0
SÖÖK SPORDIJUTUD

nädalaga 16cm vähem pekki

7. jaanuar 2018

Nagu te teate, siis eelmisel nädalal, uue aasta saabumisega, alusasime me Henryga kampaaniat “Teeme koos 2018”. Lühikokkuvõte: iga nädal saavad soovijad valida tiimi, peavad täitma nädalaülesande ja kui see tehtud, jääda ootama, kumma tiimist oli rohkem tublisid lõpetajaid. Kes ei mäleta, lugege SIIT.

Eks algused on ikka keerulised. Ei, mitte tervislikum olemine, vaid inimestel asjadest aru saamine. Hullumaja, mitusada korda küsiti ühte ja sama asja. Mul vahepeal oli juba tunne, et mu silmamunad kukuvad peast välja. Ala pollis oli suurelt kirjas, et “SIIA VAJUTA ALLES 7. JAANUARIL, KUI SUL ON NÄDALA ÜLESANNE TÄIDETUD!” ja siis ikka mingi viis matsi klikivad sinna ja panevad kommentaari “kus ma muidu tiimi valida saan?”

Ühesõnaga, esimese nädala võistluse võitis Henry tiim, minu tiimist täitis ülesande vaid 25%. Muidugi võis olla, et seda oli natukene rohkem, aga mõni lihtsalt ei saanud jälle aru, kuhu ja millal klikkida. Ega vahet pole ka, sest vähemalt 25% inimestest elas juba ühe nädala tervislikumana, kui nad seda enne tegid ja see ongi tegelikult selle väljakutse point.

Minul läks see nädal väga hästi, kuigi tegelikult alustasin ma 29. detsembrist. Vanaasta õhtal jõin vist natsa kokat, aga muidu olen “puhas” olnud. Või noh, kui Paroles käisin, siis sõin seal paar viilu saia ka. Aga muidu olen ma öelnud kõikidele karastusjookidele EI ja kui ma viimane kord Paroles olin, siis ma küll tellisin coca, aga see tundus nii lääge, et ei joonudki ära. Esimest korda elus!

Minu 3×45 mintsa liikumist sai ka kenasti tehtud. Käisin jalutamas ja tegin kodus WII’ga trenni “My shape” virtuaalse eratreeneriga. Võtsin meelega ette pikemaid trippe jala ja proovisin üldse rohkem liikuda kui ennist. Väiksed asjad, sest tegelikult enne kui ma olen “täie rauaga” trenniga alustanud, siis on alati see, et no VÄHEMALT 5x nädalas trennis käimist, vähem on mõttetu, kodus ei saa midagi teha, blablabla. Nüüd ma olen üsna vabalt võtnud, pole nagu väga hulluks ka läinud selle trenni asjaga, aga 3x lükkasin ikka selle nädala jooksul WII sisse ja vihtusin selle eidega ühes trenni teha.

Toitumisega on nii, et mulle nagunii meeldib salateid süüa. Iga päev olen vähemalt ühe pintslisse pistnud. Teen kas ise, või kui olen Järvele sattunud, siis Green Box’i oma. Kui näksida tahan, siis söön õunu või banaani või pähkleid. Siinkohal olen avatud sponsorlusepakkumistele Värska ja Arimexi tudengieinega, sest need kaks asja on mul iga päev näpus 😀

Tegelikult on jube huvitav jälgida, kuidas vähese vaevaga saab nii palju muuta. Ma ise küll ei tunne, et oleks hullult pingutanud.

Numbritest. Kaalusin ma ennast 2. 01 güneka juures, kodus mul kaal läks katki. Täna sain aga reset.ee’lt kingitusena FitBit Charge 2 aktiivsusmonitori ja sellega ühes veel uue kaalu ka. See uus kaal näitas mulle, et ma olen 200 grammi raskem, kui nädal tagasi, aga ma ei tea, kas arstil oli vale kaal või on see vale kaal, või ma lihtsalt olengi 200g juurde võtnud, aga laias laastus see mind ei huvita ega morjenda, sest mõõtmine näitab rohkem, kui kaalumine.

