0
NIISAMA JUTTU

peaks Pärnusse minema

8. juuli 2018

Lottemaa on teinud kavala lükke ja ostnud endale juutuubi reklaami. See tähendab, et iga kord, kui Mari mu telefonile küüned taha saab ja Youtube’ist mingit multsi vaatab, siis saab ta vahepeal ka meeldetuletuse sellest, et Lottemaal on seal aastal veel käimata. Kui nüüd meenutada, siis Mari esimene külaskäik Lottemaale oligi umbes pooleteiseaastaselt (siin kirjutasin) ja peale seda oleme me seal iga jumala suvi käinud.

Ma siin vaatan, et Lende esimene kord Lottemaal käia oli minu kõhus (näe siin kirjutasin) ja teine kord käisime eelmisel suvel, siis oli Lende alla aastane. No mitte ei suuda seda postitust leida, aga no kindel värk, et eelmine aasta ka käidud sai. Igatahes on nüüd nii, et söögi alla ja söögi peale käib üks Lottemaa jutt. Mul muidugi pole selle vastu ka midagi, et minna, aga no jälle mõtlen, et oleks meil vaid auto, niii-iiiii-iiii palju lihtsam oleks. Ja et see poleks mitte vaid “oh-oleks-vaid” mõte, siis poole postituse kirjutamise pealt jätsin asja katki ja lahendasin natukene autokooli teooriat. Tule jumal mulle appi, kui loll ma olen ja ma väärin vähemalt medalit (või lube), kui ma kunagi selle teooria tehtud saan… Igatahes võin ma vast üsna kindel olla, et selle kuu jooksul ma neid ei saa, seega ei jää muud üle, kui plaanida Pärnu reis muud moodi, variante on ju palju.

Esimene variant on minna kellegagi koos, kellel load on. Rentida suurem buss ja noh nautida seda, et teistel on ka lapsed, kes ilmselt Lottemaast rõõmu tunnevad ja seal teineteisega joosta viitsivad. Rääkisin Kätuga, aga tal on poe avamise ja eluga nii kiire, et ta vist juulikuus ei jõua. Mari jälle lubas enne ära surra, kui ta augustini ootama peab. Ega mul neid lapsed+load komboga sõpru nii väga palju pole ka. St Triinu perel on mõlemad, aga nende Kriss ei huvituks vist väga Lottemaast ja nendega lähme tegelikult augusti alguses Lätti, nii et kui ma uusi “ohvreid” välja ei mõtle, siis tuleb võtta plaan b ja minna rongiga või bussiga.

Tegelikult pole need ka pahad. Luxexpress on mega mugav, rongis saavad lapsed veitsa liigutada (lisaks läheb rong meie maja juurest) ja pmst pole ka see suur takistus. Küll aga on järgmine küsimus – kaua Pärnus olla ja kus ööbida?

Me oleme vist kõik Pärnu spad läbi käinud ja pmst võiks ju jälle Viiking Spasse minna, sest seal meeldis lastele kõige rohkem. Samas tundub mõte Airbnb kaudu mingi äge koht rentida ka päris tuus. Ja no tegelikult on mu ema korter sel suvel seal tühi, kui ta just ise seal pole, aga see on maru väike ja kahe lapsega pole ühetoalises väga mugav olla. Mu tädi juures võiks ka olla, aga ilma autota oleks jällegi kuskil linna sees mõnusam olla. Kurgo Villa meeldis mulle väga, Estonia uuem spa osa ka väga ilus ja mõnus, aga no mida võtta?

Veekeskuse pluss oleks see, et lapsed saaksid ujumas käia. Miinus oleks see, et me peaks ka 100x ujumas käima… Lisaks tuleks siis kohe vähemalt kolmeks päevaks minna, sest kui üks päev läheb üleni Lottemaa alla siis järgmisel päeval oleks aega spaatada ja lebotada.

Ah, tead, ma ei tea. Pole muidugi nüüd mingi elu probleem, millega teilt nõu küsida, aga no lihtsalt juurdlen siin, et millal ja kellega minna, kus ööbida ja muud säärast. On teil ideid või häid soovitusi?

