Nagu te teate, siis eelmisel nädalal, uue aasta saabumisega, alusasime me Henryga kampaaniat “Teeme koos 2018”. Lühikokkuvõte: iga nädal saavad soovijad valida tiimi, peavad täitma nädalaülesande ja kui see tehtud, jääda ootama, kumma tiimist oli rohkem tublisid lõpetajaid. Kes ei mäleta, lugege SIIT.

Eks algused on ikka keerulised. Ei, mitte tervislikum olemine, vaid inimestel asjadest aru saamine. Hullumaja, mitusada korda küsiti ühte ja sama asja. Mul vahepeal oli juba tunne, et mu silmamunad kukuvad peast välja. Ala pollis oli suurelt kirjas, et “SIIA VAJUTA ALLES 7. JAANUARIL, KUI SUL ON NÄDALA ÜLESANNE TÄIDETUD!” ja siis ikka mingi viis matsi klikivad sinna ja panevad kommentaari “kus ma muidu tiimi valida saan?”

Ühesõnaga, esimese nädala võistluse võitis Henry tiim, minu tiimist täitis ülesande vaid 25%. Muidugi võis olla, et seda oli natukene rohkem, aga mõni lihtsalt ei saanud jälle aru, kuhu ja millal klikkida. Ega vahet pole ka, sest vähemalt 25% inimestest elas juba ühe nädala tervislikumana, kui nad seda enne tegid ja see ongi tegelikult selle väljakutse point.

Minul läks see nädal väga hästi, kuigi tegelikult alustasin ma 29. detsembrist. Vanaasta õhtal jõin vist natsa kokat, aga muidu olen “puhas” olnud. Või noh, kui Paroles käisin, siis sõin seal paar viilu saia ka. Aga muidu olen ma öelnud kõikidele karastusjookidele EI ja kui ma viimane kord Paroles olin, siis ma küll tellisin coca, aga see tundus nii lääge, et ei joonudki ära. Esimest korda elus!

Minu 3×45 mintsa liikumist sai ka kenasti tehtud. Käisin jalutamas ja tegin kodus WII’ga trenni “My shape” virtuaalse eratreeneriga. Võtsin meelega ette pikemaid trippe jala ja proovisin üldse rohkem liikuda kui ennist. Väiksed asjad, sest tegelikult enne kui ma olen “täie rauaga” trenniga alustanud, siis on alati see, et no VÄHEMALT 5x nädalas trennis käimist, vähem on mõttetu, kodus ei saa midagi teha, blablabla. Nüüd ma olen üsna vabalt võtnud, pole nagu väga hulluks ka läinud selle trenni asjaga, aga 3x lükkasin ikka selle nädala jooksul WII sisse ja vihtusin selle eidega ühes trenni teha.

Toitumisega on nii, et mulle nagunii meeldib salateid süüa. Iga päev olen vähemalt ühe pintslisse pistnud. Teen kas ise, või kui olen Järvele sattunud, siis Green Box’i oma. Kui näksida tahan, siis söön õunu või banaani või pähkleid. Siinkohal olen avatud sponsorlusepakkumistele Värska ja Arimexi tudengieinega, sest need kaks asja on mul iga päev näpus :D

Tegelikult on jube huvitav jälgida, kuidas vähese vaevaga saab nii palju muuta. Ma ise küll ei tunne, et oleks hullult pingutanud.

Numbritest. Kaalusin ma ennast 2. 01 güneka juures, kodus mul kaal läks katki. Täna sain aga reset.ee’lt kingitusena FitBit Charge 2 aktiivsusmonitori ja sellega ühes veel uue kaalu ka. See uus kaal näitas mulle, et ma olen 200 grammi raskem, kui nädal tagasi, aga ma ei tea, kas arstil oli vale kaal või on see vale kaal, või ma lihtsalt olengi 200g juurde võtnud, aga laias laastus see mind ei huvita ega morjenda, sest mõõtmine näitab rohkem, kui kaalumine.

Mõõtmine näitas mulle täna seda, et naba juurest mõõtes (kõige pekisem koht) olen kaotanud 6cm, taljest 3cm, rinnast 4cm, pepust 3cm. Kints ja käsi jäid sentimeetri pealt samaks. Muidugi olgem ka ausad. Mul ikka on neid volte omajagu, seega ma ei imesta, et esimesel nädalal sellised tulemused on (ok tegelt imestan) ja ma ei eeldagi, et iga nädal nüüd samapalju läheb. Muidu oleks kõik inimesed ühe kuuga saledaks.

Küll aga on laias laastus muutus elustiilis suur. Liikumine, rämpsu vältimine. Ma vahepeal jõin IGA päev liitrikese cocat, fantat, sprite’i ära. Lisaks mingid veinitamised, järgmine päev pitsa ja coca. Nüüd on nagu kahju raisata enda tehtud tööd mingi ühe pitsa sisse õgimisele. Väljas olen ikka korra käinud, aga too õhtu jõime natsa veini, sõime normaalset inimese toitu ja järgmine päev oli mul jumala hea olla, sest ma jõin täiega vett ka.

Mul oli vahepeal see, et kui ma cocat lürpisin, unustasin ma absull vee joomise. Näiliselt kustutasin oma janu, aga tegelt olin vist vedelikupuudusesse suremas. Nüüd kaanin värskat. Ma pean vist tänama seda inimest, kes kunagi soovitas mul coca värskaga asendada, sest ma miskipärast enne arvasin, et mulle ei maitse värska. Siis hakkasin jooma (mis siis, et cocat ka), aga nüüd saan aint vee peale jääda kenasti.

Mai tea muidugi kaua ma selline tubli suudan olla, aga erinevus eelmiste kordadega on see, et vanasti ma alati tundsin, et ma räiiigelt pingutan. Praegu on nagu selline, neeh, ok, teen veits paremaid valikuid. Ja varem ma tegin küll rohkem trenni, aga sõin ikka sama jama edasi :D

Ühesõnaga, kes tahab meiega koos tervislikum olla, siis fbi grupp “teeme koos 2018” alustab homme oma teise nädala väljakutsega, milleks on kolm ülesannet:

  • 3×45 minutit liikumist. Olgu see pikk jalutuskäik, rühmatrenn, kodus võimlemine. What ever!
  • Teha uuel nädalal üks vegan päev, et avastada enda jaoks mõni uus ja äge taimne söök.
  • Teha 5 päeva planku! Ja iga päev pead sa seda tegema 5 sekundit kauem, kui eelmisel päeval. See tundub mulle kõige suurem väljakutse, sest ma olen nõrk ja lödi nagu makaron, aga seda huvitavam on :)

Lõpetuseks kujuta ette, et siin on mingi leim ääs motiveeriv trennipilt. Mina proovin homme aga Lendega lastejoogat teha, selle raamatu järgi:

Jaga: