KINGILOOS LAPSED LASTEASJAD LENDE MARI JOHANNA TESTIN JA ARVUSTAN

mis tooliga teie laps sõidab + LOOS!*

17. oktoober 2018

Teate, mis mulle väga meeldib? See, kuidas mõned mu lugejad on super tähelepanelikud ja teadlikud, mis moodi turvaliselt liigelda. Ma ei ütle seda üldse irooniaga, sest see on tõesti suurepärane, et inimesed märkavad ja annavad nõu, kuidas parem oleks. Näiteks eile pidi Lende tegema väikse sõidu Mari toolis, mis ei olnud tema jaoks seadistatud. Ta nimelt jäi kohe magama, kui ta tooli sai ja nõnda käisime me hoopis söömas. Ma nägin küll, et see peatugi ei ole tema suurusele, aga mõtlesin sellega tegeleda siis, kui ta ärkab.

Kuna tema magas autos ja meie käisime söömas, siis jätsin Kardoga Facetime’i lahti ja ühe telefoni autosse, et Lentsu jälgida. Ma olin selle idee üle nii uhke, et panin instassegi pildi. No ja siis kohe tuli ära, et inimesed ütlesid mulle, et Lende on veel liiga väike, et nägu sõidu suunas sõita ja tõsi – on kah! Nii väiksed ei peaks olema auto turvavööga kinnitatud, vaid siiski turvaliselt varustuse enda rihmadega ja muidugi selg sõidu suunas. Tegelikult võiks muidugi Mari ka olla ja on kah – mõlemad lapsed sõidavad meil Axkid Minikid 2.0 toolides.

Alguses oli mõlemal Cybexi tool (ma SIIN kirjutasin), aga siis hakkasin ma aina enam kahetsema, et neile Minikide ei ostnud ja lõpuks vahetasin välja esiteks Lende tooli ja siis ostsin veel Marile ka juurde. Et isegi kui väga kaua kasutada ei saa, siis jääb Martale.

Lihtsalt hetkel on olukord selline, et üks meist (khmLendekhm), ei jõudnud oma häda koduni kinni hoida ja üks toolikatetest on pesus, seega sõidab Mari praegu jälle oma Cybex Solutions S-Fix (link) toolis. Ega see ka kehva tool ei ole, aga mida kauem laps SSS (selg sõidu suunas) on, seda parem. Muidugi see, kaua laps sinna mahub, oleneb kõvasti autost. Näiteks Kia Sorento on küll mahukas auto, aga tooli jaoks oli ruumi vähe ja seal oli Maril üsna ebamugav enda roosasse tooli pressida, seega sõitis ta seal ka oma Cybexiga ja Lende Minikidis.

Kuna Kardo on pikk ja autos oli vähem ruumi, siis sai Lende tooli ainult full on istuvasse panna, natukene rohkem lamamas on ka veits mugavam ma arvan.

Üldse on autod ja turvavarustus nii keeruline teema, sest tõesti võid endale selle parima mudeli välja valida ja siis avastada, et oih, tool ei sobigi. Mul õnneks on praegu see vaba voli, et valin auto ka suuresti selle järgi, kuidas toolid sisse mahuvad, seega on Peugeot 5008 selles suhtes meile hetkeseisuga väga sobiv tundunud. Tõesti on palju ruumi ja saame mõlemad lapsed SSS panna.

Mõni võib nüüd öelda, et nii suurel lapsel on ikka nägu sõidu suunas mugavam, aga tegelikult mitte, sest jalad rippus on palju ebamugavam olla, kui need enda ette krõnksu panna. No kui ma praegu tugitoolil istun, siis mõnusalt keras, mitte jalad alla rippu. Lastel sama teema, nad saavad erinevates asendites ennast väga mugavalt tunda:

Siin pildil Lende seletab midagi elu eest, aga näha on, kuidas ta jalad on mugavalt, ruumi maa ja ilm, eks! Ei tundu ju ebamugav.