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

45 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Maali 10. juuli 2018 at 17:41

  Kui peres kellelgi load on, siis saab võtta üüriauto. Kui tahad minna mitmeks päevaks on võimalus üürida matkabuss https://www.matkaauto.ee/ Ise vaatad kus ööbid. Ja see automaja pole ikka telk.

 • Reply Kuld 9. juuli 2018 at 22:29

  Veetsime nö mesinädalad pärnus villa wessetis. Parim toit ever ja meie jäime väga rahule kuigi jah seal spad pole.

 • Reply Keiju 9. juuli 2018 at 18:20

  Kui load aeguvad, siis on võimalik neid uuendada 5 aasta jooksul ilma eksamita, vähemalt nii öeldi mulle arkist eelmine suvi. Mul aasta aegunud olnud ja kuna hetkel elan austraalias, siis ei saa enne uuendada kui tagasi kolin. Pärnus lemmik Viking spa, saabki neljapäeval sulistama minna sinna.

  • Reply K. 9. juuli 2018 at 23:51

   Vaheta load austraalia lubade vastu ümber. Seda peaksid seal elades nagunii tegema.
   Eesti jõuad, on sul kehtivad austraalia load ning saad kenasti eesti omade vastu ümber vahetada. Ilma eksameid jm jura tegemata.

  • Reply Triin 11. juuli 2018 at 13:46

   Teooria ja sõit tuleb ARKis teha kui üle aasta aegunud. Just tegin selle läbi 🙂

 • Reply Kristi 9. juuli 2018 at 11:59

  https://mallukas.com/2017/06/24/parnu-ja-lottemaa/

  see äkki?

  • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 12:04

   see ei saa eelmine aasta olla, sest ma polnud ju eeelmine aasta rase 😀

   • Reply Merli 9. juuli 2018 at 12:27

    Postitus on eelmisest aastast, pildid üleeelmisest (ise kirjutasid pildi all :D).

   • Reply A. 9. juuli 2018 at 12:41

    Kuupäevaliselt on see küll eelmise aasta postitus ning kirjutad seal ka: “Esimene kord oli Mari Lende vanune ja noh, ega tal seal eriti midagi teha olnud…” Punuga pilt on üle-eelmisest aastast.
    😉

 • Reply Jkk 9. juuli 2018 at 10:59

  Ma valiks spaa ööbimiseks, sest mõnus on sulistada. Lottemaale pole läinud, sest mu enda laps juba pubekas . Aga 1 väikese 4aastase sugulase viiks küll sinna. Ehk isegi suve jooksul jōuab, natuke peab vaid raha koguma kogu ürituse jaoks.

 • Reply Lisbet 9. juuli 2018 at 10:50

  Mulle meeldis estonia resort väga,aga ma pole seal lapsega käinud,niiet ei tea….

 • Reply ML 9. juuli 2018 at 10:44

  Kui endal magamiskohta Pärnus poleks, siis oleks Estonia uues spaahotellis iga kell ?

  • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 10:50

   Jaa mulle meeldis seal kaa täiega!

 • Reply Huviline 9. juuli 2018 at 10:40

  Miks kardol enam lube pole?

  • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 10:44

   Ma olen seda küll sada korda rääkinud, aga tal aegusid need ära ja ta ei uuendanud neid 😀

   • Reply Lisbet 9. juuli 2018 at 10:51

    Mh,kas see on siis mingi õudne proble,kui aeguvad?! Peab uuesti autokooli minema?!

    • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 10:59

     Ma ei tea isegi, vist nüüd peaks mingi eksami uuest tegema jah, aga tal pole huvi sõita, nii et ta ei viitsi 😀

    • Reply A. 9. juuli 2018 at 12:45

     Mu teada on nii, et kui kehtivusaja lõppemisest on möödas juba vähemalt aasta, siis peab uuesti ARKis eksamid tegema. Aasta jooksul on lihtsalt uue dokumendi eest riigilõivu maksmise rõõm.

     • Mallukas 9. juuli 2018 at 14:28

      Oi need lõppesid tal kindlasti üle aasta tagasi 🙂

 • Reply mai 9. juuli 2018 at 09:09

  Ma oleks kindlasti ema korteris, teeks mingi mõnusa pesa kõigile põrandale ja hoiaks veits raha kokku 😀 (aga no ma olen säästurott ka)
  Lottemaal on sel aastal päris mitu uut atraktsiooni. Ronimisrada oleks juba terve päeva ära täitnud mu 5- ja 3-sel. Mu Lottemaa strateegia on see, et lasen lastel seal teha täpselt seda, mida nad tahavad. Ja ise olen vait ja ei õpeta ega käsuta neid. Õhtupoole natuke suunan, sest nad väsivad ja ei kontrolli emotsioone.
  Käin iga aasta 2 korda, kohalikuna saan sooduspakkumistel silma peal hoida.

  • Reply Maris 9. juuli 2018 at 09:45

   Kust neid sooduspakkumisi näeb? Olen ka Pärnust. ?

   • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 09:55

    äkki lottemaa fbis?

    • Reply mai 9. juuli 2018 at 16:39

     Jah, FB-st. Ma pean silmas neid päevi, kus kostüümis laps saab soodsamalt või siis on Elektrumi kliendile või Tallinki kaardiga sooduspäev. See aasta pole veel märganud, varasemalt ikka olen saanud 1 korra suve jooksul soodsama hinnaga kui e-poe eelmüügihind. Ei tea, kuidas sel aastal turundatakse, uued omanikud ja suur kahjum jne..

 • Reply Crly 9. juuli 2018 at 06:32

  Meil on plaanis telkima minna mitmeks päevaks, väga telgi sõber ei ole (mees ka mitte) ja lapsele on esimene kord telkida. Vb läheb meil nii nagu sul seal saates 😀 Ööbige kuskil, kus oleks teisi lapsi ka või äkki su ema viitsib tüdrukuid vaadata, et oleks võimalik tüdrukutel omapäi tegutseda kasvõi lastenurgas söömise ajal, et saaksite Kardoga veidi kahekesi olla. Usun, et vaataksid sellele ettevõtmisele hoopis mõnusama pilguga kui planeerid paar tundi lihtsalt enda ja Kardo aega.

  • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 08:14

   Mu ema ei ela tegelikult Pärnus 🙂

 • Reply Diane 9. juuli 2018 at 01:04

  Kardol pole lube?

  • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 08:14

   Enam mitte.

 • Reply K 9. juuli 2018 at 00:24

  Kindlasti tulge meile Lottemaale külla!:)
  Lotte, Bruno ja kõik teised tegelased juba ootavad!

 • Reply M. 8. juuli 2018 at 23:47

  Kuidas ühe toaga korteris on lastega ebamugav olla aga hotelli toas mitte? ? Minu meelest tüüpilised hotellitoad on samuti suhteliselt väikesed 🙂 ainult ööbite seal ju 🙂
  Variant oleks olla ema korteris ja lastega sobivasse spaasse minna. Nii ei pea ka mitu korda ujumas käima 😀 lähetegi mõni õhtu 3ks tunniks 🙂 või kui ilmaga veab siis üldse spaale randa eelistada ?