Mõõtmine näitas mulle täna seda, et naba juurest mõõtes (kõige pekisem koht) olen kaotanud 6cm, taljest 3cm, rinnast 4cm, pepust 3cm. Kints ja käsi jäid sentimeetri pealt samaks. Muidugi olgem ka ausad. Mul ikka on neid volte omajagu, seega ma ei imesta, et esimesel nädalal sellised tulemused on (ok tegelt imestan) ja ma ei eeldagi, et iga nädal nüüd samapalju läheb. Muidu oleks kõik inimesed ühe kuuga saledaks.

Küll aga on laias laastus muutus elustiilis suur. Liikumine, rämpsu vältimine. Ma vahepeal jõin IGA päev liitrikese cocat, fantat, sprite’i ära. Lisaks mingid veinitamised, järgmine päev pitsa ja coca. Nüüd on nagu kahju raisata enda tehtud tööd mingi ühe pitsa sisse õgimisele. Väljas olen ikka korra käinud, aga too õhtu jõime natsa veini, sõime normaalset inimese toitu ja järgmine päev oli mul jumala hea olla, sest ma jõin täiega vett ka.

Mul oli vahepeal see, et kui ma cocat lürpisin, unustasin ma absull vee joomise. Näiliselt kustutasin oma janu, aga tegelt olin vist vedelikupuudusesse suremas. Nüüd kaanin värskat. Ma pean vist tänama seda inimest, kes kunagi soovitas mul coca värskaga asendada, sest ma miskipärast enne arvasin, et mulle ei maitse värska. Siis hakkasin jooma (mis siis, et cocat ka), aga nüüd saan aint vee peale jääda kenasti.

Mai tea muidugi kaua ma selline tubli suudan olla, aga erinevus eelmiste kordadega on see, et vanasti ma alati tundsin, et ma räiiigelt pingutan. Praegu on nagu selline, neeh, ok, teen veits paremaid valikuid. Ja varem ma tegin küll rohkem trenni, aga sõin ikka sama jama edasi 😀

Ühesõnaga, kes tahab meiega koos tervislikum olla, siis fbi grupp “teeme koos 2018” alustab homme oma teise nädala väljakutsega, milleks on kolm ülesannet:

 • 3×45 minutit liikumist. Olgu see pikk jalutuskäik, rühmatrenn, kodus võimlemine. What ever!
 • Teha uuel nädalal üks vegan päev, et avastada enda jaoks mõni uus ja äge taimne söök.
 • Teha 5 päeva planku! Ja iga päev pead sa seda tegema 5 sekundit kauem, kui eelmisel päeval. See tundub mulle kõige suurem väljakutse, sest ma olen nõrk ja lödi nagu makaron, aga seda huvitavam on 🙂

Lõpetuseks kujuta ette, et siin on mingi leim ääs motiveeriv trennipilt. Mina proovin homme aga Lendega lastejoogat teha, selle raamatu järgi:

Loe ka neid postitusi!

46 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mari 11. jaanuar 2018 at 14:24

  Uus aasta ja uued lubadused- ehh…jama.
  Aga tãna- kãisin esimest korda elus sõbrannaga jõusaalis. Lahe oli. Seal oli ka üls eratreener, ta juhendas ühte neiut. Ma nagu lammas nillisin neid ja kuulasin neid ? Jah, pole ilus teiste juttu pealt kuulata. Aga mis teha ?
  Igatahes on mul ka nüüd eratreener ja ma hakkan tema abiga pekki põletama.
  🙂 ?

 • Avatar
  Vasta Jane 8. jaanuar 2018 at 14:46

  Sul siiski vedanud, et sellise koguse jama juures veel täiesti normis oled. Kui mina nii toituksin, lendaks kaal üsna kiiresti ulmelistesse kõrgustesse 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. jaanuar 2018 at 14:52

   Mu ema on sama öelnud, et ta sõbrannad on talle ka öelnud, et kui nad nii toituks ja elaks nagu mu ema, et siis oelks 74774 kilosed 😀

 • Avatar
  Vasta Monna 8. jaanuar 2018 at 09:33

  Ma tükk aega juba teen seda,ise andsin mingi lubaduse endale mingiaeg,on ka olnud tagasilööke aga,Ma saan hakkama ?

 • Avatar
  Vasta M 8. jaanuar 2018 at 02:08

  Minu nädal oli… meh. Käisime õega 2h jõusaalis, paar päeva hiljem õgisime krõpsu. Okei, olen siis edaspidi tublim. Laupäeval tegin oma salati ja lausa nii, et see oligi kogu päeva söök. Pühapäeval käisime siis mehega poes, tegin endale ostunimekirja, et muud kraami ei ostaks ja proovine olla tervislikud. Ja siis minu mees, kes muidu ainult tervislikult toituda tahab ja mitte ainult pole ise nõus, vaid ei luba ka mul rämpsu süüa, arvas Hesburgerist möödudes, et vot sealt me oma õhtusöögi võtamegi. Vähemalt on MixFit challeng-i esimesed harjutused juba enne magamaminekut tehtud

 • Avatar
  Vasta Blue 8. jaanuar 2018 at 00:55

  Teen kõik kaasa va vegan päev. Oleks olnud 1 toit vegan nagu oli eelmisel nädalal salat, polekski miskit. Vegan päev on minu jaoks julmalt üle võlli. Miks? Joon kohvi piimaga ja ilma selleta ei lähe lonkski alla, korduvalt proovinud. Ilma hommiku kohvita vihkab mind kogu pere ja lisaks kollektiiv. Eelmine nädal tegin kõik kaasa ja ka panin end kirja. See kord teen vaikides kõrvalseisjana kaasa.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. jaanuar 2018 at 02:00

   Kui viitsid proovida, siis ma kunagi jõin kohvi aint sojapiimaga ja maitses suht tavaliselt 🙂

  • Avatar
   Vasta Mir. 8. jaanuar 2018 at 18:43

   Proovi iKaffed 🙂 See on parim, paljud piimajoojad on ka öelnud, et maitseb paremini kui lehmapiim.

   • Avatar
    Vasta Q 8. jaanuar 2018 at 21:59

    jahh, just iKaffe! Kaerast ja vahule saab samuti ajada!

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 8. jaanuar 2018 at 00:15

  Huvitav, kas mu “panen krabipulgad, keedumuna kahvliga puruks, majoneesi ja kurki või valget redist, segan hajameelselt” kvalifitseerub tervislikuks salatiks v?
  Siis ma teen kaasa, kui kvalifitseerub. Aga klikkima kuskil ei hakka ja üldse.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. jaanuar 2018 at 00:30

   salati retsept oli juba esimese nädala väljakutses 🙂 selle nädala väljakutse 3×45 min liikumist, iga päev planku ja 1 veganpäev 🙂

   • Avatar
    Vasta väga väga naine 8. jaanuar 2018 at 02:03

    Ma ei tea, ma alustan nädalat ikka esmaspäevast ja lõpetan pühapäevaga =) Olen siuke traditsiooniline =)

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 8. jaanuar 2018 at 02:04

     Me alustasime lihtsalt uue aastaga 🙂 1-7 oli esimene nädal, hommme hakkabki ju uus

     • Avatar
      väga väga naine 8. jaanuar 2018 at 07:58

      No siis kõik klapib ju =)
      Liikumisega mul probleeme pole, aga vat söömisega, seal tuleb mõtluskoht sisse.
      Keegi kirjutas siin veganpäeva kohta, et kohv ilma valgendita, mkmm. Ma olen temaga nõus, aga olen juba ära proovinud ning vahustatud kookoskoorega on mmmmmmm.

 • Avatar
  Vasta Kk 7. jaanuar 2018 at 23:13

  Ok ma vist ainus lontrus kes ei tea mis asi see plank on! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. jaanuar 2018 at 00:31

   googelda, see on väga ebamugav asend 😀

   • Avatar
    Vasta P. 8. jaanuar 2018 at 00:39

    Haha 😀 Ebamugav indeed! Aga nii tõhus. Kunagi sain superilusaks oma piha ja kõhu ja talje. Siis kasvatasin kõhus jälle beebit, a nüüd jaanuarist sain teie üleskutsest uuesti motti ja hakkasin jälle plankima. Ugh. Aga ilusa kõhu nimel!! Kusjuures pikapeale asi ikka muutub veidi talutavamaks 😀