Ma tõesti olen väga Minikidi usku ja julgen seda soovitada kõikidele lapsevanematele. Boonus on see, et seda saab kinnitada turvavööga, seega ei pea autos selle jaoks isofixi olema (sest noh kõigil pole).

Kasutatav umbes 6. eluaastani (25kg või 125cm)
Kõrged pehmendusega ääred pakkumaks turvalist kaitset ka külgedelt
Külgkokkupõrke kaitse – ASIP (Axkid Side Impact Protection)
5-punkti turvavöö (pingutiga)
Beebisisu
Reguleeritav kaldenurk 5-asendisse
Lihtne kinnitada 3-punkti turvavööga (sobib kõikidele istmetele autos)
Ekstrapikk tugijalg tagab mugava paigutuse erinevatesse autodesse
Reguleeritav peatugi 7-asendisse
Turvatooli kate on eemaldatav ja masinpestav 30° juures (ja eemaldub kergesti, me proovisime :)
Läbinud PLUS TESTI Rootsis
Axkid Minikid vastab Euroopas kehtivatele nõuetele ECE R44/04

PAIGALDUSVIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=8EYwDOF7e4M
Autode nimekiri: https://www.axkid.com/wp-content/uploads/2014/09/Vehicle-list-belt-attachment.pdf?x82936
Kasutusjuhend: https://www.axkid.com/wp-content/uploads/2018/01/Axkid-Minikid-instruction-manual.pdf?x82936

Ühesõnaga, häid toole on küll, aga arusaadav, et võib raske neid välja valida olla. Seega ma soovitan soojalt Minikid’i proovida. Turvalisus ennekõike ja ma paneks kõik oma lapsed hea meelega Minikididesse. Kahjuks Mari siiski varsti kasvab sellest välja ja Marta hakkab esiti sõitma ikka hällis, kuigi Minikid lubab, et võib sünnist kasutada, siis isegi maaletooja ei soovita seda. Enne ikka häll! Sellega seoses, ega kellelgi pole müüa Cybex cloud Q isofixi alust? 🤔

Kes nüüd tunneb, et Minikid oleks tema lapsele ka hea valik, siis soovitan ostuga kiirustada. Oktoobri lõpuni on hind 399€ asemel vaid 339€ (LINK SIIN), ehk siis päris hää alega! Üldse on seal praegu vist mingi allahindluste aeg, sest ma just otsin Cloud Q’le mingisugust kergkäru “ratasteks” ja vaatan, et seal City Mini pea 40% allahindluses. Wohhoo! Ma ise suur City Mini fänn, Maril oli see käru ja no MEGA hea. Aga okei, ma kaldun teemast kõrvale, sest ma lubasin juba pealkirjas, et ma loosin ühe Axkid Minikid turvatooli välja ka. Halli. Aga noh, olgem ausad, beebipood.ee’s töötavad nii sõbralikud ja vastutulelikud inimesed, et küllap nad võitjale ka enda soovitud värvi annavad, kui tal peaks olema mingi erisoov 😊

Et loosis osaleda, siis pole vaja mitte miskit muud teha, kui esiteks hakata beebipood.ee sõbraks Facebookis (LINK), sest neil on seal alati palju häid pakkumisi üles riputatud. Ja teiseks jäta kommentaar kas siia postituse alla, või Facebookis selle postituse alla. Kommentaaris võiks olla kirjas, millega sinu laps praegu sõidab ja kui palju sina tead õige turvavarustuse valimisest. Juba nädala pärast loosin ühe õnneliku välja, kes oma last edaspidi väga turvaliselt transportida saab!

*Postitus sündis koostöös beebipood.ee’ga

LOOS LÄBI!

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

362 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kristel 24. oktoober 2018 at 22:44

  Turvatooli võitmine oleks lausa taeva kingitus! Praegu sõidab meie nunnu hàllis, mis hakkab kitsaks jääma. Hälliks on Maxicosi Cabriofix. Kuna meie autos puudub isofixi võimalus, siis valituks ongi osutunud Axkidi toolid. Suurepärane oleks, kui vòiduõnn osutuks meile!

 • Reply Signe Aarla 24. oktoober 2018 at 22:26

  Meil vanem mudilane Avionaut toolis ja väiksem Haucki turvahällis, aga tahaks küll midagi uut ja usaldusväärsemat!

 • Reply Laura L. 24. oktoober 2018 at 22:07

  Mul on esimene laps tulemas kolme nädala pärast ja sõidutaksin teda turvalisemas toolis heameelega

 • Reply Laura 24. oktoober 2018 at 22:03

  Mul on esimene laps tulemas kolme nädala pärast 😊

 • Reply Maarja 24. oktoober 2018 at 19:51

  HETKEL SÕIDAME MAXI COSI CABRIOFIXIGA, AGA OLEME LÄHIAJAL SEDA VÄLJA VAHETAMAS. OLEME UURINUD TURVALISI TÖÖLE, AGA KÕIGE TARGEMAD SELLES POLE :(

 • Reply Elen 24. oktoober 2018 at 16:14

  Kuna beebi alles sündimas, siis püüan infovirr-varrist head ja turvalist varianti leida. Axkid Minikid sobiks ju ideaalselt!!!

 • Reply Natalia 24. oktoober 2018 at 15:43

  hetkel on Britax Römer, ja vanemal lapsel on Recaro (padjaga), ei mäleta täpselt mudeli nimetust

 • Reply Merit Maala-Kumar 24. oktoober 2018 at 14:51

  Meil oli Axkid turvahäll koos isofixiga, köik toimis ja saime adapteritega Beemoo vankrile paigaldada mugavalt. Nyyd 10- kuune Jonathan istub selg söidusuunas Britax Römer turvatoolis.

 • Reply Karin 24. oktoober 2018 at 14:26

  Ühel lapsel on Recaro Young Sport Hero.
  Plaanin veel ühte turvatooli osta.. aga see võit oleks ju ideaalne 😍
  Esimesele lapsele turvatooli valides tegime mehega küll uurmistööd palju, et mida valida :)

 • Reply E. 24. oktoober 2018 at 14:16

  Hetkel sõidab laps Cybex Q Cloud turvahälliga. Usun, et teadmised turvavarustuse teemal on piisavad, et last mitte panna tundmatu tootja tooli.

 • Reply Maria 24. oktoober 2018 at 13:34

  Minu laps, kes on Lendest 2 kuud vanem, sõidab maxicosiga, plaanime õigepea turvalisema vastu välja vahetada. Ja kuna täna käisime just naistearsti juures uut rasedust tuvastamas, siis tuleb ka hällide hingeelu uuesti selgeks õppida :-)

 • Reply Kristel 24. oktoober 2018 at 13:21

  Minu laps sõidab teiste lastepoolt kasutatud tooliga mis sain ei tea mudelit ega aastat sest kleepsud kulunud. Ja kasutame seda siiani pole hätta jätnud isegi ühe väikse kõksugagi mitte. Eks tuleb varsti uus tool vaadata.

 • Reply Piret 24. oktoober 2018 at 13:01

  Minu laps sõidab hetkel Cybex Atom 5-ga, kuid kuna ta on juba pea 10kg, siis läheb ta seal vaikselt kitsaks ning peab uue turvatooli poole vaatama hakkama. Ja õige turvavarustuse kohta olen väääga palju juba uurinud 🙂

 • Reply Carmen 24. oktoober 2018 at 12:40

  Meil suuremal lapsel kasutuses Kiddy Guardianfix Pro.
  Möned aastad tagasi, kui me turvatooli valisime, ei teadnud yldse, et ohutum on soita sss. Ja meie panime aastase lapse kohe nss.
  Seekord kui teine laps hällist valja kasvab, oleme targemad :)
  Beebil kasutuses Maxi-Cosi turvahäll!