  • Reply Mallukas 8. juuli 2018 at 23:51

   Hotelli peresviidid on üldiselt kahe toaga, ma mõtlesin seda 🙂

 • Reply Hekti 8. juuli 2018 at 23:23

  Ma olen ka täiesti surnud sellest jala liikumisest lapsega! Pole mingi auto fänn või pooldaja kunagi olnud, aga praegu sama, et praktilisuse ja mugavuse eesmärgil: “Miks mul neid krdi lube ja autot pole”. ? Roheline mõtteviis mai ääs, mis oli üks minu vabandusest vanasti, miks mitte üldse lube tegema hakata.
  Kuna liigume ka suht palju, siis Lux väikeste lastega on vähemalt ses suhtes mõistlik, et seal on reaalselt toimiv vets, mis on väga vajalik nendega. Ekraanid on pigem tüütud, kuna need ajavad lapsed lihtsalt närvi. Peale 10-20min muutub väike inimene nendega alati virilaks, hakkab endale liiga palju ette kujutama ja rohkem mugavusi nõudma. Kui ekraani pole ja ma nt kerra tõmban, mitte ei vahi mingit oma filmi, siis ta on ka viis tundi võimeline täitsa rahulik olema ja mõnikord magama kui und on. Muidu on need pikad 5h sõidud suht põrgu alati. Seepärast kasutan ise viimasel ajal tava busse, mitte Luxi, eriti pikamaa sõitudeks. Pluss Luxi hinnad tõusid viimasel ajal just rämedalt, teistega odavam. Lennuk on ka muidugi kiirem ja üks varjant, kui rahhi on.
  Ööbin tavaliselt ikkagi kõige odavamates kohtades, ala 15€ öö, sest kasutame seda vaid magamiseks ja pesemiseks, kui vaja. Muu aja plaanin ikka ringi patseerida ja ilma imetleda. Lapsele meeldib ju ka kõikvõimalik mänguväljaku varjant, seega see on nagunii tripi kohustuslik osa. Ujumas käime kuskil spas nii ehk naa tavaliselt. Ta fännab ka muidugi väljas söömist, seega lihtne päeva sisustada. Ja seega ma ei oskagi omast kogemusest paremat nõu anda, kui proovige vahelduseks sama varjanti. Võtke mingi tavaline öömaja ja siis rahulikult patseerige ühest kohast teise, Lottemaa jne. Kui teil rong maja kõrvalt läheb, siis mai hakkaks üldse rohkem mõtlemagi. Seal megalt rohkem ruumi ja liikumisvabadust kui bussis ja no wc varjandist ei hakka rääkimagi selle koha pealt. Rongis megalt rohkem ruumi ja mugavam asju ajada, kui mingis bussi pelleris, kuhu pealegi kahekesi on ikka tegelikult üsna maagia sisse ära mahtuda olgem ausad 😀

 • Reply Triin 8. juuli 2018 at 23:11

  Novot, loen seda ja nüüd saan aru miks ja kust mu kolmene selle Lottemaa teema viimaselajal võtnud on…ju siis ka Youtubest näinud.
  Me ka peame nüüd minema sinna!

 • Reply B 8. juuli 2018 at 22:18

  Mina soovitaksin peatuda Tervise Paradiisis või Tervises, ise olen rahule jäänud 😀 Ning kui on parasjagu, külastada ka tivolit, valgeranda jne 🙂 Mul endal ka plaan minna Pärnu tripile 😉
  Kuid tegelikult tahtsin ma öelda, et sul on tore pere, ning ma juba PIKISILMI OOTAN homset, et Teid jälle näha 🙂 Kuidagi nii ehe ja mõnus, ka sp, et mul endal ka selline natuke “labane” (heasmõttes, loodan et saad aru :D) huumorisoon.Soovin Teile kõigile kõike paremat, ning olge ikka rõõmsad ja lõbusad 😀 PS: vaatasin Kardo instat ja ta tundub väga hea isa 🙂 ja telekat vaadates imestasin, kui rahulikuks te suudate pingelistes olukordades jääda 🙂 Jumala eest, olge sama vägevad edasi, ning et huumorisoon säiliks!! 😀

  • Reply Mallukas 8. juuli 2018 at 22:25

   Me oleme dead inside lihtsalt 😀

   • Reply B 9. juuli 2018 at 23:09

    Nonii, saade vaadatud 😀 MIKS, oo miks ei võiks see telekast tulla aasta läbi IGA JUMALA PÄEV 😀 Lahedad olete :)) Aga Mallu, mõni teemaväline küsimus siis ka, nimelt mida arvate sina ja Kardo enesetapust ja selle sooritanud inimestest, depressioonist ja muudest vaimsetest haigustest jne. Kas teil on omal sel teemal kokkupuuteid? Mis Jussist on saanud? Kas ta on Kardo lihane vend? 😀 Veidi imelik küsimus, aga kui te peaksite lahku minema(annaks Jumal, et seda ei juhtuks), siis kuidas te “jagaksite” lapsed? 😀 Sorry, et nii teemaväliselt ja läbisegi küsin, aga kui viitsid, võiksid neil teemadel lausa postituse teha, ja oleks tore nii sind kui Kardot laivis näha kûsimustele vastamas ::D