 • Avatar
  Vasta Anette 7. jaanuar 2018 at 22:21

  Pähkleid ja kuivatatud õunu süües pikas perspektiivis sa kaalu kaotama ei hakka, soovitaksin pigem jälgida missugustes toitudes vähem kaloreid on, sest lõppkokkuvõttes langeb kaal vaid siis kui su päevane SÖÖDUD kaloraaži hulk on väiksem kui kulutatud. Kuivatatud õunad on kindlasti kehvem valik, kui värsked õunad just kalorite hulga tõttu ja sama lugu ka rosinate ehk viinamarjadega. Pähklitest saad küll vajalikke rasvu, kuid liiga palju neid nosides võib kaal muutuda hoopis suuremaks (pähklites samuti väga palju kaloreid). Kui asja veelgi proffessionaalsemaks ajada oleks ideaalne plaan hakata kirja panema kõike mida sööd, ehk toitu kaaluma. Väga hea äpp toidukoguste jälgimisteks on myfitnesspal.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2018 at 22:25

   Ma ei viitsi nii tõmmelda. Kui ma enne mõtlesin, et tahaks näksida, siis sõin ma pool pätsi saia. Seega ei hakka ma endale nüüd õunu või pähkleid keelama 😀

   • Avatar
    Vasta Anette 7. jaanuar 2018 at 22:48

    Kusjuures su pooles pätsis saias on ilmselt vähem kaloreid kui pakis pähklites:D

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 8. jaanuar 2018 at 00:33

     miks sa arvad üldse, et ma iga asja kohe paki ära söön?

   • Avatar
    Vasta Vaike 7. jaanuar 2018 at 23:05

    Džiisas, pähkleid süües kaalu ei kaota… Samal ajal sa, Anette, väidad jumala õigelt, et kaalu kaotab kulutusest väiksem kaloraaž. Kui nende pähklite söömise juures jääda alakaloraaži, kaotab kaalu jumala kenasti. ISEGI kui sinna alakaloraaži jäävad ka kuivatatud õund. Lihtsalt värskeid õunu saab süüa koguseliselt rohkem, aga muus mõttes ei ole vahet. Kellele ema, kellele tütar.

   • Avatar
    Vasta Tups 7. jaanuar 2018 at 23:19

    Kõige ideaalsem snäkk oleks värsked aedviljalõigud (porgand, kaalikas, kurk, tomat, suvikõrvits, paprika, lillkapsas, brokoli jne) koos hummusega nt. Võib ka lihtsalt koos pähklitega süüa. Aga päevas üle 20g pähkleid polegi vaja 🙂 Organism saab sellest kogusest vajaliku kätte, üle selle võib tõesti pigem kaalu kogunema hakata. Nt 100g tudengieinet on 490kcal, mis on sinu päevasest energiast u 1/4. Ja tõsi, kuivatatud toiduainete asemel süüa kindlasti värskeid puuvilju, sest seal on ka kiudained ja veresuhkur tõuseb aeglasemalt ja ei teki isusööste. Kuivatatud asjadega ongi see probleem, et nad ei tekita täiskõhutunnet nagu värsked puuviljad ja ülesöömise oht on suurem: nt sööd ära terve paki neid kuivatatud õunu, saad üle 600kcal, süües 200g õuna kõigest 100kcal. Lihtsalt teadmiseks neile, kes soovivad kaalu langetada, siis ei tasu juua puuviljamahlu (ega mis tahes suhkrustatud jooke, sh maitseveesid) ega süüa kuivatatud puuvilju, vaid ikka värskeid puuvilju. Juurvilju tasub igal juhul rohkem süüa kui puuvilju.
    Aga kaalumine iga nädal või isegi tihedamini on minu meelest suht mõttetu stressi tekitamine. Juba vee tarbimine võib põhjustada selle sama 200g vahe, lisaks oleneb, kuidas on kõht läbi käinud. Pigem kaaluda 2 nädala tagant, max kord nädalas, aga siis iga kord kohe hommikul, et oleksid võimalikud sarnased tingimused.
    Pigem jälgidagi sentimeetreid, aga nende mõõtmisega ei tasuks ka hulluks minna. Kindlasti mitte iga päev. Ise mõõdaks võib-olla kahe nädala tagant, aga kui challenge nõuab iga nädal, siis olgu kord nädalas 🙂 Ärge üle pingutaga, muidu läheb tuju ja motivatsioon kiirelt alla. Ikka tasa ja targu 🙂