 • Reply Marje 24. oktoober 2018 at 09:56

  Hetkel on kasutusel Maxi Cosi turvahäll. Kui selle ostsime, siis polnud mul beebi maailmaga mitte mingit kokkupuudet olnud. Mulle tundus loogiline, et kui seda poed müüvad, siis järelikult ongi ta turvaline. Nüüd, mõned kuud hiljem, saan aru, et päris nii lihtne see asi pole. Müügil on turvalised (nu mõningase erandiga müüakse ka neid, mis suisa ohtlikud ja silm ka ei pilgu) ja veel turvalisemad hällid/toolid, aga et sellest täielikku ülevaadet saada, siis peab ikka tohutult googeldama ja kasutama facebook´i imelisi gruppe. Seda ma siis ei teadnud.
  Kui mõne kuu pärast on tarvis häll tooli vastu vahetada, siis kindlasti on omad kriteeriumid paigas juba. Kindlasti on valimisel väga head sellised postitused ja tänu neile ma seda hakkasin põhjalikumalt uurima. Aitäh Mallukas :)
  PS: loodan, et veab loosiõnnega :)

 • Reply Kaisa 23. oktoober 2018 at 21:07

  Minu laps sõidab hetkel Cyber pallasega, selle tooli kingiks enda kolleegile, kellel yks häda ajab teist taga ja 4. Laps on kohe sündimas. Osalen!

 • Reply Olga 23. oktoober 2018 at 16:32

  Hetkel liigub veel viimaseid nädalaid Maxi-Cosi turvahälliga ja olemegi uue tooli otsinugul

 • Reply Mari 23. oktoober 2018 at 13:45

  Suuremal lapsel (kolme poolene) on Britax Two Way ja sõidab siiani sss. Väiksemal vennal (kohe varsti kahene) on Axkid Kidzone (saab mõlemat pidi kasutada) ja sõidab samuti sss. Kohe-kohe sündiv beebi alguses hälli ja siis kindlasti Axkid. Ka suuremal tahaks Britaxi välja vahetada Axkidi vastu, sest see on tunduvalt turvalisem ja ka lapsele mugavam (kui suuremaga kuskile kahekesi lähme, siis tema valik on ikka venna tool). Kolme lapse toetusega saab “rikkaks”, siis saan ehk preilile ka tema enda Axkidi :)

 • Reply Anu 23. oktoober 2018 at 13:24

  Osalen loosis.
  Pisem, 1,5-aastane, sõidab hetkel Besafe Izi Combi X3 turvatoolis SSS, aga see on juba nii vana tool, et vajab hädasti väljavahetamist. See vist juba aastast 2011 umbes. Tahaks teda ikka vähemalt neljanda sünnipäevani SSS hoida.

 • Reply Kerli 23. oktoober 2018 at 05:44

  Meie mini härra sõidab hetkel turvahällis, milleks on Doona+. Oleme väga rahul sellega lihtne, mugav ja turvaline kasutada. Hops autosse ja maha 🤗
  Õige turvavarustuse valimine on suur ja ajamahukas töö. Meile on väga tähtis, et tooli oleks mugav ja turvaline kasutada. Vaadates turvatoolide valikut läheb kohe silme eest kirjuks. Seega oleks super kui meie mini härra saaks endale turvalise tooli, kuna pole pikk aeg kui ta turvahällist välja peab kolima.
  Ma ei ole suur loosidest osavõtja, kuid see sinu kirjutatud postitus andis selleks mulle tõuke. Tegemist ju suurepärase turvatooliga. Väga äge oleks esimest korda midagi võita 😁 Põidlad pihku.

 • Reply Kerttu 23. oktoober 2018 at 00:09

  Oled sa Mallukas kursis kas axkid move võtab rohkem ruumi kui minikid?
  Meil move hetkel ja esiteks on ikka jube kitsas eesistujal ja teiseks on tool mu peaaegu aastasele ikka liiga püstine. Magades vajub pea rinnale.