 • Reply Dima 8. juuli 2018 at 22:05

  Soovitan korra Pärnu SPAde suvistele hindadele pilgu peale visata (nt. Booking.com) ja usun, et 1toaline korter tundub täitsa hea variant. Mulle küll tunduks.

  • Reply Mallukas 8. juuli 2018 at 22:07

   Ma olen kursis hindadega, aga mul pole otseselt selles asi, et tahaks raha säästa või kopikat keerutada. Valik seisneb selles, et kas me viitsime tunde kloorivees hulpida, kuid lapsi rõõmustada, või olla ise mugavamalt ja lapsed üle lasta 😀

 • Reply Geidi 8. juuli 2018 at 20:51

  Ideede osas ei oska aidata. Ise Lõuna-Eestis ja lubade ning lastega. Lottemaal käidud ka juba mitu aastat. Üks kord ööbisime Pärnus. Kindlasti võta koht linnas. Hea kui saad õue minna. Veekeskusega koht on hea idee, kuna nh ise tahad ju ka hinge tõmmata Lottemaast 😉 Me oleme tavaliselt õhtul koju sõitnud. Pärast killer olla. Eile sai just Tallinnas loomaaias käidud. Emme äratus kell 5:30 ja magama õhtul pool 12 😀
  Aga Lottemaale enam ilma lähedal ööbimiseta ei läheks 😉

  • Reply Mallukas 8. juuli 2018 at 21:57

   Jah, ega päevareisi vast ei teeks jah. Lihtsalt ongi, et kas lähme u kolmeks päevaks, st spaasse, või siis üheks ööks kuskile airbnb’sse.

 • Reply Mariine 8. juuli 2018 at 19:54

  Kas see postitus on nüüd tehtud selleks, et keegi hakkaks prouale öömaja pakkuma, sest ilmselgelt oleks hää seda kellegi kulul tasuta saada??? Loen igasugu postitusi ja hea meelega, aga selliseid lunivaid ja kellegi kulul liugu laskvaid ei salli.

  • Reply Mallukas 8. juuli 2018 at 21:55

   Kes see keegi olema peaks, issand jumal 😀 Lausa naerma ajab, et keegi suva lobapostist midagi sellist välja lugeda tahab. Kui ma tahaks tasuta ööbimiskohta, siis ma kirjutaks kuskile turundusosakonda, mitte blogisse 🙂 Ja nagu sa ehk lugeda võid, siis mul on mitmeid kohti olemas ka (st enamike spade/hotellidega koostööd olemas), lihtsalt ise ei tea, mida teha tahaks ja arutlen niisama.

   Või oota, kas sinu kommentaar on selle mõttega, et MINULT midagi saada???

   • Reply Evelin 9. juuli 2018 at 09:24

    Mul on päris suur vannituba, seal kannataks ööbida küll. Ja rõdu. No võin isegi tuppa lubada. Täitsa tasuta:D
    Meri on ka lähedal, nii et spaateenus kiviga visata.

    Näed, oli sinu LUNIVAST postitusest ikkagi kasu. Mul kohe südametunnistus hakkas piinama, et kuidas ma siis ei paku inimestele öömaja;)

    • Reply Mallukas 9. juuli 2018 at 09:28

     No näed, esimene loll õnge otsas!!! 😀

     • Evelin 9. juuli 2018 at 09:35

      Pärast muidu veel kirjutad mingi süüdustava blogipostituse, et muidu Pärnu inimestel blogi lugeda kõlbab küll, aga näed provvale öömaja pakkuda ei kõlba.

     • Mallukas 9. juuli 2018 at 09:55

      Vb isegi konkreetselt sind süüdistan, et no vahi seda Evelini..