  • Avatar
   Vasta Tups 7. jaanuar 2018 at 23:21

   Kõige ideaalsem snäkk oleks värsked aedviljalõigud (porgand, kaalikas, tomat, kurk, lillkapsas, paprika, brokoli, suvikõrvits jne) koos hummusega nt. Võib ka lihtsalt koos pähklitega süüa. Aga päevas üle 20g pähkleid polegi vaja 🙂 Organism saab sellest kogusest vajaliku kätte, üle selle võib tõesti pigem kaalu kogunema hakata. Nt 100g tudengieinet on 490kcal, mis on sinu päevasest energiast u 1/4. Ja tõsi, kuivatatud toiduainete asemel süüa kindlasti värskeid puuvilju, sest seal on ka kiudained ja veresuhkur tõuseb aeglasemalt ja ei teki isusööste. Kuivatatud asjadega ongi see probleem, et nad ei tekita täiskõhutunnet nagu värsked puuviljad ja ülesöömise pht on suurem: nt sööd ära terve paki neid kuivatatud õunu, saad üle 600kcal, süües 200g õuna kõigest 100kcal. Lihtsalt teadmiseks neile, kes soovivad kaalu langetada, siis ei tasu juua puuviljamahlu (ega mis tahes suhkrustatud jooke, sh maitseveesid) ega süüa kuivatatud puuvilju, vaid ikka värskeid puuvilju. Juurvilju tasub igal juhul rohkem süüa kui puuvilju.
   Aga kaalumine iga nädal või isegi tihedamini on minu meelest suht mõttetu stressi tekitamine. Juba vee tarbimine võib põhjustada selle sama 200g vahe, lisaks oleneb, kuidas on kõht läbi käinud. Pigem kaaluda 2 nädala tagant, max kord nädalas, aga siis iga kord kohe hommikul, et oleksid võimalikud sarnased tingimused.
   Pigem jälgidagi sentimeetreid, aga nende mõõtmisega ei tasuks ka hulluks minna. Kindlasti mitte iga päev. Ise mõõdaks võib-olla kahe nädala tagant, aga kui challenge nõuab iga nädal, siis olgu kord nädalas 🙂 Ärge väga üle pingutage, ikka tasa ja targu, et tuju hea ja motivatsioon säiliks 🙂

  • Avatar
   Vasta Brixu 7. jaanuar 2018 at 23:44

   Vaatasin täna galileod järgi kus räägiti intervall dieedist. mingi paar tegi testi. süüa tohtis ainult kella 12-19 neni. ja suva mida sööd. nad ei teinud trenni. ja sõidki igast rämpsu, hommikusöögiks burksi nt mis oli ca 2500 kalorit. mees loobus teise nädala pealt, oli kaotanud kilo ja magu ees oli ka väiksem. naise parameetreid ei mäleta.
   ehk siis ei teagi kui olulised need kalorid on ja palju neid jälgima peab. oleneb vast inimesest ka 🙂
   samas ma ei tea kui tõene see ka tegelikult on .. lihtsalt tundus põnev teema.

  • Avatar
   Vasta P. 8. jaanuar 2018 at 00:34

   No vaevalt ta terve paki pintslisse pistab. või kui ka pistab, siis iga kell on see tervislikum valik kui liiter Cokat või päts saia. Kõik peaksid tegelikult natuke erinevat sorti pähkleid iga päev sööma. Kui ka alguses kugistatakse terve pakk ära (sest ini nämmad ju), siis kunagi hiljem asi normaliseerub.

 • Avatar
  Vasta Trintsu 7. jaanuar 2018 at 21:59

  mulle tundub ka see 5min+ järgmisel päeval 5min rohkem planku teha suht ebarealistlik. Äkki alguses 30sek ja seejärel 1min?
  Tähtis on, et osavõtjatel tekiks ka reaalne õnnestumisetunne, et voilaa, ma saingi selle 30 sek, 1min planku tehtud-motiveeritus kasvab 😉

  • Avatar
   Vasta Aili 7. jaanuar 2018 at 23:01

   5 SEKUNDIT, sekundit iga päev juurde, mitte minutit.

  • Avatar
   Vasta Maarja 7. jaanuar 2018 at 23:11

   Juttu on viiest sekundist, mitte minutist. 😉

 • Avatar
  Vasta Kadi 7. jaanuar 2018 at 21:56

  Vabandust, sul juba parandatud. ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 7. jaanuar 2018 at 21:54

  Ma arvan, et viis sekundit kauem. Minutit pole võimalik. ?

