Super toode ja raha täiega väärt!

 • Avatar
  Vasta Mia 12. märts 2018 at 22:24

  Krt selle postituse peale tellisin endale sama hambaharja, mis sul Mallu. Rahakott nutab, aga mis teha 😀 Ma juba sellest ajast saadik mõtlesin kui sa kiitsid enda oma, aga ei raatsinud kunagi.

 • Avatar
  Vasta Evy 12. märts 2018 at 20:22

  Sain jõuludeks endale philips sony care ( a täpset mudelit ei tea nüüd peast. Easy care??) ja ma olen seda reaalselt sellest ajast saadik laadinud 1x ? pealegi kaasas kolm otsikut millest ühte siis kasutab abikaasa. St et 4x päevas harjamist aga aku ikka super vastupidav. Mina olen rahul.

 • Avatar
  Vasta Eylin 12. märts 2018 at 20:21

  Mul oli ka diamond clean hambahari,mille jõuluvana 2017 dets mulle kingikotti poetas.Kahjuks unustas ta tšeki mulle kaasa panna.Aasta hiljem andis harja mootor aga otsad.Nüüd tuleb manuaalse pesuga hakkama saada?

 • Avatar
  Vasta Nimi 12. märts 2018 at 20:17

  Kui kaua see allahindlus ja kood kehtivad? Mul oleks reaalselt vaja see ära osta, ammu juba planeeritud, aga palgapäev alles kuu lõpus 🙁

 • Avatar
  Vasta Karin 12. märts 2018 at 19:25

  Meil on philips sonicare. Alguses tundus võõras kasutada, aga nüüd tundub tavaline hoopis veider. Ütleme nii et tavaline hari on luud, elektriline aga tolmuimeja. On tõhus ja mugav. Aitas lapsel lahti saada plekkidest. Polnud kallis kah. Eriprogramme otseselt ei igatse. Otsakute osas on nii et neid on küll erinevaid ja igaüks leiab oma.

 • Avatar
  Vasta K 12. märts 2018 at 18:59

  Mul on samuti Philips Sonicare DiamondClean, maksis ca 200 eur, aga kindlasti üks mõttekamaid oste üldse. Mul samuti väga kehvad hambad ja täitsa jube kokku arvutada, kui palju raha on läinud hambaravile. See hambahari on super, tõesti täiesti tuntav, kuidas hambad saavad puhtamks – ja muide, ka täitsa nähtavalt valgemaks.

  Selle kiidulaulu lõpetuseks aga ütleks, et tegelt pole mingit põhjust samas peres teisele täiskasvanule osta veel eraldi sama kallis hambahari. Mul mees kasutab lihtsalt teist otsikut – väga edukalt toimib, pole mingit hügieeniprobleemi, lisaotsik maksis mingi 15 eurtsi vist (otsikud vahetatavad, enda oma peab ka niikuinii mingi aja tagant vahetama nagu tavalisi hambaharjugi). Saan aru, et kui Kardole koostöö korras saadeti, siis tagasi ei lükka pakkumist, aga muidu mõttetu raharaiskamine 2 tk osta.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. märts 2018 at 19:03

   Jaa, ma nõustun! Lihtsalt kui ma talle pakkusin, et ta võib ka sellega pesta, aga teine otsik, siis ta ütles, et ta ei viitsi nii 😀

 • Avatar
  Vasta Ketu 12. märts 2018 at 18:48

  Kasutan ka elektrilist, mees jõuludeks kinkis. Pole küll nii fancy, aga emotsioonid peale esimest pesu olid samasugused. 🙂

 • Avatar
  Vasta Liina 12. märts 2018 at 18:27

  Äge! Olen ammu mõelnud tellida, tegin ka lõpuks ära nüüd 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. märts 2018 at 18:58

   Loodan, et jääd rahule 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 12. märts 2018 at 18:07

  See Kardo jutt oli nii veenev, et ma reaalselt emotsiooni ajendil just otsin selle. Tänks, Kardo 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. märts 2018 at 18:58

   Haha, ma just ütlesin Kardole, et ta kirjutab nagu väike laps 😀 Ju siis see müüb 😀

 • Avatar
  Vasta E 12. märts 2018 at 17:53

  Kui kellelgi Malluka lugejatest peaks üks selle hambaharja reisivutlar üle olema, siis soetaksin selle heameelega endale ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. märts 2018 at 18:53

   Minul on, pole ever kasutanud, võin sulle anda 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 12. märts 2018 at 17:47

  DiamondCleani musta värvi versioon koos reisikarbikese ja laadimisklaasiga. Enne seda harjasin humblebrushidega. Kasutame kallimaga muidu ühte käepidet ning kummalgi oma harjakesed.

 • Avatar
  Vasta Liisa 12. märts 2018 at 17:10

  Humblebrush.