  • Reply Mallukas 23. oktoober 2018 at 00:11

   See oleneb kõvasti just autost paraku.

 • Reply Janika 22. oktoober 2018 at 22:18

  Hetkel sõidab 3 in 1 komplekti turvahällis. Sellest kasvab aga kohe välja seega valin hetkel uut turvatooli, mis oleks kindlasti SSS. Tahaks loomulikult parimat ja turvalisimat, aga paraku tuleb ka hinda vaadata.

 • Reply ann 22. oktoober 2018 at 16:16

  Meie kasutame britton ja 3way kingiti kuna rahaliselt kitsas et uut muretseda ja näoga sõidusuunas kuna teistpidi pole võimalik läheb sõjaks :/

 • Reply Joanna Kolk 22. oktoober 2018 at 13:21

  Meil kohe 2 aastane söidab lionell turvatooliga. (Ja NSS🙊😬.) (Ta lihtsalt keeldub teistpidi olema) .soetasime hansapostist hea hinna töttu..nüüd hakkab kaal juba töusma hetkel 16 kg kanti..paks laps ilus laps:😁 aga tool kuni 18 -19kg möeldud.. tundub hea tool aga rahakotile käib see hetkel ülejöu..tean,et turvalisus ning lapseelu köige tähtsam ..siiski ei saa endale sellises hinnaklassis tooli lubada .praegu üldse …kui oma töö tagasi saan siis kindlasti kaalun selle tooli ostmisest:)

 • Reply Hanna 22. oktoober 2018 at 10:15

  Hetkel beebi cybex cloud q hällis. Kui häll enne beebi sündi ostetud sai, siis oli süda nii rahul ja kerge olla, sest pikk eeltöö ja hea investeering tehtud. Esmakordse emana ma muidugi sellele ei mõelnud, et ta kasvab ju nii kiiresti ning ega kaugel seegi aeg pole, kui peab hällist tooli kolima. Aitäh väga asjaliku postituse eest ja hoian pöidlaid, ehk on mu beebil rohkem loosiõnne kui minul tavaliselt. ☺

 • Reply Geidi 22. oktoober 2018 at 07:52

  Minu poiss on veel cybex cloud q turvahällis, aga see hakkab väikseks jääma. Olen just viimased nädalad uut ja sobilikku turvatooli otsinud. Kaalun cybex sirona ostmist, eelkõige sss ja 360° pärast, kuid hind on sel päris krõbe. Aga turvalisuse juures ei saa koonerdada. Minu jaoks on oluline ka see, et laps jääb tavaliselt autos üsna kiiresti magama, siis on hea, kui on võimalus muuta kaldenurka, et tal oleks mugavam tududa.
  Teemakohast infot olen saanud teiste emmede käest ja mees on mul suur googeldaja. 😀

 • Reply Ragne kiviloo 22. oktoober 2018 at 01:16

  Lapsõidab hetkel MC pebble pluss hällis.
  Tean põhi asju turvavarustuse valimisest. ( laps max kaua SSS, võimalikult head testi tulemused -adac ja pluss)

 • Reply Inga 21. oktoober 2018 at 20:24

  Laps sõidab Maxi Cosi Tobis ja kuna sellega saab sõita vaid näoga sõidusuunas, siis ei tea ma õigest turvavarustuse valimisest ilmselgelt mitte midagi. Ehk, uus tool kuluks ära, aga 300 selleks pole :)

 • Reply Tuure Türkson-Hauka 21. oktoober 2018 at 20:19

  Meie suurem laps sõidab praegu Maxi Cosi Tobis, peagi sündivale lapsele on esimesest alles Cybex Cloud Q, aga ma siin tõsiselt kaalun USA’st Concord ExtendToFit tellimist, esiteks meeldib mulle selle turvalisus, teiseks on sellel pikk kasutusaeg ja kolmandaks on sellel palju mõnusaid omadusi, nt jalatugi, topsihoidja. Eestis sellist kahjuks kohanud ei ole. Muidugi säästaks palju siin loositava tooli võites.