 • Avatar
  Vasta Ansa 7. jaanuar 2018 at 21:53

  Kõik ok, aga planku iga päev 5 minutit kauem kui eelneval päeval.. no ma ei tea 😀 selleks peab ikka treenitud inimene olema. Ma ei veaks seda 5 minutitki välja, pärast oleks raudselt lihased valusad ja 10 ei tuleks mingi nipiga järgneval päeval. Ma pigem teeks esimene päev 1 minut ja teine päev 2 minutit jne.. palju realistlikum 😀 Tegema hakkad, siis saad aru millest ma räägin 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2018 at 21:54

   see oli väike viga, ma mõtlesin ikka viit SEKUNDIT 😀

 • Avatar
  Vasta Kärt 7. jaanuar 2018 at 21:49

  5 sekundit ikka vast? Kurat, muidu ma suren küll ära ??? varsti tuleb üldse (sinu isiksust ja huumorisoont arvestades) väljakutseks “seksi korra päevas”, siis ma annan küll alla… kui keegi just end ohverdada ei taha ??

  • Avatar
   Vasta Marge 7. jaanuar 2018 at 22:27

   Appi ma ei ole nii ammu nii südamest naernud, kui sinu kommentaari peale.
   Aitäh:))

   • Avatar
    Vasta Kärt 8. jaanuar 2018 at 07:57

    Heheee, tore, kui kellegi päeva rõõmsaks sain teha 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 7. jaanuar 2018 at 21:49

  Reaalselt jõid 1l päevas cocat? Mul tulid külmavärinad selle peale, see nii mürk ju, hambaid ka lõhub. Tubli, ära seda jama enam joo 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2018 at 21:54

   Mõnikord 2-3 ka 😀 Oleneb palju kodus oli 😀

   • Avatar
    Vasta P. 8. jaanuar 2018 at 00:36

    Nja 🙂 Kes joob, kes kasutab wc-poti puhastusvahendina 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina 7. jaanuar 2018 at 21:47

  Vaatan fb ringi ja kõik jälgivad kaalu, liiguvad rohkem, söövad tervislikult jms. Ma ei saa väga üldse puuvilju süüa, juurvilju ja limonaade juua, sest mul hakkab kõht megalt valutama ja siis ma lihtsalt kulgen voodis. Seega vett ma joon palju ja see mulle meeldib ka väga. Kuna ma suvel korjan igasugu marju, siis panen alati pudelisse mõne Marja ka ning maitse kohe teine. Trenni ma ka teen, käin rühmatrennis. Olen muidu küll suht karu oma olemiselt, st jään alati teistest maha. Aga mul on hea vaadata, et nii paljud on aktiivsed. Ma püüan ka olla. Edu kõigile

 • Avatar
  Vasta Sirli 7. jaanuar 2018 at 21:47

  Planku 5 minutit kaiem iga päev!? Ehk ikka sekundit 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2018 at 21:55

   just 😀

 • Avatar
  Vasta Triin 7. jaanuar 2018 at 21:46

  Appi, kuidas ma ehmusin praegu selle plangu jutu peale 😀 (läksin kohe vaatasin üle) tegelt on ju ikka 5 sekundit iga päev kauem 😀

 • Avatar
  Vasta Anneli 7. jaanuar 2018 at 21:45

  Umm. Kas planku peab tõesti tegema 5 minutit iga päev kauem? Et kui esimene päev jaksan minuti, teine päev siis peab 6, siis 11, 16,21? Sest andke andeks aga ma tõesti ei jaksa üle minuti väga 😀 ( Kui sedagi) Ehk ikka on mõeldud sekundeid.:D Tahaks näha, kes jaksab 20 minutit planku teha. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2018 at 21:55

   kle ma ei jaksa 30 sekkigi 😀

 • Avatar
  Vasta Maris 7. jaanuar 2018 at 21:44

  Planku 5 minutit kauen või mõtlesid ikka sekundit?