 • Reply Rosina U. 21. oktoober 2018 at 18:52

  Hetkel on kasutusel Recaro monza nova, aga võiks küll proovida SSS turvatooli. Iga kord, kui juhtun turvavarustuse kohta lugema, tundub see maailm nii keeruline, sest valikuid on tõesti lõputult.

 • Reply Kärol 21. oktoober 2018 at 18:49

  Praegu sõidab poja Joie hällis, praeguse hetkega on ta veel napilt hälli mahtumas. Oma umbkaudsete arvutuste kohaselt peaks üsna kohe peale jõule tooli kasutusse võtma, niiet sel ajal oleks üks võidetud tool küll ikka väga head meelt tegev. Väga palju turvavarustusest ei tea, aga meeldib mõelda et ikka rohkem kui “keskmine eestlane”. Fb turvahällide-toolide grupp ikka vahepeal läbi vaadatud ja tänu Lipsukesele ka mõned lehed ja testid. :)

 • Reply Helen 21. oktoober 2018 at 18:28

  Meil lapsed sõidavad Cybex Juno, Cybex Pallas ja Cybex Cloud Q turvahällis.
  Tean, et soovitatakse peale turvahälli jätkata sss tooliga, meie oleme teatud põhjustel siiski valinud nss toolid siiani.
  Hea meelega prooviks ära ka sss ja kui lapsed lepivad, siis vahetaks välja.

 • Reply M 21. oktoober 2018 at 15:05

  Hetkel sõidab Joie Stages turvatoolis või MC või Axkid turvahällis. Oma autos on tool, aga kui mees tööl ja ema/vanaema meid sõidutama peab, siis otsime hälli välja. Häll on küll hetkel nii paras, et ma iga kord luban, et nüüd on viimane kord, kui laps sellega sõidab, kuid siiski tuleb neid olukordi ette, kus on vaja ta sinnna panna. Hea oleks, kui kord elus ka mulle õnn naeratab ja loosi võidame, siis saab laps ka mujal autos turvaliselt sõita. Teist tooli lubada hetkel ei saa, aga maal põldude vahel elades on sõita vaja ikka üsna tihti.

 • Reply Kat 21. oktoober 2018 at 13:34

  hetkel veel turvahäll Maxi Cosi Cabrio. Uue aasta algusest ilmselt vajalik ümber tõsta turvatooli. Milline tool saab olema, veel ei tea. Aga antud postituse tool tundub hea ja mugav. Polnudki veel kuulnud :).

 • Reply Aulika 21. oktoober 2018 at 11:29

  Hetkel sõidab cybex q turvahälliga aga varsti juba vaja turvatooli! Seega kuluks mulle väga see võit ära! Ostan turvatooli enda rahalise seisujärgi seega ei teakski mis firma võtaks!

 • Reply Kairi Ader 21. oktoober 2018 at 09:47

  Meie valisime oma preilile Cybex Pallas m-fix, oleme väga rahul ja lapsele ka meeldib.

  Uue tooli peale tuleb hakata varsti mõtlema kuna pisike venna kasvab kiiresti, nii, et hea võimalus proovida Axkid Minikid turvatooli. Pöidlad pihku 😁🤗

 • Reply Gerda. H 21. oktoober 2018 at 09:28

  Turvavarustusest ei tea just väga palju, turvatooli valimine on veel ees ja selline uhke tool kuluks küll marjaks ära!

 • Reply Eleri 21. oktoober 2018 at 09:08

  Meie 1a7k vanune piiga sõidab igapäevaselt Cybex Sironas, aga oleme just ühe “lihtsama” lisatooli otsingul vanavanemate autosse (mu ema ei saanud Sirona pöördfunktsiooniga hakkama 😂) Minikid oleks super valik!
  Arvan end juba piisavalt palju teadvat turvavarustusest ja alati hullult kriibib silma, kui näen nt väikest last NSS toolis või talle suures/väikseks jäänud toolis või pingutamata rihmadega.

 • Reply Maria 20. oktoober 2018 at 22:38

  Mina olen ühtteist kuulnud sellest, kuidas peaks, aga oma lapsega tegin ikkagi teisiti… 2,5ne sõidab Britax Römer Evolvas, mis on ainult nss ja seda siis alates 11 kuu vanusest. 10- kuused kaksikud on veel hällides, kuid neile tahaks mõne kuu pärast ikka sss tooli.

 • Reply Liisi O 20. oktoober 2018 at 21:54

  Meil Maxi cosi Pebble, millega oleme rahul, aga nyyd on aeg kolida laps turvatooli. Oleme internetis infot otsinud, päris segsusse võib sattuda. Valik on suur.

 • Reply Eliko 20. oktoober 2018 at 20:21

  Hetkel sõidab Milli 3 in 1 turvahällis

 • Reply Jaanika 20. oktoober 2018 at 19:08

  Hetkel kasutame meie Joie Every Stage. Kuid see ei taha meie autoga väga hästi sobituda. Heameelega vahetaks välja 😊

 • Reply Mari 20. oktoober 2018 at 19:07

  Hetkel sõidab laps veel Joie turvahällis, kuid kohe varsti on see talle väike. Uus turvatool oleks suurepärane 😊 Turvahälli valides küsisime nõu beebipoe klienditeenindajalt ning turvalise sõidu kohta guugeldasin netist.

 • Reply Vivian 20. oktoober 2018 at 18:08

  Minu piiga sõidab veel turvahällis, aga kasvab kohe varsti välja ning on vaja midagi suuremat soetada. Õigest turvavarustusest ei tea kuigi palju, aga siit sealt juba ühtteist uurinud.

 • Reply HB 20. oktoober 2018 at 12:40

  Hetkel sõidab kolmene Concord Reversos, aga see pikkuselt varsti väike ja vajaks uut SSS tooli küll :)

 • Reply Maria 20. oktoober 2018 at 12:37

  Hetkel sõidab laps Goodbaby Vaya toolis SSS. Tegemist on erivajadusega lapsega, kellel on väga madal lihastoonus. Lapse kasvades on väga oluline, et ta saaks sõita maksimaalselt kaua SSS, sest ta pole võimeline oma keha hoidma NSS.

 • Reply Kristi 20. oktoober 2018 at 11:42

  Praegu sõidab veel Maxi-Cosi Cabriofix turvahällis, aga kohe varsti peaks ümber kolima turvatooli. Välja olemegi valinud Minikidi, just nende samade põhjuste pärast, mis sa välja tõid.
  Ma arvan, et ma tean turvalisusest praegu oluliselt rohkem kui turvahälli valides. Siis saime sugulase käest nende turvahälli ja isofix aluse. Võtsime selle vastu ainult selle pärast, et me nagunii plaanisime selle margi osta ja no oma sugulast ju ikka usaldad. Hiljuti oli vaja isofix alus teise autosse panna ning piilusin neid kleepse ka. Täiesti lõpp, selle kasutamistähtaeg saab kuu aja pärast läbi ja täpselt sama lugu on hälliga. Tõenäoliselt on siis ka meie kallid sugulased selle komplekti kuskilt teise ringi pealt saanud, sest nende laps küll nii vana ei ole veel. Komplekti saades ei teadnud ma säilivusest mitte midagi.
  Mul on hea meel, et on olemas fb-s vastav grupp ja paljud blogijad on turvalise varustuse propageerimise ja harimise enda peale võtnud.
  Need, kes ütlevad, et nende lapsed ei ole nõus SSS sõitma, siis proovige peeglit. Meil on algusest peale peegel olnud ja laps näeb meid (ja meie teda), võibolla sellepärast ta lepibki (või siis on lihtsalt seda tüüpi laps, aga halba see proovimine ikka ei tee).
  No ja tulles tagasi asja juurde, siis ma täiega tahaks võita seda turvatooli!

 • Reply Ann 20. oktoober 2018 at 11:08

  Cybex Pallas M Fix, aga SSS oleks toredam.

 • Reply Urvi Koska 20. oktoober 2018 at 10:20

  Tervitus. 😊 Meil paari kuu jooksul kasvab beebsu välja oma hällist ja on aeg uut tooli vaadata. Hetkel sõidab piiga maxi cosi hälliga 😀. Oleks tore mitte mõelda mida osta ja võita loos 👍😊

 • Reply Laura 20. oktoober 2018 at 09:46

  Aaaahhhhh, meil läks just turvatoolil see turvavöö hoidja või fiksaator(ma ei tea, kuidas seda kutsutakse) katki ja peame uue turvatooli soetama. Kui aus olla, siis turvatoolide varustusest ei väga palju ja praeguse turvatooli nime peast öelda ei oska, aga selle ostu puhul usaldasin klienditeenindajat, kes seletas ära, mida peab turvatooli ostu puhul teadma ja jälgima ja soovitas seda konkreetset turvatooli.

 • Reply Grete 20. oktoober 2018 at 09:19

  Me kasutame küll praegu veel turvahälli mis tuli komplektis vankriga kuid hetkel olen autoga proovinud võimalikult vähe sõita, sest seoses uue hälli/tooli valimisega on tekkinud jubedad süümekad et kuidas ma küll nii kaua selle hälliga julgesin sõita :O . Enne kuidagi ei tulnud selle peale et lugeda erinevate hällide/toolide kohta nii pikalt kui me 3in1 ostsime aga tuleb välja, et sellest ebaturvalisemat varianti on raske leida. Esimene laps ja eks ma oma vigadest õpin ning järgneva lapsega tean kohe et tuleb häll osta ikka firmast mis tegeleb hällide tootmisega. Praegu püüan orienteeruda selles hälli ja tooli maailmas, mis tundub väga keeruline sest võimalik variante on nii palju.. aga lubasin endale, et oktoobri lõpuks olen uue hälli ära ostnud – seekord tahan siis teha ikka turvalise valiku oma pisikesele :)

 • Reply Kristiina 20. oktoober 2018 at 08:24

  Hetkel sõidab mu laps veel Maxi Cosi Cabriofix turvahälllis, kuid vaikselt hakkab hällikesest välja kasvama. Olen uurinud erinevaid turvatoole, kuid Axkid Minikid tool pole veel miskipärast silma jäänud. Nüüd seda postitust lugedes tahaks ka oma lapsele täpselt seda turvatooli ning mis oleks veel parem, kui see tema sünnipäeval talle kingiks võita :)

 • Reply Kät 19. oktoober 2018 at 23:56

  Laps (2a 3k) sõidab Minikid tooliga, aga veidi vanema mudeliga (pole seda külgkaitse asja). Seega sooviks uuemat ja vana kellelegi edasi pärandada. Uuemat sooviks selle pärast, et olen turvalise sõidutamisega kenasti kursis ja sooviks ikka kuni 4 a kindlasti sss sõidutada.
  PS! Väga ilus, et mitmendat korda juba laste turvalisest sõidutamisest räägid. Loodetavasti saavad inimesed valgustatud ja nende lapsed tänu sellele turvalisema sõidu!

 • Reply Liis 19. oktoober 2018 at 23:51

  Kuna laps hetkel 4-kuune siis meil on MaxiCosi turvahäll, kuid varsti-varsti on juba teist turvatooli vaja sest laps kasvab ju teadupärast tohutu kiirusega.

 • 1 2